Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2011., 02:40   #1
Talking BMW 530,Audi A6,Jaguar XF

Pozdrav svima!

Dakle imam dilemu prvenstveno između navedenog BMWa i Jaguara.

Orijentacijski sam tražio cijene na mobile.de i čini mi se da je za istu opremu BMW jedno 3-6 tisuća € skuplji.

Možete mi dati savjet-što ova dva auta pružaju?
Čini mi se da su oba trolitrena dizelaša dobri motori.
Što je sa interijerom?
Završna obrada,materijali i sl.
Sviđa mi se na Jaguaru što u osnovnom paketu opreme dolazi i koža.
Osnovni dizel model Jaguara vani košta cca. 33000€ za 211HP ili ~36500 za 241HP.

530 bi bio sa kožom ~38000 i 245HP.
Kakva je unutrašnjost kožne 530-tke?
Nije vjerojatno da na forumu ima posjednika XF-a,al zna li tko kakva je unutrašnjost kod njega?


Meni realno ne treba motor od 24x konja,a izgleda da BMW 530 nema sa slabijim dizelašem.



___

Je li Audi A6 ista klasa sa prva 2 auta?
Osim motora(možda bih uzeo slabiji A6,ovisi o financijama),
po čemu se A6 generalno razlikuje od ova prva 2?



HVALA LJUDI UNAPRIJED!


P.S.

Kakvi su navigacijski sustavi u ova 3 auta?






EDIT:

preporuka za neki 4. automobil,a da nije Mercedes i da nije Japanac :O
juretherebel is offline  
Old 08.04.2011., 02:57   #2
Hmm čini mi se da malo brkaš neke osnovne pojmove, BMW serije 5 nije samo 530 već postoje i druge petice sa slabijom ili jačom motorizacijom kao npr. 525d kad već spominješ da je tebi 245KS i previše, no dobro. Sjedio sam u unutrašnjosti prošle generacije petice, za Jaguara isto ne mogu reć. Petica iznutra je meni vrhunska, još kad ima navigaciju izgleda mi mnogo bolje, i izgleda bolje uživo nego na slikama. Al meni baš nije jasno jel ti kupuješ novo ili rabljeno? Nego, ne sumnjam da je i Jaguar iznutra veoma dobar dok je A6 isti tip automobila kao i navedena dva, ista klasa. Tako da je izbor između ovih automobila slatka briga. Nego je li ti kupuješ novo ili rabljeno, u nas ili negdje u inozemstvu?
Hildegard is offline  
Old 08.04.2011., 03:10   #3
novo,u inozemstvu
gledao sam kod nas rabljeno,ali malo previše cijene aute koji su već koji put obišli Zemlju.


Znam da serija 5 nije samo 530
juretherebel is offline  
Old 08.04.2011., 07:03   #4
audi a6 2.7 tdi je riješenje - po meni bolji je od 5-ice
SilvrBckGorilla is offline  
Old 08.04.2011., 09:37   #5
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
audi a6 2.7 tdi je riješenje - po meni bolji je od 5-ice
Istina, ali samo pod uvjetom da pronađe model sa Tiptronic mjenjačem.

Onaj Multitronic je katastrofalan. A uglavnom je 2.7 TDI išao sa Multitronicom.
Motor se s tim mjenjačem dere kao da skuter voziš
A.M.80 is offline  
Old 08.04.2011., 10:38   #6
Frend ima proslu peticu (535d) i u njoj sam se dosta vozio. Izgled izvana se nekima svidja nekima ne, nova petica je vise konzervativna i meni osobno lijepsa. Njemu se stalno neki senzori kvare, al je u principu jako zadovoljan autom. Sve to kosta, al ak imas para za takav auto onda imas i za odrzavanje. Iznutra izgleda odlicno, idrive sistem je dobro koncipiran, mjesta ima ko u prici, nist ne cvili, ne lupka, sve u svemu odlican dojam, i sa tim motorom auto leti.

Jaguar, meni zgleda odlicno izvana, ovog novog nisam vidio iznutra, al stari XJ mi nekak previse vuce na britanske interijere, hrpetina nekih gumbica beskorisnih porazbacanih posvuda, cudna plastika, itd. A i ne kupujes zapravo Jaguara nego Forda, s tim da placas daleko vise za glupi bedz. A kak stvari stoje mozda bus od sutra kupovao Tatu sa drugim bedzom jer Ford sa Jaguarom ostvaruje samo gubitke i pokusava ga se rijesit.

