Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2018., 14:25   #1
Izgradnja atrija

Poz
da li ima neko iskustva sa atrijima? koja su vasa misljenja o njima
planiram raditi kucu i meni se svida ta idej, ali bi pravio atriji koji bi bio cca 9-10 kvadrata
da li neko zna kako se krecu cijene stakla za to? dakle vjerojatno bi bila staklena stijena sa jedne strane,klizna vrata sa druge strane i 2 strane zida(1 mali prozor za wc na zidu) krov nije natkriven, tj nema nista iznado tog dijela gdje pise "vrt"

i koliki su gubici grijanja na takvim staklenim povrsinama?

ovo je neka prva verzija koju sam dobio od arhitekta model kuce
Night5talker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 18:17   #2
Atrij nisam ga vidio
i još jedno: pomoćni ulaz iz garaže treba imati protupožarna vrata. Zaboravio sam koju protupožarnu osnovu moraju imati
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2018., 18:26   #3
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Atrij nisam ga vidio
i još jedno: pomoćni ulaz iz garaže treba imati protupožarna vrata. Zaboravio sam koju protupožarnu osnovu moraju imati
atriji
ovaku neku izvedbu, samo sto bi kod mene bile 2 staklene povrsine i 2 zida
hmmm za vrata, to nesto novo? ne mogu obicna pvc vanjska vrata?, sreca je sto imam sa zadnje strrane kapiju pa mogu ici iz dvorista isto, da li to mjenja poziciju? kuca je u nizu tak da sa strane nema mjesta
Night5talker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 15:58   #4
Vodi računa o insolaciji (i kutevima sunca ljeto- zima) da bi raslinje moglo živjeti i dovodu vode
https://www.pinterest.com/53ca/atrij...ditev/?lp=true
Protupožarna vrata su metalna
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 14:14   #5
Nadam se da ti je jasno da su, estetski gledano, koncept slike koju si stavio i ono sto ti je arhitekt nacvrckao nebo i zemlja. I jedno i drugo moze proci pod atrij, da, no jedno je estetski uskladeno a drugo je tek toliko da nesto nacrckam.

Pogodi koje je koje..
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2018., 13:35   #6
Wc prema atriju?
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 10:37   #7
To cak nije ni tako lose rjesenje samo tu nejde taj prozor koji je cvrckalica nacvrckao nego uski horizontalni prozor u visini ociju ili vise i duzine vecine zida.

Lavabo, naravno, ide ispod navedenog prozora.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 11:21   #8
Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
Wc prema atriju?
nije to problem ja sam radio pored takovog prostora sličnih dimenzija gdje je riješeno raslinje, čak i mali bazenčić sa ko šaranima a recirkulacija vode u bazenčiću žubori i ovlažuje zrak
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 17:09   #9
Quote:
Zak McKracken kaže: Pogledaj post
To cak nije ni tako lose rjesenje samo tu nejde taj prozor koji je cvrckalica nacvrckao nego uski horizontalni prozor u visini ociju ili vise i duzine vecine zida.

Lavabo, naravno, ide ispod navedenog prozora.
da to sam mu ve crekao da mi ispravi, wc i prozor sam ovako zamislio, eventualno mozda manji prozor ali da se moze otvoriti na kipu slika WC
naravno 1 lavabo je dovoljan ne 2 ali u takvom stilu prozor ispod tog ogledalo pa umivaonik
Night5talker is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2018., 19:34   #10
A može visoki parapet sa kratkim prozorom (kratka stranica b) pače jako kratkim a širine 120 cm. In Memoriam Boris Fiolić Dipl. ing arh
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.