Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2013., 22:56   #1
Dream Quest! (za lucidne i astralne ljude)

Otvaram ovaj topic kao početnu točku za istraživanje same strukture snova!
Zanima me promotriti:
[1.] kako se naš vlastiti mozak i psiha ponašaju unutar sna
[2.] razina svijesti unutar sna i kako ona utječe na san
[3.] kako funkcionira manifestacija situacija u snovima
[4.] razlike između sna i jave
[5.] tehnike za bolje buđenje i bolje pamćenje sna

Pa da mapiramo to sve malo.


Također, zamolio bih da kada pišete neki post o nečemu/nekom svom iskustvu itd, da iznad njega stavite neki od ovih gore^ podnaslova, ili [QUEST] kako bi kasnije bilo lakše izvaditi neke korisne informacije.

Otvaranjem ovog topica otvaram i izazov: Mjesec dana zapisivanja snova, svaki dan, makar 2 rečenice, ali redovito zapisati sve snove koji vam se dešavaju.
To je neki minimum da se mozak utrenira za nešto bolje pamćenje snova, ali eto ja to već radim par godina. Vježba čini majstora jelte, kao u svemu.

Dnevnik je potrebno držati, kao i zbog sebe, tako i zbog ovog istraživanja. Čekamo da nam se Istina ukaže, to je sve. Ne znamo što točno tražimo, ali to je i smisao avanture.


[QUEST]
Predložio bi da se pokušamo naći na nekom mjestu u snovima, ali opet, kako naš mozak interpretira tu informaciju? Trebali bi izvježbati nesvjesni mozak da bi dospjeli do tog mjesta. Ali to mi je opet recimo pre-abstraktno za koordinatu. Možda da jednostavno pričamo o svojim iskustvima na topicu? Češće mi se znalo desiti da sanjam razgovore s nekim o nečemu što mi se vrtilo kroz glavu; a nama bi za eksperiment bilo dovoljno sanjati da tipkamo na ovom topicu, pa kroz to dođe realizacija lucidnosti i neki pokušaj kontakta s nekim možda?
(odazivam se na Andrej, ako će me netko tražit )


Primam sve ideje i prijedloge, open source ftw
Sweet dreams <3
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:38   #2
Kaj si jedini koji.radi na snovima ili.pricate u snovima pa nije potrebno.da tu pisete??
__________________
You can easily judge the character of a man by how he treats those who can do nothing for him....true story...
SolisMystica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 11:11   #3
ja bi rado da se okupi ljudi da se igramo.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 23:25   #4
Snimila sam ovu temu i vrrrrrlo rado bih sudjelovala ali problem je sto se u zadnje vrijeme ne sjecam snova uopce

Mada jos nikada nisam imala lucidan san nekako ovako napamet sumnjam da se bas mozemo sresti u snovima Ali tko zna
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 23:32   #5
Pa ako si nekad prije jako dobro pamtila snove, dovoljno je počet zapisivat malo opet i vrati se unutar par dana to sve.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 23:43   #6
Imam faze kad su mi snovi "jaki" i kad se intenzivno bavim njima, a imam i faze kad ih uopce ne pamtim. Vise volim ove prve faze, ali ne mogu time upravljati
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 11:44   #7
Jutros npr imah 'problem' da sam se sjećao što se dešavalo, ali ne znam to prenjeti u svakodnevni govor. Kao da sam u jednom trenu stao u nekoj golemoj kockastoj sobi gdje se puštala neka mjuza i svijetla, pa sam radio nešto 'u glavi' i onda su se stvari mjenjale, ali ne znam bolje od toga hahahah

A i često mi se znaju dešavat stvari da se s nekim razgovaram i da skupa putujemo kroz ono o čemu razgovaramo. Tako sam s prijateljicom jednom pričao o nekoj slici pa smo ušli u nju i u događaje na njoj, pa smo iz slike gledali televiziju koja se vidjela kroz okvir i bila je u sobi iz koje smo izašli i na njoj je bio static, pa smo mjenjali programe mislima i putovali kroz misli same, pa otišli u televizor i paralelno vodili razgovore. - nešto što je zbilja teško prenjeti na papir
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 06:21   #8
Zapisivanje snova snažno pomaže da se oni bolji pamte. Također nemojte pogledati prema prozoru kada se ujutro probudite - iz nekog razloga većina ljudi tada zaboravi što su sanjali. Korisite afirmacije prije spavanja, jer one zaista djeluju: "Sanjati ću lucidne snove, te ću se ujutro sjećati svega."

U biti, pogledajte besplatne online upute za lucidne snove. Opisan je cijeli proces za svaki dan u tjednu. To je napravila moja online frendica, te se zaista potrudila pomoći ljudima. Meni su koristile te njezine upute.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 13:28   #9
Zakon, hvala!
I ovo s prozorom ima smisla jer mi se upravo znalo dešavat da se zagledam van tren prije nego idem zapisat san i sve samo ispari. Doduše znalo bi se vratit tokom dana u fleševima.
__________________
worldbridger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 14:31   #10
Exclamation

volio bih prenjeti osobno zapažanje s lucidnim snima.

- uvijek se ujutro sjećam ako sam lucidno sanjao bez obzira sjećam li se što se dešavalo u snu ili ne

- kontrola "urušavanja sna" (kako je to ajmo reč dobro nazvano u filmu inception), postaje sve bolja kako se sve više puta 'uhvatim' u lucidnosti

- moj prijedlog je da kada se nađete u lucidnosti da odmah krenete "letjeti" ili manipulirati materijom jer ćete tako najbolje 'zapamtiti' da ste bili lucidni jer postoji određena doza sreće i euforije kada proletite kroz prozor dnevnog boravka ravno u zrak

- snovi u kojima sam bio lucidan rezultiraju puno većom odmornosti ujutro bez obzira na broj ukupno odspavanih sati

- lucidnost najčešće, iako ne nužno, nastupa ako se nakon otprilike 6ipol, 7 sati sna probudite i onda opet zaspete, bilo slučajno ili pomoću budilice

- ako vam je stalo da zapamtite san, nakon buđenja zatvorite oči i odvrtite san od trenutka kada ste se probudili što dublje unatrag, a nakon toga ga možete što detaljnije zapisati

- zapisivanje pomaže i u traženju motiva/elemenata sna koji se znaju ponavljati kroz sve sne pa tako i lakše prepoznavanje da spavate (za ovo pomaže i navika "reality-checka" dok ste budni jer time znatno povečavate šanse da aktivirate lucidnosti svaki san)

I na kraju komentar iz jedne knjige o lucidnom sanjanju, parafraziram: "Zašto gubiti noć na spavanje, ako možete lucidno sanjati i živjeti u snovima. Jer na kraju najgore što vam se može dogoditi je da se probudite."
Fl@sh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.