Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 20:17   #1
Question Tko su STARE CURE?

MUŠKARCI POZOR!
Najviše me zanima vaše mišljenje.

Ovako, ovu temu postavljam jer sam trenutno poprilično zbunjena.
Radi se o "starim curama".

Mogu reći da sam odgojena u jednoj iznimno obrazovanoj, bogatoj te modernoj obitelji. Moji roditelji su ušli u brak nakon tridesete. Do tada su završili faks, zaposlili se, putovali, partijali, zabavljali se. Jednostavno uživali u ostvarenoj mladosti. Trenutno su 20-ak godina u skladnom braku, odlični roditelji i super im je.

Vjerojatno inspirirana njima, ni ja nisam mislila imati nešto drugačiju mladost. Na djevojke koje su se udavale te imale djecu u 20-im, od malena sam gledala sa sažaljenjem i mislila kako su glupe te da će im kasnije biti žao zbog neostvarene i neproživljene mladosti. Mogla sam se kladit da će se u 90% slučajeva rastati ili biti čangrizave, iskompleksirane i nezadovoljne životom upravo zbog rane udaje.

Pogotovo sada, u 2017., kad bih čula da se netko udaje prije 30-e, mislila bih si što nije u redu s tim ženama. Ajde prije, za vrijeme moje bake, kad su žene bile neobrazovane i nezaposlene pa su ovisile o muškarcu. Tad je razumno da su se htjele što prije udati jer nisu mogle same, ali danas kad je većina žena emancipirano i zaposleno... Jednostavno to nisam kužila.

E sad, gdje je nastao problem koji je poremetio moje viđenje svijeta i okoline:

U opuštenom razgovoru s dečkom, on me je zapitao kad bih se ja otprilike udala za njega (ja imam 21, on 27). Ja sam se samo nasmijala i rekla mu: "Jesi ti normalan? Pa ja sam tek zakoračila u 20-e, krenula s faksom, nisam luda da se udam prije 30 i neke." On me mrgudno pogledao i pitao me kako ja mislim rađati djecu s 30 i nešto(?). Na to sam odgovorila da sam poprilično plodna kao i moja majka koja je nakon 30. rodila čak četvero djece, a s prvim djetetom zatrudnjela mjesec dana nakon udaje (znači skoro odmah) te da žene nisu samo strojevi za rađanje, nego puno više od toga te bih radije bila ostvarena u karijeri, putovala i uživala, nego imala djecu (iako sam 200% sigurna da plodnost ovisi više o genetici, nego o godinama, a ja tu nikakvih problema nemam). Nadalje sam dodala da ću se sigurno udati nakon 30-e s njim ili s nekim drugim, na što je on rekao:"Pa već si nakon 27-e stara cura, sretno s nalaskom muža s 30 kad si već stara bakica".

Tu sam se šokirala...malo je reći...doživjela sam WHAT THE FUCK trenutak. Zar je moguće da se ženu od 27 godina u 2017. smatra starom curom? Za mene su stare cure žene nakon 45-e koje više nisu plodne, a nisu se nikad udale. Bar sam tako mislila do sad. Zar muškarci stvarno tako vide žene nakon 27-e? Kao stare cure??

Ispričavam se na ovim litanijama koje sam ispisala, poenta cijelog ovog teksta je:
MUŠKARCI, PITANJE ZA VAS,
zar stvarno u vašim očima ženi opada vrijednost kad zakorači u 3. desetljeće?
Smatrate li vi STVARNO da su žene u 30-im već iskorištene, zastarjele djevojke koje se nisu situirale na vrijeme??
Bi li stvarno radije oženili curu u ranim dvadesetima koja je neiživljena, neispunjena, vjerojatno bez fakulteta, ili ostvarenu ženu u 30-im koja zna što želi?
Ili je moj dečko samo rijetki primjer nerazvijenog pračovjeka koji ženu gleda kao čistačicu, kuharicu i rađateljicu djece, umjesto kao obrazovanu, intelektualnu individuu koja ima svoj posao, hobije, snove, želje i ambicije?
Zar žene zaista imaju tako kratak rok trajanja????

Hvala svima koji su se potrudili pročitati, a pogotovo onima koji odgovore!
Još jednom isprike na dugačkom tekstu.
Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:24   #2
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
...
Stvarno ste savršeni jedno za drugo.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:35   #3
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Stvarno ste savršeni jedno za drugo.
Hahaha!!! Istina! Decko joj je pecinar, isto kao moj bivši zaručnik koji cim bi nanjušio moju mogućnost uspona karijere - slozio neku scenu da me dekoncentrira... I izbaci iz takta
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:40   #4
Moderna, obrazovana i bogata obitelj.

