Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 16:44   #281
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post


Nejde mi pasivna agresija.
A puno žena me tu podsjeća na malo isključivu tetu Minu i ono " zato si danas i skuhala grašak kad znaš da ga ja ne volim jesti ".
Ja pa ja... čak i na poslu. Mora biti po mom i koga briga kaj bi na poslu tko htio jesti, bitna sam si ja.

https://youtu.be/YFE9l2VrWco

Malo odbijaš vidjeti da iza veganstva ne stoji baš "ja više volim mrkvu", nego "srce mi se slama i gadi mi se kad ljudi ubijaju životinje radi jela". Zašto želiš curi slomiti srce? Jako nekulturno, pozitiva.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:45   #282
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post


Nejde mi pasivna agresija.
A puno žena me tu podsjeća na malo isključivu tetu Minu i ono " zato si danas i skuhala grašak kad znaš da ga ja ne volim jesti ".
Ja pa ja... čak i na poslu. Mora biti po mom i koga briga kaj bi na poslu tko htio jesti, bitna sam si ja.

https://youtu.be/YFE9l2VrWco

e vidiš, zapravo je obrnuto. ova scena baš paše na radni kolektiv koji se buni jer nije dobio čevape

"...to si ti namjerno donijela jela bez mesa kad znaš da mi to ne volimo jesti"

Ja pa ja... čak i na poslu. Mora biti po njihovom i koga briga kaj žena ima svoje stavove o mesu, bitni smo mi i naši želučeki
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:10   #283
Quote:
jopko_bopko kaže: Pogledaj post
Malo odbijaš vidjeti da iza veganstva ne stoji baš "ja više volim mrkvu", nego "srce mi se slama i gadi mi se kad ljudi ubijaju životinje radi jela". Zašto želiš curi slomiti srce? Jako nekulturno, pozitiva.
Cijela tema je odavno prešla sa tog prvog slučaja u puno širu priču.
Zakaj siliš da nije tako kada se vidi da ne pišemo isključivo u svezi baš autoričinog problema?
Počastila je ljude i mir. Napravila je kako je odlučila i kaj sad ? Ništa. Već su to zaboravili.
Donedavno sam bila vegeterijanac ali nikada nisam svoju okolinu, ni drage ljude tlačila sa tom činjenicom. Niti ih častila, razveseljavala isključivo vegeterijanstvom, posebno ne mesoždere i sveždere. Gurala im svoja jela. Niti im kenjkala o veganstvu i vegeterijanstvu 24/7.
Niti ih silila na svoju prehranu. Ne silim svoje prijateljima. Čovjek mi je ipak iznad ega i pravila. To je kao sa seksom.
Ne silim ljude na svoja pravila i odluke.
I sada imam prehranu koju radi autoimune bolesti ne smijem jesti. Ne smijem. Po cijenu zdravlja. Ipak sjednem za stol kada jedu oni koji je smiju jesti. Oni...ne ja. Bar kada ih častim. Kada častim nekoga onda on bira hranu.
Zakaj u restoranu ne dopustite da netko drugi za vas izabere jelo ?
Recimo pozove vas na ručak i sili jesti tripice ili fileke. Zato kaj on jede samo tripice i meso.
Biste li mu veselo mahali da vam gurne tanjur pečenog pajceka pod nos jer eto njemu je rođendan i on plaća?
To okej ?

O tome se radi. O velikoj toleranciji prema svojim idejama i pravilima ali bez razumijevanja za tuđe prehrambene navike. Općenito pišemo kaj ne ? Ipak to je karakteristika našega društva. Sve moje je sveto i ja sam najvažniji.

Borba za prava životinja i pljuvanje po ljudima koji jedu meso je par katova niže pa ajd nemojte ljudi ići u te vode.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:18   #284
To što netko u ured donese platu narezaka, kutiju domaćice ili smutije ni na kakav način ne smatram tlačenjem i nametanjem Ako mi paše, uzet ću, ako ne, sjedit ću, pit sok i zajebavat se s ljudima
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:24   #285
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
To što netko u ured donese platu narezaka, kutiju domaćice ili smutije ni na kakav način ne smatram tlačenjem i nametanjem Ako mi paše, uzet ću, ako ne, sjedit ću, pit sok i zajebavat se s ljudima
pa baš

