Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2009., 09:05   #21
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post


Neznam ko je blesaviji....

Ovi koji bi narucili ili ovi koji odma napadaju crkvu
to pljuvanje ti je automatska radnja...na nivou amigdale, ili čak leđne moždine...poput onog refleksa morskog psa koji jednostavno mora otvoriti gubicu kad ga nešto lupi u nju, jer to ide refleksno, automatski...svjesni dio mozga u tome jednostavno, ne učestvuje
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 10:41   #22
Refleksni napad - naravno.
Ali ne na Crkvu (to je out) već na "poetsku" formu i stil izražaja. Dakako da je vrijedno ismijavanja. To je degradacija same književnosti. Problem je u tome što Sudčeve zbirke "pjesama" nalaze na policama dućana a nije im tamo mjesto, jer ne bi tamo bile da dotični ne kumuje s političarima.

On je Hrvatski Isus, moderni prorok i poslovni meneđar koji sjedi na dvije stolice.
On zna kako se istaknuti i promovirati, umesto crne svečeničke odore oblači bijelu (lik Pape), napudra si njušku pa malo pusti Betlehem bradicu i počešlja se na Isusovku. Istodobno baci koji blagloslov na Thomsona, pa koja slikica za novine s nekim desničarem - i onda sve to zapakirano u stih.
I to kakav.

U državi ima dovoljno PTSP-ovaca (i onih koji se tako osječaju), izlječenih ovisnika i ostalih marginalnih skupina, da bi se na njihvim mukama zarađivalo.
Sudac zna iskoristiti poslovnu priliku, političku situaciju, kolektivnu nesvjest i kulturni nivo naroda.

Zabrinjuje to, što je izgleda manji broj kritičara na takav cirkus i sprdačinu. Ali to govori više o lijenosti uspavane mase nego o samome Sudcu, on je žestok kritičar individalizma i liberalizma, manipulator, pobačaj majke Crkve i proždljivog, nezasitnog kapitalističkog oca.

Avatar i stigma kojega gradi neče dugo živjeti, jer ga se rođena majka odrekla a politici če biti zanimljiv samo do sljedeće garniture. A to je blizu.
Ako i ostane zabilježen u kakvom nebitnom povijesnom spisu, njegov opis če biti kritički. Dovoljno je napraviti samo jedan korak u budučnost pa ovo fama oko Sudca postaje smiješna.
Što ne bi bili malo ispred vremena - to nas čini veselim i sretnim!
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 17:10   #23
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Refleksni napad - naravno.
Ali ne na Crkvu (to je out) već na "poetsku" formu i stil izražaja. Dakako da je vrijedno ismijavanja. To je degradacija same književnosti. Problem je u tome što Sudčeve zbirke "pjesama" nalaze na policama dućana a nije im tamo mjesto, jer ne bi tamo bile da dotični ne kumuje s političarima.

On je Hrvatski Isus, moderni prorok i poslovni meneđar koji sjedi na dvije stolice.
On zna kako se istaknuti i promovirati, umesto crne svečeničke odore oblači bijelu (lik Pape), napudra si njušku pa malo pusti Betlehem bradicu i počešlja se na Isusovku. Istodobno baci koji blagloslov na Thomsona, pa koja slikica za novine s nekim desničarem - i onda sve to zapakirano u stih.
I to kakav.
U državi ima dovoljno PTSP-ovaca (i onih koji se tako osječaju), izlječenih ovisnika i ostalih marginalnih skupina, da bi se na njihvim mukama zarađivalo.
Sudac zna iskoristiti poslovnu priliku, političku situaciju, kolektivnu nesvjest i kulturni nivo naroda.

Zabrinjuje to, što je izgleda manji broj kritičara na takav cirkus i sprdačinu. Ali to govori više o lijenosti uspavane mase nego o samome Sudcu, on je žestok kritičar individalizma i liberalizma, manipulator, pobačaj majke Crkve i proždljivog, nezasitnog kapitalističkog oca.

