Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 21:02   #61
Dancice, mi smo ti snimali kukice sa mjesec dana i jedan kukic nam je bio tvrdji i doktorica nam je rekla da sa 6 mjeseci opet napravimo uzv i hvala bogu sve je bilo ok!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 01:49   #62
Quote:
rona718 kaže: Pogledaj post

Hvala ti puno, puno, puno! :klap:
Javi ako si uspjela i obavezno kako je prošlo.

Mi smo išli na prvi pregled sa 2,5mj i bilo sve ok, ali i dalje nositi široko povijanje, slijedeći pregled je bio sa 3,5 ili 4mj (ne znam više točno) i opet sve ok, i opet nositi široko povijanje još mjesec dana. Meni se to činilo pre dugo.
Mislim da se dr htio osigurati od ko zna čega pa je napisao preporuku široko povijanje. Nakon prvog pregleda sam široko povijala još samo po noći, a nakon drugog više nisam uopće. Pa jadni bebač, vani 40 a on omotan do grla.
I to povijanje mi se čini kao totalna glupost. Frendica mi u Njem. ima dvije curice. Oni imaju UTZ kukova odmah nakon par tjedana i nema širokog povijanja. U kojem smo mi stoljeću?
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 09:43   #63
Mi smo kod Jovančevića i on nam je i za prvo i sad rekao da ne treba široko povijanje, da se uzv radi s 2 mjeseca starosti pa tek onda ak je potrebno široko.
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:07   #64
Moram vam napisati i svoje prestrašno iskustvo! Odvela sam svoje dečke (od 3mj) na UZV u Klaićevu. Ma koliko god ružno zvučalo, ona kravetina, ne mogu se suzdržati, oprostite, ih je pregledala sondom u 3 sekunde i bez i da me pogledala, rekla što je, samo je viknula: Remenčići! I niš, stavimo mi remenčiće, oni vrište i jedno dijete mi završi na hitnoj operaciji kile koja se ukliještila zbog plača. To je sad ok, ali danas sam s drugim otišla privatniku na kompletan ortopedski pregled i sve je 100 % u redu! Idem i s drugim čim se oporavi, a vama savjetujem da u širokom luku izbjegavate Klaićevu. Neću navesti ime doktorice, ali može je biti sram! U tri sekunde se dijagnoza ne može postaviti: Sve si mislim, možda imaju neki deal s Urihom koji je jedini proizvođač i distributer tih remenčića.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:14   #65
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
možda imaju neki deal s Urihom koji je jedini proizvođač i distributer tih remenčića.
Imaju - tamo šakom i kapom dijele remenčiće
Mi smo nažalost od njenog rođenja morali svaki 2-3 dan u Klaićevu i bilo nam je prestrašno
Daleko bolje nam je bilo na Šalati osim tehničara koji su sve samo ne ljudi
Sad je sve 5 pa ih ve skupa u širokom luku izbjegavamo
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 14:47   #66
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Moram vam napisati i svoje prestrašno iskustvo! Odvela sam svoje dečke (od 3mj) na UZV u Klaićevu. Ma koliko god ružno zvučalo, ona kravetina, ne mogu se suzdržati, oprostite, ih je pregledala sondom u 3 sekunde i bez i da me pogledala, rekla što je, samo je viknula: Remenčići! I niš, stavimo mi remenčiće, oni vrište i jedno dijete mi završi na hitnoj operaciji kile koja se ukliještila zbog plača. To je sad ok, ali danas sam s drugim otišla privatniku na kompletan ortopedski pregled i sve je 100 % u redu! Idem i s drugim čim se oporavi, a vama savjetujem da u širokom luku izbjegavate Klaićevu. Neću navesti ime doktorice, ali može je biti sram! U tri sekunde se dijagnoza ne može postaviti: Sve si mislim, možda imaju neki deal s Urihom koji je jedini proizvođač i distributer tih remenčića.
twin odi kod dr. saše tiefenbacha u petrinjskoj

on je privatnik ali je fenomenalan,detaljan,sve ali ama baš sve objasni,topao je i drag i uvijek raspoložen

evo mi danas bili drugi put u njenom životu i prezadovoljna sam

ako ti treba broj šaljem pp
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:34   #67
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
twin odi kod dr. saše tiefenbacha u petrinjskoj

on je privatnik ali je fenomenalan,detaljan,sve ali ama baš sve objasni,topao je i drag i uvijek raspoložen

