Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2012., 11:26   #41
Anjinamama, koliko ja znam, Clicky se to pojavilo tek u drugoj trudnoći.

A meni su otkrili prije 3 godine na sistematskom pregledu, znači najvjerojatnije ja to imam od rođenja, prvi porod je prošao bez problema i sada me šalju na te pretrage. Sve sam obavila, holter, ekg, pregled, nalaz je uvijek dobar. Nije super, a nije ni grozan. U biti mi je najvažnije da mi je kardiolog rekao da mogu roditi vaginalno. Idem na još jedan dogovor u ponedjeljak o načinu poroda.

Ali, ja samo osjećam kako mi krv kola kroz srce malo jače, nemam ni s od simptoma kakve je Clicky opisala, znači, ne bi trebalo stvarat paniku. I inače se super osjećam!
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 12:53   #42
U prvoj trudnoci nista, sve savrseno proslo. Ovo mi pocelo u 32tt u drugoj trudnoci i kako je pocelo, tako ne prestaje. Jucer opet imala dva napada iako sam se stvarno nadala da ce nakon poroda biti bolje.
E, kardiolog kaze da ja i sindrom i rupu takoder imam od rodenja!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 15:45   #43
da, i ja samo osjetim kucanje, žestoko, povremeno sa aritmijom..nemam nesvjestice, nemam slabost, znojenje i sl. Osjećam se sasvim ok dok to traje, bar fizički!
inače, kad me uhvati kontrakcija, i tad to osjetim, ako ležim, moram sjest, jer me baš stisne i, ali to samo dok sam na leđima..jedam kardiolog savjetovao me je ležati na boku, ne naleđima..valjda jer na leđiam pritišćemo tu neku glavnu žilu

i moja prva trudnoća prošla je bez ovakvih tegoba, sad evo, drugi put, u 27. tjednu pojavilo se.
ja nosim jako jako visoko, beba mi je skroz gore, tako šta nist vidjeli, pa je valjda i uslijed toga

no,ja danas ušla u 30. tjedan pa sam jako sretna, nema više predznaka 2, sad je 3:klap:
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 00:00   #44
Podižem temu. Unazad nekoliko dana čim navečer legnem, uhvati me to jako lupanje srca.
Trebam li se brinuti
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 00:24   #45
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Podižem temu. Unazad nekoliko dana čim navečer legnem, uhvati me to jako lupanje srca.
Trebam li se brinuti
ne brini ništa! sasvim normalna stavr!! osjećaj je gadan, znala me je panika uhvatiti, ali sve je ok. od pritiska bebe to je normalno, niošta ti se neće dogoditi, ustani, promjeni položaj i proći će..
moja lupanja znala su bit grozna, i niko mi nije odgovorio tu na ovoj temi da me utješi
kažem ti, ništa to nije. ja sam išla i na ekg, na moje inzistiranje, sve je bilo ok.
čak mi se pred kraj trudnoće smanjilo tako da sam nakon poroda se sjetila: GLE, PA ONO LUPANJE SAM I ZABORAVILA!!
anjinamama1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2014., 15:16   #46
Quote:
anjinamama1 kaže: Pogledaj post
ne brini ništa! sasvim normalna stavr!! osjećaj je gadan, znala me je panika uhvatiti, ali sve je ok. od pritiska bebe to je normalno, niošta ti se neće dogoditi, ustani, promjeni položaj i proći će..
moja lupanja znala su bit grozna, i niko mi nije odgovorio tu na ovoj temi da me utješi
kažem ti, ništa to nije. ja sam išla i na ekg, na moje inzistiranje, sve je bilo ok.
čak mi se pred kraj trudnoće smanjilo tako da sam nakon poroda se sjetila: GLE, PA ONO LUPANJE SAM I ZABORAVILA!!
Hvala ti anjinamama!
Pročitala sam i tvoj komentar i stvarno mi je malo pomoglo kad sam baš ležala skroz na lijevom boku.
Mjerila sam i tlak i otkucaje, nije strašno. Otkucaji su mi bili 90, a tlak 130/80 (kao i inače).
Neću se brinuti jer ne stignem
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2014., 14:50   #47
Dizem ovu staru temu jer imam problem s tahikardijom.
Skoro cu uci u 6.mjesec trudnoce i pojavilo se samo jedan dan iznenadno lupanje srca. Puls mi je bio 117!
Kasnije sam svaki dan mjerila puls koji je uvijek oko 100-tke, u mirovanju, nekad ispod, uglavnom ujutro je jos ok, a preko dana skace. A najgore je sto ja jos pijem Cordipin - lijek protiv kontrakcija koji bi trebao usporavati rad srca.

Ginekolog se nije nimalo osvrnuo na to, njemu je sve do 140 otkucaja normalno. Meni je to suludo.

Dr. opce prakse se isto ne brine, nije mi htjela dati uputnicu za ekg.
I tak ja skoro svaki dan imam show, popijem Normabel, caj od kamilice, ali nekad potraje.

Najgore je sto sam opsjednuta s tim, pa kad legnem, ne znam da li mi srce normalno radi ili ubrzano, imam osjecaj da stalno lupa.

Koliko cesto se vama to desavalo? Jel ima kakav prirodni recept koji pomaze?
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 17:00   #48
Ja sam primjetila da mi se to desi onako iz cista mira, cak i kad sjedim, lezim... Doduse imala sam to povremeno i prije trudnoce.. u medjuvremenu isla na sistematski i sve bilo ok.

A danas pak sjedim u banci, cekam na red, ustanem se malo prije svog broja, kad ono srce pocelo lupat ludjacki, ne znam od ceg... Nit mi se vrtilo nit mi se zacrnilo (a inace zna skoro uvijek kad se dignem, nizi tlak ocito)... Valjda neka podsvjesna nervoza, uzbudjenje...?? Pojma nemam... Ali tolko je lupalo da sam misla da se i vidi i cuje...
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 18:31   #49
Tako se i meni desi, bez ikakvog razloga. Evo sad dva dana ok, ali strahujem od iduceg napada.
Najgore je u krevetu, pred spavanje. Onda me toliko uznemiri da pola noci ne mogu zaspat. Em sto mi lupa od valjda trudnoce, em od toga sto se dodatno prestrasim pa bude jos gore.
Odvratan osjecaj.
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.