Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2003., 13:50   #1
Reiki

zanima me što se na tim tečajevima reikija radi i kakve se "tehnike" tamo podučavaju.
je li netko imao loših iskustava s tim?
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 15:02   #2
Reiki

Quote:
Pink Lemon kaže:
zanima me što se na tim tečajevima reikija radi i kakve se "tehnike" tamo podučavaju.
je li netko imao loših iskustava s tim?
Eto...već pisah o tome pa da ukratko ponovim.

Sve se svodi na to da dođeš jedan vikend, dođe ti guru koji te za male pare inicira i otvori čakre i onda učiš kako pravilno stavljati ruke na bolesnika da bi ga izliječio. E da, još ti daju par tajnih znakova koji služe za iscjeljenje.

Loša iskustva? Pa jedno loše iskustvo je to da moraš dati pare za inicijaciju, drugo je da guru ima svoj mini kult ličnosti, a treće da ništa od toga ne djeluje.

P.S. Imam tzv. 2. stupanj reikija, što god to značilo.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 15:08   #3
sorry, nisam bila našla to od prije (ajde, nisam se baš ni pretrgla )
hvala na odgovoru.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 15:28   #4
Što se mene tiče, bilo koja duhovjačka tehnika se umjesto njenog uobičajenog naziva~može zvati i čevapčićko jer bit tehnike nisu njeni alati koliko ono što činiš kroz nju.

Svatko ko bi htio da poleti preko noći( a neće bogami ni preko dana)govori o razmoraznim tehnikama koje nisu dobrano ni upoznali- kao budalaštinama,niš-koristima, a kao njima ravnoteža su također ljudi koji vjeruju da su ko mali bogovi ako kao pak ovladaju nekom tehnikom


Pink Lemon, ako si zadovoljna baphijevim odgovorom, onda ništa više od toga nit ne zaslužuješ

Da sam ti ja rekla nešto posve opposite od toga, bi li se odmah složila i sa mnom?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 16:59   #5
E da, zaboravih, reikisti su jako osjetljivi na kritike.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2003., 21:16   #6
Re: Re: Reiki

Quote:
Baphomet kaže:
Eto...Loša iskustva? Pa jedno loše iskustvo je to da moraš dati pare za inicijaciju, drugo je da guru ima svoj mini kult ličnosti, a treće da ništa od toga ne djeluje.

P.S. Imam tzv. 2. stupanj reikija, što god to značilo.

heh...vidiš ja nemam to loše iskustvo,jerbo moji učitelji su za razmjenu energije po izboru učenika,...e sad možeš mu dati 5 kn ,a može i 500, a možeš i košaru voća ili već po volji....(sad mi padaju još neke asocijacije, no bolje da ih zadržim za sebe ) .... ja sam s još jednom curom kupila knjigu po pola pa smo mu to poklonile ....
A za loša iskustva od ljudi koje znam a da su primili reiki nisam nikad čula...sem onih "nus-pojava" kad prolaze kroz čišćenje tijela, pa su neki dobili temperaturu, i tome sl...Meni je sve prošlo glatko,čak i više od toga
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2003., 01:53   #7
Quote:
Essenca kaže:


Pink Lemon, ako si zadovoljna baphijevim odgovorom, onda ništa više od toga nit ne zaslužuješ

Da sam ti ja rekla nešto posve opposite od toga, bi li se odmah složila i sa mnom?
slozila? pa samo sam zahvalila na odgovoru.
da si rekla nesto opposite od onoga sto je on, i tebi bih zahvalila.
zanimalo me sto se na reikiju radi, jer nemam pojma o tome, a nisam postavila pitanje da bi mi netko u jednom postu objasnio citavu filozofiju toga.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 11:55   #8
Reiki

....zanijmaju me vasa eventualna iskustva....na ljetovanju sam upoznala covjeka koji se bavi time i pozvao me da dodem k njemu...pa sad, jel istina da ta energija koju prenosi na mene moze izljeciti? ..pomalo sam zbunjena, ali za primjer imam frendicu kojoj je to pomoglo da progovori...


...a sad vi....
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 12:33   #9
ne moze skodit, mislim. znam dosta ljudi koji se bave s tim i nije se jos niko zalio. jedino treba platit.
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 12:43   #10
nemam nekih iskustava


Sad se čeka VILKA da copy-pejsta deset strana sa neta pa češ imat kaj čitat
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 19:20   #11
Definitivno djeluje.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 20:20   #12
Reiki je kanaliziranje energije.....

Svatko u sebi ima reiki,samo treba otvoriti kanal- koji se otvara kroz inicijaciju- najjednostavnije rečno...

Djeluje, međutim ne uvijek na način na koji mi možemo očekivati, jer reiki djeluje po principu : za najviše naše dobro, i on prvo djeluje na suptilne dijelove i energetske strukture našeg duhovnog tijela što uvijek nije tako očito....tjelesno iscjeljenje je samo posljedica duhovnog, tj. razrješavanja neke energetske blokade....


ajoj šta sam zakomplicirala...u svakom slučaju da skratim: ne brini: DJELUJE......( iz vlastitog iskustva!!!!)

