Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2012., 10:44   #201
Ljudi koji znate dajte molim vas sve prijedloge linkvoa i literature za polaganje DELE Superior.
Austen Jannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 13:38   #202
Trenutno imam A2, a treba mi B2 sto idem polagati 26.2. u alijansu.

Uglavnom sam to sve sama ucila i znanje mi je pravi raspasoj.
Moram se pripremiti i dobiti taj B2 bilo kako, moram.

Pogledala sam primjere na stranici alijanse koji jesu za B2 i priznajem da mi je uzasno tesko te da nista ne razumijem, bas minimalno

Prihvacam i trazim prijedloge kako najbolje svladati to do tada i ako ima netko za preporuciti knjigu sa zadacima i vjezbama, plus rjesenjima za DELF ?
(imam vec neke knjige iz kojih sam ucila, ali sada trazim bas vjezbe, zadatke, cd, rjesenja za DELF)
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2012., 14:46   #203
mene isto zanima sto i arubi. takoder sam u pripremama za B2, medutim nisam nasla nikakve materijale osim primjera ispita na alijansinoj stranici
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 18:08   #204
Nek mi se jave na PP oni koji su polagali DELE, bilo koju razinu Postoje li pripreme za to, pretpostavljam i ako imaju da samo u Zagrebu
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:06   #205
Da, samo u ZG, pripreme mislim da imaš isto u ZG, ali ti koštaju, bolje se spremaj sama.
cosanostra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 23:00   #206
Ja sam ranije bila planirala polagati TOEFL ili CAE, ali sam odustala jer je Ujedinjeno Kraljevstvo
jako zatvoreno po pitanju primanja radne snage s naših prostora.
Stoga sam odlučila poraditi na talijanskom i njemačkom.

Je li moguće položiti npr. TestDAF ili Goethe C1 ako se sama spremam, bez pripremnog tečaja?
Recimo da imam dosta dobro predznanje iz njemačkog, ali opet ne znam što mogu očekivati od ispitivača.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 00:22   #207
njem

Koliko ti je dobro predznanje njemackog jezika?
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 17:17   #208
Hm.. učila sam ga 9 godina. Povremeno ga i dalje ponavljam.
U osnovnoj i srednjoj sam bila na natjecanjima iz njemačkog, bila u Bavarskoj na tečaju.
Rekla bih da sam negdje B2/C1.

Ako mi možete preporučiti neke web stranice za pripremu, bila bih vrlo zahvalna.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 23:31   #209
Quote:
Lady Anne kaže: Pogledaj post
Hm.. učila sam ga 9 godina. Povremeno ga i dalje ponavljam.
U osnovnoj i srednjoj sam bila na natjecanjima iz njemačkog, bila u Bavarskoj na tečaju.
Rekla bih da sam negdje B2/C1.

Ako mi možete preporučiti neke web stranice za pripremu, bila bih vrlo zahvalna.

Mislim da se za B2 mozes skoro pa i sama spremiti. Svejedno bih ti preporucila da s nekim prodjes jos koji sat prije toga, makar za C1... mislim da ti tu treba pomoc. Bilo u vidu tecaja, ili privatnih instrukcija s nekim.

za B2 imas i knjige za spremiti se, npr.
Tipps und Übungen - Fit fürs Goethe-Zertifikat B2, Evelyn Frey, izdavac je Hueber

evo i tecaj:
http://www.dw.de/u%C4%8Denje-njema%C...4%8Dkog/s-3811

Zadnje uređivanje fluffy16 : 05.02.2013. at 00:16. Reason: nadodan tecaj
fluffy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 23:35   #210
Kakva su vasa iskustva s DELE ispitima? Ja se spremam polagati DELE B2 no medjutim doslo je do nekih promjena, tj promijenili su sve, koncept ispita, ma sve. Zanima me kakva su vasa iskustva. Ima li netko da je polagao na posljednjem roku u augustu ako se ne varam?
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 17:47   #211
DELE se temelji na kastiljskom spanjolskom, dakle ceceo, vosotros i sve druge komplikacije. Savjetujem da gledas serije kao El barco i Águila roja*
da se familijariziras s brzogovornim realnim kastiljskim (bitno za test slusanja na DELE). Znam da su na testu govora jednoj curi skinuli bodove
zbog sesea (corazón, cazar izgovarala sa [s]. : ( )

* ovdje imas par epizoda: http://www.youtube.com/watch?v=RdyUvSNJyGk )
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 23:15   #212
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
DELE se temelji na kastiljskom spanjolskom, dakle ceceo, vosotros i sve druge komplikacije. Savjetujem da gledas serije kao El barco i Águila roja*
da se familijariziras s brzogovornim realnim kastiljskim (bitno za test slusanja na DELE). Znam da su na testu govora jednoj curi skinuli bodove
zbog sesea (corazón, cazar izgovarala sa [s]. : ( )

