Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2006., 19:08   #81
Quote:
Arslan kaže:
500Kn = 3 dana zatvora? nije li to previse, mislim, 500kn je izlet do Cateza s kartama, benzinom i ruckom za dvoje, a 3 dana zatvora zvuci kao gadna trauma.
Mož mislit traume,3 dana u zatvoru među prekršajcima
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 00:16   #82
Quote:
batler kaže:
Mož mislit traume,3 dana u zatvoru među prekršajcima
Da li su sortirani zatvorenici na pocinitelje prekrsaja i kaznenih dijela ili je sve pomjesano?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 02:08   #83
Quote:
Arslan kaže:
Da li su sortirani zatvorenici na pocinitelje prekrsaja i kaznenih dijela ili je sve pomjesano?
U pitanju su različiti oblici zatvora/kaznionica s različitim režimom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:14   #84
zatvorenici i njihov slobodan vikend

nije mi ovo bas za politiku, ne znam
zanima me:
zakaj zatvorenike u hrvatskim zatvorima pustaju na vikend kuci?
onda srdjan izadje iz zatvora i pocne ubijat okolo
nije mi jasno, ak si u zatvoru onda si tamo i tocka,....kako je moguce da ubojice mogu izac za vikend???
Hana_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:23   #85
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
nije mi ovo bas za politiku, ne znam
zanima me:
zakaj zatvorenike u hrvatskim zatvorima pustaju na vikend kuci?
onda srdjan izadje iz zatvora i pocne ubijat okolo
nije mi jasno, ak si u zatvoru onda si tamo i tocka,....kako je moguce da ubojice mogu izac za vikend???
Napokon dobra tema da prikratin vrime prije izlaska . Sad nedavno je bio slučaj da je neki lik na "vikendu" napao 2 policajca, a služi kaznu za ubojstvo. O ovoj tematici nije bilo riječi dok sam ja studirao, al pretpostavljam(ne tvrdim) da izlaz dobiju zbog dobrog vladanja. Slažem se da ubojice ne trebaju imati pravo na to dok im ne istekne kazna. A sustavu je lakše da ih se rješava bar za vikend jer su zatvori i onako prepuni
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:28   #86
Quote:
Hana_ kaže: Pogledaj post
nije mi ovo bas za politiku, ne znam
zanima me:
zakaj zatvorenike u hrvatskim zatvorima pustaju na vikend kuci?
onda srdjan izadje iz zatvora i pocne ubijat okolo
nije mi jasno, ak si u zatvoru onda si tamo i tocka,....kako je moguce da ubojice mogu izac za vikend???
Ne znam točno koju je kaznu sluzio Srdjan Mlađan kad je dobio slobodan vikend. Prema nekakvim opcim pravilima vjerojatno manju od pet godina zatvora. Svrha tog puštanja je nagrada zatvorenika za dobro ponašanje i njihov privremena resocijalizacija u drustvo,tako da onaj šok kojeg bi doživjeli izlaskom iz zatvora
bude smanjen. To ti je teorijsko objasnjenje iz knjige. Praksu ti moze netko drugi bolje komentirati
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:43   #87
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Ne znam točno koju je kaznu sluzio Srdjan Mlađan kad je dobio slobodan vikend. Prema nekakvim opcim pravilima vjerojatno manju od pet godina zatvora. Svrha tog puštanja je nagrada zatvorenika za dobro ponašanje i njihov privremena resocijalizacija u drustvo,tako da onaj šok kojeg bi doživjeli izlaskom iz zatvora
bude smanjen. To ti je teorijsko objasnjenje iz knjige. Praksu ti moze netko drugi bolje komentirati
Mislim da se za ubojstvo guli minimalno 5 g osim ako nije neki privilegirani oblik( npr. čedomorstvo). Sada , nedavno, u novinama sam pročitao da je čovjek fizički napao policajca, a u zatvoru je zbog ubojstva. Valjda bi se prilikom puštanja trebala procijeniti opasnost za društvo od dotičnoga. Nekako mislim da su zatvorski kapaciteti već i ovakvih puštanja bi bilo manje, a za ubojice bi trebalo provjeriti dva puta
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:53   #88
Quote:
Dirk D kaže: Pogledaj post
Mislim da se za ubojstvo guli minimalno 5 g osim ako nije neki privilegirani oblik( npr. čedomorstvo)
Istina,ali mislim da je Mlađan završio u zatvoru zbog pokušaja ubojstva (I put).Neka me ispravi tko zna bolje.
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:05   #89
Quote:
morski2 kaže: Pogledaj post
Istina,ali mislim da je Mlađan završio u zatvoru zbog pokušaja ubojstva (I put).Neka me ispravi tko zna bolje.
Stari ne znan. Vjerovatno postoji neki zakon ili pravilnik koji to regulira, al je se nisan s tin puno nikad bavija. Trebalo bi malo istražit; imaju li oni na izdržavanju kazne psihijatra? Valjda bi i amater skužija da luđak ko Mlađan ne treba na vikend jer je bolestan. Trebalo bi s tin bit puno, puno oprezniji. Čak da se uvede od nekog tijela dodatna kontrola, ili obavezno psihijatrijsko vještačenje. Znam da je Mlađan više puta prijetio da će ponoviti kaz. djelo bude li prilike, pa mu oni daju slobodan vikend... Ostalo je povijest
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:28   #90
Sad san naša na Vjesniku. Bija je osuđen za pljačku i 2 ubojstva al je bija mlađi punoljetnik i tad i u trenutku ubojstva na vikendu (kad je ubio policajca) pa ne može dobiti više od 15 g zatvora. Evo njega uskoro natrag, a onda ključajte vrata Inače je dobio 10 g za prvo nedjelo
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:30   #91
Pardon, imao je 17 godina kod prvog zločina
Dirk D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 10:44   #92
morski ti je dobro objasnio
puštaju se kad odsluže 2/3 kazne mislim i ako imaju dobro vladanje zbog socijalizacije (ko životinje zvuci )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 16:57   #93
Nabijem ih svih na kurac , evo meni danas došla kazna od 2800 kn .

