Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 23:52   #4701
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.
Apsolutno,

Sa proizvodjacom dogovorite tocan dan ugradnje, vi taj dan izvadite prozor i dozidate te se prozor montira bez problema ( samo paziti da se zidari ne zaigraju i da rupa odgovara prozoru ) u istome danu.

http://sdmont.webs.com/
schabic is offline  
Old 28.06.2013., 00:11   #4702
Quote:
Sjecko kaže: Pogledaj post
U redu, znači tražit da baš bude s četkicama.
A vidim da su se ove malo savile, ali nije toliko strasno, mogu se uvući skroz u kutiju (a stare su vjerojatno 15-ak godina; mi smo u stanu nekih 10-11).
Više me brine da ne bi kod prve tuče došlo do toga da ne se ne mogu uvući u kutiju. Promjene od sunca su relativno blage, promjene od tuče bi vjerojatno bile veće i naglije.
U slucaju tuce alu lamele bit ce ostecene, bile punjene ili ne. Sto se tice cetkica ili gume u vodilicama, apsolutno četkice.
schabic is offline  
Old 28.06.2013., 00:29   #4703
Quote:
Hopey kaže: Pogledaj post
Moze li ukratko odgovor sta je bolje pvc ili alu prozor? Obzirom da je prozor na suncu veci deo dana, dosta izlozen kisi, vetru... Naravno, interesuje me da neko ko se stvarno razume kaze koliko su price o stetnom uticaju pvc stolarije na zdravlje coveka istinite?

Takodje, ako sam dobro skontala, bolja su stakla koja su punjena argonom?
Aluminij naravno, međutim ovisno koji profil, Schuco definitivno br1 ali i najskuplji.
Međutim za kuću ili stan, razlika u cijeni je prevelika u omjeru na ono sto trebas. Pvc je i više nego dovoljan.
Štetni utjecaj PVC stolarije, gledaj da kupis neke od renomiranih proizvođaca profila i neces imati s tim problema jer su certificirani kao EKO...
Moja preporuka; Rehau, još bolje Rehau-Geneo

dobro si skontala
schabic is offline  
Old 28.06.2013., 00:43   #4704
[QUOTE=jolec;45239156]
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post

...razlog zašto se dvoumim između ALU i PVC su slijedeće "mane" ALU stolarije koje sam primjetio:
- umjesto vanjske brtve na staklo stavljaju samo silikon...

totalna nestručnost, na sve aluminijske profile obavezno ide guma na vanjsku stijenku kao i na unutrašnju (da nebi bilo zabune to nisu iste gume ali svakako se stavlja guma i na vanjsku i na unutarnju stranu stakla) ... kakav crni silikon...
Apsolutno,

ovakav slucaj prvi put cujem, zar ima i takvih budala lol
schabic is offline  
Old 28.06.2013., 00:48   #4705
Quote:
ROGY kaže: Pogledaj post
UPOZORENJE!!!

Htio bih ovim putem upozorit sve potencijalne investitore sa istarskog i kvarnerskog područja da ne ulaze u posao sa firmom KRŠAN EUROPLAST iz Kršana odnosno sa Uravić Robertom (direktorom). Taj angažman je ravan elementarnoj nepogodi. Ugovorio sam sa njim posao izmjene PVC stolarije početkom 11. mjeseca prošle godine. Posao je trebao bit gotov do Božića međutim još uvijek traje. Prvo je kasnio mjesec dana a onda mi je isporučio slabiji KBE profil umjesto dogovorenog GEALANA.
Kod isporuke sam skužio da stakla nisu low punjena argonom. kad su ih mijenjali oštetili su 50% staklodržača i pokoji okvir prozora. sami PVC profili došli bez zaštitne folije - svako toliko neka mrlja i ogrebotina. Jedno staklo na kliznoj stijeni okrenuli su naopako - sa low-e premazom na vanjskoj strani - nema funkciju. Ulazna vrata vrijedna 7tkn isporučili od jeftinijeg alu profila bez brtvi. Vrata su mi na sjevernoj strani pod udarom bure - možete zamislit kakav je to hladni radijator u hodniku. Itd,Itd...
Za kašnjenje mi je napravio par alu grilja i sad mi sa tim pokušava zamaglit i problem napravljene stolarije od tržišno jeftinijeg profila. Pozivam ga već 4 mjeseca da dođe na objekt da mu reklamiram nedostatke a on mi govori da nema vremena. Nažalost pošto je bilo preko preporuke platio sam sve avansno da bi dobio bolju cijenu. Kad je trebao doć po novce, došao je iz Istre u Rijeku za pola sata.
Obzirom da se već mjesecima natežem sa njim saznao sam da mu je ovaj način rada modus operandi - uzme ljudima novac i onda se ne javlja na telefon već šalje poruke tipa ZAUZET SAM, NAZVAT ĆU VAS ili PREKO GRANICE SAM ili SA NADZORNIM SAM NA OBJEKTU, ZVAT ĆU VAS...
I ne javlja se danima.
Prije mjesec dana sam mu rekao da hoću da mi sve završi do 01.06 jer očekujemo prinovu a onda nema šanse da mi netko dođe lupat po kući dok u njoj novorođenče spava. Osim više obećanja stila U PETAK VAS ZOVEM I DRUGI TJEDAN SVE RIJEŠAVAMO ništa se konkretno nije dogodilo.

