Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2004., 18:30   #1
Question Hemi-Sync

Je li netko probao ovo? Osobno sam dosta skeptican prema ovakvim stvarima, ali me nesto neki vrag tjera (dosao sam do CD-a).... hm..

link (da ne objasnjavam previse o cemu se radi ):
http://www.hemi-sync.com/shop/customer/home.php
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 03:46   #2
Čovječe svaka ti čast za pokretanje ove tema to me oduvjek zanimalo jedno sam vrijeme bio gotovo opsjednut nabavkom hemy sinc CD-a ali ih nikako nisam mogao pronaći.
Gdje si ih nabavio . Probaj nemaš što izgubit možeš samo dobit budi brz jer će ih uskoro zabraniti.

P. S: Prodaj ih meni , koliko tražiš ?
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 12:18   #3
Skinuo sam sa DC++. Zasto ce ih zabraniti??
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 14:35   #4
Evo tu ima nešto o tome:

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=59433
__________________
" Incredibly dismal, pathetic chord sequence "
ztuzgg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 23:32   #5
Evo nakon sto sam procitao uputstva, probao sam. Donekle me impresioniralo (mozda je to samo autosugestija), osjetio sam da upadam u "nesto", jedino me smetalo sto mi srce lupa (mozda samo uzbudjenje, jer se upustam u nepoznate vode). Probavsi po drugi put desilo se ponovo, ali bez lupanja srca. Ja sam za ove stvari potpuni laik, ali sam odlucio da idem dalje. Inace docepao sam se Hemisync Gateway Experience programa (21 CD), uzet ce dosta vremena, mislim da ce biti super, bar radi pustolovine.
f00f is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 20:40   #6
program za stvaranje binauralnog ritma (cca 2mb):
http://www.bwgen.com/ -do određene mjere je free ali se moze lako naci crck

kako izraditi vlastiti "Mind Machine" uređaj :
http://www.bwgen.com/magicjim/

kako poboljsati ganzfeld efekt :
http://web-us.com/ganzfeld.htm

Zadnje uređivanje gascan : 17.01.2007. at 21:22.
gascan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 12:00   #7
pretpostavljam da ovo ima veze s ritmičnom izmjenom intenziteta vrlo dubokih zvukova, a sve je popraćeno ružičastim šumom. slušao sam takve stvari i provlačio ih kroz spektralni analizator (gram9).
nikakve natprirodne stvari, nikakve OOBE gluposti, sve je do igranja s mozgom i djelovanja na doživljaj stvarnosti.
nećete izgubiti masu, nećete se odviknuti od pušenja. za neke stvari ipak treba trud, ne postoji čarolija kojom možete izmijeniti nešto na brzinu. ovo je čisto igranje s mozgom u kojem ne valja pretjerati.
uglavnom, imate izmjenu lijevog i desnog kanala, tako da vam se čini kao da se prostor vrti oko vas ako zatvorite oči, amplitude zvukova se izmjenjuju u nekom ritmu, i lagano rastu, zvuk se premješta se s lijeva na desno itd. frekvencije zvuka su kojih 60, 80 Hz. lako se može vizualizirati nekakav prostor u kojem se "mičete" ili koji se otvara pred vama.
lako može izazvati vrtoglavicu, bar je meni izazvalo, doduše slabu. ne preporučujem ovakve zajebancije hipersenzibilnim osobama ili osobama koje su već imale ikakve neurološke napadaje.

imate onaj program NCH Tone Generator, pomoću njega i sami možete složiti nešto slično. prilično je neugodno spojiti kompjuter na glazbenu liniju pa pustiti recimo (bar je tako meni u sobi) 49 Hz najjače što se može. Prozorska stakla uđu u rezonanciju, a ako stanete u kut sobe, nije lijepo
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 03:44   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nećete izgubiti masu, nećete se odviknuti od pušenja. za neke stvari ipak treba trud, ne postoji čarolija kojom možete izmijeniti nešto na brzinu.
Da slažem se ali može pomoći. Ima kombinacija paraliminalnih zvukova i tih bi zvukova koja mi se jako dopala.(Uh di mi je link)
Koristio sam onu koja pomaže pri učenju i zbilja mi se koncentracija povečala. ALI TO NE ZNAČI DA SAM SVE IZ PRVE NAUČIO! To je samo alat, sredstvo koje pomaže.
__________________
Bolje izdat sobu nego prijatelja.
snake charmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 14:55   #9
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da ovo ima veze s ritmičnom izmjenom intenziteta vrlo dubokih zvukova, a sve je popraćeno ružičastim šumom. slušao sam takve stvari i provlačio ih kroz spektralni analizator (gram9).
nikakve natprirodne stvari, nikakve OOBE gluposti, sve je do igranja s mozgom i djelovanja na doživljaj stvarnosti.
nećete izgubiti masu, nećete se odviknuti od pušenja. za neke stvari ipak treba trud, ne postoji čarolija kojom možete izmijeniti nešto na brzinu. ovo je čisto igranje s mozgom u kojem ne valja pretjerati.
uglavnom, imate izmjenu lijevog i desnog kanala, tako da vam se čini kao da se prostor vrti oko vas ako zatvorite oči, amplitude zvukova se izmjenjuju u nekom ritmu, i lagano rastu, zvuk se premješta se s lijeva na desno itd. frekvencije zvuka su kojih 60, 80 Hz. lako se može vizualizirati nekakav prostor u kojem se "mičete" ili koji se otvara pred vama.
lako može izazvati vrtoglavicu, bar je meni izazvalo, doduše slabu. ne preporučujem ovakve zajebancije hipersenzibilnim osobama ili osobama koje su već imale ikakve neurološke napadaje.