Mogu mi popušit , što uopće čekaju neka me sutra strpaju na tih 9 dana

To je nama naša borba dala da imamo Mesića za maršala

P.S.

Sutra ću obrisat guzicu sa spomenicom domovinskog rata ili da to učinim u zatvoru ?
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 21:42   #94
Supletorni zatvor

E ovako, moram platiti kaznu od 700,00 kn za prometni prekršaj ili 3 dana zatvora, pa me sad zanima, da li postoji mogucnost da platim 100kn i odem 2 dana u zatvor? U slucaju da dođe do toga da ipak odem u zatvor, da li to ulazi u moj dosje, odnosno u slucaju izdavanja potvrde o nekaznjavanju da li ce meni u toj potvrdi pisati da sam kaznjavana? Jer taj zatvor, u biti i nije zatvor, nego zamjena za novčanu kaznu, zar ne?
lana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:18   #95
Quote:
lana5 kaže: Pogledaj post
E ovako, moram platiti kaznu od 700,00 kn za prometni prekršaj ili 3 dana zatvora, pa me sad zanima, da li postoji mogucnost da platim 100kn i odem 2 dana u zatvor? U slucaju da dođe do toga da ipak odem u zatvor, da li to ulazi u moj dosje, odnosno u slucaju izdavanja potvrde o nekaznjavanju da li ce meni u toj potvrdi pisati da sam kaznjavana? Jer taj zatvor, u biti i nije zatvor, nego zamjena za novčanu kaznu, zar ne?
ja mislilm da se racuna samo kazneno djelo ili tezi prekrsaj pod kaznjavanje.
bolje ti plati kaznu, jer otvara ti se dosje. mozes imati problema kad ides negdje van.
zbog toga ides na prekrsajni sud.a potvrda se donosi sa opcinskog ili zupanijskog suda.

kad sam sređival papire za civilnu, morao sam donijeti potvrdu sa jednog opcinskog i dva zupanijska suda.
s time dam sam takoder bio novcano kaznjavan,također za prometni prekrsaj i bio na prekrsajnom sudu.kazna mi je bila 1500 kn.ali sam platio.
Markoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:32   #96
Quote:
lana5 kaže: Pogledaj post
E ovako, moram platiti kaznu od 700,00 kn za prometni prekršaj ili 3 dana zatvora, pa me sad zanima, da li postoji mogucnost da platim 100kn i odem 2 dana u zatvor?
ne postoji, uvijek je rijec o minimalno 3 dana. da ti je kazna iznosila 100 kn, opet bi bilo 3 dana...

odes li u zatvor, to nece imati nikakve veze sa tvojom tzv "potvrdom o nekaznjavanju" jer se ona samo pogresno naziva potvrdom o "nekaznjavanju", a u stvari je rijec o uvjerenju kojim se dokazuje da pred sudom, i to kaznenim sudom, a ne prekrsajnim, nije pokrenut postupak odnosno izrecena nepravomocna presuda zbog kaznenog djela...potvrda da nisi pravomocno osudjivana ti se niti ne smije izdati osim u slucaju da dokazes kako ti je potrebna za uporabu u nekoj stranoj zemlji.
testdrive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 04:57   #97
Probaj zamijenit za rad na opće dobro - ako si u nekoj manjoj sredini, to vjerojanto uopce nije organizirano (u zagrebu je tek odnedanvo postalo organizirano), i pojeo vuk magare...

Makar, netko je rekao da je rad za opce dobro samo kod kazni do kn - to je dosta nelogicno, pa ako moze kakvo pojasnjenje...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 05:28   #98
Quote:
testdrive kaže: Pogledaj post
la...potvrda da nisi pravomocno osudjivana ti se niti ne smije izdati osim u slucaju da dokazes kako ti je potrebna za uporabu u nekoj stranoj zemlji.
a za posao?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:37   #99
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Probaj zamijenit za rad na opće dobro - ako si u nekoj manjoj sredini, to vjerojanto uopce nije organizirano (u zagrebu je tek odnedanvo postalo organizirano), i pojeo vuk magare...
Ne mogu kaznu zamijeniti za rad za opće dobro, jer je takva zamjena moguca samo za kazne do 500,00 kn, a moja je 700,00 kn.

Morat cu ju platiti, mada mi se to sad prije mora nikako ne uklapa u proračun
lana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:58   #100
otvara ti se dosje, jer ako nemaš novaca za kaznu znači da si kriminalac. okorjeli. vani su ljudi koji nemaju novaca jako velik problem, neće ih ni pustiti da uđu
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.