Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 21:13   #21
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
koliko ja vidim,
ti čovječe nisi "optužen" nizašto..
pišeš kao da je već gotova obrada, napisana prijava i poslana DO..i stižu već pozivi za gl. raspravu, ti dao obranu, sam si jadan, nemaš odvjetnika..

a ono,
tek se pozivaju u PP osobe koje nesto znaju o događaju..

bitno da su ovdje svi povjerovali tvom prvom postu..


hajde, idemo ispočetka:

što je bilo s tobom u policiji?
jesi li uhićen?
koliko si bio u policiji zadržan?
kako si ispitan?
što ti je sve prije tog ispitivanja rečeno?
jesi upoznat sa pravima? pravom na odvjetnika?
jesi potpisao zapisnik o ispitivanju?
pricam o onome sta je bilo a ne sta se trenutno dogada..............
uhicen sam i bio sam zadrzan oko 12-13h,ispitivan sam oko sat i po vremena do te razine da ih je zanimalo kakvu marku moba imam ili kako mi se sestra ponasa......upoznat sam sa pravima i sve to......
makro bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:42   #22
Quote:
makro bruno kaže: Pogledaj post
... uhicen sam i bio sam zadrzan oko 12-13h,ispitivan sam oko sat i po vremena do te razine da ih je zanimalo kakvu marku moba imam ili kako mi se sestra ponasa......upoznat sam sa pravima i sve to......
Malo su te i držali u postaji, obzirom na to koliko su mogli. Očito si tada bio dobar i susretljiv, a šteta što takav nisi bio na cesti.

Uglavnom, rečeno ti je sve. Ako ćeš se žaliti na policajce, odeš na postaju ili upravu, a što se tiče tvojih svjedoka, imat ćeš priliku dati sudu njihova imena i bit će pozvani na raspravu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:51   #23
Quote:
makro bruno kaže: Pogledaj post
... imam 18.god
..dali je zatvor jedina opcija????
s obzirom na godine, mislim da će roditelji znati što učiniti..kaad za to dođe vrijeme..
mislim, tu na forumu postavljaš takva pitanja od kojih se meni diže kosa na glavi..
(ovo ne moraliziram, već govorim kao roditelj djeteta malo starijeg od tebe)

inaće,
s obzirom na godine, spadaš u mlađe punoljetnike i zato su išla i ona pitanja tipa što radi sestra i sl. jer se prikupljaju i podaci o tvojim obiteljskim, osobnim prilikama ..

ako dođe do toga da doista bude protiv tebe podnesena kaznena prijava zbog kaznenog djela (kojeg god) još uvijek imaš šansu, da do kaznenog /sudskog/ postupka i ne dođe, već sve završi u DO.
uključit će se i CZSS, tako da i o njihovoj anamnezi ovisi tvoja sudbina..

(savjet:
ako još nisi razgovarao sa roditeljima, učini to što prije, da se ne šokiraju kada im iz Centra dođu kući na razgovor, ili ako/kada dobiju poziv za razgovor u DO)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 14:03   #24
ako ti se dize kosa na glavi nemoj molim te tu komentirat jer me boli briga za tebe i za tvoju kosu,pitao sam decke za savjet koji su mi oni i dali,protiv mene je podnesena kaznena prijava i roditelji to znaju i razgovarali su s inspektorom koji je rekao da nema novcane ni uvjetne kazne,samo sam htio provjeriti dali je to istina.