Prvo kazes da plodnost nema veze s godinama nego s genetikom a onda kazes da su za tebe stare cure koje imaju 45 godina i nisu plodne vise.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:44   #5
Ženin prime je od 16 do 18 dalje se samo stari i trune
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:45   #6
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Ženin prime je od 16 do 18 dalje se samo stari i trune

Gotovo je, nema nade vise za mene.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:53   #7
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post

Gotovo je, nema nade vise za mene.
Bar nisi sama, 90% žena na forumu su izmedju 30 i 45 god. Upali mozak zašto.
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:25   #8
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Ženin prime je od 16 do 18 dalje se samo stari i trune
Gle, nije istina što se tiče rađanja. Možda izgleda.
Žene se neće baviti sportom, tri puta tjedno intenzivne tjelovježbe im ne paše, pa gube mišiće više nego sala, jer se izgladnjuju, pa se ostatkom života uglavnom bave jalovim dijetama.
Što se tiče rađanja, još imate vremena:
http://zena.blic.rs/porodica/ovo-su-...-svetu/18l1v88
ali ne i razumijevanja:
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pos...aranje/hp9c0rf
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:26   #9
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Gle, nije istina što se tiče rađanja. Možda izgleda.
Žene se neće baviti sportom, tri puta tjedno intenzivne tjelovježbe im ne paše, pa gube mišiće više nego sala, jer se izgladnjuju, pa se ostatkom života uglavnom bave jalovim dijetama.
Što se tiče rađanja, još imate vremena:
http://zena.blic.rs/porodica/ovo-su-...-svetu/18l1v88
ali ne i razumijevanja:
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pos...aranje/hp9c0rf
Mi muski odredjujemo tko su stare cure, a ne znanost.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 14:47   #10
Quote:
karter kaže: Pogledaj post
Gle, nije istina što se tiče rađanja. Možda izgleda.
Žene se neće baviti sportom, tri puta tjedno intenzivne tjelovježbe im ne paše, pa gube mišiće više nego sala, jer se izgladnjuju, pa se ostatkom života uglavnom bave jalovim dijetama.
]
To je generalna tvrdnja? Mislim na ovo o vjezbanju i dijetama?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:44   #11
Quote:
nyssaa kaže: Pogledaj post
Moderna, obrazovana i bogata obitelj.

Prvo kazes da plodnost nema veze s godinama nego s genetikom a onda kazes da su za tebe stare cure koje imaju 45 godina i nisu plodne vise.
Ne razumijem što nije jasno.

Kad sam pričala o genetici, govorila sam individualno. Znači, ako si neplodna u ranim 30-im, vjerojatno je problem genetika, a ne godine i vjerojatno si bila neplodna i s 25.
A ako imaš 45, onda si neplodna zbog godina, naravno.

Nadam se da si sad shvatila
Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:47   #12
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što nije jasno.

Kad sam pričala o genetici, govorila sam individualno. Znači, ako si neplodna u ranim 30-im, vjerojatno je problem genetika, a ne godine i vjerojatno si bila neplodna i s 25.
A ako imaš 45, onda si neplodna zbog godina, naravno.

Nadam se da si sad shvatila
Zena od 45 moze bit plodnija od tebe i mene zajedno.

Shvatila sam ja, samo komentiram ono sto si napisala.
nyssaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:55   #13
Plodnost ti ne ovisi o genetici.
Moja mama je zatrudnila 4 puta, rodila dvaput, ja sa 33godine se već 3godine povlačim po klinikama za plodnost.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:04   #14
Quote:
Morning kaže: Pogledaj post
Ili je moj dečko samo rijetki primjer nerazvijenog pračovjeka koji ženu gleda kao čistačicu, kuharicu i rađateljicu djece, umjesto kao obrazovanu, intelektualnu individuu koja ima svoj posao, hobije, snove, želje i ambicije?
Zar žene zaista imaju tako kratak rok trajanja????
Tvoj dečko ne želi nekog s kim ce sljedećih deset godina hodati (po tvojoj računici) ili ti misliš da je ok da on čeka do 37 da se ti odlučiš bi li ili ne bi brak s njim.

Imaš još dečkića vani, ili nađeš nekog vršnjaka ili se malo prilagodiš, nemaš neku drugu opciju.

Nisam dečko, btw, iako si pitanje upravila prema muškima.

