Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2017., 17:35   #141
Nema vise ni prepele na dakotici, bila je prica da ce negdje na sigurno.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:39   #142
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
Pa srušen je planski, a radi bezbednosti Republike Srbije.
Da dozvolimo da postane baza NATO snaga!?? Malo morgen.
Mislis da Amerima bitna Zeljava kao nekakva baza?
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:01   #143
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Mislis da Amerima bitna Zeljava kao nekakva baza?
A šta će im onda Hrvatska u NATO paktu. Kao i iniciranja da i BiH u njega uđe!?
Sa druge strane, navedi mi aerodrom na ovim prostorima koji je imao bolju infrastrukturu od Bihaćkog.

Lepo u vazduh, pa nek gaje pečurke u njemu.
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 19:55   #144
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
A šta će im onda Hrvatska u NATO paktu. Kao i iniciranja da i BiH u njega uđe!?
Sa druge strane, navedi mi aerodrom na ovim prostorima koji je imao bolju infrastrukturu od Bihaćkog.

Lepo u vazduh, pa nek gaje pečurke u njemu.
I Srbija ce u EU i NATO. Bez obzira sto narod zeli.

Mislis da aerodrom nije unisten da bi sada to Ameri koristili? Za sto? Za obranu od velesile Srbije?
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:47   #145
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
I Srbija ce u EU i NATO. Bez obzira sto narod zeli.

Mislis da aerodrom nije unisten da bi sada to Ameri koristili? Za sto? Za obranu od velesile Srbije?
To ti misliš!?

Zaboravljaš sa samo Srbi i Bugari nisu imali "predstavnike", odnosno vojne formacije u sastavu Vermahta na Istočnom frontu za vreme Drugog svetskog rata. Da li si se ikad priupitao, zašto!?

Da li bi ili ne, aerodrom Bihac, koristili Ameri. Pojma nemam.
Aerodrom Bihać je srušen iz preventivnih razloga.
Velesila Srbija!? Čemu ti to!? Imaš neki emotivni problem!?
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:21   #146
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post

Zaboravljaš sa samo Srbi i Bugari nisu imali "predstavnike", odnosno vojne formacije u sastavu Vermahta na Istočnom frontu za vreme Drugog svetskog rata. Da li si se ikad priupitao, zašto!?
Iz razloga sto "Rado ide Srbin u vojnike".

Iz cijele tadasnje Europe bile su jedinice na Istocnom frontu. Branili Europu od crvenog zla. Nazalost zavrsilo je katastrofom za sve europske narode. Takodjer i po Ruski, Ukrajinski... Mada misle da su "pobijedili". I danas imamo, to sto imamo. Imamo okupiranu Europu koja sama o sebi ne odlucuje.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:05   #147
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Iz razloga sto "Rado ide Srbin u vojnike".

Iz cijele tadasnje Europe bile su jedinice na Istocnom frontu. Branili Europu od crvenog zla. Nazalost zavrsilo je katastrofom za sve europske narode. Takodjer i po Ruski, Ukrajinski... Mada misle da su "pobijedili". I danas imamo, to sto imamo. Imamo okupiranu Europu koja sama o sebi ne odlucuje.
Netačno komšija. Iz te cele Evrope u Vermahtu nisu bili Srbi i Bugari.

Nije pobedilo crveno zlo, već Rusi i ostali narodi SSSR-a u slamanju najcrnjeg zla, ikad dosad viđenog, a koje je iznedrila "demokratska, obrazovana i kulturna Evropa", kako danas sebe nazivaju.

E znajući to o Evropi, Ameri s razlogom sede u njoj i nadzorišu.
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 22:41   #148
Jedan zanimljivi link :

https://sh.wikipedia.org/wiki/Srpski...8Dki_SS_korpus
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:32   #149
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post

I !?
Nisu bili na Istočnom frontu, kao i Bugari koji su bili u savezu sa nacističkom
Nemačkom. Dok je NDH imala ozbiljne formacije u sastavu Vermahta.

I da ponovim, Aerodrom Bihać je srušen radi bezbednosti Srbije. Svidelo se to nekome ili ne.
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:35   #150
Dobro da ste to napravili inače bi '99 gadno najebali
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:40   #151
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Dobro da ste to napravili inače bi '99 gadno najebali
Odlično smo napravili!! Pa eto, sad Federacija BiH i Hrvatska imaju šanse za strateški razvoj uzgoja pečuraka.
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:49   #152
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Dobro da ste to napravili inače bi '99 gadno najebali
A kao nisu najebali i nisu se zavukli u mišje rupe i na kraju bili porazeni? Ili ponovno slave poraz kao pobedu?
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:55   #153
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
A kao nisu najebali i nisu se zavukli u mišje rupe i na kraju bili porazeni? Ili ponovno slave poraz kao pobedu?
Samo sam mu htio, sarkazmom, napisati da teorija "rušenje zbog bezbednosti" je blago rečeno smiješna
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:58   #154
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post

I da ponovim, Aerodrom Bihać je srušen radi bezbednosti Srbije. Svidelo se to nekome ili ne.
Ala ste ih zajebali. Jadni su umjesto u Bihacu bazu morali napraviti skroz udaljenu od vas, cak na Kosovu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:00   #155
Quote:
bg011 kaže: Pogledaj post
I !?
Nisu bili na Istočnom frontu, kao i Bugari koji su bili u savezu sa nacističkom
Nemačkom. Dok je NDH imala ozbiljne formacije u sastavu Vermahta.

