Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 22:06   #61
Kredit bez prijave

Pozdrav,

situacija je ovakva, imam dobra i redovita mjesecna primanja ali nisam prijavljen. Kako do kredita od nekih 25 000 kn a da nije sa stupova i tramvajskih stanica?

Hvala
__________________
Nemam potpis :)
zgburke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 22:08   #62
Mission Impossible
kia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:21   #63
ajme ajme....mene još od faksa muči onaj lombardni kredit....

dakle, koja je svrha? mislim, ako ti treba (karikiram) 1000kn, ti ih imaš, čemu dizati kredit?

ok, oročiš ih, na to dobiješ kamatu. kužim. digneš lombardni kredit u iznosu od 95% oročenih sredstava. kužim. na to plaćaš kamatu, naravno, veću od one koju dobivaš za oročenje. kužim.kad otplatiš kredit, ostaju ti one pare koje su bile oročene, plus kamata. i to kužim.

evo kaj mi nije jasno. zašto, ako imaš novac, dizati kredit? jer ipak si tada u minusu, budući da uz glavnicu otplaćuješ i kamatu koja je veća od one na oročeni iznos?

znači, imaš pare, al ipak dižeš kredit? hm...?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 12:03   #64
Pa recimo da imaš neko dugoročnije oročenje, a zatreba ti određeni iznos prije isteka oročenja, možda čak i na neki kraći rok, tada je računica dosta povoljna - dobiješ povoljni kredit (razlika kamate je oko 2,5%), brza je realizacija, ne moraš zadovoljavati nikakve uvjete jer je kredit potpuno pokriven zalogom... a lombard ne mora biti samo na novčani depozit, možeš ga dobiti i na stambenu štednju, udjele u fondovima, dionice...dakle na imovinu koja ti je ionako vezana na neki, po mogućnosti dulji rok.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 16:35   #65
Trebam savjet oko kredita. Trebam kojih 25000 kn za kupnju auta i imam 2 opcije. Kamate na kredit su slijedeće:
nominalna 6,99% godišnje, bez valutne klauzule u HRK, promjenjiva; efektivna 7,71%
- nominalna 7,39% godišnje, uz valutnu klauzulu u EUR, promjenjiva; efektivna 8,14%
Koju vrstu bi vi uzeli na mom mjestu?
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 17:53   #66
rok?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:40   #67
5 godina!
N0_NAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 22:32   #68
moj savjet je da uvijek uzimaš kredit kod kojeg ti je efektivna kamatna stopa manja.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 23:03   #69
što uvijek ne mora biti i ispravno ... jednom mi je jedna pametna osoba rekla: ono što je sada jeftinije ne mora biti i isplativije .... to se posebno odnosi kod dugoročnih stvarčica ...

no ja sam pobornik kuna pa bi ja išla bez valutne klauzule ... no to ne mora biti i ispravna odluka
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 14:02   #70
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
što uvijek ne mora biti i ispravno ... jednom mi je jedna pametna osoba rekla: ono što je sada jeftinije ne mora biti i isplativije .... to se posebno odnosi kod dugoročnih stvarčica ...

no ja sam pobornik kuna pa bi ja išla bez valutne klauzule ... no to ne mora biti i ispravna odluka
ovo boldano je istina. efektivna kamatna stopa je ustvari stopa "koštanja" kredita. i ona se u praksi rijetko mijenja. veća je mogućnost da će se ona promijeniti ako je kredit vezan uz valutnu klauzulu, nego ako nije.
i ja bih radije uzela bez vk, transparentnije je s kunama.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:46   #71
Može koji savjet, kupujem auto 135000 kn, već uplatio polog od 10000 kn, razmišljam ostatak od 125000 kn platit kroz financijski hypo leasinga za fizičke osobe uz učešće od nekih 60%(što ispadna oko 75000 kn) a ostatak od 50000 kn otplatit u 2 god. leasinga, da napomenem cijeli iznos bih mogao platiti i u kešu, ali ovako nešto novaca ostane na računu,btw imam solidne mj. prihode i stalni posao, ako tko od vas ima možda bolje rješenje.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:12   #72
ne kužim pitanje ... muči te da li keširati ili ići na leasing?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 21:32   #73
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ne kužim pitanje ... muči te da li keširati ili ići na leasing?
Upravo to, imati na računu više novaca( zlu ne trebalo) uz leasing, ili dati keš i manje novaca na računu i auto je u tvom vlasništvu. Hvala
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 22:09   #74
ako ćeš taj keš samo držati na računu => onda auto keširaj
ako s tim kešom smatraš da ćeš zaraditi (ulažući i investirajući; znači oploditi ga) više nego kamata koju plaćaš na kredit => uzmi kredit
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 23:15   #75
fizičkim osobama se leasing ne isplati.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 00:15   #76
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
fizičkim osobama se leasing ne isplati.
Zašto se ne isplati (ako možeš malo pojasniti)?
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 13:22   #77
Zanima me dali je moguće dobiti gotovinski nenamjenski kredit od 10 000 eura ako sam prijavljena na 2700kn?
Ima li tko kakvih iskustva? Prijavljena sam na neodređeno.
Anna22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:03   #78
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Zašto se ne isplati (ako možeš malo pojasniti)?
zato što je leasing obično skuplji od kupnje klasičnim načinima financiranja (kredit). osim toga, leasingom ne postaješ vlasnikom predmeta leasinga, a opet plaćaš naknadu. zato ti je bolje uzeti nešto na kredit, nego na leasing.
poduzećima je leasing ok, proizvođačima i sl. jer ne zahtijeva angažiranje velikih količina financijskih sredstava u jednom trenutku.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 00:07   #79
Quote:
Anna22 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je moguće dobiti gotovinski nenamjenski kredit od 10 000 eura ako sam prijavljena na 2700kn?
Ima li tko kakvih iskustva? Prijavljena sam na neodređeno.
možeš, ali ovisi na koliko godina ga banka odobrava. znači, kredit mora biti odobren na dulji rok, tako da ti rata kredita ne prelazi 1/3 primanja, odnosno, 900kn u tvom slučaju.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:46   #80
Dali možda netko zna ako bi mogla u nekoj banci dobit taj iznos bez jamca, pošto ih je danas jako teško naći?
Anna22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.