evo mi danas bili drugi put u njenom životu i prezadovoljna sam

ako ti treba broj šaljem pp
Valneahana, hvala Ti, dvoumila se između njega i dr. Čalage u Maksimirskoj... Bili smo kod dr. Čalage ipak jer nam je bliži, morala sam jedno dijete ostaviti doma s bakom pa da skratimo što je moguće više. A za obojicu sam čula samo riječi hvale. Evo, sad i ja mogu preporučiti dr.-a Čalagu!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:34   #68
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
twin odi kod dr. saše tiefenbacha u petrinjskoj

on je privatnik ali je fenomenalan,detaljan,sve ali ama baš sve objasni,topao je i drag i uvijek raspoložen

evo mi danas bili drugi put u njenom životu i prezadovoljna sam

ako ti treba broj šaljem pp
vidiš a nama T.nakon 2mj. širokog rekao da ipak treba ušminkati kukove ortopedskim gaćicama! i odem ja na tatin nagovor u Klaićevu za tjedan dana i nalaz uredan!bio je neki doktor.. i šta reći?..ma neka sam i dala pare za te gaćice,nema veze..i pedijatrica mi rekla,eto vidite..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 18:52   #69
Mi danas bili kod Sabola. U Klaićevoj nas htjeli naručit za Veljaču iduće godine, računamo, do tada što se razvilo s kukovima, razvilo se...
Odradio u 5min, još mi pričao 10min da mi objasni da je sve OK (da mi pokloni malo pažnje za ono što plaćam) i eto bili gotovi....

A HZZO... Nemam riječi....
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:15   #70
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
twin odi kod dr. saše tiefenbacha u petrinjskoj

on je privatnik ali je fenomenalan,detaljan,sve ali ama baš sve objasni,topao je i drag i uvijek raspoložen

evo mi danas bili drugi put u njenom životu i prezadovoljna sam

ako ti treba broj šaljem pp
potpisujem.mi smo bili,jako sam zadovoljna sa njim,marka je detaljno pregledao, sve nam objasnio,za 2mj.idemo na još jednu kontrolu i rekao je da ćemo onda pričati o sjedenju,cipelicama...uglavnom savjetovati će nas. stvarno mi nije žao novaca,vrijedi svake lipe.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:52   #71
I mi se pridružujemo preporuci za Tiefenbacha....sve pohvale doktoru...super pristup djetetu....nama sve objasnio, pokazao, malca pregledao od glave do pete, čim smo došli bili na redu..... :tiop:
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 22:28   #72
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Imaju - tamo šakom i kapom dijele remenčiće
Mi smo nažalost od njenog rođenja morali svaki 2-3 dan u Klaićevu i bilo nam je prestrašno
nama je bilo ok u klaićevoj iako se dugo čeka...
i nismo dobili remenčiće
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 11:36   #73
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
potpisujem.mi smo bili,jako sam zadovoljna sa njim,marka je detaljno pregledao, sve nam objasnio,za 2mj.idemo na još jednu kontrolu i rekao je da ćemo onda pričati o sjedenju,cipelicama...uglavnom savjetovati će nas. stvarno mi nije žao novaca,vrijedi svake lipe.
i vas naručio još jednom?300+ 300...nije ni meni žao novaca,valjda želi provjeriti jeli sve ok..izgleda on prakticira 2 pregleda.ja mislila samo nama..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:18   #74
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Mi danas bili kod Sabola. U Klaićevoj nas htjeli naručit za Veljaču iduće godine, računamo, do tada što se razvilo s kukovima, razvilo se...
Odradio u 5min, još mi pričao 10min da mi objasni da je sve OK (da mi pokloni malo pažnje za ono što plaćam) i eto bili gotovi....

A HZZO... Nemam riječi....

Tako su nas narucili, 5mj smo trebali cekat pregled, isti dan nazvala polikliniku Helena, primili nas vec iduci dan, dala 500kn i gotovo
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:41   #75
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
nama je bilo ok u klaićevoj iako se dugo čeka...
i nismo dobili remenčiće
nismo ni mi jer nije bilo problema s kukovima,ali sam tamo vidjela masu djece s remenčićima,a i po pričama mama tamo iz čekaonice sam shvatila da oni čim kukić iole nije sazrio odmah šibnu remenčiće,a nikada nisu dali abdukcijeske gaćice koje su za blage slučajeve kada kukiće treba samo malo usmjeriti da se sami pozicioniraju i fiksiraju - nisam ni rekla da dju onima kojima je sve ok
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:27   #76
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
vidiš a nama T.nakon 2mj. širokog rekao da ipak treba ušminkati kukove ortopedskim gaćicama! i odem ja na tatin nagovor u Klaićevu za tjedan dana i nalaz uredan!bio je neki doktor.. i šta reći?..ma neka sam i dala pare za te gaćice,nema veze..i pedijatrica mi rekla,eto vidite..

