Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2017., 15:12   #1261
Quote:
-Damon kaže: Pogledaj post
Apsolutno.
Sila je to. Pogotovo sa ovim odlaskom u Irsku i Njemacku i propasti agrokora. I ekonomski i vojno i demografski geo politicki i u svakom pogledu ste sila. Sve velike sile su na vasoj strani pocevsi od Njemacke. Ja bih vas zamolio da imate malo milosti prema nama i da ne koristite taj jaki uticaj kojeg imate u EU parlamentu toliko zestoko. Ubise nas ovi ambasadori iz Njemacke, Velike Britanije i EU...uvijek su na vasoj strani i jebu nas u zdrav mozak... NOT

E moji Hrvati... ko guske ste u magli. No mora vam se priznati da ste u jednom aspektu majstori. Imate drzanje i barem sami sebe ubjedjujete da ste faktor. A i to je kvalitet. Dok je Bosnjacki mentalitet ali i Srpski upravo u tome da kada sive ide okej opet trebas kukati. Vas mentalitet je kada ste totalno u kurcu onda ste najjaci na rijecima. To je hercegovina.
JozoKrivi is offline  
Old 21.10.2017., 16:00   #1262
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Stav Beograda je jasan, njima je cilj povezivanje i priključenje auto ceste Beograd-Užice, da ne bude slijepo crijevo.
Što vas mediji filuju, to ćemo da vidimo šta će biti s tim projektom.
Ta trasa preko Tuzle nema smisla pored Vc, nije da nas i briga za autocestu srpsko-muslimanskog bratstva i jedinstva, samo budi siguran da Hrvati neće sudjelovati u vraćanju kredita, taj harač Turcima nek otplaćuju vaša unučad.
Naravno da će i BH Hrvati otplaćivati i još će sami sebe ubjediti da su zbog toga patriote i to duple - BH i RH. Tako će moći nastaviti misliti da su i dalje najveći nosioci EU vrijednosti.

Zar vi u HERC niste čuli da je Putin na temu milijardu EUR duga koje mu je progugutala kolindica jakovljeva pozvao direktora SBER banke na raport i pitao ga koliko godišnje banka zarađuje? 10-11 milijardi! Putin: "Pa onda je ovih milijarda sitnica zar ne " Dakle, putko dopušta vladi HR da malo dođe do daha, da se ponada da nije sve izgubljeno. Zašto Putin to radi???

Ajmo moguće odgovore na sunce!

Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Kakvih sve trollova ima na ovom forumu. Povlacim se sa ove teme.
Ima trolova raznih vrsta, dobroćudnih i zloćudnih! Ovdje je rasizam strogo zabranjen, a trolovi su po nekima zasebna rasa!

Vidjeti pod J.R.R. Tolkien...

Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
Sila je to. Pogotovo sa ovim odlaskom u Irsku i Njemacku i propasti agrokora. I ekonomski i vojno i demografski geo politicki i u svakom pogledu ste sila. Sve velike sile su na vasoj strani pocevsi od Njemacke. Ja bih vas zamolio da imate malo milosti prema nama i da ne koristite taj jaki uticaj kojeg imate u EU parlamentu toliko zestoko. Ubise nas ovi ambasadori iz Njemacke, Velike Britanije i EU...uvijek su na vasoj strani i jebu nas u zdrav mozak... NOT

E moji Hrvati... ko guske ste u magli. No mora vam se priznati da ste u jednom aspektu majstori. Imate drzanje i barem sami sebe ubjedjujete da ste faktor. A i to je kvalitet. Dok je Bosnjacki mentalitet ali i Srpski upravo u tome da kada sive ide okej opet trebas kukati. Vas mentalitet je kada ste totalno u kurcu onda ste najjaci na rijecima. To je hercegovina.
Znaš koliko tačno godina ima kako sam ja wikiju bukvalno kazao i to više puta kako njegova propaganda ima temeljno obilježje autopropagande, a da su svi drugi efekti minorni i sporedni, ali džaba...
RIOBOSS is offline  
Old 21.10.2017., 16:18   #1263
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post


Znaš koliko tačno godina ima kako sam ja wikiju bukvalno kazao i to više puta kako njegova propaganda ima temeljno obilježje autopropagande, a da su svi drugi efekti minorni i sporedni, ali džaba...
Oni su svoje vec bili zavrsili u BiH dok je NATO i EU bili na vrhuncu svoje moci. Sa povratak Turske i Rusije na svijetsku politicku scenu oni realno nemaju nikakvu sansu za opstanak.
JozoKrivi is offline  
Old 21.10.2017., 16:22   #1264
https://www.youtube.com/watch?v=2USATtjkyww

Dobar prilog. Najbolji je dio sa Svetlanom Cenić, ko čekićem u čelo...