Voljan sam čekati još tjedan dana ispravak nedostataka i pregovarati oko nadoknade troškova za krivo isporučenu stolariju. Ako ne budem zadovljan namjeravam ga tužit za prevaru i prijavit svim inspekcijama. Dat ću ga na radio tužibabu i poslat ovaj mail upozorenja svim firmama u regiji koje su u toj branši.
Čim skužim kako, na forum ću stavit slike da vidite kako izgleda nova PVC stolarija u izvedbi firme KRŠAN EUROPLAST.

Usput lik je na LINIĆEVOJ listi poreznih dužnika, obrt mu je blokiran a saznao sam da je otvorio novi obrt.

Pozdrav svima iz Rijeke!
Nemojte vise nista cekati, prijavite tog lika odmah jer ako do sada nije napravio nista, a ono sto je napravi ustvari nije, nikada nista ni nece napraviti.

Sretno!
schabic is offline  
Old 28.06.2013., 12:11   #4706
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Apsolutno,

Sa proizvodjacom dogovorite tocan dan ugradnje, vi taj dan izvadite prozor i dozidate te se prozor montira bez problema ( samo paziti da se zidari ne zaigraju i da rupa odgovara prozoru ) u istome danu.

http://sdmont.webs.com/
Hvala svima na odgovorima ne znam koliko se za tih 50 cm manje to isplati .
Slatkacura is offline  
Old 29.06.2013., 00:02   #4707
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima ne znam koliko se za tih 50 cm manje to isplati .
pa i ne iplati se, ovako cete imati nesto veci prozor, a ako ne zidate sami necete nesto posebno ustediti.

- preporucujem da raditi prozor prema rupi ako je samo financijski razlog smanjivanja otvora, osobito ako imate fasadu na objektu, racunajte da na dozidanom dijelu je naravno necete imati te da i to morate sanirati sto dodatno povecava trosak.

U svakom slucaju stavite sva na papir i uzmite sve cimbenike za jednu ili drugu opciju.
schabic is offline  
Old 29.06.2013., 11:24   #4708
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
pa i ne iplati se, ovako cete imati nesto veci prozor, a ako ne zidate sami necete nesto posebno ustediti.

- preporucujem da raditi prozor prema rupi ako je samo financijski razlog smanjivanja otvora, osobito ako imate fasadu na objektu, racunajte da na dozidanom dijelu je naravno necete imati te da i to morate sanirati sto dodatno povecava trosak.

U svakom slucaju stavite sva na papir i uzmite sve cimbenike za jednu ili drugu opciju.
Da imam fasadu od sepa bijelu i hvala vam na odgovoru.
Slatkacura is offline  
Old 29.06.2013., 13:12   #4709
Fugaplast PVC stolarija