Slično je bilo i nama, osim što je moja na kraju ipak nosila te gačice (kupljene kod dotičnog doktora također s tim da ih on nije znao ni postavit! , pa smo se mučili i raspitivali na sve strane kako to ispravno postavit). Tražila sam drugo mišljenje, na Šalati rekli sve ok, ali kako sam se bojala da kasnije ne bi ipak imala problema stavili smo te gačice i nosila ih je do 4. mj. Onda je sve bilo ok, i dotični doktor i na Šalati su se složili da su kukovi dobro. E sad...da li bi bili i da nije nosila gačice, ne znam. A pedica mi je rekla isto ko i vama..."eto vidite, išli ste prerano na prvi ultrazvuk i zato vam je nalaz takav, trebali ste čekati do 3. mj" A što da je tad već bilo prekasno za široko povijanje i gačice, da je dobila remenčiće? Pa živa bi se pojela da je tak ispalo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 09:49   #77
joj,ti remenčići su stvarno ružni za vidjeti - ja se sjećam kad sam u Klaićevoj vidjela jednog bebaća tek povezanog u to - ajmeeeee
jadno dijete kako li je samo plakalo,a kako i ne bi - kad su ga iznijeli van i dali starcima šok je bio i kod nih,ali i kod nas u čekaonici
baš ti se grlo stegne
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 12:52   #78
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Slično je bilo i nama, osim što je moja na kraju ipak nosila te gačice (kupljene kod dotičnog doktora također s tim da ih on nije znao ni postavit! , pa smo se mučili i raspitivali na sve strane kako to ispravno postavit). Tražila sam drugo mišljenje, na Šalati rekli sve ok, ali kako sam se bojala da kasnije ne bi ipak imala problema stavili smo te gačice i nosila ih je do 4. mj. Onda je sve bilo ok, i dotični doktor i na Šalati su se složili da su kukovi dobro. E sad...da li bi bili i da nije nosila gačice, ne znam. A pedica mi je rekla isto ko i vama..."eto vidite, išli ste prerano na prvi ultrazvuk i zato vam je nalaz takav, trebali ste čekati do 3. mj" A što da je tad već bilo prekasno za široko povijanje i gačice, da je dobila remenčiće? Pa živa bi se pojela da je tak ispalo.
Bas sam na prosloj kontroli kod dr pitala zasto se u hr nose siroki povoji tako dugo,a ovdje u njem,ne.Rekla je da vjerojatno imaju onda stariji uz,jer se sa mjesec dana bebi na uz jasno vide kukovi i da li ima i milimetar odstupanja.Ako se tad nesto ustanovi,onda se ide na pojaseve i slicno,inace ne,a u hr vjerojatno preporucuju svoj djeci siroko povijanje,ukoliko nisu sigurni ili imaju losiji uz
Zaljubljena i sretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:04   #79
Quote:
Zaljubljena i sretna kaže: Pogledaj post
Bas sam na prosloj kontroli kod dr pitala zasto se u hr nose siroki povoji tako dugo,a ovdje u njem,ne.Rekla je da vjerojatno imaju onda stariji uz,jer se sa mjesec dana bebi na uz jasno vide kukovi i da li ima i milimetar odstupanja.Ako se tad nesto ustanovi,onda se ide na pojaseve i slicno,inace ne,a u hr vjerojatno preporucuju svoj djeci siroko povijanje,ukoliko nisu sigurni ili imaju losiji uz

pa zato je dobro otići privatno... kao što smo mi bili s 5 tj. i sve je bilo o.k.

i dijete nije trebalo više široko povijati
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 13:07   #80
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Valneahana, hvala Ti, dvoumila se između njega i dr. Čalage u Maksimirskoj... Bili smo kod dr. Čalage ipak jer nam je bliži, morala sam jedno dijete ostaviti doma s bakom pa da skratimo što je moguće više. A za obojicu sam čula samo riječi hvale. Evo, sad i ja mogu preporučiti dr.-a Čalagu!

eto mi bili 3 puta kod dr. Čalage s tri dečka i sa Pavom kod Stojčević Polovine ...tamo radi uzv primarijus Džapić sa Šalate ortopedije...

isto je o.k. i znam da je susjeda imala problema s malim i kod nje su terapijama sve uspješno riješili...dakle isto preporuka
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.