Avatar i stigma kojega gradi neče dugo živjeti, jer ga se rođena majka odrekla a politici če biti zanimljiv samo do sljedeće garniture. A to je blizu.
Ako i ostane zabilježen u kakvom nebitnom povijesnom spisu, njegov opis če biti kritički. Dovoljno je napraviti samo jedan korak u budučnost pa ovo fama oko Sudca postaje smiješna.
Što ne bi bili malo ispred vremena - to nas čini veselim i sretnim!

Podpisujem. Bolje je prepoznat istinu nego živjet u lažima i nadama koji nam drugi samo pokažu i onda nas pokradu.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:57   #24
Dexter, za ovaj zadnji post

Apsolutno potpisujem
TotesKind is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:53   #25
Exclamation

Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
tko je pisac knjige?

neka muljaža

Pisac je Ivan Jakov Kristić. Više zvuči kao pseudonim nego kao pravo ime...
DVDX is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 21:47   #26
Ma ti si još veći pseudonim. Imaš par tema već sa 6 postova a od tih 6 svaki je o tom filmu.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 03:46   #27
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Refleksni napad - naravno.
Ali ne na Crkvu (to je out) već na "poetsku" formu i stil izražaja. Dakako da je vrijedno ismijavanja. To je degradacija same književnosti. Problem je u tome što Sudčeve zbirke "pjesama" nalaze na policama dućana a nije im tamo mjesto, jer ne bi tamo bile da dotični ne kumuje s političarima.

On je Hrvatski Isus, moderni prorok i poslovni meneđar koji sjedi na dvije stolice.
On zna kako se istaknuti i promovirati, umesto crne svečeničke odore oblači bijelu (lik Pape), napudra si njušku pa malo pusti Betlehem bradicu i počešlja se na Isusovku. Istodobno baci koji blagloslov na Thomsona, pa koja slikica za novine s nekim desničarem - i onda sve to zapakirano u stih.
I to kakav.

U državi ima dovoljno PTSP-ovaca (i onih koji se tako osječaju), izlječenih ovisnika i ostalih marginalnih skupina, da bi se na njihvim mukama zarađivalo.
Sudac zna iskoristiti poslovnu priliku, političku situaciju, kolektivnu nesvjest i kulturni nivo naroda.

Zabrinjuje to, što je izgleda manji broj kritičara na takav cirkus i sprdačinu. Ali to govori više o lijenosti uspavane mase nego o samome Sudcu, on je žestok kritičar individalizma i liberalizma, manipulator, pobačaj majke Crkve i proždljivog, nezasitnog kapitalističkog oca.

Avatar i stigma kojega gradi neče dugo živjeti, jer ga se rođena majka odrekla a politici če biti zanimljiv samo do sljedeće garniture. A to je blizu.
Ako i ostane zabilježen u kakvom nebitnom povijesnom spisu, njegov opis če biti kritički. Dovoljno je napraviti samo jedan korak u budučnost pa ovo fama oko Sudca postaje smiješna.
Što ne bi bili malo ispred vremena - to nas čini veselim i sretnim!
idešššš
__________________
Nepismen
Bozji_vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 00:04   #28
najte plitkosti aplaudirat, ispadate plitki sami

među vjernicima, sudac je poznat kao kontroverzan. čuo sam od njega jako dobrih misli i rečenica, ali i ne baš pohvalnih stvari. sviđa mi se što je puki (pukovnikz) za njega rekao, jer ga je osobno upoznao. njemu je osobno žao što sudac nije ostao onaj čovjek koji je bio prije stigmi. nepravda je da su ga na taj način odredile, jer bi bio slobodniji (možda i korisniji) van kršćanstva nego unutar njega. a što se tiče samog kršćanstva tj sudčeve uloge u njemu, fali mu nešto što bi ga učinilo čovjekom koji bi bio idealan za ulogu u kojoj se nalazi. mislim da mu je ego jednostavno prejak. šteta, jer vjera u njemu također je jaka

