Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 00:13   #1
Medvednica

Pozdrav, bio bi uzasno zahvalan da mi netko da odgovor na sljedece pitanje.
Zanima me da li je itko od vas vozio biciklom po sjevernoj strani, naime jednom sam isao preko Medvednice iz Zagreba u Varaždin, ali sam se krivo spustio u malo selo Pila gdje ide glavna cesta, ali google earth i sve ostale karte mi govore da postoji jos jedna cesta koja se racva s te glavne prema istoku, prema bistrici. Ako je itko prolazio tom cestom neka ostavi par komentara
MarlboroMan is offline  
Old 10.04.2010., 00:47   #2
Prolazio sam tuda nekoliko puta.
Nakon što se po glavnoj cesti kreneš spuštat od Hunjke prema Zagorju u jednom oštrom lijevom zavoju vidjet ćeš s desne strane neki traktorski put sa putokažom za "Lojzekov izvor" i tu skreneš. Skretanje je u samom zavoju i malo se spušta ispod razine ceste, ali se može primjetiti jer je dosta široko i imaš ovu tablu za izvor. Prvi dio od cca 400m je kaljužasto blatni dio, a nakon toga je stari asfalt ( onaj sa oblutcima ), ali nema ( previše ) rupa. Cesta ti je uska, širine za jedan auto. Izbiješ u Donjoj Stubici.

Postoji prije toga još jedne skretanje desno koje vodi preko Hižakovca. Pokušao sam i tim putem, ali u suprotnom smjeru. Padala je kiša i uvjeti su bili očajni tako da smo se frend i ja malo pogubili i nekim putevima izbili kod Hunjke, tako da ti ne znam reči kakva je ta ruta, ali po njoj ništa ne dobiješ jer je duža i vijuga.

Evo ti ove prve spomenute rute.

http://tinyurl.com/ruta-medvednica
Julius is offline  
Old 10.04.2010., 11:49   #3
Quote:
Julius kaže: Pogledaj post
Prolazio sam tuda nekoliko puta.
Nakon što se po glavnoj cesti kreneš spuštat od Hunjke prema Zagorju u jednom oštrom lijevom zavoju vidjet ćeš s desne strane neki traktorski put sa putokažom za "Lojzekov izvor" i tu skreneš. Skretanje je u samom zavoju i malo se spušta ispod razine ceste, ali se može primjetiti jer je dosta široko i imaš ovu tablu za izvor. Prvi dio od cca 400m je kaljužasto blatni dio, a nakon toga je stari asfalt ( onaj sa oblutcima ), ali nema ( previše ) rupa. Cesta ti je uska, širine za jedan auto. Izbiješ u Donjoj Stubici.
Postoji prije toga još jedne skretanje desno koje vodi preko Hižakovca. Pokušao sam i tim putem, ali u suprotnom smjeru. Padala je kiša i uvjeti su bili očajni tako da smo se frend i ja malo pogubili i nekim putevima izbili kod Hunjke, tako da ti ne znam reči kakva je ta ruta, ali po njoj ništa ne dobiješ jer je duža i vijuga.

Evo ti ove prve spomenute rute.

http://tinyurl.com/ruta-medvednica
Ovo sam i ja odvozio! Cesta ide kroz šumu, i izađe na neka sela! Ako se dobro sjećam, prođe se iza crkve ili groblja! Ali nije loše, jedino (kao što si rekao) doista je uska, pa ako pretjeraš s brzinom, a naiđe auto, malko zna biti gusto!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 12.04.2010., 19:39   #4
OK, ljudi fala, primjetio sam to skretanje, ali sam mislio da cu zavrsiti na planinarskom putu pa se nisam usudio, jedva cekam da zatopli pa se ide na popravni ispit)
MarlboroMan is offline  
Old 12.04.2010., 20:28   #5
Quote:
MarlboroMan kaže: Pogledaj post
OK, ljudi fala, primjetio sam to skretanje, ali sam mislio da cu zavrsiti na planinarskom putu pa se nisam usudio, jedva cekam da zatopli pa se ide na popravni ispit)
Ma da, na samom je zavoju, i izgleda kao da se silazi u neku vrstu pakla, ili barem predvorje pakla! Inače je cesta uska, a ta je još uža, i dobiva se utisak da ne vodi nikuda!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 13.04.2010., 23:24   #6
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma da, na samom je zavoju, i izgleda kao da se silazi u neku vrstu pakla, ili barem predvorje pakla! Inače je cesta uska, a ta je još uža, i dobiva se utisak da ne vodi nikuda!
Hahaha, dobro si ovo opisao!
Julius is offline  
Old 13.04.2010., 23:26   #7
Quote:
MarlboroMan kaže: Pogledaj post
OK, ljudi fala, primjetio sam to skretanje, ali sam mislio da cu zavrsiti na planinarskom putu pa se nisam usudio, jedva cekam da zatopli pa se ide na popravni ispit)
Ajde samo javi kako je prošlo nakon što odvoziš! Ja sam jednom prilikom na toj dionici vidio srnu kako stoji na cesti i klopa neko lišće sa grana koje su visjene na cestu. Stvarno krasan prizor koji se ureže u pamćenje!
Julius is offline  
Old 04.05.2014., 15:16   #8
Pozdrav!
Ovdje možete pogledati video najavu buduceg amaterskog projekta "Potpisi krajeva - Priče Medvednice", koji bi se trebao baviti zanimljivostima ove planine i potrebom za očuvanjem ovog raja nadomak Zagreba.

Potpisi krajeva - Priče Medvednice (najava)
illyrians is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.