Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2012., 09:18   #521
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post

1. A na koji način je on ubio njeno samopoštovanje?
Ako je išta povrijedo otkazivanjem vjenčanja to je prije njen ego nego samopoštovanje.


2. I nije mi jasno, reći nisam spreman je neprihvatljivo, a koliko muškaraca prevare ženu u tom svetom braku, i žena oprosti

1. Oš reć da kad zgaziš partneru ego, da ga poštuješ? Hoćeš imati kraj sebe zadovoljnog i sretnog partnera ako mu gaziš ego ili slabića iliti papka (ukoliko ostane kraj tebe)?

2. Kakve ovo ima veze jedno s drugim? Manje boli ako te parner prevari u zajedničkom životu? Ono, nismo se oženili, nije mi obečao vjernost do kraja života
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:34   #522
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
1. Oš reć da kad zgaziš partneru ego, da ga poštuješ? Hoćeš imati kraj sebe zadovoljnog i sretnog partnera ako mu gaziš ego ili slabića iliti papka (ukoliko ostane kraj tebe)?

Ego i samopoštovanje nisu iste stvari.
Nekoga sa egom veličine kuće, ne hvala, rađe bi papka

Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
2. Kakve ovo ima veze jedno s drugim? Manje boli ako te parner prevari u zajedničkom životu? Ono, nismo se oženili, nije mi obečao vjernost do kraja života
Nebi htjela u offtopic, ali ovdje gledam kako žene pišu da joj je otkazivanjem vjenčanja zgazio ego, uništio samopoštovanje, da to nikako ali nikako ne oprosti, nek ga nogom u guzicu šutne.
znači odgoda vjenčanja-smrtni grijeh
prijevara u braku- daj mu još jednu priliku, spašavajte brak, to je on samo pokleknuo ono WTF
Dakle, biti uz partnera kad ima strah/blokadu od vjenčanja je nezamislivo, ali biti uz partnera nakon što se valjao sa drugom- itakako, treba brak pokušati spastiti
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 09:57   #523
Ma meni uopće nije jasno čemu tolika galama i halabuka, čovjek je rekao da još nije spreman i kakva je to ljubav prema partneru ako ga želiš tjerat na nešto na što nije spreman jer u suprotnom odlaziš?

Onak, on nije rekao da se ne vidi u braku, da se ne želi ženiti nego, ne znam živjet u izvanbračnoj zajednici a ona recimo tako nešto ne želi ni u ludilu nego želi tradicionalan brak.

On je rekao da još nije spreman. Ili sam ja nešto propustila, ali autorica je tako malo napisala o njegovim reakcijama da sam ja shvatila onako kako je rekao-nije spreman. Po meni to znači da nije spreman a ne ja ne želim brak nikada.
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:03   #524
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Što je meni ego?
Ego mi je kad netko zalupi vratima, iako ima tisuću i jedno neodgovoreno pitanje u glavi koje će ga žderati idućih xy godina.
I rađe će se patiti sa tim pitanjima nego da potraži odgovore.
Da, tebi, jer vidim da tvoje poimanje ega ne odgovara službenoj definiciji.

Quote:
Za mene je ljubav razumijevanje, poštivanje, podrška, oslonac, strast, iskrenost, otvorena komunikacija, sigurnost.
Autorica je otkazivanjem vjenčanja njenog dragog posumnjala u dosta navedenog. I ne, nije je razočaralo to što neće dobiti tortu na šest spratova, već što je posumnjala u intenzitet osjećaja svog dragog prema sebi. Ne znam na kakav jednostavniji način da ti to objasnim. Ako i dalje ne shvataš o čemu je riječ, žao mi je, ne mogu ti pomoći.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:08   #525
Autorica je, između ostalog, vrlo brzo nakon odlaska i popratnih "nikad"-rečenica, napisala "vjenčanje sad uopće nije bitno, sad je najbitnije ono što osjećamo jedno za drugo, držite nam fige".

