Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2006., 13:40   #21
e i mene to zanima!
alenko, kako bor izdržava po ljeti?
može li po ljeti biti u tamnijoj (dakle bar malo manje vrućoj) prostoriji, ili eventualno na stubištu?
ljubaznagospodja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:13   #22
najbolje bi bilo da je ljeti vani i to ne baš na direktnom suncu jer se previše iscrpljuje.
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 15:20   #23
Zavisi od veličine tegle i početne veličine bora.
Ja sam jedan svoj bor od prije petnaestak godine, lijepo nakon Božića zasadila ispred zgrade i sad svaki dan uživam gledajući ga. Sad je već visok preko 5 metara i veličanstven je. A kad se samo sjetim da je kad sam ga kupila bio svega pola metra!
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 08:25   #24
sad ova tema tema ide na dva kolosijeka....
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:06   #25
Održavanje srebrne jelke u tegli

'Večer svima!

Draga i ja kupili prekrasnu malu srebrnu jelku u tegli, koju ćemo nakon blagdana udomiti negdje
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
__________________
Ne kaže se baGminton nego BADMINTON!
mihavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2006., 22:47   #26
Quote:
mihavg kaže:
'Večer svima!
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
nikak. za kratko vrijeme pocet ce se susiti
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 09:08   #27
Quote:
mihavg kaže:
'Večer svima!

Draga i ja kupili prekrasnu malu srebrnu jelku u tegli, koju ćemo nakon blagdana udomiti negdje
Pa nas zanima kako takvu biljku održavati u uvjetima centralnog grijanja...
Bilo kakav dobronamjeran savjet je dobro došao...

Hvala unaprijed!
gdje ste je kupili i za koliko?
Mislim da sve to u tegli, (razni Bau..., Pevec ...) su samo odrezani borići i nabijeni u zemlju. Barem sam tako vidio u tim dučanima kad bi se neki prevrnuo iz tegle.
Eventualno bi se možda dalo u Zrinjevcu nabaviti.
Ako ovu svoju ne znate gdje ćete udomiti - evo ja se javljam, pokušao bih, možda se ne posuši.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 11:51   #28
Ja imam u stanu srebrnu jelku u tegli. Probaj je prvo prije nego je uneses na +
22 C staviti na neko mjesto gdje je +10 do +15 stupnjeva. Nakon toga je uneses u stan. Zalijevas jedanput tjedno. Nakon toga je moras drzati u stanu do ozujka dok ne zatopli jer ako je odmah stavis van onda ce ti se poceti susiti. Tako su mi objasnili kad sam kupovao.
Nota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:20   #29
Quote:
Codegun kaže:
gdje ste je kupili i za koliko?
Mislim da sve to u tegli, (razni Bau..., Pevec ...) su samo odrezani borići i nabijeni u zemlju. Barem sam tako vidio u tim dučanima kad bi se neki prevrnuo iz tegle.
Eventualno bi se možda dalo u Zrinjevcu nabaviti.
Ako ovu svoju ne znate gdje ćete udomiti - evo ja se javljam, pokušao bih, možda se ne posuši.
Kupili smo je od obiteljskih prijatelja mojeg dragog koji imaju svoj rasadnik . Nikakvi veliki ducani nisu bili u igri.

Ja sam inace protiv tih rezanih borova, meni je toga zao. Doma vec imam zasadenih borova puno dvorište, sve od prošlih Božića . Ali ovaj nam zaista više nigdje ne stane. Rado bih proslijedila ovu jelkicu u dobre ruke. Samo se moramo nauciti sada brinuti za nju, jer je stan jako topao (iskljucili smo sada 2 radijatora), a nemamo balkona.

Ako cemo je morati cuvati do ožujka, bit će veselo jer već imamo mali botanički u stanu.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 15:38   #30
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Kupili smo je od obiteljskih prijatelja mojeg dragog koji imaju svoj rasadnik . Nikakvi veliki ducani nisu bili u igri.

Ja sam inace protiv tih rezanih borova, meni je toga zao. Doma vec imam zasadenih borova puno dvorište, sve od prošlih Božića . Ali ovaj nam zaista više nigdje ne stane. Rado bih proslijedila ovu jelkicu u dobre ruke. Samo se moramo nauciti sada brinuti za nju, jer je stan jako topao (iskljucili smo sada 2 radijatora), a nemamo balkona.