Ne znam kako si točno zamislila to "iživljavanje" prije braka ako misliš biti u vezi s njim , putovati i izlaziti možete i u vezi i u braku.
Djecu isto ne morate imati odmah.

Djevojka kojoj sam bila firmana kuma je rodila dvoje djece prije tridesete, i muž i ona su VSS profići sa dobrim poslovima, stigli su i diplomirati i zaposliti se u struci i vjenčati se i dobiti djecu prije 3 banke. Tako da poslovi i visoko obrazovanje nisu nespojivi sa ranijim osnivanjem obitelji.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:09   #15
Da tvog dečka nisu pritisnule godine?
__________________
🎭 El que no arriesga nada no va al infierno ni va a los altares 🎭
Maryati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:14   #16
Meni se čini da se tvoj dečko preplašio da ga neće nijedna više htjeti( sudeći po njegovim stavovima nije ni čudno) pa zato poteže to pitanje, ako je ovo istina pazi se da ti ne napravi dijete, od tipa s ovakvim stavovima se lako to može očekivati da se osigura da ćeš ostati s njim, znam par primjera... Tako da bolje promisli s kakvom si osobom u vezi umjesto da vodiš brigu o "starim curama"....
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:23   #17
U srednjoj školi mislila sam da je 25-a godina kraj života.

Kao neka granica kada prestaje sve zabavno i počinje život odraslih
Mislila sam da ću do tada imati posao ,muža i dijete

Kad sam došla do 25-e shvatila sam da se osjećam jednako balavo i nezrelo kao sa 17 godina.. tada mi se kao nova granica činila 35.godina

Danas imam 38 , osjećam se i dalje kao sa 17 i pitam se zašto sam se ikada opterećivala ovakvim bedastoćama
Nisam puno pametnija , samo sam iskusnija


Rodit ćeš kad budeš spremna - možda ćeš sama odlučiti kada je to ,a možda ti se "desi " pa shvatiš da si spremna

Možda bude muškarac u igri , a možda bude samo dijete
Sve je to u redu i ništa jedno drugo ne ukljućuje ili isključuje

Važno je samo da radiš na sebi , ne dozvoliš drugima da ti govore šta da misliš , oformiš sebe u smjeru koji te zanima - i budeš zadovoljno ljudsko biće

To ti piše jedna stara baba pa shvati kao mudrost
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:30   #18
Čitao sam nedavno da je statistika o plodnosti žena napravljena još za vrijeme Luja XIV. na francuskim ženama. Znači prije izuma moderne medicine i ... svega ostaloga. Onda se održala do danas jer je dugo vremena bila jedina sveobuhvatna sa svim podacima (crkva je najtočnije vodila knjige). Znači onaj graf koji sam vidio par puta na forumu gdje plodnost pada kao kamen nakon 30. ima korijen u podacima starima koliko i sve nacije svijeta.

2004. su u Engleskoj radili novu statistiku i nije baš tako loše: http://www.bbc.com/news/magazine-24128176
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 21:53   #19
brinu te nevažni pojmovi...dečko je pitao i ti si odgovorila...problem je što on želi da ti imaš iste prioritete kao on a tome nije tako...najbolje da prekineš faks, zakopaš se s njime negdje na selo te mu počneš odmah rađati djecu....bitne razlike među vama izlaze na površinu a to kada cura postaje stara, ružna ili tužna je manje bitno u tvom slučaju
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 22:33   #20
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Čitao sam nedavno da je statistika o plodnosti žena napravljena još za vrijeme Luja XIV. na francuskim ženama. Znači prije izuma moderne medicine i ... svega ostaloga. Onda se održala do danas jer je dugo vremena bila jedina sveobuhvatna sa svim podacima (crkva je najtočnije vodila knjige). Znači onaj graf koji sam vidio par puta na forumu gdje plodnost pada kao kamen nakon 30. ima korijen u podacima starima koliko i sve nacije svijeta.

2004. su u Engleskoj radili novu statistiku i nije baš tako loše: http://www.bbc.com/news/magazine-24128176
Ma lako za to. S trideset će vjerojatno još moći roditi. Pa i kasnije, možda.

Ali čemu uvaljivanje u ozbiljnu vezu s dvadeset godina ako još najmanje deset misliš chillati i iživljavati se, budi slobodna, mijenjaj dečke, putuj, izlazi i onda nakon toga ako želiš traži muškarca koji ti paše.
Ovo zvuči malo naivno.

Po parovima koje sam vidjela i na svom primjeru te veze koje počnu na početku faksa se najčešće rastepu ak se otegnu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger