Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 11:30   #1021
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
nece jer nema muda, mozda poleti koja raketica reda radi.
Niti se ne pripremaju za konkretni napad.
Sa Clintonicom se nebi mogo ovako zahebavat.
Da je Klintonice nas sad ne bi bilo..

Ajd ovaj kanarinac je bar donekle "normalan" spram nje.
zvonac_1 is offline  
Old 25.09.2017., 13:30   #1022
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
nece jer nema muda, mozda poleti koja raketica reda radi.
Niti se ne pripremaju za konkretni napad.
Sa Clintonicom se nebi mogo ovako zahebavat.
Luđačka logika ne isključuje ništa.
Ma da Clintonica je baš nešto različita od cijele galerije
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 26.09.2017., 19:25   #1023
Jo,jao stvarno je već vragu i Bogu dosta te dvojice idiota,njihovog prepucavanja i prijetnji.

Ova karikatura odlično to prikazuje.

http://www.dnevno.hr/humor/karikatur...-rata-1068362/
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 28.09.2017., 17:46   #1024
Prije te dvojce, svijet će vjerovatno uništiti:

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/...vijet-20170224
dielektrik is offline  
Old 29.09.2017., 01:57   #1025
Dajte opalite više tu kurčevitu raketu, vas dvojica. Šta se izmotavate toliko sada?
klokanovac is offline  
Old 04.10.2017., 22:01   #1026
Nikome nije palo napamet, da okidač za početak WW3 može biti upravo u Španjolskoj.

Kako se ta povijest ponavlja, to je nevjerojatno.

1936-1939...španjolski građanski rat uoči najveće svjetske katastrofe...

Slučajnost ili ne, sami procjenite...

Ako Katalonci proglase nezavisnost, spremaju se u toj zemlji velike pizdarije...
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Old 05.10.2017., 00:21   #1027
Okidača ima na tisuće,tko zna koji će u datom trenutku biti onaj fatalni.
Ili će ih biti više...
Sve u svemu,živimo na buretu baruta globalnih razmjera..
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 05.10.2017., 02:02   #1028
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nikome nije palo napamet, da okidač za početak WW3 može biti upravo u Španjolskoj.

Kako se ta povijest ponavlja, to je nevjerojatno.

1936-1939...španjolski građanski rat uoči najveće svjetske katastrofe...

Slučajnost ili ne, sami procjenite...

Ako Katalonci proglase nezavisnost, spremaju se u toj zemlji velike pizdarije...
Štoviše, neovisnost bi Katalonci mogli proglasiti za nekoliko dana. Tko bi očekivao da će se Španjolci spustiti toliko nisko i siiom bojkotirati referendum? Situacija me podsjeća pomalo na raspad Jugoslavije.
klokanovac is offline  
Old 05.10.2017., 12:03   #1029
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nikome nije palo napamet, da okidač za početak WW3 može biti upravo u Španjolskoj.

Kako se ta povijest ponavlja, to je nevjerojatno.

1936-1939...španjolski građanski rat uoči najveće svjetske katastrofe...

Slučajnost ili ne, sami procjenite...

Ako Katalonci proglase nezavisnost, spremaju se u toj zemlji velike pizdarije...
ti cim cujes petardu, odmah evo WW3 .. nije dobro
RayBan is offline  
Old 05.10.2017., 12:11   #1030
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nikome nije palo napamet, da okidač za početak WW3 može biti upravo u Španjolskoj.

Kako se ta povijest ponavlja, to je nevjerojatno.

1936-1939...španjolski građanski rat uoči najveće svjetske katastrofe...

Slučajnost ili ne, sami procjenite...

Ako Katalonci proglase nezavisnost, spremaju se u toj zemlji velike pizdarije...
Prije bih rekao da je okidač za WW3 ono masovno ubojstvo u Las Vegasu. Na refverendumu i iza njega u Kataloniji nije ubijen niti jedan čovjek. Barem koliko ja znam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 06.10.2017., 21:13   #1031


https://www.24sata.hr/fun/tvrdi-da-j...strasno-542999

evo još jednog vremenskog putnika,uz onu dvojicu/trojicu što su se javljali na ovom forumu.

Dakle nadrapali smo kako god bili da bilo...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 06.10.2017., 21:26   #1032
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Nikome nije palo napamet, da okidač za početak WW3 može biti upravo u Španjolskoj.

Kako se ta povijest ponavlja, to je nevjerojatno.

1936-1939...španjolski građanski rat uoči najveće svjetske katastrofe...

Slučajnost ili ne, sami procjenite...

