Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 01:56   #21
Quote:
unkn0wn kaže: Pogledaj post
bicikl mi je glavno prijevozno sredstvo ( jos nisam polozil vozacki ) i strah me je vozit se po cesti jer stvarno nitko ne pazi na bicikliste. voze se ko da ne postojim, uletavaju ispred mene, oduzimaju mi prednost i naravno da se onda vozim po nogostupu
Svaki tjedan biciklom napravim između 30 i 100 km vožnje zagrebačkim i okolnim prometnicama (a izrazito mali dio nije na kolniku) i ne sjećam se kad mi se zadnji put dogodilo nešto od navedenog. Možda je do toga kako voziš? Uglavnom, jaka svjetla, prisvajanje trake kad je to potrebno (tj. skoro uvijek), signali za promjenu smjera i imaš recept za sigurnu vožnju. Ako se držiš desnog ruba, voziš bez svjetala i skačeš gore-dolje po rinzolima ne čudi me da ti oduzimaju svaku moguću prednost i uvažavanje.
__________________
Sig.
vlejd is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 19:12   #22
Quote:
vlejd kaže: Pogledaj post
Svaki tjedan biciklom napravim između 30 i 100 km vožnje zagrebačkim i okolnim prometnicama (a izrazito mali dio nije na kolniku) i ne sjećam se kad mi se zadnji put dogodilo nešto od navedenog. Možda je do toga kako voziš? Uglavnom, jaka svjetla, prisvajanje trake kad je to potrebno (tj. skoro uvijek), signali za promjenu smjera i imaš recept za sigurnu vožnju. Ako se držiš desnog ruba, voziš bez svjetala i skačeš gore-dolje po rinzolima ne čudi me da ti oduzimaju svaku moguću prednost i uvažavanje.
covek bi reko da je u velkom gradu poput zagreba puno opasnije nego u malom poput krizevaca. ali ocito nije; tako mi je zenska izletila na glavnu cestu pricajuci na mobitel, nisam stigo zakociti pa sam na smik zavrsil ispod auta. glupaca nije ni izasla van da me pita kako sam vec je otisla svojim putem dalje razgovarajuci na mobitel.
zatim lik koji mi je izletel sa parkiralista na glavnu cestu
lik kaj je parkiral sa strane i otvoril vrata od auta na koja sam ja umalo naletio
budala koja me natjerala u grabu kad je pretjecala
klasicno oduzimanje prednosti iako imaju jebeni znak stop i jebeni trokut
__________________
Goa <3
unkn0wn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:32   #23
13 godina na biciklu

imao sam svakakva iskustva no nikad nista ozbiljnije do ove godine kad su se sva svjetla zgasila

e sad cu vama reci koji ste jos na biciklima da znate i nedao bog da vam se dogodi

evo po meni najvaznije cinjenice;

-prelazim kolnik na biciklistickoj stazi
-auto usporava pred zebrom
-sve normalno, auto pusta mene jel'da?.. vise ni ne gledam auto nego pred sebe
-bicikl odlazi u stranu i ja iz pticje perspektive gledam vjetrobransko staklo .. mrak

posljedice;

-rupa u glavi
-kazna za voznju u suprotnom smjeru po biciklistickoj stazi DA POSTOJI ZAKON O VOZNJI PO BICIKLISTIČKOJ STAZI otpala glava onom ko je to pisao i onima koji su ih farbali
-nezaposlen na bolovanju
-psihicki bajbaj ... jos nema tih pilseva s kojima mogu funkcionirati

vele dobio si drugu sansu .. ja se pitam za sta? .. ah da .. ima podforum filozofija pa kidam tamo
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.