Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2015., 22:50   #2021
ko će mog muža nagovoriti na blagoslov tate... za njim ću trčati po crkvi, ne za malom...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:54   #2022
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Misija da bude sat vremena mirna i tiha je skoro nemoguca. Ne voli se cuvati. Nikako. Manje bebe lakse to podnesu. Kum nam je zakon. :-)

A vidiš, ja bih se sa svojim iskustvom kladila u suprotno

Moja se krstila sa nepuna 4 mjeseca i bila je mirna dok je župnik nije polio vodom. Nakon toga vika i dreka, ma urnebes živi. Kuma ju je držala tih par trenutaka ostatak sam ja. Jedva sam ju umirila i to kad je već sve bilo gotovo. Na svim slikama iz crkve vidi se da je uplakana.
Meni je bilo neugodno ali svi su mi rekli da se nepotrebno optrećujem jer ona je beba, a bebe plaču. A što su si zapravo mislili nemam pojma

Bit će ti to sve ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
... all you need is love ...
MayaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 22:59   #2023
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ko će mog muža nagovoriti na blagoslov tate... za njim ću trčati po crkvi, ne za malom...
Blagoslov tate/mame je samo recinica koju s oltara svecenik kaze. "Blagoslovio Bog oca/majku ovog djeteta..". Nista strasno. Neka ti muza ne bude strah
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 23:02   #2024
Hvala na savjetima.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 06:58   #2025
Ni ja kao kuma nisam drzala dijete nego samo mama.
Moje kumce nije plakalo, ali od njih 10-ak barem ih se pola oglasilo. I obred je isto trajao kratko (ne bas 8 minuta jer je bilo vise djece), ali svakako manje od pola sata.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 07:05   #2026
Moj mali je imao 3 mj i cijelo vrijeme se ubacivao svećeniku sa auuuu, eeee, euuuu i glasnim smijanjem...to je svima bilo jako simpatično. Nije plakao, a obred je trajao skoro sat vremena (nismo htjeli misu, pa smo dobili duži obred ), s tim da on ne želi ni dudu ni bočicu i baš je bio u nekoj fazi skoka, po noći i po danu nacicavanje nonstop...pa smo izdržali
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 08:00   #2027
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post
Ima li tko tko je krstio stariju bebu (17 mj i dalje). Kako je beba to podnijela? Zanimaju me iskustva. Jer malecka već kuži, i neće baš svakome. Pa me mrvu strah kak će sve to proći. A odgađamo, i odgađamo.
još su ti ti stariji bolji nego malecke bebe
ok, moj je imao cca 8 mjeseci ali bilo mu je ultra zabavno
ja sam ga držala cijelo vrijeme (kum nenaviknut na djecu, pa da se ne muči, a i nitko ne uvjetuje tko ga mora držati)

obred je trajao cca 1 sat, sa misom, ja sam htjela bez ali su mu popljuvali, da mora biti misa ...

no, mali je cijelo vrijeme buljio u svećenika kaj radi. čak mu je i onaj molitvenik htio uzeti iz ruke. pa je zujkao po oltaru, ono, sve se blješći pa je to zabavno bilo neko vrijeme. onda mu je to dojadilo, pa je gledao malo u upaljenu svijeću šta je držao kum. nismo se inače niti pomaknuli, da ne bi mislili da smo morali naokolo nositi ga.
baš mu je bilo zabavno.
čak i ono poljevanje s vodom nije niti glasa ispustio. ja sam ga nabrzinu polegla, svećenik ga je polio, odmah sam ga vratila i sve je bilo gotovo prije nego se snašao.

a inače je strašno nezadovoljno, cendravo, mrckavo dijete, jako ga je teško zadovoljiti i stalno kmeči i tuli. ja sam imala opsežne psihičke pripreme za slučaj da cijelo vrijeme bude plakao i batrgao se, ali eto, sve je odlično prošlo.
zato mi nitko ne vjeruje kad pričam kakav je kad smo nas dvoje sami kod kuće, svi ga vide samo u tom "dobrom" izdanju i svi misle kako je poslušan. a mama ispada babaroga

mi nismo imali taj blagoslov tate...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 08:37   #2028
Slazem se s kavopijom pravite probleme gdje ih nema.. kako se taj dan probude takvi ce biti. Ako im se place nek placu... nisu oni kao mi veliki pa da glumataju da im je super i kad to nije tako

Ja sam drzala svoju cijelo vrijeme jer je kuma bila u terminu pa smo se bojali pucanja vodenjaka usred crkve i tata ju je drzao kad je bio blagoslov oca. Sve je proslo mirno i lijepo. Bebe su pavale, svecenik je odrzao propovijed, krstili ih fino i to je najbitnije...
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 08:57   #2029
Quote:
themalosunce kaže: Pogledaj post
Blagoslov tate/mame je samo recinica koju s oltara svecenik kaze. "Blagoslovio Bog oca/majku ovog djeteta..". Nista strasno. Neka ti muza ne bude strah
Jos ima tikove od vjenčanja... Sestu smo godinu u braku .