* ovdje imas par epizoda: http://www.youtube.com/watch?v=RdyUvSNJyGk )
Nemam problema sa slusanjem, ucio sam kastiljski spanjolski, 5 godina ukljucujuci 2 tjedna provedenih u Salamanci.... Meni ne pricaju brzo....moj problem je citanje, koncentracija, kada treba umetnuti recenicu u tekst, etc. to je ono kaj mene muci....
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 18:25   #213
E pa onda se primi Cervantesa.
I ne znam sto ce ti spanjolska diploma, zemlje spanjolskog govornog podrucja su katastrofalne financijske situacije. Mozda da se primis svedskog i norveskog?
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 00:44   #214
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
E pa onda se primi Cervantesa.
I ne znam sto ce ti spanjolska diploma, zemlje spanjolskog govornog podrucja su katastrofalne financijske situacije. Mozda da se primis svedskog i norveskog?
Citao sam i Cervantesa...Zelim preseliti u Spanjolsku, definitivno...nije ovo za mene, ja sam juznjacki tip osobe, volim uzivati u zivotu, volim Spanjolsku i Spsnjolce, a treba mi DELE i za neke druge europske zemlje, gdje god radio u Europi, znanje spanjolskog jezika je uvijek dobro doslo...
Inace govorim engleski, njemacki, spanjolski i svedski...
RedBaron91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 18:21   #215
CPE

Pripremam se za CPE. Može li mi, molim vas, netko tko je napisati svoja iskustva. Koliko ste se, i kako, pripremali?
softwaremaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 13:19   #216
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
dođe ekipa iz British councila i ti platiš otprilike milju kuna da izađeš na ispit za koji ćeš (ak položiš) dobit certifikat o znanju engl. jezika određenog stupnja.
taj se certifikt priznaje svuda u svijetu, i kod nas naravno, pa ovisno o stupnju koji si polagao taj certifikat potvrđuje da imaš određeno znanje engleskog kojeg možeš iskoristiti za život, studiranje pa čak i rad na engl. govornim područjima...kao i kod nas.
ja bih na taj ispit izašla npr. jer mi treba potvrda o znanju engl. jezik za polganje ispita za sudskog tumača.

ne znam jesam dobro objasnila....uglavnom, zanimaju me detalji s tog ispita
Evo sto se tice toga da je Cambridge prihvacen svugdje u svijetu... Poznanica mi se prijavila na opernoj akademiji u Londonu... Pocetni dio prosao ok sa demo snimkom, bila pozvana na audiciju... a onda joj kazu da ne priznaju Cambridge ispite nego je trebala polagat Pearson test tako da joj je placanje po 2000kn sva zadnja tri stupnja Cambridgea palo u vodu.
Toliko o tome.
Lady Isadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 22:41   #217
Quote:
softwaremaniac kaže: Pogledaj post
Pripremam se za CPE. Može li mi, molim vas, netko tko je napisati svoja iskustva. Koliko ste se, i kako, pripremali?
Ja sam položila u 6. mj. s ukupnom ocjenom B. Pripremala sam se sama od početka godine do 6mj. (intenzivnije zadnjih mjesec-dva), u gradskoj knjižnici u Zagrebu imaju knjige s testovima (starim verzijama testova, ali tipovi pitanja su isti, samo je malo drugačije strukturirano). To pomaže puno kod Use of English dijela jer se navikneš na tipove pitanja. Išla sam i na radionicu u British Council na koju te sami pozovu ako si prijavila/prijavio ispit, jednodnevna je i košta 100kn, ali se isplati jer možeš pitati sve što te zanima i prođe se cijeli test s voditeljem radionice i dobiju savjeti.
Ako imaš još kakvih konkretnih pitanja slobodno pitaj.
bricolage is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 18:14   #218
Rezultat mi je C1 jer su mi neki dijelovi bili preslabi za C2, a neki pak A+ na C2
softwaremaniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 13:33   #219
jel bolje CEA ili TOEFL?
zapravo, o tom TOEFL-u niš ne znam, a CEA ide po sistemu da me prvo testiraju dal sam uopće za tu razinu?
iako sam iz jezične, priznajem da mi je na faksu dosta zahrđala gramatika,a pogotovo spelling
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 22:50   #220
TOEFL scores

Imam pitanje za one koji su polagali TOEFL.
Mogu li se rezultati objavljeni na internetu koji budu dostupni 10-15 dana skinuti s accounta u PDF-u ili slično?

Nisam sigurna da će mi paper scores stići na vrijeme na sveučilište pa bih im, u slučaju da je moguće, poslala barem neku elektroničku verziju...

Bila bih zahvalna za iskustva/info o ovome.
aelys is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.