Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2012., 16:39   #1301
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Evo mi imamo već skoro godinu dana ogrlicu kupljenu na ebayu Hartz ultra gard plus. Nije skupa ali je skupa poštarina tako da nas je prošle godine koštala oko 200 kn.
To smo uzeli po preporuci. Ogrlica nema miris tj. ima jako mali, smije se s njom u vodu što joj je prednost.Trajnost ogrlice je godinu dana. Uz to psu stavljamo svaka 3 tjedna ampulu (tako nam rekao veterinar).
Moram priznati da kada imamo ogrlicu nismo imali krpelja.(prije toga preboljeli parvo).
Pišem ovo sva u strahu jer kada god napišem da je ok upravo suprotno mi se desi.

ovo: http://www.ebay.com/itm/3-Hartz-Ultr...item3f15ebb502


ja bih uzela to ako je još netko zainteresiran za kupit preostalih 2 komada. tu kaže da vrijedi 7 mjeseci, a ne godinu dana, ali ok, taman će tamo nedgje i zima doći.

ta tri komada dođu 40 dolara, dakle malo više od 200 kn. ako netko hoće sudjelovati, 1 komad - 70 kn možete na pm da ne gnojimo po temi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 16:54   #1302
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
fypryst je identičan frontlineu
Hvala.
Ma netko mi je rekao da traje 2 mjeseca, a ja kad sam kupovala nisam uzela kutiju jer mi nije stala u torbicu nego samo ampulu, a nisam se tada sjetila pitati.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 20:13   #1303
evo ja sam isprobala fypryst na maci, stavila sam ga prije 10-ak dana, od tad našla 3 živa, pričvršćena krpelja... upravo sad skinula 3 nova, s tim da su 2 bila već prilično velika, u gužvi sam ovih dana, pa su mi očito gadovi promakli...bili su naravno živi i zdravi...i svi na vratu, glavi, lopaticama...

je jeftino, al fakat ne djeluje...

a imam i pitanje - maci na svakom mjestu gdje je bio pričvršćen krpelj ostane rana, dosta velika..pa krasta kojoj treba dosta da zaraste... s čim bi joj to mogla mazat da joj olakšam jer je puna takvih krasta??
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:16   #1304
Quote:
Vivy kaže: Pogledaj post
Hvala.
Ma netko mi je rekao da traje 2 mjeseca, a ja kad sam kupovala nisam uzela kutiju jer mi nije stala u torbicu nego samo ampulu, a nisam se tada sjetila pitati.
mjesec dana
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:29   #1305
fypryst/frontline djeluju protiv buha do 8 tjedana, a protiv krpelja do 4 tjedna

i po stoti put ne odbijaju krpelje nego tek kad se primi ga ubije
tako da ovo što ih nađete nije da ne djeluje (naravno ne bi se smjeli toliko napiti)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:32   #1306
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo: http://www.ebay.com/itm/3-Hartz-Ultr...item3f15ebb502


ja bih uzela to ako je još netko zainteresiran za kupit preostalih 2 komada. tu kaže da vrijedi 7 mjeseci, a ne godinu dana, ali ok, taman će tamo nedgje i zima doći.

ta tri komada dođu 40 dolara, dakle malo više od 200 kn. ako netko hoće sudjelovati, 1 komad - 70 kn možete na pm da ne gnojimo po temi
well kaj da ti velim
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 13:54   #1307
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
fypryst/frontline djeluju protiv buha do 8 tjedana, a protiv krpelja do 4 tjedna

i po stoti put ne odbijaju krpelje nego tek kad se primi ga ubije
tako da ovo što ih nađete nije da ne djeluje (naravno ne bi se smjeli toliko napiti)
to znam, ali mi nije neka fora da ga ubije nakon 3-4 dana kaj je na mački jer ga u tom periodu i ja nađem i sa zadovoljstvom ubijem

ta dva su bili fakat veliki, već one odvratne sive boje...i živi...fuj gadovi
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 08:03   #1308
Upravo skinula sa psa dva krpelja, jedan uspješno a jedan neuspješno, taj koji sam uspijela skinuti se već bio napio malo krvi dok ovaj drugi je bio ja bi rekla mrtav :/ pošto je ovo psić kojeg smo tek dobili i ne znam da li je bila zaštićena, stavljam opet novu zaštitu. Ali spavala je u našem krevetu po kući i sad se sva češećm jer me frka da nije negdje još u stanu koj gamad!! Da li s nečime tretirate i stan, posteljinu, još mrzim tu gamad!! FUJ
Heidi19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 02:43   #1309
Da vas pitam, dali je netko od vas koristio ampule EXspot?

To sam danas kod veterinara pronasao letak i ponjeo ga kuci, a nisam pitao cijenu. I on mi nije znao rec dali djeluje dobro jer su ga tek dobili po prvi put, a nije prije bio upoznat sa ovim preparatom.

Stavlja se 1 ampula (1ml) psu do 15 kg, a svi preko se stavljaju 2 ampule (po 1ml)

Pise da ima visoku konc. permetrina od cak 65%, odbija i ubija nametnike, siguran za pse i djecu. Ne koristi se za macke, velikim slovima napisano.