A čovjek koji te pozvao vjerovatno je učitelj koji iniciara u reiki....imaš 3 stupnja...(btw .neki učitelji inicijaciju skupo naplaćuju, osobno sam ful protiv toga- jer mora postojati razmjena energije kao znak zahvalnosti, ali ne kroz sume novaca od 200 E. Moj učitelj je meni prepustio odabir materijalne vrijednosti poklona, tj. koja će cijena inicijacije biti : moj odabir je bila knjiga....)
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 20:56   #13
Re: Reiki

Quote:
Leona81 kaže:
....zanijmaju me vasa eventualna iskustva....na ljetovanju sam upoznala covjeka koji se bavi time i pozvao me da dodem k njemu...pa sad, jel istina da ta energija koju prenosi na mene moze izljeciti? ..pomalo sam zbunjena, ali za primjer imam frendicu kojoj je to pomoglo da progovori...


...a sad vi....
To čak i nije za podforum Zdravlje. U biti.
Jer se radi o New Age tehnici. Bila sam na tome, na inicijaciji. Čisti New Age, pomiješan s hinduizmom. Inicijacija je uvođenje u hipnotičko stanje, cijelo vrijeme ležiš na podu i slušaš reiki muziku, kao 'čiste ti čakre', govore ti kaj si bio u prošlom životu (yeah right )...

Da, nešto se događa. Zaista osjetiš toplinu u rukama, nešto doživiš. Može čak i pomoći - naizgled.

Moje iskustvo s reikijem bilo je prije nego što sam postala kršćanka i svoj život predala Isusu... dok sam tragala i prošla TM, reiki, yogu...

Moj iskren savjet: nemoj se u to uvlačit. To ti ide tako da te sve više i više uvlače u istočnjačku i new age misao i ono što je počelo samo kao briga za zdravlje ili želja da se bolje nosimo sa stresom, završi sasvim drukčije u većini slučajeva.

Osim toga, kao kršćanka, ne mogu a da ti ne kažem da je to u suprotnosti s Biblijom, iako će ti oni na tom tečaju reći da reiki znači 'Duh Sveti' i ispričati ti kako je sve počelo sa japanskim svećenikom koji je otišao u planine postiti i doživio prosvjetljenje i ispunjenje reiki snagom te počeo iscjeljivati ljude...

Najvažniji razlog zašto nije dobro da odeš na reiki je ovaj: na taj se način duhovno otvaraš raznim utjecajima... čak i postoji nešto kao "otvaranje" i "zatvaranje", i kada se otvaraš ti doslovno pozivaš "sile svjetla" (as if )... Dakle, pozivaš duhovna bića i otvaraš se njihovom utjecaju. Oni će ti reći da su ta bića dobra. Ja kažem da nisu. Tako otvaraš vrata svog života zlim silama... oni ti nešto daju, ali nešto i uzmu... I nije rijetko da su ljudi u jednom području doživjeli poboljšanje, ali onda na drugom doživjeli krah; odn. u zdravstvenom smislu, bili ozdravljeni od jedne bolesti, a dobili još goru.

Dakle, dobro razmisli da li ti to treba u životu.

Bijah tamo, ne pričam napamet.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 21:06   #14
Re: Reiki

Quote:
Leona81 kazˇe:
jel istina da ta energija koju prenosi na mene moze izljeciti?

...a sad vi....
Mozda moze. Nazalost, nema dokaza za to.
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 22:21   #15
Kako vidim da poznajes reiki to bih te zamolio da mi odgovoris na pitanje:
Da li je Reiki energija isto sto i Kundalini energija?

Unaprijed hvala na odgovoru.

Zadnje uređivanje luiz : 28.03.2009. at 16:51.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2003., 23:12   #16
he-he provocirajuce pitanje, al cu si dozvolit odgovorit na njega; jer za to se treba poznavat obadvije energije - Reiki i Kundalini nije isto, jer nemaju isti izvor. Reiki nije osobna energija koju mi imamo u sebi, neko je to unverzalna energija, koje smo mi "samo" medij. imaju slicnosti po tome sto je Kundalini vrsta Prane, a Reiki = Prana. davanje Reikija odnosno slanje Prane se moze dobiti i preko Yoge, a bez inicijacije.

sad neznam kaj ezotericari sve naklapaju o Kundaliniju, al kak to sama rijec kazhe, to su razvodnjenja naklapanja, al to zna delija bolje cak je i knjige navodno napisal!!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 00:41   #17
REIKI je univerzalna energija Svemira koja je svuda oko nas i u nama (što dokazuje i fizika).

KUNDALINI je mistična energija Univerzuma koja prebiva unutar svih stvari i pojava kao ona unutarnja.

