Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2007., 11:49   #641
Quote:
anavi1 kaže: Pogledaj post
A što se tiče sladoledne torte, je tko imao kavih iskustava?? Naime, ja sam jela samo one kupovne, zaleđene i uvijek su mi bile super. Samo što sada ne znam kako bi to funkcioniralo na svadbenoj torti. Ipak je veća, treba je negdje staviti, da skratim... kako se brzo topi
Ja ću jedan kat imat sladoledni tako da se taj obavezno pojede tu večer jer sutradan mislim da ga nebu Mene isto zanima koliko brzo se topi, ali ja mislim da i ne baš tako brzo...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:52   #642
koji sve kolaci budu na tanjuru, mislim sto je klasika?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:42   #643
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
koji sve kolaci budu na tanjuru, mislim sto je klasika?
Meni sad na pamet padaju mađarice, rafaelo i rum kuglice, bijela pita, breskvice-iako se oko toga polemiziralo , figaro, razne salamice, pa oni nekakvi kolačiči s malo biskvita, kreme i listova oblatni, onda polumjeseci od oraha, milijun i jedna kombinacija biskvita i raznobojnih krema...
Sad se više ne mogu sjetiti...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 23:56   #644
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
koji sve kolaci budu na tanjuru, mislim sto je klasika?
Ne znam imena, ali na zadnjoj svadbi na kojoj sam bila (Slavonija) 90% ih je bilo od oraha, a ja alergična I to tako da teško dišem, tako da sam samo čeznutljivo gledala
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:59   #645
Quote:
mila78 kaže: Pogledaj post
Meni sad na pamet padaju mađarice, rafaelo i rum kuglice, bijela pita, breskvice-iako se oko toga polemiziralo , figaro, razne salamice, pa oni nekakvi kolačiči s malo biskvita, kreme i listova oblatni, onda polumjeseci od oraha, milijun i jedna kombinacija biskvita i raznobojnih krema...
Sad se više ne mogu sjetiti...
to sve i subarice
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:13   #646
Wink

Mi smo definitivno odlučili da naša torta neće biti od ticino mase, mislim, ona prekrasno izgleda i svašta možeš napraviti s tom masom ali nije fina. Onda bolje neka torta bude ukusna i manje lijepa nego prelijepa a loša. Tako si bar ja mislim.

Što se tiče cvijeća na torti, ja bih se samo bojala da mi pravi cvijet (prirodni) ne pusti onu gorčinu na tortu (znate one sokove koji cure kada se odreže cvijet). Jedino možda staviti cvjeće par minuta prije nego se torta iznosi. Nemam pojma, a možda cvijeće i ne posti onu gorčinu!?

Ja bih htjela čokoladnu mladenačku tortu, ali zamislite crna svadbena torta!? Jao!
Tea23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 11:35   #647
Quote:
Tea23 kaže: Pogledaj post
Mi smo definitivno odlučili da naša torta neće biti od ticino mase, mislim, ona prekrasno izgleda i svašta možeš napraviti s tom masom ali nije fina. Onda bolje neka torta bude ukusna i manje lijepa nego prelijepa a loša. Tako si bar ja mislim.

Što se tiče cvijeća na torti, ja bih se samo bojala da mi pravi cvijet (prirodni) ne pusti onu gorčinu na tortu (znate one sokove koji cure kada se odreže cvijet). Jedino možda staviti cvjeće par minuta prije nego se torta iznosi. Nemam pojma, a možda cvijeće i ne posti onu gorčinu!?

Ja bih htjela čokoladnu mladenačku tortu, ali zamislite crna svadbena torta!? Jao!
Ma, ne bi bila crna nego smeđa i ja sam vidjela par tih čokoladnih koje su izgledale mrak, a uostalom postoji i bijela čokolada
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 12:19   #648
Quote:
Tea23 kaže: Pogledaj post
Mi smo definitivno odlučili da naša torta neće biti od ticino mase, mislim, ona prekrasno izgleda i svašta možeš napraviti s tom masom ali nije fina. Onda bolje neka torta bude ukusna i manje lijepa nego prelijepa a loša. Tako si bar ja mislim.