Odbija nametnike i stiti pse od buha, krpelja i komaraca (rod Phlebotomus)


Mozda netko zna vise o preparatu? Malo sam njuskao po internetu, ima onih koji su ga koristili, nekima je jako dobar, nekima nije no to je sa svim sredstvima tako pa...
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 16:46   #1310
meni je odličan (ali stavljam svaka 3 tj), ali nažalost mi je pas vjerojatno alergičan na permetrin pa ću morati mijenjati
jedna ampula je 23-27 kn i nema ih u Pet centru
dakle isto kao i Advantix, ali Advantix ima još jednu tvar koja ubija razvojne stadije buha
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 20:43   #1311
Čitam o Verminex kapima koje se stavljau 1 x tjedno, a navodno su bezopasne za psa.

Imate li iskustva sa tim kapima?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 21:46   #1312
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Čitam o Verminex kapima koje se stavljau 1 x tjedno, a navodno su bezopasne za psa.

Imate li iskustva sa tim kapima?
moja kolegica ih je stavljala psima i za buhe je dobar, ali za krpelje baš i ne...
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 13:50   #1313
Quote:
Heidi19 kaže: Pogledaj post
Upravo skinula sa psa dva krpelja, jedan uspješno a jedan neuspješno, taj koji sam uspijela skinuti se već bio napio malo krvi dok ovaj drugi je bio ja bi rekla mrtav :/ pošto je ovo psić kojeg smo tek dobili i ne znam da li je bila zaštićena, stavljam opet novu zaštitu. Ali spavala je u našem krevetu po kući i sad se sva češećm jer me frka da nije negdje još u stanu koj gamad!! Da li s nečime tretirate i stan, posteljinu, još mrzim tu gamad!! FUJ
Ne tretiramo nićime recimo krevet svoj ( minimalno dopuštamo mačkama i psu obitavanje u sp.sobi ) ali zato redovita svakodnevna kontrola jer gamad je fakat neumoljiva. Imam doma neki bio sprej, s time ja sebi našpricam noge i tensisice prije šetnje........muž veli da sam bedatsa da to nema svrhe ali jbga; ja špricam ! Inaće, da kucnem u drjevo; na psu smo našli svega dva zakvačena ove sezone i nekolicinu šetaća koji se nisu primili. Mačke su imale svaka po kojega.
Tak da, moj savjet, što manje peseka u krevet puštati i svakodnevna kontrola mjesta na kojima zajednički obitavate.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 13:42   #1314
koristim fypryst dvije godine na dva psa i prezadovoljna sam. na tisi od tad niadk vidila kreplaj da se primio, a Bucko mozda imao tu i tamo, dva,tri (ali on zivi u sumi i stalno je izlozen krpeljima i dos ad mu srecom niakd jos nista nije bilo)
TISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:08   #1315
I ja svoju kujicu špricam sa MaxBiocid Vapo spray-om jednom tjedno i super mi se pokazao.
ivangrdic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 11:23   #1316
I ja koristim Maxbiocide, ali ampule. Ima 11 kg i svakih 15 dana po dvije ampulice i za sada djeluju, dok ostali po parku koriste frontline i malo, malo pokupe ponekog krpelja.
kotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 18:19   #1317
MI koristimo advantix za male pse. Buduci ce mom malcu ovo biti prva sezona krpelja ( prosle god je bio beba za ici vani), vidjet cemo tek kako djeluje protiv krpelja. Kao sredstvo protiv buha je super
Na velikom pasu koji uglavnom obitava vani( a vlasnici / moji roditelji imaju kucu u neposrednoj blizini sume) koristimo advantage protiv svih mogucih i nemogucih stetocina i zadovoljni smo.
__________________
"The reason a dog has so many friends is that he wags his tail instead of his tongue." (Anonymous)
min_min is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 00:47   #1318
ja mački stavljam stronghold, i još nikad ništa nije dobila...stavim ga svakih 2-3 mjeseca. no, zadnjih par dana se češe ko luda a ja sam ju cijelu pregledala i ništa. čitala sam da neki frontline samo ubijaju gamad, pa bi joj to za svaki slučaj stavila, a koliko nakon toga mogu stavit onda stronghold koji ih odbija?
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:12   #1319
skidala danas krpelja sa svoje pesice, e sada bio je mrtav ali glava ili dio glave je ostao- jel to opasno za peseka?
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:35   #1320
Mi cemo ove god pokusati opet sa scaliborom...Lani je djelovalo u kombinaciji sa cesnjakom i pivskim kvascem koji isto kad uđe u krvotok psa odbija krpelje!
E sad,sto mislite koja ampula bi bila jos dobra uz scalibor s obzirom na sastav scalibora (deltametrin)? Advantix,frontline ili neka druga?

I jos nesto,velika joj je ogrlica a steta mi je rezat, jel smijem sa klamericom zakacit visak? Ili moze metal smetat?malo glupo, al ajd da pitam kad sam vec tu


Sent from my iPhone using Tapatalk
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.