Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2011., 22:53   #21
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
i još jedna tehnička stvar.
ako uđeš u multanovim snop, a trenutak poslije uđe i auto iz suprotnog smjera, tj mimoiđu se dva auta kroz snop, jel onda nemoguće izvršit mjerenje brzine?

kolko sam skužio multanova mjeri vrijeme od ulaska do izlaska iz snopa. pretpostavljam da onda u slučaju dva kratka ulaza i dva kratka izlaza detektirana zaredom odbacuje slikanje.
u takvim slučajevima multanova slika vozila ali ne ispisuje brzinu jer nije izmjerila brzinu pošto se radi o ne realnim brzinama i multanova je "zbunjena" te ne izbacuje brzinu i slike se ne koriste u prek. postupku!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Old 31.10.2011., 09:35   #22
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post

znam da je kazna za nedavanje podataka 2000+ kuna, ali što ako se stvarno ne zna?
Onda platis kaznu. Vlasnik odgovara za svoju stvar, tko mu kriv sto ne zna tko se njome sluzi. Uostalom, vec se raspravljalo o tome na temi o prekrsajima, pa procitaj tamo sve
Katrin is offline  
Old 31.10.2011., 14:17   #23
pa nije stvar da ne zna tko se njome služi, stvar je da ne zna poslije mjesec ili dva. šta bi trebali u neku bilježnicu evidenciju vožnje pisat?

to da ti stigne kazna za tjedan dana i ne znaš tko je vozio, pa te za to odrape po džepu bi bilo još prihvatljivo.

ali da ne znaš nakon mjesec dana ako ima više od 2 vozača, sasvim je razumljivo, pogotovo ako se auto vozi po županijskim cestama pa više ljudi u određenom periodu prozuji pored multanove jer su kontrole česte.

onda se oni moraju dogovarat tko će priznat iako nitko od njih stvarno ne zna tko je vozio? i podijelit troškove kazne na npr 3 dijela ili više?
NMT is offline  
Old 31.10.2011., 23:25   #24
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
pa nije stvar da ne zna tko se njome služi, stvar je da ne zna poslije mjesec ili dva. šta bi trebali u neku bilježnicu evidenciju vožnje pisat?...
Razumijem potpuno što želiš reći, uistinu postoje situacije kada se nije moguće sjetiti tko je u određenom trenutku upravlja vozilom.

Ali, kada bi ta priča prolazila na sudu, svi ljudi bi se izvlačili na priču "stvarno neznam tko je vozio, oslobodite me krivice"
Zabranjeni is offline  
Old 01.11.2011., 09:48   #25
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
pitanje. kako se postupa u situaciji da se ne zna tko je vozio jer u obitelji postoji pet vozača recimo i svi koriste isti auto ili iste aute i uz to recimo nekoliko njih je u vremenskom periodu od par dana prošlo pored multanova?

jel na tom prekršajnom obrascu piše u koje vrijeme i na kojoj lokaciji je napravljen prekršaj ili samo koji datum i vrijeme?
Ako svi imaju iste aute imaju različite registracije.Ako koriste isti auto onda će vidjet tj.utvrdit sami tko je upravljao određenog dana u određeno vrijeme na određenoj cesti što piše u obavijesti.

Za što se točno vozač tereti?Po kojem članu zakona?Jesi ti dobio obavijest ili samo misliš da ćeš je dobit?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 02.11.2011., 14:01   #26
ma ne tereti se nitko za ništa, nisam dobio obavijest, možda budem možda ne, ako i budem bit će 300 ili 500kn, ali ne mislim se izvlačiti na "ne znam tko je vozio" foru, nego napisati prigovor da mi je prvi put i da molim preinačenje kazne u opomenu ili društveno korisni rad.



Molim bez daljnjeg offtopica, postoje druge, prikladnije teme za ovo. Katrin


Tema je zatvorena zbog otvaranja nove, skupne. Hvala na razumijevanju.

Zadnje uređivanje drot13 : 19.02.2012. at 21:09. Reason: zatvaranje teme
NMT is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.