Hm...
Ovo nije iz mojih NAVODNO napisanih knjiga.

Ajde master Jimmy - objasni!

(Ipak, mozda Svemir i Univerzum nisu isto).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 01:04   #18
Re: Re: Reiki

Quote:
Chloe kaže:
To čak i nije za podforum Zdravlje. U biti.
Jer se radi o New Age tehnici. Bila sam na tome, na inicijaciji. Čisti New Age, pomiješan s hinduizmom. Inicijacija je uvođenje u hipnotičko stanje, cijelo vrijeme ležiš na podu i slušaš reiki muziku, kao 'čiste ti čakre', govore ti kaj si bio u prošlom životu (yeah right )...

Da, nešto se događa. Zaista osjetiš toplinu u rukama, nešto doživiš. Može čak i pomoći - naizgled.

Moje iskustvo s reikijem bilo je prije nego što sam postala kršćanka i svoj život predala Isusu... dok sam tragala i prošla TM, reiki, yogu...

Moj iskren savjet: nemoj se u to uvlačit. To ti ide tako da te sve više i više uvlače u istočnjačku i new age misao i ono što je počelo samo kao briga za zdravlje ili želja da se bolje nosimo sa stresom, završi sasvim drukčije u većini slučajeva.

Osim toga, kao kršćanka, ne mogu a da ti ne kažem da je to u suprotnosti s Biblijom, iako će ti oni na tom tečaju reći da reiki znači 'Duh Sveti' i ispričati ti kako je sve počelo sa japanskim svećenikom koji je otišao u planine postiti i doživio prosvjetljenje i ispunjenje reiki snagom te počeo iscjeljivati ljude...

Najvažniji razlog zašto nije dobro da odeš na reiki je ovaj: na taj se način duhovno otvaraš raznim utjecajima... čak i postoji nešto kao "otvaranje" i "zatvaranje", i kada se otvaraš ti doslovno pozivaš "sile svjetla" (as if )... Dakle, pozivaš duhovna bića i otvaraš se njihovom utjecaju. Oni će ti reći da su ta bića dobra. Ja kažem da nisu. Tako otvaraš vrata svog života zlim silama... oni ti nešto daju, ali nešto i uzmu... I nije rijetko da su ljudi u jednom području doživjeli poboljšanje, ali onda na drugom doživjeli krah; odn. u zdravstvenom smislu, bili ozdravljeni od jedne bolesti, a dobili još goru.

Dakle, dobro razmisli da li ti to treba u životu.

Bijah tamo, ne pričam napamet.
Potpisujem ovo.

Još ću dodati da majstorica reikija u mome gradu ima novu kuću, vikendicu i dva automobila. No, glavno da je ona čista i da pomaže ljudima.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 13:47   #19
Da li će ti Reiki koristiti ili ne zavisi prije svega o tebi i tvom karakteru. Znam nekoliko labilnih i histeričnih ljudi za koje mi se čini da su poslije Reikia još više histerični. Neki ljudi neke stvari ne mogu primjeniti. Oni kuže da treba biti smiren, tolarentan, miroljubiv i sl. , ali to u praksi ne primjenjuju, već obrnuto.

Sve zavisi od tebe. Ako si jaka osoba - bit će ti vjerojatno zanimljivo iskustvo. Ako si labilna, postoji opasnost da se "nakačiš". Nek vrsta sektaštva.

Osobno, zainteresirana sam za dva lika - Ivanova i Margetića. Kod prvog sam se metnula na mailing listu, imat će javnu prezentaciju svoje škole i tečajeva pa ću otići vidjeti o čemu se radi. Nikome ne vjerujem na prvu, a isto i tebi preporučujem! Budi oprezna i racionalna! To je jedino pravo mjerilo. I dobro se zabavi! of kors
 
Odgovori s citatom
Old 10.08.2003., 13:53   #20
Re: Re: Re: Reiki

Quote:
stitch kaže:
Potpisujem ovo.

Još ću dodati da majstorica reikija u mome gradu ima novu kuću, vikendicu i dva automobila. No, glavno da je ona čista i da pomaže ljudima.
To stoji, zato se i nisam inicirao, imao sam osjećaj da te samo žele oderati...no na stranu to...

Reiki djeluje. Uvjerio sam se nebrojeno puta. Djeluje i to ne na bazi autosugestije ili slično nego stvarno djeluje..

Npr. moja malička se gadno prehladila i dugo imala probleme s dišnim putevima. Noču kašlje rafalno po desetak minuta, to je budi, ne može spavati pa plače i tak...muka isusova.


Bath kad moja supruga spava s njom u krevetu, na prve naznake takvog kašlja daje joj Reiki, kašalj jenjava a dijete se i ne probudi, dakle nije autosugestija ili sugestija...nego stvarno djeluje. Isprobano nebrojeno puta.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.