Evo, ako neko ima nekih iskustava sa ovom firmom, neka podijeli s nama ostalima. Trebam 3 prozora i balkonska vrata. Zvao sam Troha dil, za balkonska vrata, dvokrilna, traži me 4000kn. Ovaj fugaplast mi se čini dosta povoljniji. Radio je susjed s njima i on je zadovoljan. Ali uvijek je što više iskustava bolje. Pa eto. Pišite.
Danny Z. is online now  
Old 30.06.2013., 00:16   #4710
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Evo, ako neko ima nekih iskustava sa ovom firmom, neka podijeli s nama ostalima. Trebam 3 prozora i balkonska vrata. Zvao sam Troha dil, za balkonska vrata, dvokrilna, traži me 4000kn. Ovaj fugaplast mi se čini dosta povoljniji. Radio je susjed s njima i on je zadovoljan. Ali uvijek je što više iskustava bolje. Pa eto. Pišite.
sa trohadilom pazite koji vam profil nude, jer su poceli raditi sa nekim bugarskim profilom, nisam siguran za ime ali mislim da je briliant ili tako nesto.
Gledajte da profil ima eko certifikat, tj da nema stetnih svojstava u sebi te da nije reciklirani materijal.
Najveca mana jeftinih profila nisu komore kao sto vecina ljudi prvo pita nego kvaliteta materijala.
Problem profila od recikliranog je taj sto taj profil ima drukcija svojstva na razlicitim mjestima vaseg prozora te se njegova boja s vremenom pocinje mjenjati ali ne jednako po cijelom prozoru sto je najveci problem.

Svakako budite oprezni pri odabitu jer je to stvar koju radite jednom u zivotu na kuci.
schabic is offline  
Old 30.06.2013., 00:27   #4711
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Da imam fasadu od sepa bijelu i hvala vam na odgovoru.
nema na čemu

lp i sretno
schabic is offline  
Old 30.06.2013., 10:00   #4712
Zanima me vaše mišljenje oko ovih ponuda. To su ponude za pvc prozor veličine 190x140 (trenutno je dvokrilni drveni prozor bez stupa, tko zna koliko star, na zgradi staroj 35g). Tu mi treba što bolja toplinska i zvučna izolacija. To je prozor spavaće sobe, koji je direktno na suncu, i blizu je željeznička pruga. Tijekom zadnje oluje u Osijeku, morao sam držati prozor da se ne rastvori jer se mehanizam za zatvaranje otvara sam od sebe.

Ponude:
Sim tvornica prozora i vrata“ iz Josipovca kod Osijeka cca 2.500,00kn
Dvokrilni prozor sa alu roletom i troslojnim staklom: 1900x1200 mm
PROFILI: HAMMER PLAST 72mm SERIES
BOJA: Bijelo
ISPUNA: IZO 4-16-4 LOW-E k1,3
ROLETE: Jednodjelna Alu roleta – Bijelo

Zatim Troha-dil cca 3.700,00 kn
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 85 bijeli STREAMLINE, Krilo 80 bijelo
zaobljeno STREAMLINE, Krilo 80 bijelo ravno STREAMLINE Eco)
Boja: Bijela Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Al (1, 2)
Okov: WINKHAUS activPilot SL
Ostalo: Poluoliva bijela
Rolete: VK Alu

Na kraju Termoplast cca 4.000,00
Prozor dvokrilni sa stupom + roletna: 1900x1300 mm
PROFILI: REHAU 70mm 5 komora
BOJA: Bijelo sa uvucenom sivom brtvom
ISPUNA: IZO 4mm float+AL12+4mm
float+AL12+4mm float
ROLETE: Dvodjelna roleta 2G
Gurtna 15/5
LAMELE: ALU lamela bijela 1001
DOD.OPREM Ugradbeni namotni
mehanizam – bijeli

Još jedno pitanje
Da li je nekome poznata tvrtka „Sim tvornica prozora i vrata“ iz Josipovca kod Osijeka? Nude 50% popusta. Hvale se cijenom prozora kao u Pevecu, a dobijete prvoklasnu pvc stolariju. Zanima me koliko je to prvoklasno (to je ona prva ponuda)?
Daju garanciju na profil 20g, a na okove 5g. Pokušao sam guglati taj profil, ali sam našao samo neku bugarsku stranicu, što mi baš ne ulijeva povjerenje. Možda netko zna više?
Stvar je u tome da imam još 4 prozora, te ukupna cijena za sve prozore i rolete je cca 9.500,00kn. (uključujući i ovaj već navedeni prozor). Iskreno,ne treba mi neka vrhunska stolarija za ostale prozore, ali isto tako ne bih htio uzeti baš najnižu klasu.