A ovo plakanje, neplakanje... Kako bude. Ne opterecujem se. Netko rece to su bebe, a bebe plaču...
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 09:25   #2030
pitala sam već na jednoj drugoj temi, ali da ponovim.
gdje u zagrebu ili bližoj okolici naručit finu tortu za krstitke, u fondanu za 20 ljudi...
pitala sam u jednoj fensi slastičarnici i rekli su mi cijenu 450 kn!!!
jesu to stvarno realne cijene za jednu tortu prekrivenu šećernom masom...
please help!
they call me Bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:53   #2031
Quote:
anamaria0811 kaže: Pogledaj post
Slazem se s kavopijom pravite probleme gdje ih nema.. kako se taj dan probude takvi ce biti. Ako im se place nek placu... nisu oni kao mi veliki pa da glumataju da im je super i kad to nije tako

.
sve to divno i krasno ako imaš ok svećenika, a ne nekog drapačozu koji te pošalje s djetetom van "da ga smiriš" jer ne podnosi da se beba plače na obredu.
pa se obred oduži na 2 sata jer ne možete bez djeteta naravno ništa.
uh, svašta sam se naslušala
zato smo i mi išli krstiti svog u drugu župu, gdje znamo da je odličan svećenik.
ali eto, od djeteta koje se praktički ne gasi cijeli dan, cijelo vrijeme je bio ko bubica

u vezi torte, to ti je ok cijena. meni su tu cijenu rekli da je "od", znači minimalna. ja sam jedino pitala za 25 ljudi, to je malo više nego tvoje, vž inače u pitanju.

Zadnje uređivanje vlovrec : 16.07.2015. at 10:55. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:03   #2032
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
sve to divno i krasno ako imaš ok svećenika, a ne nekog drapačozu koji te pošalje s djetetom van "da ga smiriš" jer ne podnosi da se beba plače na obredu.
vidila sam svakakve svečenike, ali ovo prvi put čujem - da neko bebu koja se došla krstit pošalje vanka jer plače. ali, svašta je moguće.

šta se tiče ponašanja beba, manje bebe plaču, ali ih možeš držat na mistu, veća dica ne plaču, ali trče po crkvi ... budete li zbog takvih banalnosti radili sebi stres i odgađali krštenje onda najbolje da pričekate da dite krene u srednju školu, pa da mirno sidi i ne radi buku. doduše, tada će bit možda mamurno od subotnjeg izlaska, ali bar neće trčat po crkvi. ljudi, ne izmišljajte probleme. to su dica, naravno da će bit nemirna ... još nisam srila bebu koja veze goblene.

vezano za svečanu tortu od 450 kn za 20 ljudi ... tako je i ovdi. da se razumimo, meni je to puno, ali to je standardna cijena.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:13   #2033
Nasa torta je bila za 25 osoba i kostala je 240 kn!
Radi se o okolici Zagreba, gdje smo vec prije narucivali i svadbenu tortu i kolace pa ne znam je li to onda bila cijena s popustom?! Bila je od fimo mase, gore je bilo nebo sa zvjezdama i mjesecom i andjeo te ime djeteta, a prelijevala ise iz plave u bijelo, kao pravo nebo. Dajem kontakte ako netko zeli na pm.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 13:14   #2034
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
vidila sam svakakve svečenike, ali ovo prvi put čujem - da neko bebu koja se došla krstit pošalje vanka jer plače. ali, svašta je moguće.
Frendovima je prigovarao jer je mali plakao, pa je izgrdio majku jer je dijete stalno na rukama pa je cendravo. Trebala mu je odbrusiti, bar na finjaka ga otpiliti. Kao prvo, da je stalno na rukama, ne bi bio cendrav jer bi bio naviknut i to bi mu bilo super. Kao drugo, krstiš ih svaki vikend, što se sad čudiš što su povremeno i nikakvi? Pa to su mala djeca, ne možeš očekivati da ti još lijepo i zahvale što ih polijevaš po glavi.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 14:46   #2035
Nije da odgađamo zbog male. Htjeli smo lani krstiti dok je bila 6 mj ali je kum imao 2 smrtna slučaja pa smo onda odustali, preko zime nisam ja htjela (da mogu princezu lijepo obući), a sad je stiglo ponovo ljeto (a kuma nam je u Njemačkoj) tak da ćemo sad u 8,9 mjesecu samo otići do svećenika i obaviti to.
Nećemo imati fešte, samo nas 5 i to je to.