ono što sam htio reć: među vjernicima sudac ne zauzima nikakav pijedestal, ne među ljudima s kojima sam pričao. svaka priča o nekoj njegovoj poziciji je precijenjena. kakav isus...takvu sliku može dobiti o njemu samo netko tko površno zna o sudcu...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 02:01   #29
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
najte plitkosti aplaudirat, ispadate plitki sami

među vjernicima, sudac je poznat kao kontroverzan. čuo sam od njega jako dobrih misli i rečenica, ali i ne baš pohvalnih stvari. sviđa mi se što je puki (pukovnikz) za njega rekao, jer ga je osobno upoznao. njemu je osobno žao što sudac nije ostao onaj čovjek koji je bio prije stigmi. nepravda je da su ga na taj način odredile, jer bi bio slobodniji (možda i korisniji) van kršćanstva nego unutar njega. a što se tiče samog kršćanstva tj sudčeve uloge u njemu, fali mu nešto što bi ga učinilo čovjekom koji bi bio idealan za ulogu u kojoj se nalazi. mislim da mu je ego jednostavno prejak. šteta, jer vjera u njemu također je jaka

ono što sam htio reć: među vjernicima sudac ne zauzima nikakav pijedestal, ne među ljudima s kojima sam pričao. svaka priča o nekoj njegovoj poziciji je precijenjena. kakav isus...takvu sliku može dobiti o njemu samo netko tko površno zna o sudcu...
Ovo je isto pohvalan post . Izgleda da sam samo bezveze bio opterećen misleć da sve mora da bude savršeno u isti tren...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 15:06   #30
ne znam što vidite u tom zapjenjenom histeriku, jer čovjek s tolikim egom ne može biti mentalno zdrav, a kud bi mogao biti
svet...svašta

pitam vas jel Krist imao ego, nije bio je bez ega, ponizan do zemlje, ustvari sveto pismo nas uči da moramo odbaciti svoj ego
ovaj je u svom ludili totalno odbacio sveto pismo, ustvari manipulira njime u svoju osobnu korist i promociju, a vas sve narajcava
svoji histeričnim nacionalističkim poklicima...katastrofa

dekster još jednom
__________________
Nepismen
Bozji_vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 21:24   #31
Quote:
Bozji_vjetar kaže: Pogledaj post
ne znam što vidite u tom zapjenjenom histeriku, jer čovjek s tolikim egom ne može biti mentalno zdrav, a kud bi mogao biti
svet...svašta

pitam vas jel Krist imao ego, nije bio je bez ega, ponizan do zemlje, ustvari sveto pismo nas uči da moramo odbaciti svoj ego
ovaj je u svom ludili totalno odbacio sveto pismo, ustvari manipulira njime u svoju osobnu korist i promociju, a vas sve narajcava
svoji histeričnim nacionalističkim poklicima...katastrofa

dekster još jednom
Uči nas i da su žene u jednom podsvijesnom kontekstu na nižem rangu.

Eh dragi prijatelju daleki je put da osviještavanja Kristove svijesti ali i Hermesove jer moraš spoznat i logos. Krist je uzašli majstor i mnogi su.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 21:47   #32
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Uči nas i da su žene u jednom podsvijesnom kontekstu na nižem rangu.