Što se tiče cvijeća na torti, ja bih se samo bojala da mi pravi cvijet (prirodni) ne pusti onu gorčinu na tortu (znate one sokove koji cure kada se odreže cvijet). Jedino možda staviti cvjeće par minuta prije nego se torta iznosi. Nemam pojma, a možda cvijeće i ne posti onu gorčinu!?

Ja bih htjela čokoladnu mladenačku tortu, ali zamislite crna svadbena torta!? Jao!
Meni je ticino fin. Ima okus nešto slišno kao tučeni šlag.
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 14:31   #649
Naša će biti bijela sa šlagom premazana i preko svih 5-6 katova će ići prava orhideja koja će biti ušečerena, tako da nikako ne bi trebalo biti problema sa gorčinom.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:09   #650
Quote:
Tea23 kaže: Pogledaj post

Ja bih htjela čokoladnu mladenačku tortu, ali zamislite crna svadbena torta!? Jao!
Pa kakve veze ima ako je smeđa? Ima ih jako lijepih! I izgledaju jako fine
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:11   #651
tamnosmeđa ili crna torta može izgledati izuzetno efektno i prelijepo s dodatcima u vidu ukrasa ... sada si zamisli neku smeđu tortu (od čokolade) i recimo nježno ljubičasta orhidejica kao ukras ... ma za prste polizati :-) sve ti ovisi o tome kako ti se boja torte uklapa u boje koje koristiš na svadbi i to je to :-)

http://img260.imageshack.us/img260/3755/dsc00585ar3.jpg

to ti je primjer .. samo zamijeniš cvijet ako ti se ne sviđa :-)

Zadnje uređivanje Magg : 13.03.2007. at 22:19. Reason: slika velika
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:24   #652
ili

http://www.maisiefantaisie.co.uk/cak...eddingcake.jpg

ili


Zadnje uređivanje Magg : 13.03.2007. at 22:20. Reason: slika velika
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 16:37   #653
Evo još nekoliko:



__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno

Zadnje uređivanje Magg : 13.03.2007. at 22:20.
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 17:36   #654
Sanja i Norah super su vam torte! Mislim da cu i ja cokoladnu! Njam, njam!

Zadnje uređivanje ashley : 13.03.2007. at 17:36. Reason: bold
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:33   #655
Ja ću imati takvu cijelu čokoladnu s narančastim cvijećem......
Kikica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 20:45   #656
Ja ću ipak imati ticino masu-probala sam i nije uopće loša, nekako blago slatkasta...Malo sam picajzlasta , a samo ticinom možeš dobiti tako lijepe i čiste linije.
Još uvijek dvojim između pravih i marcipan ruža, pogotovo sad kad je netko spomenuo gorčinu...
Možda bi se onaj odrezani dio cvijeta mogao umočiti u karamel koji bi napravio film oko stabljike kad se stvrdne...Ma, sigurno sve te fore znaju tete slastičarke...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 00:14   #657
Super su mi ove smedje torte! I mi cemo vjerojatno imati cokoladnu. Ne znam da li mi je vec sad prerano raspitivati se o torti (i eventualno dati kaparu) buduci da je vjencanje 10.11.?
Cula sam da je Meli na Tresnjevci odlicna slasticarna, al mi se nekako cini i da su cijene visoke? Da li netko od vas zna kako se krecu cijene kod njih npr. torta za cca 150 ljudi?
Sahara05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:22   #658
http://img237.imageshack.us/img237/4230/choc2001sn4.jpg
Evo lijepe tortice...
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:38   #659
da sjetih se jos neceg...jel zna netko mjere torte, duzini, visinu, sirinu?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:42   #660
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
da sjetih se jos neceg...jel zna netko mjere torte, duzini, visinu, sirinu?
Inače veličina torte ovisi o broju gostiju, odnosno broju potrebnih šnita i naravno o obliku koji se želi!
I kad se sve to "zbroji" dobije se veličina torte
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.