Toliko o postojanosti i promišljenosti njezinih reakcija.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:09   #526
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Da, tebi, jer vidim da tvoje poimanje ega ne odgovara službenoj definiciji.
Da, meni, tako sam i napisala


Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Autorica je otkazivanjem vjenčanja njenog dragog posumnjala u dosta navedenog. I ne, nije je razočaralo to što neće dobiti tortu na šest spratova, već što je posumnjala u intenzitet osjećaja svog dragog prema sebi. Ne znam na kakav jednostavniji način da ti to objasnim. Ako i dalje ne shvataš o čemu je riječ, žao mi je, ne mogu ti pomoći.
Ne, ti ne kužiš.
da je autorica već u vezi imala sve gore pobrojano, ne bi tom jačinom posumnjala u intenzitet njegovih osjećaja, tj. ne bi otišla u roku od 24h.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:13   #527
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Autorica je, između ostalog, vrlo brzo nakon odlaska i popratnih "nikad"-rečenica, napisala "vjenčanje sad uopće nije bitno, sad je najbitnije ono što osjećamo jedno za drugo, držite nam fige".

Toliko o postojanosti i promišljenosti njezinih reakcija.
Nije bitno vjenčanje, kad su velike šanse da ga neće niti biti. Valjda je toga svjesna.
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:16   #528
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Toliko o postojanosti i promišljenosti njezinih reakcija.
Da, to je ogroman grijeh, jer svi ljudi koji dožive ovako nešto postupaju promišljeno i proračunato.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:18   #529
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Nije bitno vjenčanje, kad su velike šanse da ga neće niti biti.


Pretpostavljam da "držite nam fige" čitaš kao "uplatili smo ogromnu lovu na Manchester, držite nam fige da Rooney zabije".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:19   #530
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Da, meni, tako sam i napisala
Tvoje poimanje ne može meni biti relevantnije u odnosu na ono što je općeprihvaćeno.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:20   #531
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Da, to je ogroman grijeh, jer svi ljudi koji dožive ovako nešto postupaju promišljeno i proračunato.
Znači, slažeš se da su joj postupci nepromišljeni i neproračunati - ali ih i dalje smatraš ispravnima i jedinim moogućima?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:21   #532
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post


Pretpostavljam da "držite nam fige" čitaš kao "uplatili smo ogromnu lovu na Manchester, držite nam fige da Rooney zabije".
Držim im fige,naravno
Ali TRENUTNO (dakle zadani termin vjenčanja) je otkazan,šta reći...
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:25   #533
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Znači, slažeš se da su joj postupci nepromišljeni i neproračunati - ali ih i dalje smatraš ispravnima i jedinim moogućima?
Kao što sam već napisala, odlazak nije bio jedino moguće rješenje, ali mislim da je to trenutno najbolja opcija. Da, smatram da se ponekad i nepromišljeni postupci mogu pokazati ispravnima. Vidim da je tebi tako nešto nepojmljivo.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:33   #534
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Tvoje poimanje ne može meni biti relevantnije u odnosu na ono što je općeprihvaćeno.
A ti si linkala definiciju za koju se kladim da nemaš pojma šta znači, jer da imaš, vidjela bi da je to ono što sam ja napisala, samo napisano stručnim žargonom

"psihoanalitičkom smislu stupanj strukture ličnosti koji ulazi u odnose sa stvarnošću, stvara ravnotežu između nagonskih (id) i moralno-etičkih (super-ego) težnji i vrijednosti čovjeka; spoznajni i perceptivni sloj svijesti (pamćenje, odlučivanje i dr.); "

Evo, s obzirom da je ovo općeprihvaćeno, tj. tvoj link , pa ako mi ga možeš pojasniti svojim riječima, tj. što je ego za tebe
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:39   #535
Ja vam ne želim držati fige, nije faktor sreće onaj koji trebate, nego komunikacije i to bez roditelja.
Ako si sretna i zadovoljna vašom vezom tj. u njoj, zajebi prstenje i vjenčanje ispod drvoreda magnolije.

