Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 22:24   #81
Quote:
Gigi06 kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije...daj mi reci jel znas nekog bacvara?
Nažalost ne, neproizvodim vino već samo za sirovu konzumaciju za osobne potrebe.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 11:18   #82
Evo da pokušam dići temu.
Hobi sam vinogradar, ove godine ću nakon berbe napraviti jedan tržišni pokus. To se u kapitalizmu zove risrč market hehe.

Pokušat ću prodati vino koje proizvedem (proizvodim oko 1000 litara, 500 se popije u široj obitelji, 500 se podijeli). Baš me zanima dal ću uspjeti.
Pokušaj će se svesti samo na reklamu u lokalnim novinama i na internetu. Zanima me kakvi će biti rezultati i da li ću uspjeti.

Stavit ću cijenu jadnih 10,00 kn po litri. Ispod stvarno ne mogu ići jer je to minimum minimuma. Ako prodam, razmišljat ću o proširenju, pa danas sutra o možda maloj "kraft" vinariji sa max 10 000 litara vina.

Ako ne prodam, tj.ako ustanovim da je za plasman vina potrebna čitava znanost, vrijeme i dodatna muka, onda ću smanjiti proizvodnju na pola i radi ću sebi za gušt.

Jer ako uz sav trud koji uložiš u vinograd još moraš ulagati masu vremena, živaca i energije da prodaš vino (više nego solidna kupaža od odilčnih sorti) po tih jadnih 10 kn po litri, onda je to ćorav posao.
plasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:47   #83
Ne prodaješ mobitel nego vino, a vino se ne prodaje putem oglasa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.