Eh dragi prijatelju daleki je put da osviještavanja Kristove svijesti ali i Hermesove jer moraš spoznat i logos. Krist je uzašli majstor i mnogi su.
Ma ne znam.inace ne raspravljam bas na temema duhovnosti,a pogotovo alternative,al me uvik zanimalo zasto neki ljudi s ovog podforuma ne raspravljaju na duhovnosti.teme su skoro pa slicne mozda vabe nesigurne, patnicki nasprojene ljude bez jasnog stava koji,gle cuda, obicno obitavaju na ovom podforumu i skloni su povjerovati u svasta ( da sad ne trazim teme, ali postoji bar desetak o ljudima koji su u biti gmazovi,a vladaju svijetom )
Neman nikakv poseban napad na tebe ,samo ti zelim obratiti poozornost na to da ja osobno nikad od niti jednog svecenika,a kamoli od sudca cua da su zene u bilo kojem smislu niza bice...stovise oni propagiraju i zalazu se za zajednistvo muskarca i zene (u zajednistvu je prirodnije,prakticnije,bolje da svatko radi sta mu je prirodno,lakse, tj. u cemu je bolji jer onda i plodovi bolje rode.to sta ti smatras da je uzvisenije i korisnije raditi "muske" poslove od "zenskih" otkriva da si u biti ti taj koji radi te podijele) ,a poslije i crkve,konacno i svih ljudi (sta nema veze s jednakosti,ali ne da mi se o tome).......a kad vec spominjes Isusa onda nemoj suditi
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 22:31   #33
wau nisam znal da se te hostije mogu kupit,zaš u crkvi ne dijele ove s chilli okusom?
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 00:47   #34
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post
Ma ne znam.inace ne raspravljam bas na temema duhovnosti,a pogotovo alternative,al me uvik zanimalo zasto neki ljudi s ovog podforuma ne raspravljaju na duhovnosti.teme su skoro pa slicne mozda vabe nesigurne, patnicki nasprojene ljude bez jasnog stava koji,gle cuda, obicno obitavaju na ovom podforumu i skloni su povjerovati u svasta ( da sad ne trazim teme, ali postoji bar desetak o ljudima koji su u biti gmazovi,a vladaju svijetom )
Neman nikakv poseban napad na tebe ,samo ti zelim obratiti poozornost na to da ja osobno nikad od niti jednog svecenika,a kamoli od sudca cua da su zene u bilo kojem smislu niza bice...stovise oni propagiraju i zalazu se za zajednistvo muskarca i zene (u zajednistvu je prirodnije,prakticnije,bolje da svatko radi sta mu je prirodno,lakse, tj. u cemu je bolji jer onda i plodovi bolje rode.to sta ti smatras da je uzvisenije i korisnije raditi "muske" poslove od "zenskih" otkriva da si u biti ti taj koji radi te podijele) ,a poslije i crkve,konacno i svih ljudi (sta nema veze s jednakosti,ali ne da mi se o tome).......a kad vec spominjes Isusa onda nemoj suditi
Krivo tumačenje istine rade mnoge mnoge religije, tako je davno počelo da se muško izdiže nad žensko, a seksualnost je dobila dimenzije srama, smisao jedino u razmnožavanju a nitko ne propovjeda moć orgazma i kosmičkog jedinstva. Po prirodi žensko je obdareno snagom jer mora da mladunče štiti, hrani , rađa itd.

Štitiš Demone nereda.
Danas je nemoguće iskorjeniti mišljenje da ako nešto ima pišu da je jače od cice.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 10:54   #35
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Štitiš Demone nereda.
.

Vjerujem da ces mi to dokazatili ili barem objasniti

Niti ja ne pohodim suhoparne mise.smatram se katolikoim zbog cinjenice sta sam se krstia,pricesti i krizma.........al me cisto interesira obrazlozenje tvoje sigurnosti ulazenja u tude motive
__________________
....Predaja nam mora biti nametnuta mačem, a ne riječima ...
http://www.youtube.com/watch?v=LFxI_...eature=related
Veliki vladar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:01   #36
Quote:
Veliki vladar kaže: Pogledaj post