Audi mi je ista spika, Volkswagen sa drugim bedzom i za puno vise love. S tim da Jaguar bar lici na nesto, dok je Audi svaki isti. Boji se svabo odmaknut od klasicne sprance, da mu nebi valjda pobjegli svi kupci

Clarkson je recenziro Jaga, naravno V8 benzinca kojeg u Svabiji nemres nac, al ima isti 6-brzinski automatik mjenjac koji izgleda nije bogzna sto, a i ostatak izvedbe je isti:
http://www.timesonline.co.uk/tol/dri...cle3334720.ece

U Svabiji su na ponudi tri dizela, sva tri sa istim trolitrenim motorom, samo se razlikuju po ergeli, 211, 241 i 275 KS.

Zadnje uređivanje crótach : 08.04.2011. at 10:43.
crótach is offline  
Old 08.04.2011., 11:18   #7
Srce kaže Jaguar...!!!

Pamet kaže BMW...!!!

Surova realnost i iskalkuliranost kaže Audi...!!!

Mislim da sam sve rekao...!!!
supervox is offline  
Old 08.04.2011., 11:18   #8
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Frend ima proslu peticu (535d) i u njoj sam se dosta vozio. Izgled izvana se nekima svidja nekima ne, nova petica je vise konzervativna i meni osobno lijepsa. Njemu se stalno neki senzori kvare, al je u principu jako zadovoljan autom. Sve to kosta, al ak imas para za takav auto onda imas i za odrzavanje. Iznutra izgleda odlicno, idrive sistem je dobro koncipiran, mjesta ima ko u prici, nist ne cvili, ne lupka, sve u svemu odlican dojam, i sa tim motorom auto leti.

Jaguar, meni zgleda odlicno izvana, ovog novog nisam vidio iznutra, al stari XJ mi nekak previse vuce na britanske interijere, hrpetina nekih gumbica beskorisnih porazbacanih posvuda, cudna plastika, itd. A i ne kupujes zapravo Jaguara nego Forda, s tim da placas daleko vise za glupi bedz. A kak stvari stoje mozda bus od sutra kupovao Tatu sa drugim bedzom jer Ford sa Jaguarom ostvaruje samo gubitke i pokusava ga se rijesit.

Audi mi je ista spika, Volkswagen sa drugim bedzom i za puno vise love. S tim da Jaguar bar lici na nesto, dok je Audi svaki isti. Boji se svabo odmaknut od klasicne sprance, da mu nebi valjda pobjegli svi kupci

Clarkson je recenziro Jaga, naravno V8 benzinca kojeg u Svabiji nemres nac, al ima isti 6-brzinski automatik mjenjac koji izgleda nije bogzna sto, a i ostatak izvedbe je isti:
http://www.timesonline.co.uk/tol/dri...cle3334720.ece

U Svabiji su na ponudi tri dizela, sva tri sa istim trolitrenim motorom, samo se razlikuju po ergeli, 211, 241 i 275 KS.
Apsolutna glupost,jer Ford više nije vlasnig Jaguara,nego TATA motors,i Jaguaru je trenutno bolje ide nego ikad prije pod njihovim patronatom. Stari XJ nema nikakve veze sa novim XF-om pogotovo njegova unutrašnjost! Vožen sam bio u XF-u diesel,i auto se meni jako sviđa izvana,a pogotovo unutrašnjost,koja je predivno složena,jako kvalitetno djeluje i imaš gotovo samo kožu,drvo i metal Ako govoriš o novoj seriji 5(F10),nažalost nit sam je vozio niti sam bio vožen u njoj,ali sam puno puta sjedio i auto također izgleda vrhunski iznutra i izvana. Jedino je stvar u tebi dali želiš više auta u smislu luksuza ,a manje sporta kao što je Jag,ili više sporta a manje luskusa kao što je BMW,naravno oboje su istovremeno i luksuzni i sportski na svoj način. Osobno bilo bi mi teško izabrati ako bi kupovao nov auto te klase,između ta dva,jer su mi oboje lijepi,i vjerojatno bi neke nijanse odlučivale.

