Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 18:03   #241
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
jednom sam za jednu prigodu radila tortu, namučila se sa 100 slojeva, pa krema, pa 2 različita biskvita, glazura, ukrasi.... a jedna druga ženska je donesla tortu od kupovnog bijelog biskvita, između je nasjeckala voće i stavila šlag. ako tad nisam poludila kad su ljudi rekli da su obje torte baš fine, ali da im je ova voćna možda čak i bolja.
I hear your pain, sista!

Ja volim raditi torte, i lijepo ih uredim i sve, ali jednom prigodom sam se baš loše osjećala, imala sam neku glavobolju, raspored mi se u zadnji tren napunio s milion neodgodivih gluposti, a dolazili su mi gosti i činilo mi se najlakše i najbrže da složim tu kupovnu tortu - i uzmem ja biskvit, one gotove kreme za torte kojima samo dodaš mlijeko i miješaš ih kao šlag, na vrh stavim neke ukrase, rashladim i poslužim. Uz tu tortu, bila je još jedna vrsta kolača i jedna vrsta keksa, koje sam napravila dan ranije, dok me još nije boljela glava i dok sam imala vremena.

I što je pobralo najveće pohvale? Torta!

"Ajme, Trubo, sve tvoje torte su fantastične, ali ova je vrh!"

Pa ti nešto reci.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:24   #242
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
I hear your pain, sista!

Ja volim raditi torte, i lijepo ih uredim i sve, ali jednom prigodom sam se baš loše osjećala, imala sam neku glavobolju, raspored mi se u zadnji tren napunio s milion neodgodivih gluposti, a dolazili su mi gosti i činilo mi se najlakše i najbrže da složim tu kupovnu tortu - i uzmem ja biskvit, one gotove kreme za torte kojima samo dodaš mlijeko i miješaš ih kao šlag, na vrh stavim neke ukrase, rashladim i poslužim. Uz tu tortu, bila je još jedna vrsta kolača i jedna vrsta keksa, koje sam napravila dan ranije, dok me još nije boljela glava i dok sam imala vremena.

I što je pobralo najveće pohvale? Torta!

"Ajme, Trubo, sve tvoje torte su fantastične, ali ova je vrh!"

Pa ti nešto reci.
Ja bih se ubila.
__________________
I demand unconditional love and complete freedom. That is why I am terrible.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:43   #243
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 22:14   #244
ja bas ne volim tortaste torte prepune svega, pretesko mi je to i preslatko.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:19   #245
Evo pojedinci iz mog radnog kolektiva su se dosjetili brilijantne ideje da skupljaju pare za poklon kolegici. Razlog - okrugla godišnjica staža. A nije ni 60. Koji kurac. Odbila sam.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:28   #246
okrugla godišnjica, kao 10, 20? pa za takve obljetnice obično neke firme poklone jednu plaću i sat ili nešto tog tipa. a ne da suradnici skupljaju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:31   #247
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
okrugla godišnjica, kao 10, 20? pa za takve obljetnice obično neke firme poklone jednu plaću i sat ili nešto tog tipa. a ne da suradnici skupljaju.
Nema toga kod nas, a i ovo je presedan. Ma da ne bi. Pa onda završit na davanjima za okrugle rođendane i godišnjice braka. Koji im je vrag?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:34   #248
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Evo pojedinci iz mog radnog kolektiva su se dosjetili brilijantne ideje da skupljaju pare za poklon kolegici. Razlog - okrugla godišnjica staža. A nije ni 60. Koji kurac. Odbila sam.
Bilo bi jako čudno da joj je 60-ta godišnjica rada.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:35   #249
pretpostavljam da se toga sjetio netko kome se isto bliži okrugla.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:35   #250
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Bilo bi jako čudno da joj je 60-ta godišnjica rada.
Al ne bi bilo čudno da joj se kupuje. Stara, svaka ti čast, ajde sad doma i ostani tamo.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:39   #251
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Al ne bi bilo čudno da joj se kupuje. Stara, svaka ti čast, ajde sad doma i ostani tamo.
Imala bi barem 78 godina. Di ti radiš?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:40   #252
joj, pješčana. centriraj se pa se vrati.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:40   #253
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Imala bi barem 78 godina. Di ti radiš?
Imala sam profu na faksu u tim nježnim godinicama, 76. Spomenuta godišnjica je 25.
Da ipak dam, meni je 10. dogodine.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:43   #254
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Imala sam profu na faksu u tim nježnim godinicama, 76. Spomenuta godišnjica je 25.
Da ipak dam, meni je 10. dogodine.
Jel skupljate za sve jednako?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:44   #255
ja bi uvela da svak ima svoj koeficijent.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:50   #256
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Jel skupljate za sve jednako?
Pa ne znam. Tražili su po 25. Valjda je to koeficijent. Šta ću ja dobit za tu siću, bezveze.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:16   #257
Sretna sam što imam nekompliciranu firmu po tom pitanju
Ljudi za rođendan ili odlaske iz firme donesu kolače ili eventualno neka peciva, napravimo polusatnu pauzu, podružimo se i natrag na posao. Ne skupljamo lovu već firma financira poklon-bon, svima isto.

