Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2015., 10:31   #1
Cake (2014)



Nisam sigurna kako će naši prevesti ovaj film. Vjerojatno "Torta".
Sve u svemu radi se o novom filmu Jennifer Aniston za koji je nominirana za Zlatni Globus za najbolju dramsku glumicu. Pobjedila je, doduše, Julianne Moore za ulogu u "Still Alice".
Nisam gledala ni "Cake" ni "Still Alice", ali ne sumnjam da je Julianne zaslužila tu nagradu. Ipak, jako se veselim ovoj ulozi Jennifer Aniston jer je napokon izašla iz svojih okvira i gledat ćemo je u jednoj ozbiljnijoj ulozi.
Po meni je jedan blaži pokušaj bio "Management". Neki predviđaju i nominacije za Oscara.

OVDJE
možete pogledati službeni trailer.

Nekakav kratki sadržaj je ovaj (izvor Imdb):

"Claire becomes fascinated by the suicide of a woman in her chronic pain support group while grappling with her own, very raw personal tragedy."

Dakle, još jedan film o pronalaženju smisla života. Kažem "još jedan" kao da je to nešto loše

Uz Jennifer u filmu glume Adriana Barraza, Anna Kendrick, Sam Worthington, Falicity Huffman..
Redatelj: Daniel Barnz

Jel netko gledao?
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 15:51   #2
Ipak ništa od nominacija za Oscar za Jenny..
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:01   #3
Pogledala neki dan.. Mah
Ok film, ništa posebno.. Jennifer je dobra, al ništa vrijedno nekih nagrada. Bilo bi dobro da nastavi u ovom tonu pa možda nešto i ubode
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 17:14   #4
jedan od lošijih filmova u posljednje vrijeme. strahovito dosadan. čudi me kako nije u konkurenciji za oscara.
moonlighting is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:58   #5
..
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 23:01   #6
koja je kvaka s tim kolacem?

i zasto ona lezi u autu cijeloo vrijeme?

SPOILer

ja sam to promutacila tako da kao je pregazila dijete dok je bila u autu s onim likom i zato ne zeli gledati vise naprijed kroz staklo, nije u stanju
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 17:31   #7
lezi jer joj je kraljeznica sjebana, ide na fizikalne i druge terapije ali nije disciplinirana i ne ide joj nabolje, dijete joj je stradalo u prometnoj pa zato naganja udovca one zenske s grupne terapije koji ima klinca.

osim sto je jennifer pokazala sto moze, a moze puno, film kao film je jedan od bezbroj slicnih na tu temu, spor, tu i tamo dosadan, bez pravog kraja. pogledao sam ga samo radi glumice i nije mi zao.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 23:38   #8
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
lezi jer joj je kraljeznica sjebana,
nema mi smisla da joj potrebno toliko mentalne snage da se uzrikta na kraju u autu

cijelo vrijeme hoda uspravno i zasto nebi mogla sjediti u autu
odbija iz nekog drugog razloga

odakle joj po tebi dolaze oziljci?

Quote:
pa zato naganja udovca one zenske s grupne terapije koji ima klinca.
ne naganja ona njega uopce vec je opsjednuta onom zenom sto je napravila samoubojstvo i htjela bi se takoder baciti s mosta
na pocetku uopce nije razmisljala o malom i bilo joj je cudno kad joj je dosao u wc
cak imam dojam da joj je isao na zivce

Quote:
od bezbroj slicnih na tu temu, spor, tu i tamo dosadan, bez pravog kraja. pogledao sam ga samo radi glumice i nije mi zao.
[/QUOTE]slazem se da nema pravog kraja ali ne za ovo da takivh filmova vec ima

iako mozda je kraj u tome da sam povezes konce a to zahtjeva malo mozganja

volim kad me reziser navede na razmisljanje.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 23:50   #9
bas ne vidim da me redatelj navodi na razmisljanje, sve je poslozio i pokazao mi. doveo joj doma ubojicu njezina sina koji trazi oprost ...kojeg ona ne moze dati... a tu je i njezin zgodan, bogat i utjecajan muz ...s kojim ona ne zeli biti...

takvih filmova gdje na pocetku ne znamo sto ju je snaslo pa se to tijekom filma pokaze ima milijun.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 00:10   #10
to je tek sporedno u filmu

ne znam ni jedan film koji tematizira grintavu zenu koja odlazi na grupnu terapiju da bi postala opsjednuta necijim suicidom da bi na kraju prihvatila zivot u nekod drugom obliku i svim svojim gubitcima
ti?



i nisi objasnio oziljke

i koja je metafora kolaca?
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.

Zadnje uređivanje iowa : 08.02.2015. at 00:16.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 03:56   #11
za mene su oziljci, ozljeda kraljeznice i gubitak djeteta ono sto joj se dogodilo i dok ona nauci zivjeti s time prodje film.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 14:25   #12
prepovrsno mi je takvo tumacenje filma
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 11:54   #13
prepovrsno je koncipiran film, a ti ga mozes tumaciti kako zelis
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:07   #14
Vau, divan film. Moram priznat da je nadražio moje emotivne centre. Vrlo je potresan, ali uvjerljiv i iskren. Jennifer Aniston suvereno nosi čitav film i ovo je vjerojatno uloga njezine karijere. Mislim da je zaslužila nominaciju za Oscara za ovo ostvarenje. Ono što mi se posebno svidjelo u njezinoj interpretaciji lika jest to što je unatoč tome što glumi vrlo turoban i depresivan lik uspjela u njemu mjestimično izraziti svoj urođeni smisao za humor. Preporuka!
miss Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:10   #15
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
koja je kvaka s tim kolacem?

i zasto ona lezi u autu cijeloo vrijeme?

