Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 01:26   #1
Porez na nekretninu - problem vlasnistva

Molio bi savjet. Baka s tatine strane, koja je umrla prije dvadesetak godina, "imala" je zemljiste sa starom kucom koje je raseljeno prije otprilike pedesetak godina i danas je u rusevnom stanju i zaraslo. To zemljiste s kucom formalno je u vlasnistvu njenog pokojnog oca (mog pradjeda), a nakon njegove i naknadno njene smrti nije doslo do podjele zemljista medju nasljednicima vec se sve jos uvijek vodi na njegovo ime. Nista od toga nije legalizirano. Moj otac, koji je medju nasljednicima, je tesko bolestan i nije se u stanju nositi s podjelom niti legalizacijom ni fizicki ni financijski. S obzirom na to da se uskoro uvodi porez na nekretnine i da sam u jednom dnevnom listu procitao slijedecu frazu:

"Na upit što će biti s imovinom za koju nije poznat vlasnik, komentar je slijedeći: za takve objekte, naime, zakon predviđa da one dobiju zastupnika po službenoj dužnosti"

Moze li mi netko upucen objasniti znaci li to, da ako ne zelimo da drzava iza 1.1.2018. "dodijeli zastupnika po sluzbenoj duznosti", moramo do tada predati papire za legalizaciju i provesti podjelu medju nasljednicima, ili se to na nas ne odnosi jer je ime vlasnika poznato u knjigama iako je odavno pokojni?

Ukratko, sto ce se dogoditi nakon nastupanja ovog poreza s onim nekretninama kojima su formalni vlasnici umrli, a nakon njihove smrti vlasnistvo nije potpuno "rascisceno" medju nasljednicima? Tretira li se to kao "imovina kojoj nije poznat vlasnik"? Jednako bitno, ako je odgovor na zadnje pitanje negativan, kako onda uopce prijaviti porez na takvu nekretninu?

Hvala!

Zadnje uređivanje Kunta Sphincte : 16.07.2017. at 01:49.
Kunta Sphincte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 21:11   #2
Pozdrav, molio bi admina/moderatora da temu izbrise jer sam dobio odgovore. Hvala!
Kunta Sphincte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.