Ako cemo je morati cuvati do ožujka, bit će veselo jer već imamo mali botanički u stanu.
ja se baš spremam ispred kuće saditi crnogorično raslinje a svakako mislimo imati i srebrnu jelku. Bio bih zadovoljan ako bih je mogao kupiti tamo kod vašeg prijatelja, barem da sam siguran da nije posječeni bor nabijen u teglu sa zemljom.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2006., 16:07   #31
Quote:
Codegun kaže:
ja se baš spremam ispred kuće saditi crnogorično raslinje a svakako mislimo imati i srebrnu jelku. Bio bih zadovoljan ako bih je mogao kupiti tamo kod vašeg prijatelja, barem da sam siguran da nije posječeni bor nabijen u teglu sa zemljom.
Ne znam gdje zivis i koliko ti je prakticno, ali mi smo to kupili u Velikoj Gorici. Ako hoces, pitat cu svog dragog za neki kontakt od tih ljudi (prijatelji njegovih roditelja, pa ja ne znam) ako ti nije Gorica predaleko? Mozda i on dode do neta u skoro vrijeme, pa ti nesto pametno napise.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2006., 21:05   #32
Quote:
Sunshine_81 kaže:
Ne znam gdje zivis i koliko ti je prakticno, ali mi smo to kupili u Velikoj Gorici. Ako hoces, pitat cu svog dragog za neki kontakt od tih ljudi (prijatelji njegovih roditelja, pa ja ne znam) ako ti nije Gorica predaleko? Mozda i on dode do neta u skoro vrijeme, pa ti nesto pametno napise.
može, Gorica mi nije nikakav problem, ne bi bilo loše da mi odmah i javiš o kojem redu cijene se radi, može na PM, hvala.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 11:57   #33
Pozdrav Codegun,

Upravo sam u procesu nabavke kontakt informacija ljudi koji uzgajaju drvca, pa čim nabavim, proslijedim...
Naša srebrna jelka je došla u svojoj velikoj tegli, i koštala je 100kn. Visoka je malo preko metra, pravilna sa svih strana, gusta, baš lijepa.

Javim se nakon blagdana sa detaljima
__________________
Ne kaže se baGminton nego BADMINTON!
mihavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2006., 12:14   #34
ima ih u baumaxu za 70 kuna
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:01   #35
Question Bor - koliko košta živi bor?

razmišljam da kupim živi bor, koji bi mi za blagdane poslužio za okititi, a kasnije bih ga posadila da nastavi život.

znate li koliko koštaju borovi u vrtnim centrima?
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:06   #36
ne više od 100kn neki oko metar do metar i pol visine
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 15:09   #37
Ako ćeš kititi, ondati treba smreka ili jela, bor se u principu ne kiti (samo tako ljudi kažu: okitit bor)

Ja sam prošli tjedan kupila bor u Zrinjevcu: 250 kn (visine 120 cm), mislim da su smreke i jele jeftinije. No svakako najjeftinije mjesto je rasadnik Šumarskog fakulteta, tamo će ti uzeti cca 100 do 200 kn, ali za fakat veliko drvo. Samo im je radno vrijeme malo
bela777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 16:23   #38
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
Ako ćeš kititi, ondati treba smreka ili jela, bor se u principu ne kiti (samo tako ljudi kažu: okitit bor)

Ja sam prošli tjedan kupila bor u Zrinjevcu: 250 kn (visine 120 cm), mislim da su smreke i jele jeftinije. No svakako najjeftinije mjesto je rasadnik Šumarskog fakulteta, tamo će ti uzeti cca 100 do 200 kn, ali za fakat veliko drvo. Samo im je radno vrijeme malo
hvala vam na info.

da, treba mi jela. nije zapravo bitno, samo da se kiti

btw, ja sam u Ri, pa moram pogledati lokalno, al jako su me ohrabrile cijene koje ste napisali...
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:31   #39
Jele su skuplje od smreka.
Cydonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:43   #40
Quote:
bela777 kaže: Pogledaj post
No svakako najjeftinije mjesto je rasadnik Šumarskog fakulteta, tamo će ti uzeti cca 100 do 200 kn, ali za fakat veliko drvo. Samo im je radno vrijeme malo
Bela, molim te, gdje je točno rasadnik Šumarskog faksa, odnosno gdje se može doći, izabrati drvo, platitit i voziti ?

Ima li netko iskustva s jelom u tegli? Kako se drvo održava, kako podnosi vremenske prilike i neprilike (Zagreb), koliko često treba presađivati, itd. Naime, imam ogromnu terasu, pa bi drvo nakon blagdanskih "obaveza" ostalo uljepšavati istu. Hvala na savjetima.
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:22.