moji ponedjeljkom obično donesu kolače koji im valjda ostanu od vikenda i svaki put me ponude. jedem ako mi se jede, ako mi se ne sviđaju ne i nikom ništa. što bi sad to trebala smatrati nametanjem? ili naricati da kaj opet mađarica, znaš da to nikad ne probam dok čupavce volim
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:27   #286
Quote:
c.c. kaže: Pogledaj post
pa baš

moji ponedjeljkom obično donesu kolače koji im valjda ostanu od vikenda i svaki put me ponude. jedem ako mi se jede, što bi sad to trebala smatrati nametanjem? ili naricati da kaj opet mađarica, znaš da to nikad ne probam, a čupavce volim
Moji imaju stol na koji se stavljaju stvari koje su ti 'viška' - tipa bombonjeru koju ne voliš, kupone iz DM-a koje ne trebaš i slično. Uzmeš što ti paše, ignoriraš ono što ne i mirna Bosna.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:29   #287
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Voliš celer sirovi u umaku od peršina ?

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
...sirove mrkve i pečenih batata ?
Prolazak kroz temu.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 17:54   #288
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Cijela tema je odavno prešla sa tog prvog slučaja u puno širu priču.
Zakaj siliš da nije tako kada se vidi da ne pišemo isključivo u svezi baš autoričinog problema?
Ti pišeš o problemu nekog random vegana s donošenjem mesa na posao? I ja pričam o tome.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Počastila je ljude i mir. Napravila je kako je odlučila i kaj sad ? Ništa. Već su to zaboravili.
Kak ništa kada je po tebi radi toga nekulturna sebičnjakinja?


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Donedavno sam bila vegeterijanac ali nikada nisam svoju okolinu, ni drage ljude tlačila sa tom činjenicom. Niti ih častila, razveseljavala isključivo vegeterijanstvom, posebno ne mesoždere i sveždere. Gurala im svoja jela. Niti im kenjkala o veganstvu i vegeterijanstvu 24/7.
Niti ih silila na svoju prehranu. Ne silim svoje prijateljima. Čovjek mi je ipak iznad ega i pravila. To je kao sa seksom.
Ne silim ljude na svoja pravila i odluke.
Baš lijepo. Mislim da ni autorica nije kolegama svoje kanapee nagurala silom u usta, a ako opet ne pričamo o autorici nego o nekim random ljudima koji na silu guraju vegansku hranu drugim ljudima u usta, onda se slažemo.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
I sada imam prehranu koju radi autoimune bolesti ne smijem jesti. Ne smijem. Po cijenu zdravlja. Ipak sjednem za stol kada jedu oni koji je smiju jesti. Oni...ne ja. Bar kada ih častim. Kada častim nekoga onda on bira hranu.
Nadam se da kužiš razliku imeđu hrane koju ne smiješ jesti, a jela bi da možeš i hrane koju uopće ne doživljavaš kao hranu nego leševe sličnim ljudskima.


Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zakaj u restoranu ne dopustite da netko drugi za vas izabere jelo ?
Recimo pozove vas na ručak i sili jesti tripice ili fileke. Zato kaj on jede samo tripice i meso.
Biste li mu veselo mahali da vam gurne tanjur pečenog pajceka pod nos jer eto njemu je rođendan i on plaća?
To okej ?
Ponekad u restoranima jedem što su drugi naručili (svadbe, npr. gdje mi se veselo gura svašta pod nos), ponekad naručuje svatko za sebe. Ovo nije takva situacija.

Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
O tome se radi. O velikoj toleranciji prema svojim idejama i pravilima ali bez razumijevanja za tuđe prehrambene navike. Općenito pišemo kaj ne ? Ipak to je karakteristika našega društva. Sve moje je sveto i ja sam najvažniji.