Zadnje uređivanje Katrin : 13.12.2010. at 15:14.
makro bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:30   #25
Quote:
makro bruno kaže: Pogledaj post
ako ti se dize kosa na glavi nemoj molim te tu komentirat jer me boli briga za tebe i za tvoju kosu,..
e, vidiš, ako ovako budeš razgovarao i sa defektologom i/ili soc. radnikom, budi siguran da ćeš završiti u sudskom postupku..
(što ti od sveg srca želim..)
a s takvima kao ti svakodnevno se susrećem..možda se i sretnemo..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:14   #26
Quote:
makro bruno kaže: Pogledaj post
ako ti se dize kosa na glavi nemoj molim te tu komentirat jer me boli briga za tebe i za tvoju kosu...
Ako si tako ljubazan bio i prema policajcima, nije niti čudo da si tako završio. A i jasno je kako ćeš na kraju završiti. Bez moraliziranja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:36   #27
netko je uredio ono sto sam napisao zubi,nije shvatio temu i pokusavam mu objasnit al neide,svi ste mi dali odlicne odgovore i hvala vam na tome i na lijepim zeljama,al zuba mislim da bi prvo trebao procitati jer smatram da sam objasnio situaciju u kojoj se nalazim poprilicno dobro,nekontam sto ti nije jasno..bez ljutnje
makro bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 07:16   #28
Quote:
makro bruno kaže: Pogledaj post
,,,,nekontam sto ti nije jasno..
po ne znam koji puta - "zuba" je žensko! e, da ..i sa kosom..

sve ja kontam, ali ti ne kontaš moj odgovor (onaj gore sa dizanjem kose..)

imaš 18 godina
potpadaš pod Zakon o sudovima za mladež
kada dođe prijava DO to još ne znaći da će doći i do optuženja (i sudskog postupka), pod uvjetom da ocijene da je doista i počinjeno kazneno djelo (jer prijava se može riješiti i odbačajem!)
dalje,
ovisno o podacima koje prikupi defektolog u DO (razgovor s tobom i roditeljima), prijava se može riješiti na jedan od više načina koje ovaj ZSM nudi
ako dođe do sudskog postupka, ovisi i o podacima koje dostavi CZSS o tebi, tvojoj obitelji i dr. i o njihovom prijedlogu da li zaslužuješ kažnjavanje ili ti se može pružiti još jedna šansa kroz neku od odredbi ZSM-a (odgojnu mjeru)

prema tome, moj odgovor ti je bio najoptimističniji, i sugerirala sam na tebe da do rješenja prijave od strane DO, korigiraš svoj nastup prema autoritetu, smiriš hormone, i u tim razgovorima sa soc, radnikom i/ili defektologom, probaš ostaviti što bolji dojam i daš garanciju da je taj događaj bio samo jedan eksces, a ne pravilo u tvom ponašanju..
a tu veliku ulogu imaju i mogu odigrati i roditelji (naravno, ako znaju sve detalje događaja)

eto, misliš i dalje da ja dajem loše odgovore, a oni koji govore o zatvoru i uvjetnoj bolje?

(iako, nije loše malo i isprepadati zatvorom takve "mladce" kao što si ti.. )
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:52   #29
drot, bez uvrede al fakat si drot.. nebi povjerovo obicnm covjeku da je isus bog..
vi murjaci ste super, ne prekoracujete ovlasti, izvrsavate duznosti, ne pijete tjekom radnog vremena, ne maltrate ljude oko sebe.. ma super ste. zato su mene, klinca od 17 godina uhapsili 150 metara od kuce pred cjelom ulicom, odveli me u postaju, puhali mi dim u lice, tukli me, prijetili popravnim domom, novcanim kaznama za moju baku, rekli da ce me zatvorit i tuc pendrecima, jebali mi mater, rekli mi da sam cigan, odbili kontaktirat skrbnika ( baku ), odbli mi dati da ju nazovem jer, citiram ''ovo nije telefonska govornica'', nisu me trazili identifikacijske dokumente a u zapisnik napisali da sam odbio dati osobnu. fuj, pljunem i na policiju i vase postupanje. covjek koji me je istuko nije bio u smjeni, doso je u postaju po punjac za mobitel. mogli smo dici samo privatnu tuzbu protiv njega jer nije bio na duznosti u to vrijeme a ko ima para za privatne tuzbe, jos nismo dobili niti novce od tuzbe moje mame koja ne placa alimentaciju a postupak traje vec godinama.
sve je zavrsilo u novinama. nakon toga su se spametili, ne zajebavaju niti mene ni prijatelje kad smo zajedno jer znaju sta ce se dogodit ako opet prekorace ovlasti.