Audija nebi niti gledao jer mene osobno nikada nisu pretjerano palili.
sucker is offline  
Old 08.04.2011., 11:25   #9
Lega je imao 530d (E60) i kupio XF. Nakon par mjeseci u Jaguaru je rekao i to citiram.

"U suštini sam razočaran jer je BMW bolji auto od Jaguara. "

Ako on laže mene, ja lažem tebe.
Medo_OS is offline  
Old 08.04.2011., 11:32   #10
Frend ima XF-a diesela, najslabijeg ovog od 211 ks. Ide odlično, unutrašnjost krem koža izgleda super...mjenjač ima i klackalice iza volana... lijep zvuk motora..vozio ga nekih 60ak km...moderan izgled unutrašnjosti i vrlo luksuzan...meni puno bolji od već 100 puta viđenih Bmw 5ica pogotovo u unutrašnjosti ako uzmemo da su podjednaki što se tiče ostalih karakteristika...
FEX is offline  
Old 08.04.2011., 11:33   #11
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Frend ima proslu peticu (535d) i u njoj sam se dosta vozio. Izgled izvana se nekima svidja nekima ne, nova petica je vise konzervativna i meni osobno lijepsa. Njemu se stalno neki senzori kvare, al je u principu jako zadovoljan autom. Sve to kosta, al ak imas para za takav auto onda imas i za odrzavanje. Iznutra izgleda odlicno, idrive sistem je dobro koncipiran, mjesta ima ko u prici, nist ne cvili, ne lupka, sve u svemu odlican dojam, i sa tim motorom auto leti.

Jaguar, meni zgleda odlicno izvana, ovog novog nisam vidio iznutra, al stari XJ mi nekak previse vuce na britanske interijere, hrpetina nekih gumbica beskorisnih porazbacanih posvuda, cudna plastika, itd. A i ne kupujes zapravo Jaguara nego Forda, s tim da placas daleko vise za glupi bedz. A kak stvari stoje mozda bus od sutra kupovao Tatu sa drugim bedzom jer Ford sa Jaguarom ostvaruje samo gubitke i pokusava ga se rijesit.

Audi mi je ista spika, Volkswagen sa drugim bedzom i za puno vise love. S tim da Jaguar bar lici na nesto, dok je Audi svaki isti. Boji se svabo odmaknut od klasicne sprance, da mu nebi valjda pobjegli svi kupci

Clarkson je recenziro Jaga, naravno V8 benzinca kojeg u Svabiji nemres nac, al ima isti 6-brzinski automatik mjenjac koji izgleda nije bogzna sto, a i ostatak izvedbe je isti:
http://www.timesonline.co.uk/tol/dri...cle3334720.ece

U Svabiji su na ponudi tri dizela, sva tri sa istim trolitrenim motorom, samo se razlikuju po ergeli, 211, 241 i 275 KS.
Da možda, no u zadnjih 10 godina audi brže stvara nove kupce i od bmw-a i merca, dakle očito da njihov recept pali dok kod ovo dvoje baš i ne... Mislim možemo mi pričat ma zašto bi se premium otimao za nove kupce(pa to je premium nije konfekcija) no onda dobimo nakraju primjer jaguara i sličnih koji više apsolutno nikog ne zanimaju...
johny5 is offline  
Old 08.04.2011., 12:47   #12
Ako kupuješ novi ko što kažeš onda nova šestica jer je bolja i jeftinija od nove petice (tako kažu testovi), a onda vjerovatno i od xf-a.
Piljun is offline  
Old 08.04.2011., 12:53   #13
Kaj se jaguara tice procitaj si ovo:

http://www2.autoportal.hr/2008051923...enu-id-68.html

BMW:

http://www.vrelegume.rs/test/nova-bmw-serije-5-530d/
ivica_0123 is offline  
Old 08.04.2011., 13:19   #14
moje mišljenje

bmw - 520d s 8 automatskim i 184 ks malo troši i košta kod na u hr novi 50000 evra + 2400 za automatik.

ja bih bmw jer je BMW a ne neka lego kocka, ovo od ovog ovo od onog. kažeš da ti ne triba jak motor pa mi se čini da je 520d ok.

na bmw.de 520d košta 40350 evra + 2200 automatik di misliš kupovat?

