Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2016., 22:18   #7841
Kvaka mi je ista kao na prozorima, meni OK.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.10.2016., 14:10   #7842
Pozdrav,
nakon dosta vremena i pogledanih prozora (što u salonima, što po susjedstvu) odluka je pala na Salamander prozore.
E sad, pitanje je koje, kakve, za koju cijenu i kod koga?
Zasad sam tražila samo jednu ponudu od firme kod koje je susjeda uzimala prije 3 god. i dobila ponudu za istu stvar, po istoj cijeni. Obzirom da stalno izlaze novi modeli pitam se je l mi to ok?
evo ponude:
Prozor
- Sistem : SALAMANDER/ NJEMACKA
- Serija : STREAMLINE " SL " ZAOBLJENI PROFIL
- Materijal : PVC-tvrdi , prema DIN 7748, homogeno obojan
- Profili : Peterokomorni dubina 76 mm, s pocinčanim ojačanjem,
- Okov : WINK HAUS
- Staklo : IZO 4-16-4, k-Wert=1,3 W/m2K, 32 dB
Low-e izo termo staklo
Okvir 76mm/85mm
3 x Krilo 82mm - 5 komora
SIGURNOSNI OKOV-osnovni stupanj:
1 x ozl prozor-lijevi-sig.2k
1 x zd prozor
1 x ozd prozor-desni - sig.
Boja profila : bijela
Boja brtve : siva
Staklo:TROSLOJNO SA 2 LOW-e
3 x izo-4-14-4-14-4 2Low-e Ug=0.8

rolete:
EXPERT
2 -djel. elemenat: kutija 185 mm
Izolirana kutija
2 plašt PVC BIJELE, 2 namatalica
Boja : bijela

Što znači sigurnosni okov: osnovni stupanj -je li to dovoljno?
Obzirom da sam na višem katu u neboderu i da dosta puše, htjela bih dobru izolaciju roletne kutije.
Trebam li ići na novije/bolje modele?
Jesu li cijene u zimskim mjesecima niže?
Litsea is offline  
Old 24.10.2016., 14:30   #7843
Ponuda ko ponuda je OK, ali zbog usporedbe zatrazite jos nekoliko ponuda za Salamander PVC prozore kod drugih izvodjaca.
Vas prednost je sto imate susjedu pa kod nje imate primjera koji mozete osjetiti u praksi, ako je kod nje kutija za rolete dobro izolirana i ne osjeti se da kod nje puse kroz kutiju onda je to to, ako puse zahtjevajte od izvodjaca bolju izolaciju kutije.
Uzmite obavezno Al lamele roleta.
Cijene -izvodjaci znaju davati neke pogodnosti u vidu npr. tri prozora pod cijenu dva prozora (sto u praksi nije lose) i slicno.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 24.10.2016., 14:43   #7844
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Ponuda ko ponuda je OK, ali zbog usporedbe zatrazite jos nekoliko ponuda za Salamander PVC prozore kod drugih izvodjaca.
Vas prednost je sto imate susjedu pa kod nje imate primjera koji mozete osjetiti u praksi, ako je kod nje kutija za rolete dobro izolirana i ne osjeti se da kod nje puse kroz kutiju onda je to to, ako puse zahtjevajte od izvodjaca bolju izolaciju kutije.
Uzmite obavezno Al lamele roleta.
Cijene -izvodjaci znaju davati neke pogodnosti u vidu npr. tri prozora pod cijenu dva prozora (sto u praksi nije lose) i slicno.
Sad gledam da 3d linija ima 3 brtve, a ova streamline 2, je li to jedina razlika? Nije li bolje ići na 3 brtve?

Rekla bih da sve te nove roletne kutije naspram starih djeluju super na prvu, pa je teško reći.
Pronašla sam ovaj post koji me totalno izuo, mislim kak ću ja znati je l sve po ps-u napravljeno i ugrađeno?!
E da, i u njemu spominje te bolje roletne kutije i izo stiropor 4cm.