Ali da, malo kompliciram. Malecka me uvijek iznenadi, ali u mojoj glavi je sve teško. Na kraju ona to bolje podnese od mame.
Ali ja sam mislila da mora kum cijelo vrijeme imati malu u rukama.
miatamara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 19:51   #2036
Kako sam napisala, moj je bio u tromjesečnom skoku...cijele noći i dane cicanje, nespavanje...pa smo preživjeli, ali isto sam imala sto užasnih scenarija u glavi (mi smo morali doći pola sata prije obreda, obred je razvukao na sat vremena i onda ručak koji je trajao do večeri, ono, trebamo ići doma kupati maloga - a ljudi nikako da se pokupe ). Ali, to je tako, djeca su nepredvidljiva, pogotovo tako mala i trebamo se na to naviknuti, više nema očekivanja, samo se prepustiš i bebač te iznenadi
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 08:13   #2037
Quote:
miatamara1 kaže: Pogledaj post

Ali da, malo kompliciram. Malecka me uvijek iznenadi, ali u mojoj glavi je sve teško.
.
i ja sam takva. u putpunosti te shvaćam
a mi smo imali krstitke u 18 sati, a on u 19,30 jede i spavanac. dok smo došli u restoran, svi jesti, a ja njega preskidati (nemre mi spavati u hlačama i košulji), hraniti i spavanac. malko je odćorio, pa je bio budan, pa sam ga opet uspavala.
ja sam se nadala da će zaspati i neće se više buditi, moš si misliti.
ali bilo je ok
bili smo cca do ponoći
ja sam se bojala da ćemo još duže, kako čujem do jutra se nekima znalo odužiti, ja bi popizdila
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 09:17   #2038
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
vidila sam svakakve svečenike, ali ovo prvi put čujem - da neko bebu koja se došla krstit pošalje vanka jer plače. ali, svašta je moguće.

.....
Frendici je svećenik prigovarao zašto ona sad ide hraniti dijete, da ga je doma trebala nahraniti. Bebu od 4 mjeseca. I onda je fraze dobio kad je vidio da ova vadi sisu Ma živi cirkus!

Quote:
Black Molly kaže: Pogledaj post
Nasa torta je bila za 25 osoba i kostala je 240 kn!
... Bila je od fimo mase, ....
Fimo?
Nadam se da je ipak bio ticino (fondant).
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 09:45   #2039
Kod nas je krstenje nedjeljom prijepodne.. oko 10-11. Goste pocastimo ruckom i kuci smo do 17h. Ovo kasno poslijepodne mi nikako ne bi pasalo jer i djecje rodjendane pocinjemo 16-17h najkasnije da nemam defile po kuci do 3 u noci...
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 10:25   #2040
kod nas su krštenja kad god ti hoćeš
ali najčešće u subotu popodne / navečer
samo na jednom krštenju sam bila u nedjelju ujutro, u sklopu prijepodnevne župne mise, em je dugo trajalo, em mi se u nedjelju baš ono, u ponedjeljak svi na posao i to. a gosti su svejedno ostali do ponoći, iako je sve počinjalo od "ručka", a ne "večere" kao kod nas.

inače nas je spasila moja teta, žena puna životnih iskustava, u jednom momentu se ustala i došla do moje mame i rekla: seka, mogli bi mi svi polako doma (kad su tu onda su svi u istoj kući, inače žive jedna u slo, druga u zg)
i tako su se gosti počeli osipati, oni mali mlađi su ostali mrvicu duže, ali velim, do ponoći smo svi bili spakirani i račun plaćen

jer se obično gosti gledaju, onako jedan drugog, nitko se ne usudi prvi dići od stola. čujem da se nekima nisu dali do jutra, pa ti ono, em ti beba spava, a i onda se javlja jedan drugi problem, ako su gosti jeli zadnji put oko 20 sati, onda se kao da još jedno "ponoćno jelo". i sve skupa jako povećava trošak.

a mi smo imali dosta ljudi pa još onda i to...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.