Vjerujem da ces mi to dokazatili ili barem objasniti

Niti ja ne pohodim suhoparne mise.smatram se katolikoim zbog cinjenice sta sam se krstia,pricesti i krizma.........al me cisto interesira obrazlozenje tvoje sigurnosti ulazenja u tude motive
Kad bih svoje viđenje objašnjavao morao bi knjigu napisat. Dat ću ipak vrlo kratko obrazloženje. Dakle kao što da bi pomjerili čašu sa stola trebamo imati nevidljivu silu zavana "volja" koja se materijalizira kroz duh koji je zapravo građevni materijal svega. Dake volja koje je duh spušta se na nižu oblast koja je elektromagnetizam što je isto duh, taj elektmag. će lančano djelovat na subatomsku a potom na atomsku razinu koja je isto jedna od oblasti duha do one nama vidljive "java" razine kada čulima rezoniramo. Šta se desilo? Dakle pomjerila se čaša
Znači po mom viđenju ovaj naš svijet je građen od duha isto kao što i misaoni svijet pa i oni mnogo finiji duhovni svijetovi. Sve je dakle duh samo u različitim frekvencijama nižim ili višim. Dakle to je tumačenje zapravo drevnog magijskog zakona "Kako je gore tako je dole!"

E sad o demonima. Dakle prije nego što mi postojimo od krvi i mesa, moramo postojati odnosno postojimo i kao ideja a isto tako i kao neoblikovani duh ili eter a to je ono što Aristotel zove 5. element koji je iznad 4 osjetilna ili fizička elementa a ipak je eter/duh dio svega.
Demoni i Anđeli su mistificirana bića ali gle imaju gotovo sve ljudske karakteristike? Dakle naši praočevi su zapravo Anđeli i Demoni a Anđeli i Demoni su prvobitni oblici duhovne inteligencije koji se kreću na višim frekvencijama duha.
E sad razlika između Demona i Anđela. Prvo moram reći šta je Zakon Kreacije. Zakon Kreacije je "Duhovna omnipotencijalnost" dakle svemogućnost duha znači da sve što postoji je već tu i to oduvjek. Ono što još nevidimo na planeti a stvorit će netko bit će osoba koja će služiti kao odašiljač ili točka koja će materijalizovat nešto, ta osoba je vrata duhu koji će nešto poput ideje prenjet na krvi i meso koji mogu da djeluju na ovom svijetu. Dakle kreacija je kada nešto iz bezobličnog Božanstvenog svijeta prođe kroz sve moguće razine i učvrsti se u jednoj točci zvanoj kreacija ili oblik. Kreacija je tako jedan Demon i Anđeo koji predhodi čovjeku, biljkama , mineralima i životinjama. Ja smatram da Demon svojom voljom odbija prosljediti u svim smjerovima kreaciju i on zapravo nameće svoju kreaciju jer ima sposobnost za to jer je Duh svemoguć, Demon bolokira protok kreacije i upija u sebe moć i postaje čvrsta točka, Dakle Demoni Vladari su rascijepkali Duh na razine i svijetove i postali čvorste točke a Anđeo za razliku toga kreira bez nametanja na tuđe kreacije stoga su Anđeoski svijetovi beskrajni i neograničeni zarazliku našeg 3d svijeta koji je stvorio Demon. Tako će Demon proturiječit na neki način i uvest nered,nesvijest i stoga ljudi omalovažavaju ženu što je primjer naših predaka, omalovažavaju rasu, postavljaju robovlasništvo, novca, granice i time zatvaraju ponovni povratak u izvor. Anđeli i Demoni su naši suptilni učitelji i dalje neću pisati jer nemogu dati brz odg i postić urednost i čitljivost.

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 07.11.2009. at 23:31.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:54   #37
Citat: "ne može se Bogu i bogatstvu"
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:01   #38
Quote:
DVDX kaže: Pogledaj post
Jel netko pročitao knjigu ili pogledao film?
Neki govore da je to sprdačina, a drugi kažu da se radi o ozbiljnom djelu.
Navodno se otkrivaju mistični rituali, šokantni dokazi, bla bla - to piše na webu.

Evo link pa prosudite sami:

http://sudcevsmrtnigrijeh.blogspot.com/
A g i t p r o p !
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 14:51   #39
Hostija classic i chilli
nemaimena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.