Većina naruči neku tortu, ali jako volim kad donesu nešto što nisam dotad probala


Grupno skupljanje para za poklone mrzim jer uvijek postoji jedna osoba s nabrijanom BFF koja bi da za njen rođendan svi damo 200+ kuna jer si ona baš jaaaaaako želi nešto, a za rođendan drugih iz ekipe se ne da ništa.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:20   #258
Quote:
darija* kaže: Pogledaj post
Imam situaciju na poslu i zanimaju me tuđa mišljenja
Na ovom radnom mjestu sam relativno nova, tek šest mjeseci radim. Bliži mi se rođendan i kroz ispitivanje kolega o tome kako ću proslaviti (oni vole sve slaviti, rođenje unuka, diplome djece, novi auto...) rekla sam da planiram catering za njih s posla.

I ''problem'' je u tome što sam veganka (iako bi catering bio vegetarijanski) i počela su kao zafrkavanja s njhove strane da će ostati gladni pa kako će bez mesa, do toga je došlo da me jedna kolegica pitala zašto ne bi naručila normalne plate jer ako već plaćam neka bude nešto što svi jedu
Inače sam navikla na njihove ''šaljive'' dosjetke o svojoj prehrani za vrijeme ručka ali na to sam već oguglala

Smatram da je to čašćenje za rođendan lijepa gesta a ne nešto što se mora i imam pravo birati hranu koju ću poslužiti. Koliko sam upoznata s njima neke kolegice ne jedu gluten, ne znam moraju li ili žele, pa ne znam trebam li se i njima prilagoditi
Stvar je vrlo jednostavna - uopće ne počastiš za rođendan, jer si dovoljno pametna i samostalna da razumiješ kako se zapravo radi o običaju zaostalom od nekih davnih dana dok je firma imala 10 zaposlenih. Garantiram da će ti se javiti nekoliko kolega/kolegica kako je baš super što nisi popušila nametnuti običaj i kako je i njima već pun kurac tog neprestanog čašćenja.

Imaš kičmu, ne? Tlaka ti je? Onda napraviš kako tebi paše. Osim toga, kolege ste; ne trebate biti prijatelji, "velika obitelj" i slična sranja kakvima vas vječni zaposlenici i mediokriteti psihološki tlače.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:34   #259
ja mislim da kod nas nitko ni ne zna kad je komu rođendan. a ima nas sve skupa 6-7. Ne znam čak ni u kojem mjesecu im je rođendan ili barem u kojem godišnjem dobu. kad donesu kolače donesu, ako ne, opet dobro.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:14   #260
Bome bum svašta pročitala a bome sam nailazila na svakakve frikove koji su zlostavljali kolege sa svojom prehranom
"Uzmi Štef iz Krapine, kaj si jučer jeo čvarke,vege sir od soje, celer i gore posipane sjemenke suncokreta i chia...to ti je super fino za gablec"

Bez kerefeka i guranja u nos drugim ljudima svojih prehrambenih navika. Kada se časti druge onda se misli na one koje se časti. To ili se uopće ne časti. Kakvi crni sokovnici, rezanci od tikve sirovi i proteinsko-povrće šejkovi.
Dajte ne delajte bedake od sebe i kolega.

1.Napravi se salata od paradajza, paprike, luka, masline.
2.Nareže fini crni ili sličan zanimljiv kruh i donese nešto ovakvo.

Nu :

..i sa 5 kuhanih, razrezanih jaja i malo kiselih krastavaca.
Dofura se i nešto soka i mineralne vode uz jednu tacnu kolača. Može i bez kolača.
Nu :
Bez kerefeka ali i bez krkačine od masnih čevapa, ražnjića i odojka.
Uzmu se i domaći čvarci jer su delikatesa. No sirovi štapići od celera u umaku od veganske paštete to nisu.

To sami jedite doma ili ne nosite ništa. Šlus.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.