Ako Katalonci proglase nezavisnost, spremaju se u toj zemlji velike pizdarije...
Teško da bi se to izrodilo u nešto većih razmijera, evo im i druga banka sad odlazi, biznisi se povlače iz Barcelone, u Valenciju, Alicante, Marid, Europa je najavila da ih neće priznati, - strmoglavit će se u neimaštinu i nesigurnost velikom brzinom ....
__________________
Cherie is offline  
Old 06.10.2017., 22:54   #1033
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Dakle nadrapali smo kako god bili da bilo...
Je, svi smo nadrapali, sudbenim vijećem krivice te i te, svakako dakako nismo baš svi krivi po istim klauzulama... recimo, moja krivica je manja jer nikad nisam izumila nuke-bomb(on)

i
čuješ ih, kad su izmislili razarnih na kubnu - sad pozivaju na 'razmiravanje'
a
reci
može li im se samo tako vjerovati (?)
Pravi Život is offline  
Old 07.10.2017., 18:16   #1034
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Teško da bi se to izrodilo u nešto većih razmijera, evo im i druga banka sad odlazi, biznisi se povlače iz Barcelone, u Valenciju, Alicante, Marid, Europa je najavila da ih neće priznati, - strmoglavit će se u neimaštinu i nesigurnost velikom brzinom ....
Tko bi rekao da je ovako nešto moguće tamo? Katalonija, koja je kapitalistička država, već desetljećima, prijeti joj sada isti scenarij kao i nama nakon osamostaljenja. Samo je razlika u tome što smo mi propali iz drugih razloga, više svojih nego tuđih, jer smo bili korumpirani, a oni će ekonomski propasti zbog tuđih razloga, jer ih EU ne priznaje kao državu. Katalonija je postala taoc međunarodnih zajednica, koje se sve sada ponašaju kao jedna država. Hrvatska je isto postala poslušnica onih koji ne žele samostalnost Katalonije.

Kada se sjetim nas, mi smo još i dobro prošli. Da smo čekali do danas ko oni, pojeli bismo govna sada, skupa s njima. Ucjenjivali bi nas sa svih strana. Izvući se iz Juge postala bi nemoguća misija.
klokanovac is offline  
Old 07.10.2017., 18:43   #1035
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da je ovako nešto moguće tamo? Katalonija, koja je kapitalistička država, već desetljećima, prijeti joj sada isti scenarij kao i nama nakon osamostaljenja. Samo je razlika u tome što smo mi propali iz drugih razloga, više svojih nego tuđih, jer smo bili korumpirani, a oni će ekonomski propasti zbog tuđih razloga, jer ih EU ne priznaje kao državu. Katalonija je postala taoc međunarodnih zajednica, koje se sve sada ponašaju kao jedna država. Hrvatska je isto postala poslušnica onih koji ne žele samostalnost Katalonije.

Kada se sjetim nas, mi smo još i dobro prošli. Da smo čekali do danas ko oni, pojeli bismo govna sada, skupa s njima. Ucjenjivali bi nas sa svih strana. Izvući se iz Juge postala bi nemoguća misija.

Kloki brate, ne idu oni nigdje...ne budi smješan...kada bi se odvojila Katalonija, pola Europe bi se počelo komadati...znači od toga nema ništa...

Malo će nešto prditi, kao oni bi se ocjepili...možda će ako proglase neovisnost, par stotina platiti glavom, ovi ostali će shvatiti da je to borba protiv vjetrenjača.

Tu sva priča završava...
__________________
logika je da nema logike
felga is online now  
Old 08.10.2017., 00:23   #1036
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Katalonija, koja je kapitalistička država,
Zar se ne radi o autonomnoj pokrajini unutar države Španjolske?
Ukoliko im uspije odcijepiti se od države... što će im to zapravo korisnog donijeti, ionako politikom neće proć bez EU zajednice... proštudirano kroz povijest, primjerice, bivše Juge: prvo se svi moraju dobrano posvađati da bi se onda poslije na daljinu 'mirili', čovjeku dođe teško povjerovati kakve moduse fura politika.