ako kupuješ premium kupuješ bmw il merc jer su to ONI - audi s VAG-om a Jaguar s Ford-om - kakav je to premium što nema svoje stvari zar to nije poanta premiuma??? jer bilo tko može stavit kvalitetne materijale i detaljno složit auto...
Z_interactive is offline  
Old 08.04.2011., 13:19   #15
Quote:
Piljun kaže: Pogledaj post
Ako kupuješ novi ko što kažeš onda nova šestica jer je bolja i jeftinija od nove petice (tako kažu testovi), a onda vjerovatno i od xf-a.
Ma nema tu bolji ili lošiji. Sve je to isto, a svatko bira za sebe što mu više odgovara. To ti je isto pitanje kao i 'crnka ili plavuša?' - stvar osobnog izbora.


@ justtherebel

Planiraš voziti auto na strane tablice ili ga kupiti vani pa dovesti i registrirati ovdje?
terza is offline  
Old 08.04.2011., 13:32   #16
Ja bi Jag i boli me uvo kaj ima isti motor ko C5, po meni najbolji dizajn u klasi a i nema ga svaki direktor građevinske firme. Doduše kad već maštam o takvim autima onda V8 ili XFR, taj motor nema ni jedan Pug, Citroen ili Ford
__________________
[OO]\___Y___/[OO]
_SS_ is offline  
Old 08.04.2011., 13:37   #17
Quote:
_SS_ kaže: Pogledaj post
Ja bi Jag i boli me uvo kaj ima isti motor ko C5, po meni najbolji dizajn u klasi a i nema ga svaki direktor građevinske firme. Doduše kad već maštam o takvim autima onda V8 ili XFR, taj motor nema ni jedan Pug, Citroen ili Ford
Ja bi Jag najviše zbog ovog. Da se ne utopim u moru petica i A6-ica.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 08.04.2011., 14:03   #18
Quote:
palj kaže: Pogledaj post
Ja bi Jag najviše zbog ovog. Da se ne utopim u moru petica i A6-ica.
učestalim gledanjem filmova i poneke serije ja sam došao do zaključka da Jaguare voze ljudi koje žena vara ili varaju ženu, koji se razbole ili im poso propadne i koji uvik dožive neko sranje. Šta je zanimljivo, od onih par rijetkih pojedinaca koje znam a da su ga imali/imaju, svi su doživili sličnu sudbinu.

a tema.......baš da bi netko imao takve dvojbe i birao nova vozila pa tu ovako ispitivao.....štajaznam, meni je to malo neobično
Vampir Svetozar is offline  
Old 08.04.2011., 14:14   #19
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
učestalim gledanjem filmova i poneke serije ja sam došao do zaključka da Jaguare voze ljudi koje žena vara ili varaju ženu, koji se razbole ili im poso propadne i koji uvik dožive neko sranje. Šta je zanimljivo, od onih par rijetkih pojedinaca koje znam a da su ga imali/imaju, svi su doživili sličnu sudbinu.

a tema.......baš da bi netko imao takve dvojbe i birao nova vozila pa tu ovako ispitivao.....štajaznam, meni je to malo neobično
Vampiru, ovdi svi voze benvejove i jaguare.
I kako vidiš, posljedica toga su odlični odgovori autoru teme, benveja ima svaka keša, a jaguar je rijedak, pa to zna i moja baba jer sve vidi kad ide utorkom i subotom na plac.
C2H5OH is offline  
Old 08.04.2011., 14:15   #20
Quote:
Vampir Svetozar kaže: Pogledaj post
učestalim gledanjem filmova i poneke serije ja sam došao do zaključka da Jaguare voze ljudi koje žena vara ili varaju ženu, koji se razbole ili im poso propadne i koji uvik dožive neko sranje. Šta je zanimljivo, od onih par rijetkih pojedinaca koje znam a da su ga imali/imaju, svi su doživili sličnu sudbinu.

a tema.......baš da bi netko imao takve dvojbe i birao nova vozila pa tu ovako ispitivao.....štajaznam, meni je to malo neobično
U tom slučaju povlačim rečeno. Nebi Jag

Nego, i meni, što je "skuplja" dvojba u pitanju, to mi sumnjivije. Al zapravo, logično je da i u za tu klasu ima nedoumica, pogotovo kod onih koji prvi put dolaze u mogućnost za kupnju nešto "konkretnijih" prometala.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.