Zahvalan sam za svaki odgovor i za svaku pomoć.
Grunf1977 is offline  
Old 30.06.2013., 10:39   #4713
Quote:
Grunf1977 kaže: Pogledaj post
Zanima me vaše mišljenje oko ovih ponuda. To su ponude za pvc prozor veličine 190x140 (trenutno je dvokrilni drveni prozor bez stupa, tko zna koliko star, na zgradi staroj 35g). Tu mi treba što bolja toplinska i zvučna izolacija. To je prozor spavaće sobe, koji je direktno na suncu, i blizu je željeznička pruga. Tijekom zadnje oluje u Osijeku, morao sam držati prozor da se ne rastvori jer se mehanizam za zatvaranje otvara sam od sebe.

Ponude:
Sim tvornica prozora i vrata“ iz Josipovca kod Osijeka cca 2.500,00kn
Dvokrilni prozor sa alu roletom i troslojnim staklom: 1900x1200 mm
PROFILI: HAMMER PLAST 72mm SERIES
BOJA: Bijelo
ISPUNA: IZO 4-16-4 LOW-E k1,3
ROLETE: Jednodjelna Alu roleta – Bijelo

Zatim Troha-dil cca 3.700,00 kn
Profil PVC: Streamline 76 - Salamander (Štok 85 bijeli STREAMLINE, Krilo 80 bijelo
zaobljeno STREAMLINE, Krilo 80 bijelo ravno STREAMLINE Eco)
Boja: Bijela Boja brtve: Crna
Staklo: TOPTHERM 24 Al (1, 2)
Okov: WINKHAUS activPilot SL
Ostalo: Poluoliva bijela
Rolete: VK Alu

Na kraju Termoplast cca 4.000,00
Prozor dvokrilni sa stupom + roletna: 1900x1300 mm
PROFILI: REHAU 70mm 5 komora
BOJA: Bijelo sa uvucenom sivom brtvom
ISPUNA: IZO 4mm float+AL12+4mm
float+AL12+4mm float
ROLETE: Dvodjelna roleta 2G
Gurtna 15/5
LAMELE: ALU lamela bijela 1001
DOD.OPREM Ugradbeni namotni
mehanizam – bijeli

Još jedno pitanje
Da li je nekome poznata tvrtka „Sim tvornica prozora i vrata“ iz Josipovca kod Osijeka? Nude 50% popusta. Hvale se cijenom prozora kao u Pevecu, a dobijete prvoklasnu pvc stolariju. Zanima me koliko je to prvoklasno (to je ona prva ponuda)?
Daju garanciju na profil 20g, a na okove 5g. Pokušao sam guglati taj profil, ali sam našao samo neku bugarsku stranicu, što mi baš ne ulijeva povjerenje. Možda netko zna više?
Stvar je u tome da imam još 4 prozora, te ukupna cijena za sve prozore i rolete je cca 9.500,00kn. (uključujući i ovaj već navedeni prozor). Iskreno,ne treba mi neka vrhunska stolarija za ostale prozore, ali isto tako ne bih htio uzeti baš najnižu klasu.

Zahvalan sam za svaki odgovor i za svaku pomoć.
Hammer plast odmah zaboravi ako mene pitas definitivno biraj i uzmi u obzor samo Salamander i Rehau, koji god odaberes neces fulat. Sto se tice tog popusta od 50 % isto tako zaboravi! zasto? jer svatko moze napumpat cijenu i onda staviti popust koji god želiš, to ti je marketingški trik. Posebno se to radi sa profilima koji nisu kvalitetni i cija je cijena inace niska te time dobivate i mislite da je to stvarni popust jer su puno jeftiniji od ostalih kvalitetnijih profila.

Kazete da vam netreba kvalitetan profil, pa gledajte to ovak kupiti "smece" i mjenjati ga za 10 g, mozda ne mjenjati ali cete svakako pozaliti jer ce profil poceti mjenjati boju, necete ga moci nastelati itd. i tako ustedjeti 2 000 00 kn
ili kupitivrhunski profil kao sto su i Salamander i Rehau i biti siguran do kraja zivota.