Borba za prava životinja i pljuvanje po ljudima koji jedu meso je par katova niže pa ajd nemojte ljudi ići u te vode.
Opet ponavljam, nitko ne zagovara nasilno hranjenje ljudi veganskom hranom i sigurna sam da bi autorica bila puna razumijevanja prema kolegama koji bi si donijeli za gablec ono što im se jede. Ako opet ne pričamo o autorici, nego o nekim imaginarnim veganima koji ne toleriraju da se u prostoriji u kojoj se nalaze jede meso, onda se slažemo da su to budale,
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:01   #289
Ne da mi se više

Častiti znači poštovati nekoga i željeti ga usrećiti.
Donošenjem hrane koja isključivo usrećuje onoga tko plaća hranu, oduzimanje izbora meni... nije čašćenje nego suptilno, fino nametanje. Prekenjavanje i nametanje svoje hrane i sve zamotano u šareni papir.
E pa u tom slučaju odoh radije po pecivo a ta osoba neka časti sebe sa stvarima koje ona najviše voli jesti. Ionako je donijela baš sve sebi prilagođeno pa nek sjedne i pojede to.
Očito joj nije stalo da sam ja počašćena i sretna sa izborom, nego samo ona.To je bezosjećajnost i egoizam pa...ajd bok.
Radije glođem svoj suhi slanac za radnim stolom.
Kaputt.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:10   #290
O jebote, daj se više propij ili nešto.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:11   #291
Ukratko, kad si bila i vege ti si bila iznad ostalih i nisi ni pomišljala da nema pršuta na stolu. Nisi ti neka bez sisa i guzice!
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:12   #292
Fascinantno je koliko si sposobna ignorirati činjenicu da za veliku većinu vegana veganska hrana nije nešto što oni "vole jesti", nego jedina hrana koja postoji.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:12   #293
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
O jebote, daj se više propij ili nešto.
Uvijek možeš postati tema dana na današnjoj dozi šovinizma .
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 18:50   #294
Kad sam bila klinka nisam poznavala nikog tko je vegan ili vegetarijanac.
Sad odjednom vidim da je taj trend pošteno zahvatio Hrvatsku a prvenstveno Zagreb.
U ovom mom malom gradiću i u firmi i dalje svi jedu sve.

Najbolje mi je bilo kad sam na zadnjoj godini faksa naletila na susjedu, vegetarijanku koja je stalno držala govore o zaštiti životinja i kako ne smijemo ubijati živa bića radi hrane, kako u mraku, na stepenicama našeg haustora, u 3ujutro, skrivečki jede hamburger.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:03   #295
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Moji imaju stol na koji se stavljaju stvari koje su ti 'viška' - tipa bombonjeru koju ne voliš, kupone iz DM-a koje ne trebaš i slično. Uzmeš što ti paše, ignoriraš ono što ne i mirna Bosna.
Ajme, ovo je zakon, jel funkcionira to u praksi?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:13   #296
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Ajme, ovo je zakon, jel funkcionira to u praksi?
Je, super je Ništa ne preživi na njemu više od dva dana


Apropo glođanja suhog slanca, ja se ne bih nimalo uvrijedila da netko neće probati ono što sam napravila/donijela. Isto ne jedem hrpu stvari iz raznoraznih razloga i mrzim kad to moram objašnjavati ljudima i trpiti "pa daaaaaj, prooobaj, od ovog mog ti sigurno neće bit ništa" bla bla bla.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:16   #297
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
O jebote, daj se više propij ili nešto.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:27   #298
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Tako je. Osim toga vegetarijanska hrane ne znači samo povrće. Vegetarijanska prehrana izostavlja meso i životinjske proizvode, to je sve. Tko od nas jede za apsolutno svaki obrok meso? Ja stvarno ne vidim nikakav problem da kao jedan svejed pojedem obrok bez mesa. Pa to doma svi mi prakticiramo kaj ne? Pojedeš kelj varivo, kuha se grah sa tijestom, špageti sa šalšom od paradajza... Jebalo vas meso
Potpuno se slazem, a nadovezujem se upravo na tvoj post, jer mi se svidja da ti, kao (ako sam,dobro pohvatala) netko tko se bavi lovom, imas razumijevanja i tolerancije za ljude sa potpuno suprotnim stavom o ubijanju zivotinja.

Osim toga, opet ako sam dobro shvatila, autorica ne zeli sudjelovati u financiranju obroka koji sadrzi zivotinje, i to iz svojih moralnih uvjerenja, a ne zato da bi se pred ikime pokazala superiornom i nekoga necemu poducavala.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:31   #299
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

Pozitiva, bas si zla. Ovo je trebalo ici autorice?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:46   #300
mozda je taj x trebao ici PREKO nicka pozitiva...ovako sticemo krivi dojam.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.