"Alo se odlučiš za PVC stolariju...

kada dođeš u firmu koja proizvodi PVC stolariju,daj im do znanja da se razumiješ u istu..
malo prouči po internetu ili pokupi koji savjet od nekoga tko zna..
odmah ce te drugačije gledati,jer vide da se kužiš...

znaci u profil trebaju uvuci armaturu (pocinčanu) 2-3mm...
jer željezo s vremenom hrđa i izlazi na vidjelo na profilu..
na nikakva željeza od 0,3mm nemoj pristajati,jer ti je to najbitnije..
armatura ti nosi krila (balkonskih vrata,prozora),jer se šarafe okovi kroz nju..
pazi da ne ubacuju samo 10-ak cm gdje dolazi šarnir sa gornje i donje strane,već da ubace po cijeloj dužini profila..
i u širinu i visinu..

obrati pozornost da koriste original kutije rolete od istog proizvođača kao što je profil..
mnogi uzimaju persaxove kutije koje nisu Bog zna što..ili od Francuza..
obavezno neka ti stave stiropor u kutiju rolete,radi izolacije..
kod npr. trocal-a je stiropor masivan cca. 4cm debljine i ide iz 2 dijela..dok je kod francuske no name kutije stiropor od 1cm debljine..

lamele rolete...
pogledaj razliku između PVC i aluminijske lamela (aluminijska je punjena pjenom)...
ako imaš mogučnosti uzmi si aluminijske..

obrati pozornost da stave upadnice na svaki zatvarač na prozoru..
nisu skupe no štede i na njima,pa ih ne stave na svaki zatvarač..
što više upadnica,bolje je brtvljenje..

ima dosta sitnih caka,koju kupac na prvu niti ne primjeti..."
Litsea is offline  
Old 24.10.2016., 15:06   #7845
sve dobro rečeno. a 3d jest bolji od sl76, no treća brtva (md=mitteldichtung) nije nužna, to je u pravilu više priča i marketing neg stvarna i realna korist..
DeeJay Dee is offline  
Old 24.10.2016., 15:31   #7846
Quote:
Litsea kaže: Pogledaj post
znaci u profil trebaju uvuci armaturu (pocinčanu) 2-3mm...
jer željezo s vremenom hrđa i izlazi na vidjelo na profilu..
na nikakva željeza od 0,3mm nemoj pristajati,jer ti je to najbitnije..
armatura ti nosi krila (balkonskih vrata,prozora),jer se šarafe okovi kroz nju..
pazi da ne ubacuju samo 10-ak cm gdje dolazi šarnir sa gornje i donje strane,već da ubace po cijeloj dužini profila..

lamele rolete...
pogledaj razliku između PVC i aluminijske lamela (aluminijska je punjena pjenom)...
ako imaš mogučnosti uzmi si aluminijske..
ma najbolje da stave TITANODUR

dobro si rekao, ja bih radije pocinčano željezno 4mm po cijelom profilu nego najkvalitetniji okov samo na spojevima..

kad ti naprave prozor možeš ga magnetom kontrolirati, ali nepouzdano..

alu rolete vole svi nuditi, ali ih fizika demantira - pvc su bolji izolator, lakše su i manje bučne. Alu su čvršće i trebaju ti ako si na udaru bure.
9009 is offline  
Old 24.10.2016., 15:36   #7847
koji okov preporučate?
wink haus, maco, neki treći?

je li moguća stvarna razlika u cijeni od 1700kn između zidarske obrade do farbanja i zidarske obrade do gletanja i farbanja, ili je to slučaj bubnuo sam ti cijenu po principu app, a kad si rekla da imas puno bolju ponudu našao sam "rupu" i korigirao svoju cijenu??
Litsea is offline  
Old 24.10.2016., 17:01   #7848
npr. roto nt, maco, siegenia, g+u itd.

ovo drugo.
DeeJay Dee is offline  
Old 26.10.2016., 11:44   #7849
Garažna vrata - najpovoljnija opcija

Pozdrav svima!

planiram si kupnju garažnih vrata.
Imam nekoliko ponuda za standardna garažna vrata, PVC vrata na dva krila, rolo vrata i alu vrata...ali cijenom mi je sve skupo.
Radi se o kvalitetnim vratima, tu nema govora, ali tražim nešto povoljnije pa bih molio da me uputite da li imam još neke opcije.