- Stolarija je nešto sto bi se trebalo mijenjati samo jednom u zivotu tako da na to gledajte tako, a ne gdje biste mogli ustedjeti poneku kunu zbog koje cete kasnije pozaliti, a u najgorem slucaju jos vise platiti.

LP i sretno
schabic is offline  
Old 30.06.2013., 12:52   #4714
Kazete da vam netreba kvalitetan profil, pa gledajte to ovak kupiti "smece" i mjenjati ga za 10 g, mozda ne mjenjati ali cete svakako pozaliti jer ce profil poceti mjenjati boju, necete ga moci nastelati itd. i tako ustedjeti 2 000 00 kn
ili kupitivrhunski profil kao sto su i Salamander i Rehau i biti siguran do kraja zivota.

- Stolarija je nešto sto bi se trebalo mijenjati samo jednom u zivotu tako da na to gledajte tako, a ne gdje biste mogli ustedjeti poneku kunu zbog koje cete kasnije pozaliti, a u najgorem slucaju jos vise platiti.

LP i sretno[/QUOTE]

Ma jasno je to meni (i u ostalim ponudama su popusti 30-35%), no stvar je u tome sto navedeni prozor moram svakako mijenjati, a ta jeftina ponuda me privukla da mijenjam sve prozore.
Moja pocetna opcija je bila da na ostale postojece drvene prozore samo stavim vanjsku roletu. To je otprilike 2.400,kn+ovaj prozor, znaci negdje oko 6.500 kn. Znaci, za 3.000 kn vise bih rijesio sve prozore.
Zato sam htio savjet o tom Hammer profilu. :-)

Vjerujem da cu izabrati Rehau (moj prvi izbor).

Hvala na savjetu. :-)
Grunf1977 is offline  
Old 30.06.2013., 21:56   #4715
Ja sam kupio stolariju u Termoplastu i mogu ti reći da sam prezadovoljan od profila (Euro 86, troslojno staklo) do montaže. Gazda je susretljiv i korektan čovjek, a to je danas rijetkost.
law_os is offline  
Old 02.07.2013., 21:11   #4716
Pozdrav! Zamolila bih za savjet. Mijenjamo prozore i vrata te smo uzeli nekoliko okvirnih ponuda. Molim dobro upućene za savjet što bi bilo bolje, što bi trebalo izbjegavat (bilo firmu, bilo materijal koji koriste) i slično. Na području Rijeke smo i radi se o sljedećim ponudama:
AluBen (profil Gealan, sistem 8000IQ, okov Winkhaus, izostaklo 4/20/4)
Alanis (profil Salamander SL76, okovi Maco, staklo low-e+argon, K=1.1, 4/16/4)
Kali (trohadil) (Salamander sl76, okov winkhaus, staklo Toptherm 24 AI, low, argon Ug=1.1)
Modern Line (sistem Trocal Innonova-A5 nemam posebne podatke za profil,okov, staklo kao na ostalim ponudama)
Cijenom su sve ponude tu negdje, napisala sam ih redom od najskuplje do najjeftinije, ali razlika u cijeni između najskuplje i najjeftinije je manje od 10% iznosa i nije presudna. Pročitala sam dosta ovdje na forumu, ali puno je napisano i teško je pohvatat nekome tko je totalno neupućen pa ako ima koja dobra duša da iskomentira konkretne ponude, bila bih vrlo zahvalna
vendella is offline  
Old 02.07.2013., 23:34   #4717
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zamolila bih za savjet. Mijenjamo prozore i vrata te smo uzeli nekoliko okvirnih ponuda. Molim dobro upućene za savjet što bi bilo bolje, što bi trebalo izbjegavat (bilo firmu, bilo materijal koji koriste) i slično. Na području Rijeke smo i radi se o sljedećim ponudama:
AluBen (profil Gealan, sistem 8000IQ, okov Winkhaus, izostaklo 4/20/4)
Alanis (profil Salamander SL76, okovi Maco, staklo low-e+argon, K=1.1, 4/16/4)
Kali (trohadil) (Salamander sl76, okov winkhaus, staklo Toptherm 24 AI, low, argon Ug=1.1)
Modern Line (sistem Trocal Innonova-A5 nemam posebne podatke za profil,okov, staklo kao na ostalim ponudama)
Cijenom su sve ponude tu negdje, napisala sam ih redom od najskuplje do najjeftinije, ali razlika u cijeni između najskuplje i najjeftinije je manje od 10% iznosa i nije presudna. Pročitala sam dosta ovdje na forumu, ali puno je napisano i teško je pohvatat nekome tko je totalno neupućen pa ako ima koja dobra duša da iskomentira konkretne ponude, bila bih vrlo zahvalna
Svakako preporucujem Gealan ili salamander, Rehau ako imate ili Veka sto su za mene najbolji profili.
Svakako preporucujem troslojno staklo koje postaje sve vise standard i nije vise toliko skuplje od standardnih, na m2 cca 300 kn razlike.
Trocal ne preporucujem jer je kvalitetom materijala ispod navedenih.
Što se tice proizvođaca, za podrucje Rijeke nemogu pomoci