imate onaj program NCH Tone Generator, pomoću njega i sami možete složiti nešto slično. prilično je neugodno spojiti kompjuter na glazbenu liniju pa pustiti recimo (bar je tako meni u sobi) 49 Hz najjače što se može. Prozorska stakla uđu u rezonanciju, a ako stanete u kut sobe, nije lijepo

zasto mislis da nesto sto utjece na mozdane valove sa svojim frekvencijama ...nemoze promjeniti fokus svijesti ...imas recimo preseta koji traju po 8 sati i stvarno su slozeno programirani ...

mislim ako te brown noise moze natjerati na odredenu radnju ...onda valdja moze i 8 sati rokanja po svijesti dok spavas a u svakoj fazi sna drugacija frekvencija ...
i AP i OOBE nisu gluposti nego vjestina koja se razvija u nekim zemljama od jako malih nogu... normalno moras imati predispoziciju ali to moze gotovo svatko kao sto i oni americki špijuni na daljinu sa finim seljackim redneck naglaskom kazu da je to samo vjestina koju su ih naucili ... ...mislim i ti si tu svoju veliku pamet morao razvijati od malih nogu sta ne ... nije to palo s neba ...
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 15:39   #10
Quote:
Goachild kaže: Pogledaj post
zasto mislis da nesto sto utjece na mozdane valove sa svojim frekvencijama ...nemoze promjeniti fokus svijesti ...imas recimo preseta koji traju po 8 sati i stvarno su slozeno programirani ...

mislim ako te brown noise moze natjerati na odredenu radnju ...onda valdja moze i 8 sati rokanja po svijesti dok spavas a u svakoj fazi sna drugacija frekvencija ...
i AP i OOBE nisu gluposti nego vjestina koja se razvija u nekim zemljama od jako malih nogu... normalno moras imati predispoziciju ali to moze gotovo svatko kao sto i oni americki špijuni na daljinu sa finim seljackim redneck naglaskom kazu da je to samo vjestina koju su ih naucili ... ...mislim i ti si tu svoju veliku pamet morao razvijati od malih nogu sta ne ... nije to palo s neba ...
pa rekao sam da može promijeniti. običan miris ti može promijeniti fokus svijesti. svako osjetilo. samo mora biti važno i to važno u odnosu na pohranjene podatke u mozgu. recimo nedavno sam čuo jednu jako staru pjesmu i sjetio sam se svog djetinjstva, i to njegove rane faze. smelo me.
važno je shvatiti da ne valja poistovjećivati frekvenciju zvuka s frekvencijom valova koje ispušta mozak uslijed svoje električne aktivnosti. to nisu iste stvari i ne mogu se koristiti onako kao što se ključ broj osam koristi za stezanje matice odgovarajuće veličine.
veliki je problem taj što ljudi koji se upuštaju u te stvari zapravo jako malo toga znaju, najčešće ne znaju niti što je frekvencija i poistovjećuju je s "entitetima" i ostalim čudima koje new age tako spremno prima.
ne znam na što misliš pod AP-om, ali OOBE je objašnjiv neurologijom (ne posve, ali ima napretka), pa nema smisla izmišljati razne paranormalne stvari.
kad se promišlja o nečemu, traže se logičnim putem, gledaju se uzroci, posljedice, uvjeti, itd. Ne skače se u bajke.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:28   #11
nisam konkretno mislio na ovaj programcic i astralnu projekciju nego neka odredene vjezbe za izazivanje AP

To sto su pokusali neurolozi objasniti OOBE ..a cuj Uglovi s kojih se posmatra neka stvar nece promjeniti samu stvar. Možda je za nauku prihvatljivije da te stvari naziva fokusima svijesti, a za new age brijache da ih naziva svjetovima ili bajkama ali to su potpuno iste stvari.

S druge strane sviđa mi se ta riječ fokusi. Npr. projekcija nekog svjetlosnog lika će se desiti kroz fokus povećala Projekcija svijesti desit ce se kroz neki od fokusa svijesti (pored astralne projekcije postoji i mentalna i duhovna projekcija, analogno s mentalnim i duhovnim planom ili "fokusom svijesti").

do problema dolazi zbog toga što postoji potreba da se ovozemaljskim terminima objasne stvari koje su svjetlosnim godinama udaljene od našeg čulnog opazanja i poimanja svijeta. Ko je doživio AP zna o čemu govorim, ko nije teško da će mu biti jasno...

važno je shvatiti da ne valja poistovjećivati frekvenciju zvuka s frekvencijom valova koje ispušta mozak uslijed svoje električne aktivnosti. to nisu iste stvari i ne mogu se koristiti onako kao što se ključ broj osam koristi za stezanje matice odgovarajuće veličine.

drago mi je da si ovo napisao da nedolazi do daljneg zbunjivanja ...ali svejedno odredene frekvencije zvukova utjecu na mozdane valove ili ?

ja sam se recimo s tim brainwaveom rijesio dugogodisnje nesanice
sada ako si sam ne poremetim bioritam znaci ako mi je ustaljen ili ako me netko ne propudi spavam tocno ali tocno 8 sati sto je bio i cilj tog preseta

znaci ako zaspim u 23. 55 probudit cu se tocno nakon 8 sati u minutu bez ikakve budilice
malo mi se tesko naviknuti da gubim toliko vremena na spavanje
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 23:59   #12
Frekvencija i snaga emitiranog zvuka mogu imati jak utjecaj na fizičko stanje - pogledati do kraja:

http://www.youtube.com/watch?v=9OHCvACRzOs
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 22:34   #13
koliko se vremenski treba slušati,ima li vremenskog ograničenja?????
Manoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.