Hebote, imenovao je SBB u NO BH Telecoma i onda - linč u STAV-u.
Ustvari više pokušaj linča, al nebitno. Bitno je istaći to da su 2 članka tog broja sedmičnika STAV bila direktno posvećena Svetlani, a pored toga bila je negativno spomenuta u barem 40% ostalih članaka u tom broju.

Hebote, glavni urednik tog STAV-a je onaj Filip Mursel još najradikalniji od društvanceta? Onaj prebjeg iz zagrebačkog Behara...kodnog imena Filip...kojemu je otac bio jedan od osnivača HDZ-a u ZG još onomad...
RIOBOSS is offline  
Old 21.10.2017., 16:43   #1265
Bošnjaci i Srbi sila nebeska, hajde Jusuf barem kaže sto mu na srcu leži, možda nije dobio šalabahter za takiju, šta li već.
Nadasve zanimljivo čitati o posljedicama štokholmskog sindroma kojeg su im zadali Srbi, nadam se da će biti još ovako zanimljivog štiva za čitateljstvo iz Hrvatske.

Srbima se zaista mora odati počast kako su im zadali strah u kosti.
zrimo is offline  
Old 21.10.2017., 17:33   #1266
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Bošnjaci i Srbi sila nebeska, hajde Jusuf barem kaže sto mu na srcu leži, možda nije dobio šalabahter za takiju, šta li već.
Nadasve zanimljivo čitati o posljedicama štokholmskog sindroma kojeg su im zadali Srbi, nadam se da će biti još ovako zanimljivog štiva za čitateljstvo iz Hrvatske.

Srbima se zaista mora odati počast kako su im zadali strah u kosti.
Kakvu smo mi tek strah zadali u kosti onda tokom 500 godina osmanske vladavine...

Svijet se bazira na interesima. Ne na ideologiji ili strahu iz proslosti.
JozoKrivi is offline  
Old 21.10.2017., 21:53   #1267
Da samo znaš koliko vas Srbi vole i podnose da s vama grade neku budućnost, u najmanju ruku vas vole koliko i mi, oni će polovicu BiH koju im je Alija ostavio u amanet ponijeti sa sobom u Srbiju i to je jedini interes Srba.
Dokle ste spali da mislite da oni s vama takvima žele nešto imati, dobit ćete granični prijelaz u sred Sarajeva i to će biti jedina veza koja njih zanima.

Mile briše cipele od Bošnjake i njihovog vođu Bakira, svaka mu čast :klap:
Quote:
"Moja država je Republika Srpska. Ja volim Republiku Srpsku i Srbiju, a Bosna i Hercegovina mi je neko moranje. Najbolje to potvrđuje Izetbegovićeva izjava kako on nekome daje nešto u amanet. Koji Erdogan, kakav Alija Izetbegović? Oni mogu da daju Erdoganu ono što imaju lično. Pa neka nose tamo, a već su i odnijeli. Sve što su za vrijeme rata pokrali Alija Izetbegović i njegova porodica to mogu dati. To njihovo i ja nemam s tim ništa"
http://dnevnik.ba/vijesti/dodik-sve-...-nose-u-tursku
zrimo is offline  
Old 21.10.2017., 22:56   #1268
https://www.youtube.com/watch?v=5lcMBks08YU
Od zlatnih kašika do biroVa za nezaposlene.
Pućko is offline  
Old 21.10.2017., 23:02   #1269
Koja korist od autoceste preko Tuzle?

Ovo je sadašnji plan;
http://jpautoceste.gmapa.ba/images/k...cesta1500j.jpg
Uz VC, dodana je još jedna trasa (pričalo se o srpskom bojkotu VCa, iako je Srbima poveznica Doboj-Modriča dio njihove "koridorske" autoceste).
Ako se doda još jedna, od Tuzle za Bijeljinu i dalje prema Drini...

Tuzla će postati svjetsko križanje autocesta, jače nego Njemačka
No išao sam googlati točnu trasu, ispada da link prema Bijeljini neće biti poseban, nego će se samo nastaviti na srpski "koridor", a nakon nje valjda na AC zg-bg http://edessa.topo.auth.gr/X/Road/01.jpg ili će Srbija imati 2 autoceste na 5 km jednu od druge

Inače ovo je karta ideje;
http://www.faktor.ba/bundles/website...72262trasa.jpg
Umjesto da se proširuje AC do Užica, radit će se paralela VC preko Olova i Kladnja da bi muslimani lakše iz Tuzle selili u Sarajevo...
https://imgur.com/a/Esx0T
Dakle, za poveznicu između 2 sela, muslimani su spremni priznati srpski koridor.
No ajde, ovaj Olovo-Kladanj će im biti kičma. Zenica im je očito predaleko.
Wikiceha is offline  
Old 22.10.2017., 00:57   #1270
Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post
RS zaduzeniji i od djavola, svjeza vijest:

https://www.klix.ba/biznis/finansije...ropi/171020082

Govedarica o katastrofalnom stanju u RS:

https://www.youtube.com/watch?v=iJ6smUaPE3A

E jesi nasao izvore. Oba godinama najavljuju dodikov bankrot. Podsjecaju me na komunjare koji su do sezdestih ponavljali "Trst je nas", a onda krenuli po suskavc bas u taj Trst.

Quote:
JozoKrivi kaže: Pogledaj post

Hrvati u svemu tome su nebitni; tu se radi o mnogo vecim interesima od same BiH.

I ponavljam; Bosnjake NE ZANIMA Banja Luka. Bosnjake zanima FBIH i to ce tako biti u narednih 50 godina. Srpska politika (ona koja dolazi iz Beograda i koja vrsi uticaj nad PDP-om i SDS u BiH) ce uvijek podrzavati Bosnjake u svojim odnosima sa Hrvatima jer su vec nasli zajednicki jezik i veci interes.
E jesi nasao konja na kojeg ces se kladiti. SZP kako je krenuo do izbora srozace se na nivo Mihaljice (svaka partija po jednog poslanika, ukupno 5-6 u RS). Sad duvaju u pistaljke u skupstini (kupio im Soros), a poslije izbora moci ce duvati ispred skupstine. A i te pistaljke su im ostale od prosle godine kad stu pravili majdan u BL, pa je Soros dao pare Cavicu da kupi pistaljke (kupljene su u jednoj kineskoj podavnici i kostale su oko 100$ po komadu).

Slobodno zaboravi na te kalkulacije. I poslije izbora ostaje Cavic i ostaje Dodik. A vi sebi izaberite Vucica ili Erdogana, nije vazno.
tihobl is offline  
Old 22.10.2017., 01:04   #1271
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Da samo znaš koliko vas Srbi vole i podnose da s vama grade neku budućnost, u najmanju ruku vas vole koliko i mi...
Srbi u RS vole ih vise nego hrvati u FBiH.
Cak i Hrvati u RS ih vise vole od hrvata u FBiH.
Proslo je 20 godina od razgranicenja, vidjamo ih kad iz Svedske krenu na more pa svrate koji dan u zavicaj.

Kod vas je drugacije: vama je u federaciji kao srbima na Kosovu.
tihobl is offline  
Old 22.10.2017., 09:20   #1272
Dobro meni nije jasno, umjesto da autoput ide kroz Rogaticu i Višegrad te Užice te se tako razviju koliko toliko i te regije, Vučić potpisao da ide kroz Tuzlu, pa Bijeljinu i onda u Beograd. Jel to Vučić radi na ekonomskom rastavljanju Srba BiH, a bogami i ovih Srba koji nisu tik do Beograda.
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Old 22.10.2017., 09:21   #1273
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Srbi u RS vole ih vise nego hrvati u FBiH.
Cak i Hrvati u RS ih vise vole od hrvata u FBiH.
Proslo je 20 godina od razgranicenja, vidjamo ih kad iz Svedske krenu na more pa svrate koji dan u zavicaj.

Kod vas je drugacije: vama je u federaciji kao srbima na Kosovu.
Znači li to da vi volite Albance sa Kosova?
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Old 22.10.2017., 13:23   #1274
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
Dobro meni nije jasno, umjesto da autoput ide kroz Rogaticu i Višegrad te Užice te se tako razviju koliko toliko i te regije, Vučić potpisao da ide kroz Tuzlu, pa Bijeljinu i onda u Beograd. Jel to Vučić radi na ekonomskom rastavljanju Srba BiH, a bogami i ovih Srba koji nisu tik do Beograda.
Dio od Brčkog do Bijeljine, pa dalje u Srbiju je ionako dio autoceste "koridor" koja bi trebala povezati BL sa Srbijom.
Dio od Brčkog (pa i Orašja) do Tuzle je ionako dio autoceste paralelne s VC koju su izglasali muslimani jer su se "bojali" opstrukcije RSa na potezu Doboj-Odžak, iako je veći dio toga dio srpske ac "koridor" (Doboj-Modriča, a onda ima još par km spojiti se na Odžak), a i htjeli su povezati Tuzlu.
Po ovome, jedini dio koji je novi je poveznica Tuzla-Sarajevo, odnosno ac kroz brdska sela Olova i Kladnja (i financiranje dijela koridora, te muslimanske paralelke na Tuzlu, ali to su već stariji planovi).
Wikiceha is offline  
Old 23.10.2017., 09:01   #1275
Predsjednik Opće skupštine Ujedinjenih naroda i bivši visoki predstavnik u BiH Miroslav Lajčak: BiH je među onim zemljama koje opskrbljuju strane borce i taj fenomen je tu.
http://hms.ba/lajcak-bih-opskrbljuje...fenomen-je-tu/

Velikobošnjačko nadri tumačenje Ustava od Kruga 99 sarajevske asocijacije za podvaljivanje bošnjačkog hegemonizma.
Na sesiji ove udruge, tobož neovisnih intelektualaca, “prosvjetitelj” prof. Hazim Bašić “otkrio” kako se eto u posljednje vrijeme koriste krive interpretacije konstitutivnosti naroda.

Quote:
Prema Ustavu, konstitutivni narodi su ustavnotvorni narodi to jest oni koji su utvrdili Ustav BiH. Jedna izvedenice od tog pojma, koja je nedavno plasirana u politički prostor jeste pojam jednakopravnost naroda, koja nije ustavna i pravna kategorija, koja je jednakopravnost građana i individua, a ne nekih kolektiviteta – ustvrdio je profesor Bašić.
Bašić ovom tvrdnjom osim što neizravno pokazuje svoje opredjeljenje protiv jednakopravnosti naroda u BiH, pokušava i obmanuti javnost.

Prvi element koji tomu svjedoči je institucija Predsjedništva BiH koja, po Ustavu, predviđa tri člana i to, ne tri građanina, tri indivude, već izrijekom jednog Bošnjaka, jednog Srbina i jednog Hrvata. Druga institucija koja pokazuje ustavnu opredjeljenost prema jednakopravnosti konstitutivnih naroda je Dom naroda, koji, po Ustavu, ima podjedan broj izaslanika konstitutivnih naroda, po pet Bošnjaka, Hrvata i Srba. Zakon o Vijeću ministara, također, predviđa pojednak broj predstavnika tri konstitutivna naroda i jednu ministarsku poziciju za ostale.
http://hms.ba/asocijacija-za-podvalj...jivao-javnost/
zrimo is offline  
Old 23.10.2017., 12:27   #1276
to je ono što sam pisao. jedan od velikobošnjačkih spinova je pokušavat prodat pripadničku demokraciju umjesto predstavničke. eto ne treba hrvatski član predsjedništva predstavljat hrvate, dovoljno je da bude hrvat.

rat u njihovim glavama još uvijek nije završio samo sad koriste druga sredstva.

uglavnom, radikalni mudžahedini mogu verglat kolko hoće, ustavni sud je jasan

Quote:
Nadalje, Ustavni sud podsjeća da se prema općem načelu demokracije pravo na demokratsko odlučivanje ostvaruje legitimnim političkim predstavljanjem koje mora biti utemeljeno na demokratskom izboru onih koje predstavlja i čije interese zastupa. U tom smislu veza između onih koje predstavlja i njihovih političkih predstavnika na svim administrativno-političkim razinama je ta koja omogućava legitimitet predstavnicima zajednice. Dakle, samo legitimitet predstavljanja stvara temelj za stvarno sudjelovanje i odlučivanje.