slobodno mi reci da sam bahat, al bahat sam s razlogom. nemam nista protiv ''dobar dan/vecer, osobnu molim'' ili '' imate li sta protiv da podete sa mnom u postaju da vam postavimo par pitanja '' ali da jebete ljude ko mlade majmune samo zato kaj morete mi nikako nije jasno.

ima jedan policajac tu u susjednom ''selu'', odkad je posto policajac stalno je srao ljudima sve dok nije dobio batina, od onda ga vise niko ni ne vidi. ljudi vas obozavaju, zar se ne vidi ?

necu niakd zaboravit kad su mene i frendove interventni zaustavili nasred trga i pretresli. kad sam ih pito za clanak 95. obiteljskog zakona nisu imali pojma o cemu pricam. tolko o interventim murjacima i njihovoj sposobnosti za rad, samo znaju lemat ljude
__________________
Goa <3

Zadnje uređivanje unkn0wn : 14.12.2010. at 17:59.
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:35   #30
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
drot, bez uvrede al fakat si drot…
Bez uvrede.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… vi murjaci ste super, ne prekoracujete ovlasti, izvrsavate duznosti, ne pijete tjekom radnog vremena, ne maltrate ljude oko sebe.. ma super ste…
Jesmo, super smo.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… zato su mene, klinca od 17 godina uhapsili 150 metara od kuce pred cjelom ulicom, odveli me u postaju, puhali mi dim u lice, tukli me, prijetili popravnim domom, novcanim kaznama za moju baku, rekli da ce me zatvorit i tuc pendrecima, jebali mi mater, rekli mi da sam cigan, odbili kontaktirat skrbnika ( baku ), odbli mi dati da ju nazovem jer…
Nisam te uhapsio 150 metara od kuće pred cijelom ulicom, nisam te odveo u postaju, nisam ti puhao dim u lice, nisam te tukao, nisam ti prijetio popravnim domom niti novčanim kaznama za tvoju baku, nisam ti rekao da ću te zatvoriti i tući pendrecima, nisam ti jebao mater, nisam ti rekao da sam cigan, nisam ti odbio kontaktirati skrbnika… Niti je to učinila policija. Ako je i istina, to je učinio policajac, tj. policajci. Postoje načini žalbi i takvi ljudi ostaju bez posla.