Dimenzije (unutarnje) garaže:
- duljina 4,7m , širina 3,3m, visina 2,35m

Dimenzije vanjske:
- duljina 5,5m, širina 4,1m

Otvor za vrata:
- širina 2,95m i visina 2,02m

Fotografija garaže:


1. Problem za klasična garažna vrata, sekcijska i rolo za montažu na unutarnji zid vrata:
uz debljinu vrata od cca 5cm, u unutrašnjosti mi ostane mjesta samo duljine 4,6m što je premalo i vrlo knap za trenutni auto duljine 4,4m.
Vjerojatno bi slijedeći auto bio još dulji...ali već Opel Astra karavan je 4,7m u duljinu i nikako ne stane u garažu. I trenutni auto moram pažljivo ići do prednjeg zida na cca 5-10cm da bi straga ostavio cca 15-20cm mjesta.

Drugi problem je unutrašnjost klasičnih garažnih vrata to što je garaža niska u otvoru (samo 202cm) i ako idem na krilna vrata onda ne mogu otvoriti prtljažnik do kraja (otvara se do 205cm visine). Napominjem da će jednog dana ići i pločice u garažu čime bi dodatno smanjio i ovako nizak otvor.
U unutrašnjosti ima mjesta u visinu (235cm) ali bez pločica, ok to će i biti u redu.

Znači generalno otpadaju svaka vrata koja se montiraju na unutrašnji zid i tražim vrata za montažu na vanjski zid (debljina zida 40cm) čime dobivam dodatnih 40cm u duljinu i ostavljam si prostor za budući auto.

Tu imam u ponudi rolo vrata za montažu na vanjski zid (skupo , od 7000kn pa na dalje), klasična PVC dvokrilna vrata (od 6500kn) i Alu vrata dvokrilna (od 8500kn).

Postoji li mogućnost izrade traženih vrata do cca 4000kn? Da li mi preostaj

Klasična krilna podizna vrata sa oprugama su oko 1800-2300kn ali montaža je na unutarnji zid. Logično mi je da se krilna vrata sa okovima mogu naći do 4000kn sa ugradnjom...
Ivan-VU is offline  
Old 26.10.2016., 20:21   #7850
Imam Gealan 9000 (Alu ben) već jedno 6 mjeseci. Kada su ugradili majstori su rekli da je normalno da kvaka ide nešto teže no za mjesec dana će to već ići lako.
Prošlo je tako, sada već dugo a još uvijek ide teško, da li iz zatvorenog u otvoren, ili na poluotvoren. Treba li to ići lagano ili ne?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Old 26.10.2016., 20:26   #7851
Podmaži silikonskim sprejem.
Mikahr is offline  
Old 27.10.2016., 01:54   #7852
Trebalo bi ić lako, kenjaju jer su nešto sfušali u podešavanju/montaži i ne da im se sad naknadno dodatno s tim zajebavat.
Tak su i meni moji monteri sfušali jednu roletu koja se teže diže, trebalo bi ju cijelu zapravo zamijenit i nanovo montirat, a možda i štok/kutiju štelat, pitaj vrapca, samo ajd, dozovi ih, papala maca.
Ma stoka, propali u međuvremenu i nek su, samo se nanovo nanerviram kad se prisjetim..
DeeJay Dee is offline  
Old 27.10.2016., 01:55   #7853
Da li ima gdje u Zg jeftina trgovina sa tvrdim PVC forex pločama?
Maloprodaja neka?
Usput ako ima ko šta za prodati (min 10x12cm, max 0.5-1m2)neka mi se javi porukom, crni trebam 3-5mm, može i bijeli ako ne nađem.
Don Michael is offline  
Old 28.10.2016., 03:51   #7854
Vrata mi se teže otvaraju, kao da su pala na onoj strani gdje je kvaka (pritom se i guma na okviru gužva prilikom zatvaraja vrata), nakon što kvaku rukom nadignem prilikom otvaranja, lakše se otvori. Zna li netko na kojim pozicijama bih morao koristiti imbus ključ i u kojem smjeru okretati? Imaju ona 3 okova sa strane, a svaki okov ima dva mehanizma (bočni i onaj na vrhu).
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Old 28.10.2016., 06:35   #7855
Mozda ti ovo malo pomogne:
http://www.domet.hr/ARXspin.pdf
https://www.youtube.com/watch?v=D4IdNkf7ooI
https://www.youtube.com/watch?v=EsrQKc4M89s
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 28.10.2016., 06:47   #7856
Hvala, pogledat ću ovaj .pdf detaljnije, oba videa sam već pogleda, ali nisam baš shvatio iz njih.