Ustavni sud ponovo podsjeća na opće načelo demokracije da vlast u državi proistječe iz naroda i pripada narodu. Iz Ustava Bosne i Hercegovine slijedi da je Ustav Bosne i Hercegovine kao narod označio konstitutivne narode koji zajedno sa Ostalima i građanima Bosne i Hercegovine čine zajednicu državljana koja jednakopravno ostvaruje vlast putem svojih predstavnika, a pravo na demokratsko odlučivanje ostvaruje se legitimnim političkim predstavljanjem koje mora biti utemeljeno na demokratskom izboru te zajednice državljana koju predstavlja i čije interese zastupa. Međutim, iz navedene alineje Preambule Ustava Bosne i Hercegovine slijedi da je ustavotvorac imenovao, odnosno označio konstitutivne narode (Bošnjake, Srbe i Hrvate) kao posebne kolektivitete i priznao im jednaka prava, tj. da je „podvukao“ poseban, jednakopravan i jednak status Bošnjaka, Hrvata i Srba kao konstitutivnih naroda. U svezi s tim Ustavni sud podsjeća na svoju Odluku broj U 5/98 (odluka o konstitutivnosti) u kojoj je Ustavni sud istaknuo: „Ovo označavanje u Preambuli, stoga, mora biti shvaćeno kao jedan natkrovljujući princip Ustava BiH kojem se entiteti moraju u potpunosti povinovati prema članu III/3.(b) Ustava BiH.
za razliku od mojih bošnjačkih sugovornika kao i sarajevskih medija, političkih stranaka i "intelektualaca i njihovih krugova", ja podatke ne izvlačim iz guzice. to vam je citat iz službenog lista o presudi ustavnog suda o izboru u dom naroda. članak 47 i 49.

službeni list, članak 47 i 49

Zadnje uređivanje Samo jako! 1994 : 23.10.2017. at 13:27.
Samo jako! 1994 is offline  
Old 23.10.2017., 20:22   #1277
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dio od Brčkog do Bijeljine, pa dalje u Srbiju je ionako dio autoceste "koridor" koja bi trebala povezati BL sa Srbijom.
Dio od Brčkog (pa i Orašja) do Tuzle je ionako dio autoceste paralelne s VC koju su izglasali muslimani jer su se "bojali" opstrukcije RSa na potezu Doboj-Odžak, iako je veći dio toga dio srpske ac "koridor" (Doboj-Modriča, a onda ima još par km spojiti se na Odžak), a i htjeli su povezati Tuzlu.
Po ovome, jedini dio koji je novi je poveznica Tuzla-Sarajevo, odnosno ac kroz brdska sela Olova i Kladnja (i financiranje dijela koridora, te muslimanske paralelke na Tuzlu, ali to su već stariji planovi).
ma sve pet, samo ne vidim kakva bitna korist Srbima iz RS-a jer ostavljaju jug onda prometno odsjećen i on će ekonomski ubrzano propadati, na to sam mislio?
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Old 23.10.2017., 21:25   #1278
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
ma sve pet, samo ne vidim kakva bitna korist Srbima iz RS-a jer ostavljaju jug onda prometno odsjećen i on će ekonomski ubrzano propadati, na to sam mislio?
Dobit će koridor brže.
A za istok RSa, je da će ljudi iseljavati iz toga i da će biti šuma, ali neće ni netko drugi u nju naseliti...

Slažem se da je glupo rješenje.
Wikiceha is offline  
Old 23.10.2017., 22:03   #1279
Koridor će se izgraditi kad tad, ali za jug je ovo jedinstvena povijesna prilika koja se neće ponoviti, ali šta bi ja ne odlučujem
__________________
Lica sa ulica, koja zaboraviš u letu,
čim ubrzaš svoju petu
jarovit ratnik is offline  
Old 23.10.2017., 22:23   #1280
Quote:
jarovit ratnik kaže: Pogledaj post
Koridor će se izgraditi kad tad, ali za jug je ovo jedinstvena povijesna prilika koja se neće ponoviti, ali šta bi ja ne odlučujem
Logičnije bi im bilo da idu na Višegrad, da.
No ovo je bolje za nas. Više stanovnika će se sliti u Sarajevo, a više BiH (i to dijela gdje nema Hrvata) će postat šuma.
Wikiceha is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.