Ali jesam s razlogom hapsio ljude 150 metara od njihove kuće, jesam ih odveo u postaju, jesam primjenjivao sredstva prisile prema njima (što bi oni opisali kao da sam ih tukao), jesam im prijetio popravnim domovima, zatvorima i novčanim kaznama za njih i članove njihove obitelji, i jesam im zabranjivao poziv (budući da imaju pravo na obavijest, a ne na poziv). Ponavljam da se radilo o opravdanim situacijama, ali svejedno ti ljudi o meni govore iste stvari koje si ti naveo.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… nakon toga su se spametili, ne zajebavaju niti mene ni prijatelje kad smo zajedno jer znaju sta ce se dogodit ako opet prekorace ovlasti…
Što će se dogoditi? Nastavit će raditi policijski posao kao da se niša nije dogodilo? Ako im se ništa nije dogodilo, nemaju se čega bojati, zar ne? Novinskih članaka se inače ne bojimo. Svatko kad-tak izađe u kojem.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… ima jedan policajac tu u susjednom ''selu'', odkad je posto policajac stalno je srao ljudima sve dok nije dobio batina, od onda ga vise niko ni ne vidi...
To je njegov problem. Ja veći dio života (od 5. godine) živim u istom kvartu na istoj adresi, a sada i radim u toj postaji. Postupao sam i prema poznatim ljudima (nad nekima i upotrebljavao sredstva prisile), a nikada nisam imao problema radi toga. Nitko mi ne prijeti, ne napada me, kao niti članove moje obitelji. I mogu doći bilo gdje, a nitko mi ne može reći da sam ga negdje zajebao.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… ljudi vas obozavaju, zar se ne vidi ?...
Pa i ne trebaju nas obožavati.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… necu niakd zaboravit kad su mene i frendove interventni zaustavili nasred trga i pretresli. kad sam ih pito za clanak 95. obiteljskog zakona nisu imali pojma o cemu pricam. tolko o interventim murjacima i njihovoj sposobnosti za rad, samo znaju lemat ljude
Nisam ti mislio prije reći da si bahat, ali sad moram. Bahat si. Meni su naletjeli klinci koji su usred noći pokušali pobjeći kada su nas vidjeli. Problem je bio što smo mi tražili provalnika u kiosk, a ne maloljetnike koji su u prekršaju po Obiteljskom zakonu. Uhvatili smo ih i okrenuli naopačke, ali smo ubrzo vidjeli da to nisu ti koje tražimo. Kad smo ih pustili, također su komentirali da smo kreteni jer nismo skužili koliko imaju godina. I što smo trebali? Gubiti vrijeme s njima ili tražiti nekog konkretnog? Uglavnom, ne znaš dovoljno o našem poslu i situacijama da bi mogao nešto komentirati na ovakav način.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 19:01   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ali jesam s razlogom hapsio ljude 150 metara od njihove kuće, jesam ih odveo u postaju, jesam primjenjivao sredstva prisile prema njima (što bi oni opisali kao da sam ih tukao), jesam im prijetio popravnim domovima, zatvorima i novčanim kaznama za njih i članove njihove obitelji, i jesam im zabranjivao poziv (budući da imaju pravo na obavijest, a ne na poziv). Ponavljam da se radilo o opravdanim situacijama, ali svejedno ti ljudi o meni govore iste stvari koje si ti naveo.
yep yep, s tolkim razlogom da bi kasnije dobio i suspenziju.
ne znam kako ti opisujes samaranje i udaranje po zatiljku i zasto ta obavjest nikad nije obavljena.
opet ta ''opravdana situacija'', za sve je opravdana situacija, zakon vas drzi ko kap vode na dlanu a vi to iskoristavate i boli vas...


Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Što će se dogoditi? Nastavit će raditi policijski posao kao da se niša nije dogodilo? Ako im se ništa nije dogodilo, nemaju se čega bojati, zar ne? Novinskih članaka se inače ne bojimo. Svatko kad-tak izađe u kojem.
da, vidio sam da se ne bojite, pogotovo kad je ovakav slucaj treci u nizu


Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nisam ti mislio prije reći da si bahat, ali sad moram. Bahat si. Meni su naletjeli klinci koji su usred noći pokušali pobjeći kada su nas vidjeli. Problem je bio što smo mi tražili provalnika u kiosk, a ne maloljetnike koji su u prekršaju po Obiteljskom zakonu. Uhvatili smo ih i okrenuli naopačke, ali smo ubrzo vidjeli da to nisu ti koje tražimo. Kad smo ih pustili, također su komentirali da smo kreteni jer nismo skužili koliko imaju godina. I što smo trebali? Gubiti vrijeme s njima ili tražiti nekog konkretnog? Uglavnom, ne znaš dovoljno o našem poslu i situacijama da bi mogao nešto komentirati na ovakav način.
ja sam bahat a murja ne zna po kojoj osnovi maltra klince vikendom po gradu
ne znam dovoljno o vasem poslu ali znam kako se ponasate i zasto se tako ponasate, te kako se prikazujete javnosti
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 19:11   #32
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
yep yep, s tolkim razlogom da bi kasnije dobio i suspenziju…
Opet, ja sam govorio o sebi (kad si me već spomenuo), a osobno nisam nikada bio na suspenziji. Žalili su se i bio sam tužen, ali uvijek oslobođen. Činjenica je da ogromna većina nas ipak radi po zakonu.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… a murja ne zna po kojoj osnovi maltra klince vikendom po gradu…
Meni je jasno da ti svaki zahvat u svoja prava smatraš maltretiranjem, ali policijski postupci ipak imaju svoju svrhu.