Držim vam fige za ostale stvari na koje se ne može utjecati.
---------

I ja bih spremačicu i seksualnu davačicu - kravu.
Jel burma cijena za te usluge?
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 11:08   #536
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Da, tebi, jer vidim da tvoje poimanje ega ne odgovara službenoj definiciji.


Autorica je otkazivanjem vjenčanja njenog dragog posumnjala u dosta navedenog. I ne, nije je razočaralo to što neće dobiti tortu na šest spratova, već što je posumnjala u intenzitet osjećaja svog dragog prema sebi. Ne znam na kakav jednostavniji način da ti to objasnim. Ako i dalje ne shvataš o čemu je riječ, žao mi je, ne mogu ti pomoći.
jooooj, ovdje samo autorica traži pomoć, tj.tražila je, pa se obrati njoj....

ako se ja u godini dana veze osjećam voljeno, ako je ta veza za mene to, ako je on taj , onda ta njegova izjava nisam spreman ne bi toliko posumnjala u intenzitet njegovih osjećaja, nego bih barem još neko vrijeme pokušavala dokučiti o čemu se radi, a ako bih zaista vidjela da ne hodamo istom stazom, ako bih zaista odlučila prekinuti, zasigurno ne bih pojela burek i osjećala olakšanje nego neizmjernu tugu.

I to je ono o čemu se ovdje radi.
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 11:20   #537
Quote:
_Golubica_ kaže: Pogledaj post
Zaprosio ju pa prekinuo zaruke.
Nekad se stvarno pitam dal su ovdje neke žene malo hu-hu ili se samo takve prave.

Da želi brak s njom-oženio bi ju,da se ne misli nikad ženit-ne bi ju nikad zaprosio.
Znaci, ne smije se malo zaletiti ponesen leptiricima, a onda shvatiti da se je zaletio i iskreno priznati?

I da, ako sam hu-hu zato sto mi je pretuzno da ljudi vrhunac odnosa s osobom za koju tvrde da je vole vide u ceremonijama i prstenovanju, onda se ponosim tim svojim hu-hu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 11:32   #538
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ego i samopoštovanje nisu iste stvari.
Nekoga sa egom veličine kuće, ne hvala, rađe bi papka
Nisam ni rekla da jesu. Ali udar na ego ruši samopouzdanje, pa ako ne želiš da poruši i samopoštovanje, odeš od osobe koja ti gazi ego

Znaš da žene s jakim egom pretvaraju muške u papke? Naravno da 2 velika ega ne mogu opstati u istoj kući
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 11:50   #539
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekla da jesu. Ali udar na ego ruši samopouzdanje, pa ako ne želiš da poruši i samopoštovanje, odeš od osobe koja ti gazi ego

Znaš da žene s jakim egom pretvaraju muške u papke? Naravno da 2 velika ega ne mogu opstati u istoj kući
A znaš da ima dosta muškaraca koji se ne daju pretvoriti u papke
Pa otkantaju i ženu skup sa njenim enormnim egom
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 12:00   #540
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Znaci, ne smije se malo zaletiti ponesen leptiricima, a onda shvatiti da se je zaletio i iskreno priznati?

I da, ako sam hu-hu zato sto mi je pretuzno da ljudi vrhunac odnosa s osobom za koju tvrde da je vole vide u ceremonijama i prstenovanju, onda se ponosim tim svojim hu-hu.
Po 50-ti put ...
Naravno,da se svatko može zaletiti,sve to štima,bolje i to nego "grlom u jagode" ako nije siguran.
Ali ne štima kad joj nakon toga,on kaže da neka oni i dalje žive zajedno.

Ako si zbunjen ili si se zaletio,onda ćeš se maknuti na neko vrijeme,biti sam sa sobom i donjeti u miru odluku. A ta odluka je ili jesi ili nisi.
A ovo ispada da bi i kako se veli: i piškio i kakio.
Ako je dosad bio zbunjen živeći s njom,koja je razlika u tome da nastave dalje poslije raskida zaruka živjeti? Po njegovom stavu, bit će još "zbunjeniji"
_Golubica_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.