SPOILer

ja sam to promutacila tako da kao je pregazila dijete dok je bila u autu s onim likom i zato ne zeli gledati vise naprijed kroz staklo, nije u stanju
Spoiler

Leži vjerojatno zbog emotivne traume uzrokovane nesrećom u kojoj joj je poginulo dijete. Ne leži zbog kralježnice već zbog nemogućnosti suočavanja sa životom, a vožnja u automobilu je asocira na nesreću. To je prilično jasno i očito na samom kraju.

Ona nije pregazila dijete već je onaj lik koji joj se pojavio na kućnom pragu prouzročio nesreću u kojoj je ona bila teško ozlijeđena, a njezino dijete je poginulo.
miss Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:15   #16
cinican, duhovit, pametan lik. vjerojatno ni prije nesrece jennifer nije bila osoba s kojom je lako zivjeti i komunicirati. predobra uloga, zasluzila je nominaciju za oscara.
uvijek je ona bila dobra glumica (sjeti se ovog s gyllenhaalom iz 2002 http://www.imdb.com/title/tt0279113/) samo je birala lose uloge.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:16   #17
Quote:
iowa kaže: Pogledaj post
to je tek sporedno u filmu

ne znam ni jedan film koji tematizira grintavu zenu koja odlazi na grupnu terapiju da bi postala opsjednuta necijim suicidom da bi na kraju prihvatila zivot u nekod drugom obliku i svim svojim gubitcima
ti?



i nisi objasnio oziljke

i koja je metafora kolaca?
Spoiler

Metaforu kolača je preuzela od one žene koja se ubila. Na jednoj vježbi prilikom grupne terapije ih je terapeutkinja pitala što bi učinili kada ne bi osjećali bol i ta koja se ubila je izjavila da bi napravila pravu, domaću tortu svom klincu. Kada je Claire imala halucinaciju u bolnici, sjetila se toga jer joj je halucinacija pokojnice donijela tortu. Stoga je ona u trenutku kada je shvatila da je sposobna nastaviti sa svojim životom i izabrati život umjesto smrti uzela tortu koju joj je napravila ona mala lopuža i donijela je za rođendan malom od one što se ubila. Nakon toga je otišla na grob svom sinu i nastavila dalje. U prilog tome ide i ona sekvenca u filmu gdje joj fizioterapeutkinja koja s njom radi u bazenu govori kako u 6 mjeseci nema ni promil pomaka niti poboljšanja, a misli da nije toliko do fizičke boli koliko mentalne blokade. Film prikazuje cijeli jedan proces preživljavanja i iscijeljenja osobe koja je na rubu života nakon teške traume.
miss Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:20   #18
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
cinican, duhovit, pametan lik. vjerojatno ni prije nesrece jennifer nije bila osoba s kojom je lako zivjeti i komunicirati. predobra uloga, zasluzila je nominaciju za oscara.
uvijek je ona bila dobra glumica (sjeti se ovog s gyllenhaalom iz 2002 http://www.imdb.com/title/tt0279113/) samo je birala lose uloge.
Da, gledala sam ovaj film, dobra je i tu, ali mi je u Cake još bolja. Daleko bolja.
Vidi se da je sazrijela i kao osoba i kao glumica.

Meni je Jen puno prije zaslužila nominaciju od Reese koja na neki način glumi sličan lik u sličnom uratku, ali malo drugačije i bolje koncipiranom Wildu.

S time da mi je Wild bolji film, ali je Jennifer Aniston iznijela jaču i bolju ulogu.
miss Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:21   #19
bilo je fizicke boli. da je samo do mentalne blokade ne bi ona isla u mexico po droge.

bolja je, starija, iskusnija. no ne vjerujem da ce ikad pobrati oscara osim mozda na kraju za zivotno djelo.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:34   #20
Quote:
miss Fritz kaže: Pogledaj post
Spoiler

Leži vjerojatno zbog emotivne traume uzrokovane nesrećom u kojoj joj je poginulo dijete. Ne leži zbog kralježnice već zbog nemogućnosti suočavanja sa životom, a vožnja u automobilu je asocira na nesreću. To je prilično jasno i očito na samom kraju.

Ona nije pregazila dijete već je onaj lik koji joj se pojavio na kućnom pragu prouzročio nesreću u kojoj je ona bila teško ozlijeđena, a njezino dijete je poginulo.
drago mi je da ti se svidio film ko meni i bas to sto si rekla u taj svoj depresivni lik je jennifer unijela svog prepoznatljivog humora
sto je cijelom filmu dalo neko svijetlo na kraju tunela

SPOILER

ja sam protumacila da je onaj lik vozio auto a ona sjedila s njim naprijed, pregazili su malog a ona je kroz prednju sofersajbu proletila kroz prozor
i otud su joj ostali oziljci na licu, od stakla koje se razbilo kroz koji je proletila
i bas kao sto kazes mislim da zato ne zeli vise sjediti uspravno i suociti se s zivotom ali i jer joj je to bolno gledati kroz prednje staklo.


da kolac sam i ja tako protumacila
citala sam na imdbu i metaforu kolaca ne engleskom you cant have your cake and eat it too, (Used for expressing the impossibility of having something both ways, if those two ways conflict.)
sto bi znacilo da iako joj sina vise nema, moze to mjesto popuniti s nekim drugim , i tako ona odluci dati kolac onom malom, i iako ga sama ne moze napraviti moze naci netkog tko ce ga napraviti za nju.
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.