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… znam kako se ponasate i zasto se tako ponasate…
Misliš da znaš, ali…


Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
… znam… kako se prikazujete javnosti…
Ovo mi sad nije jasno. Pa u javnosti (medijima) nas uglavnom pljuju, tako da mislim da si u pravu kad kažeš da smo drugačiji od tog prikaza.


P.S.: Što se tiče klinaca u gradu, jesi li uopće pročitao moj zadnji odlomak?

Zadnje uređivanje drot13 : 14.12.2010. at 19:12. Reason: P.S.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 19:36   #33
naravno da sam procitao tvoj zadnji odlomak.
ak klincadija radi gluposti i onda jos k tome bjezi i kazu vam da ste kreteni e to je drugi par carapa.... ma nema problema, mos me pretrest al daj barem reci ''dobro vece, osobnu molim, izvadite sve iz dzepova''
da se svi takvi nebi se ljudi ni bahatili niti kacili sa murjom...
ja sam samo primjetio da ti na svaki post na ovom forumu gdje netko opisuje da je policajac prekoracio ovlasti komentiras da to sigurno nije bilo tako, da je bilo nesto vise od toga. ja sam ti na svojem primjeru pokazo kako ni policija nije bez putra na glavi.
kad me zaustave vani vikendom, uvjek pozdravim dam osobnu, uljudno, ali onda se nade nekakav krkan koji misli da je bog i batina a ti mu naravno nista ne mozes, a i boli me kita za njega, sam nek me pusti na miru. dok jedan dan ne naleti na budalu koja ce ga razbit ko vola u kupusu i spustit na zemlju.
da se neki ljudi ne ponasaju tak kak se ponasaju mozda ni ne bi bilo takvih problema ( odnosi se i na civile i na murju )
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 21:22   #34
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
... ja sam samo primjetio da ti na svaki post na ovom forumu gdje netko opisuje da je policajac prekoracio ovlasti komentiras da to sigurno nije bilo tako, da je bilo nesto vise od toga...
Ako pratiš, onda vidiš da često napominjem da i među policajcima ima budala (i da je omjer jednak omjeru u općoj populaciji), a što se tiče toga da ne vjerujem baš u potpunosti komentatorima, napisao sam da je to stvar i moje profesionalne deformacije (na stranu što se obično i pokaže da sam u pravu).

Inače se potpuno slažem s tobom (zadnja rečenica). Govorim "Vi" i dječacima i djevojčicama puno mlađim od sebe, čisto radi profesionalizma, iako to nekima sa strane možda smiješno zvuči kad imamo posla s pijanom budalom (nekima ne paše niti takva komunikacija, dovoljan razlog za pljuvanje je taj što smo policajci).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:10   #35
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
necu niakd zaboravit kad su mene i frendove interventni zaustavili nasred trga i pretresli. kad sam ih pito za clanak 95. obiteljskog zakona nisu imali pojma o cemu pricam. tolko o interventim murjacima i njihovoj sposobnosti za rad, samo znaju lemat ljude
Ni ja neću nikad zaboraviti kad sam otišao u auto servis za mercedesa pa pa pitao gdje se nalazi filter klime na Opel Astri pa su rekli da ne znaju!!!

Zbilja čudno a mehaničari su!!

isto tako ne možeš uspoređivati interventne i temeljne ili prometne policajce, samo ti to ne razumiješ!!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.