Alternativni pogled na nemilu situaciju? Paa što nego čisto se sumnja da bi unatoč svemu bili odgovorni zbog potezanja 3.rata, ne al zbilja te stvari su daleko dalje od njihovog dometa. Sve u svemu, kako se kaže, zašto forsirati nečiji ostanak u nečijoj zajednici, bilo bi normalnije ako se neki već žele odcijepiti od nečega, a onda nek ih se pusti, ako misle da će svoj boljitak znati bolje porediti sami, obzirom da odlazak ne znači istovremeno i napuštanje Evrope, jer pa a kam bi oni otišli, ne valda u Afriku, il kam već na drugi kraj svijeta...
Pravi Život is offline  
Old 08.10.2017., 23:37   #1037
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da je ovako nešto moguće tamo? Katalonija, koja je kapitalistička država, već desetljećima, prijeti joj sada isti scenarij kao i nama nakon osamostaljenja. Samo je razlika u tome što smo mi propali iz drugih razloga, više svojih nego tuđih, jer smo bili korumpirani, a oni će ekonomski propasti zbog tuđih razloga, jer ih EU ne priznaje kao državu. Katalonija je postala taoc međunarodnih zajednica, koje se sve sada ponašaju kao jedna država. Hrvatska je isto postala poslušnica onih koji ne žele samostalnost Katalonije.

Kada se sjetim nas, mi smo još i dobro prošli. Da smo čekali do danas ko oni, pojeli bismo govna sada, skupa s njima. Ucjenjivali bi nas sa svih strana. Izvući se iz Juge postala bi nemoguća misija.
Sto posto. S tim da nije nekome odgovaralo da se stara Juga raspadne ne bi mi ni onda izašli ...

A što se tiče Katalonije i šta joj se sprema ako proglasi samostalnost, to ti je neumoljiva logika kapitala ..... ne znam šta su mislili, da će se odvojiti od Španjolske i odmah će im poteći med i mlijeko jer imaju svoju neovisnost..... Kao da kapital i domoljublje, profit i nacionalni ponos, financije i samostalnost idu zajedno.

Dapače u vremenima nesigurnosti i finacije i kapital i biznisi i projekti i ulaganja se povlače .... Šta su mislili, da će ih Europa automatski priznati kao zemlju članicu, čestitati, i da će imati iste uvjete uvoza, izvoza, ulaganja?

To ti je kao da se neka dama rastaje od svog dobrostojećeg muža i misli da će njegova bogata rodbina je i dalje tretirati isto kad prekine veze s njim. Dapače Europa će okretanjem od Katalonije i nepriznavanjem njenog Europskog statusa jednom kad izađi iz Španjolske pokazati zorno svima koji se žele odcjepiti šta ih čeka: financijska nesigurnost i izgledno osiromašenje ....
__________________
Cherie is offline  
Old 08.10.2017., 23:55   #1038
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da je ovako nešto moguće tamo? Katalonija, koja je kapitalistička država, već desetljećima, prijeti joj sada isti scenarij kao i nama nakon osamostaljenja. Samo je razlika u tome što smo mi propali iz drugih razloga, više svojih nego tuđih, jer smo bili korumpirani, a oni će ekonomski propasti zbog tuđih razloga, jer ih EU ne priznaje kao državu. Katalonija je postala taoc međunarodnih zajednica, koje se sve sada ponašaju kao jedna država. Hrvatska je isto postala poslušnica onih koji ne žele samostalnost Katalonije.

Kada se sjetim nas, mi smo još i dobro prošli. Da smo čekali do danas ko oni, pojeli bismo govna sada, skupa s njima. Ucjenjivali bi nas sa svih strana. Izvući se iz Juge postala bi nemoguća misija.
U Spanjolskom Ustavu nema odrebi o pravu na samoopredjeljenje i odcjepljenje.
U Jugoslavenskom Ustavu stoji da narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje, na osnovu svoje slobodno izražene volje...itd...
Dakle Hrvatska je imala pravno pokrice u Ustavu da odrzi referendum o odcjepljenju od Jugoslavije...dok Katalonija to nema i elipa koja to organizira grubo krsi Ustavni poredak zemlje.
Sad ce neki rec kako i zasto su nas srbi napali i bla bla...Ali da RH nije imala ustavno pravo na odcjepljenje vjerujte da bi nas dobro satrali u zacetku te ideje.Sa tim ustavnim pravom Rh je dobila na vremenu sa tim "povuci potegni" i u medjuvremenu smo se naoruzali.
Dakle zahvalimo Ustavu iz Yugo 1974.
A vjerujem da se vecina Katalonaca ne zeli odcjepiti.
Molim one koji su 1990 bili na maminoj sisi i ne znaju okolnosti u SFRJ da me ne citiraju.


Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 09.10.2017., 02:19   #1039
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
U Spanjolskom Ustavu nema odrebi o pravu na samoopredjeljenje i odcjepljenje.
U Jugoslavenskom Ustavu stoji da narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje, na osnovu svoje slobodno izražene volje...itd...
Dakle Hrvatska je imala pravno pokrice u Ustavu da odrzi referendum o odcjepljenju od Jugoslavije...dok Katalonija to nema i elipa koja to organizira grubo krsi Ustavni poredak zemlje.
Sad ce neki rec kako i zasto su nas srbi napali i bla bla...Ali da RH nije imala ustavno pravo na odcjepljenje vjerujte da bi nas dobro satrali u zacetku te ideje.Sa tim ustavnim pravom Rh je dobila na vremenu sa tim "povuci potegni" i u medjuvremenu smo se naoruzali.
Dakle zahvalimo Ustavu iz Yugo 1974.
A vjerujem da se vecina Katalonaca ne zeli odcjepiti.
Molim one koji su 1990 bili na maminoj sisi i ne znaju okolnosti u SFRJ da me ne citiraju.


Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Neću sada uspoređivati nas i Katalonce, ali slične cirkuse sa međunarodnom diplomacijom smo i mi imali, kada smo željeli proglasiti samostalnost. Sve su karte bile okrenute protiv nas. Mislim, ok, Juga je ipak, u odnosu na jednu Španjolsku bila teška vukojebina, pa nas je bolio tuljac tko će što misliti o nama na zapadu, jer smo ionako bili uništeni korupcijom iznutra. Zapad tu nije ništa dobivao sankcijama.
klokanovac is offline  
Old 09.10.2017., 10:29   #1040
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
U Spanjolskom Ustavu nema odrebi o pravu na samoopredjeljenje i odcjepljenje.
U Jugoslavenskom Ustavu stoji da narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje, na osnovu svoje slobodno izražene volje...itd...
Dakle Hrvatska je imala pravno pokrice u Ustavu da odrzi referendum o odcjepljenju od Jugoslavije...dok Katalonija to nema i elipa koja to organizira grubo krsi Ustavni poredak zemlje.
Sad ce neki rec kako i zasto su nas srbi napali i bla bla...Ali da RH nije imala ustavno pravo na odcjepljenje vjerujte da bi nas dobro satrali u zacetku te ideje.Sa tim ustavnim pravom Rh je dobila na vremenu sa tim "povuci potegni" i u medjuvremenu smo se naoruzali.
Dakle zahvalimo Ustavu iz Yugo 1974.
A vjerujem da se vecina Katalonaca ne zeli odcjepiti.
Molim one koji su 1990 bili na maminoj sisi i ne znaju okolnosti u SFRJ da me ne citiraju.
To sa ustavom je vrlo klimavo objašnjenje jer ne objašnjava kako je ustav nastao. Što je sa sovjetskim republikama poslije raspada SSSR-a na primjer? Po tome ni oni nisu smjeli otići iz njega.
Što je sa bilo kojom skupinom ljudi, narodom, nacijom? Po tebi je dovoljno da netko okupira nekoga, donese ustav koji govori da se ovaj ne smije odcijepiti i za vijeke vijekova onemogući otcijepljenje.
Ustav vrijedi do one točke kada želja za nezavisnošću postaje veća. To nije urezano u kamen niti prirodni fizikalni zakon koji se ne može mijenjati. Bilo tko tko zastupa i brani čovjekovu ili narodnu želju za slobodom i neovisnošću ne smije reći niti riječ protiv želje Katalonaca za odvajanjem. Imali su referendum (tome on i služi) i 90% ljudi je glasalo za nezavisnost usprkos teroru policije. To je vrlo jasan i nedvosmislen pokazatelj želje za neovisnošću. Ustav tu nema što tražiti. Jebeš ustav i onoga tko ga je sastavljao. Ako većina Katalonaca želi van zar ih onda treba mlatiti pendrecima? Odvesti na elektrošokove? Zatvoriti? Otvoriti konc-logore za njih?
Zastupaš li ti neka demokratska stajališta kojima je čovjekovo pravo na slobodu i narodno pravo na samooprijedjeljenje nešto ćemu treba težiti ili zastupaš autoritativno i represivno društvo u kojem se ne smije raditi ništa što je u suprotnosti sa vlašću i njenim zakonima?

A te priče o tome da većina ne želi otcijepljenje su samo medijski spinovi i manipulacije. "Tiha većina" kako kažu ...hebote, a što su onda spriječavali referendum kad bi po tome unitaristi pobijedili ?!? Kaj ti stvarno pored svih medijskih prosera, patki, manipulacija, laži o svim važnijim svjetskim događajima vjeruješ da većina Katalonaca želi ostati u Španjolskoj?
Kerefek76 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.