Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2004., 10:40   #1
Vožnja tuđeg automobila

Molim pomoć i molim je hitno jer ćete time spriječiti jedno ubojstvo u pripremi :-)
Naime, zanima me, smijem li ja (zakonski) voziti tuđe auto a da nemam vlasnikovu punomoć u prometnoj dozvoli? Naime, znam da je prije takva punomoć bila neophodna osim za uže članove obitelji. Kako je danas? I kakve su reprkusije (kod sudara itd) ako tome nije tako?
Puno hvala.
Herostrat is offline  
Old 11.06.2004., 11:19   #2
Ajmo netko, please :-)
Herostrat is offline  
Old 11.06.2004., 13:56   #3
Probaj potražiti ovdje
Simba-OS is offline  
Old 11.06.2004., 19:34   #4
Re: Vožnja tuđeg automobila

Quote:
Herostrat kaže:
Molim pomoć i molim je hitno jer ćete time spriječiti jedno ubojstvo u pripremi :-)

a što drugo reći?
zuba is offline  
Old 11.06.2004., 19:50   #5
Za vožnju po Hrvatskoj punomoć ne treba.Trebala je za automobile kupljene na povlasticu, ne znam da li to još vrijedi.
Brazil is offline  
Old 19.06.2004., 20:15   #6
Ja vozim auto koji glasi na starog tj. njegovo je vlasništvo a nemam punomoć u prometnoj. Vozim isključivo na području RH. Činim li kakav prekršaj time
mobyXXL is offline  
Old 19.06.2004., 23:39   #7
mozes komotno voziti po RH takav auto, punomoc ti treba samo ako izlazis van hrvatske, pa makar je to bio automobil clana uze obitelji, dok se to u praksi bas ne regulira po zakonu je tako
draak is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.