Zadnje uređivanje schabic : 02.07.2013. at 23:45.
schabic is offline  
Old 03.07.2013., 20:44   #4718
Quote:
schabic kaže: Pogledaj post
Svakako preporucujem Gealan ili salamander, Rehau ako imate ili Veka sto su za mene najbolji profili.
Svakako preporucujem troslojno staklo koje postaje sve vise standard i nije vise toliko skuplje od standardnih, na m2 cca 300 kn razlike.
Trocal ne preporucujem jer je kvalitetom materijala ispod navedenih.
Što se tice proizvođaca, za podrucje Rijeke nemogu pomoci
Hvala na odgovoru i savjetu. Za troslojno ne znam je li nam uopće opcija jer je to ipak dosta razlike u cijeni. Što je sa low-e i argonom, je li to dosta bolje od običnog izo stakla ili tu nema prevelike razlike? (pitam jer u prvoj od navedenih ponuda staklo nije s time, a ponuda je čak i najskuplja)
vendella is offline  
Old 04.07.2013., 00:51   #4719
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i savjetu. Za troslojno ne znam je li nam uopće opcija jer je to ipak dosta razlike u cijeni. Što je sa low-e i argonom, je li to dosta bolje od običnog izo stakla ili tu nema prevelike razlike? (pitam jer u prvoj od navedenih ponuda staklo nije s time, a ponuda je čak i najskuplja)
Apsolutno!
Obično IZO staklo nemojte ni uzimati kao opciju.

Uporedimo li obično IZO staklo sa niskoenergetskim staklom gdje je vanjska temperatura 0°C i temperatura prostorije +20°C, izmjerena temperatura na unutarnjem staklu za obično IZO staklo je +7°C, a za niskoenergetsko staklo +17°C. Znači razlika je 10°C u korist niskoenergetskog stakla.
schabic is offline  
Old 07.07.2013., 11:25   #4720
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zamolila bih za savjet. Mijenjamo prozore i vrata te smo uzeli nekoliko okvirnih ponuda. Molim dobro upućene za savjet što bi bilo bolje, što bi trebalo izbjegavat (bilo firmu, bilo materijal koji koriste) i slično. Na području Rijeke smo i radi se o sljedećim ponudama:
AluBen (profil Gealan, sistem 8000IQ, okov Winkhaus, izostaklo 4/20/4)
Alanis (profil Salamander SL76, okovi Maco, staklo low-e+argon, K=1.1, 4/16/4)
Kali (trohadil) (Salamander sl76, okov winkhaus, staklo Toptherm 24 AI, low, argon Ug=1.1)
Modern Line (sistem Trocal Innonova-A5 nemam posebne podatke za profil,okov, staklo kao na ostalim ponudama)
Cijenom su sve ponude tu negdje, napisala sam ih redom od najskuplje do najjeftinije, ali razlika u cijeni između najskuplje i najjeftinije je manje od 10% iznosa i nije presudna. Pročitala sam dosta ovdje na forumu, ali puno je napisano i teško je pohvatat nekome tko je totalno neupućen pa ako ima koja dobra duša da iskomentira konkretne ponude, bila bih vrlo zahvalna
Ponude neću komentirat ali imate na viškovu Rehau. Mi smo kupili pred 2 leta cca i zeli 3 stakla profil euro 86 pa provajte pitat sa cjenon jeftiniji od ostalih. Ako van rabi neka informacija javite se na private da ne reklamiran (neznan da li se to smi).
leano is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.