I da ponovim, Aerodrom Bihać je srušen radi bezbednosti Srbije. Svidelo se to nekome ili ne.
Nisu bili isto kao sto je u Beogradu sve vrijeme rata bio mir. U serijama "terorisu" švapske vojnike, a cinjenica je da niti jedan njemacki vojnik nije stradao u Beogradu za svo vrijeme. U stvari jedan je poginuo. Pijan je pao s bicikla. Komunisti su ljudima oprali mozak, tako da nije ni cudno da ljudi pravu povijest ne poznaju.
Zato meni nije cudno kad cujem ovako nesto:
Quote:
Nije pobedilo crveno zlo, već Rusi i ostali narodi SSSR-a u slamanju najcrnjeg zla, ikad dosad viđenog
A i sam naslucujes da to nije istina. I da je cijela Europa stradala, stradava i stradavat ce i u buduce jer je porobljena. Ja ti kazem a ti razmisljaj... Ulaskom Crvene armije u Berlin znacilo je poraz a ne pobjedu narodima koje navodis. I ne samo njima, nego i svim europskim narodima. Imas strane trupe na tlu Europe. Imas EU koja unistava europske drzave i nacije. I upravljana je iz jednog centra a domaci parlamenti i Vlade su samo servis tim gazdama i rade po direktivama. I puno je lakse izaci na kraj kad strpas 30 zemalja u neku uniju i preko te unije kontroliras sve drzave zajedno. Nisi ti glup momak, nego stvari nikada nisi gledao dublje. Ono sto vidis u medijima uzimas za potpunom istinom. Razmisljaj malo svojom glavom. Ne odnosi se ovo samo na tebe, nego na 95% ljudi.
Sergio80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 21:32   #156
Quote:
Sergio80 kaže: Pogledaj post
Imas strane trupe na tlu Europe. Imas EU koja unistava europske drzave i nacije. I upravljana je iz jednog centra a domaci parlamenti i Vlade su samo servis tim gazdama i rade po direktivama. I puno je lakse izaci na kraj kad strpas 30 zemalja u neku uniju i preko te unije kontroliras sve drzave zajedno. Nisi ti glup momak, nego stvari nikada nisi gledao dublje. Ono sto vidis u medijima uzimas za potpunom istinom. Razmisljaj malo svojom glavom. Ne odnosi se ovo samo na tebe, nego na 95% ljudi.
Za ovo saglasan sam da si u pravu
bg011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:29   #157
Posjet zeljavi

Pozz,
Da li je neko u zadnje vrijeme posjetio kompleks Zeljava. Imam veliku zelju otici to posjetiti pa me zanima da li je moguc pristup tome, na sto paziti.... cujem da je zagaden zrak unutar tunela?
Da li granicna policija stvara kakve probleme?
Da li se moze vozit autom po pisti?
I sve ostalo sto mi mozete reci bio bi vam jako zahvalan
nstunja92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 02:50   #158
Vrijednost nije izgubljena

Nije to bas nova strategija bila unistiti ono sto valja prije napustanja terena. To cak nije strategija, to je mrznja. Ono sto treba danas tu napraviti je: dogovor, uredenje i turisticka atrakcija. Od neceg se mora zivjeti i vremena se mjenjaju. Lp
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 03:29   #159
Quote:
nstunja92 kaže: Pogledaj post
Pozz,
Da li je neko u zadnje vrijeme posjetio kompleks Zeljava. Imam veliku zelju otici to posjetiti pa me zanima da li je moguc pristup tome, na sto paziti.... cujem da je zagaden zrak unutar tunela?
Da li granicna policija stvara kakve probleme?
Da li se moze vozit autom po pisti?
I sve ostalo sto mi mozete reci bio bi vam jako zahvalan
http://www.zeljava-lybi.com/index.html#w

Ovdje ti sve piše. Ja sam bio prije 8-9 godina i nisam vidio ništa osim smeća tj. zapuštene i zarasle ruševine. Ok, zanimljivo je otići, inače ni ja ne bih išao, ali... Imao sam inače odličnu streamlighticu, ali u tunelima se pokazala kao dječja igračka. Sad je to još i mnogo više zaraslo. Zimi bi se tamo mogli sakriti i razne životinje, trebalo bi i na to pripaziti.

http://jimblog.com.hr/2013/06/19/tam...-baza-zeljava/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:12   #160
Jel postoje snimke drugih većih podzemnih objekata poput onih u Puli i Lori? Da li je JNA koristila tunnel boring mašine i napravila podzemne pruge poput amera po vasceloj Jugoslaviji?
kapitalist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.