PS: Podrazumijeva li se da prodavatelj prozora to dođe ponekad namjestiti ili mi to moramo sami (ili platiti majstora) ?
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains

Zadnje uređivanje Vautrin : 28.10.2016. at 06:53. Reason: dodan PS
Vautrin is offline  
Old 29.10.2016., 12:08   #7857
help pvc strucnjaci

uzimam pvc vrata i od svih ponuda najbolje su mi za profile salamander i aluplast, medjutim ovi sto montiraju aluplast su jako ocrnili salamander, obzirom da je to kao profil koji se samo stavlja na balkanu, a inace se proizvodjaci bave proizvodnjom cipela?!

aluplast mi daje krilo od 120, a salamander 104, cijena je salamandera 1000 kuna manja, no aluplast me pita uplatu 100% avansno ili mi ne odobravaju toliki popust.

Da li je salamander toliko los? Radi se o profilu stramline76

hvala na savjeutu
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Old 30.10.2016., 09:23   #7858
Samo ću ti reć - rugala se sova sjenici.
Ili - svako svog konja hvali.
Gluposti.
Aluplast sigurno nije bolji od Salamandera, dapače svi su oni tu negdje i razlike nipošto nisu "krokodilske". Prije tog Aluplasta su ti svakako doajeni plastike poput Rehaua, Veke, Kömmerlinga, tu negde je i Gealan itd.

Okej, bitno je i koje su serije svakog od proizvođača u pitanju, to nije isto...
DeeJay Dee is offline  
Old 30.10.2016., 19:54   #7859
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Samo ću ti reć - rugala se sova sjenici.
Ili - svako svog konja hvali.
Gluposti.
Aluplast sigurno nije bolji od Salamandera, dapače svi su oni tu negdje i razlike nipošto nisu "krokodilske". Prije tog Aluplasta su ti svakako doajeni plastike poput Rehaua, Veke, Kömmerlinga, tu negde je i Gealan itd.

Okej, bitno je i koje su serije svakog od proizvođača u pitanju, to nije isto...
dobro je ovo znati aluplast je serija ideal 4000 i 5000, a salamander streamline 76

e sad imam izmedjuostalog jos jedno pitanje oko balkonskog prozora/vrata
moram staviti i balkonska vrata, pa me zanima toplinska izolacija, da li je jednaka ucinkovitost velikog staklenog prozora/balkonskih vrata ili mi je bolje staviti balkonska vrata na kojima ce donji dio biti panel, a gore staklo?
__________________
ispod lijepog lica vreba đavolica
nerealizirana_cura is offline  
Old 30.10.2016., 20:05   #7860
Staklo je uvijek najveći "gutač" topline, no panel je pak tanašan, a i nezz da sam igdje viđao baš balkonska vrata "lomljena" na pol tako različitim materijalima, ulazna u stan/kuću već da, hmmm.....

A i ove spike o "100% avansa" - LOL, ne bi mi takvi primirisali objektu, sve iznad 50% unaprijed nema šanse.
OK, osim ak uz to oni tebi sa svoje strane daju osobnu zadužnicu direktora na materijal i kompletno izveden posao, pitaj ih baš malko za to kao kontru pa prati blijede poglede i ???? iznad njihovih glava..
DeeJay Dee is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.