Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2016., 14:04   #5081
Cepin, odličan popis!

Ja bih dodala za bolnicu - chicco ulošci mi se čine puno bolji od Vir80... Zatim, vlažni wc papir/maramice i domestos vlažne maramice za prebrisati wc školjku prije korištenja.
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2016., 14:22   #5082
Quote:
Luxe kaže: Pogledaj post
Cepin, odličan popis!

Ja bih dodala za bolnicu - chicco ulošci mi se čine puno bolji od Vir80... Zatim, vlažni wc papir/maramice i domestos vlažne maramice za prebrisati wc školjku prije korištenja.
😄 da. Chicco su dobri ali ne znam jel ih ima svugdje za kupiti. Virovih ima i u ducanima u susjedstvu ako treba muza na brzinu poslati. Meni falilo u rodilistu (uzela samo 2 paketa, a dobro je staviti 2 u nizu na pocetku da ne procuri).
Da ne prestrasimo melanije s popisom za ciscenje wc-a😄
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 10:19   #5083
meni je ovaj popis od Luxe malo pretjeran

- ne treba ti komodica za bebine stvari ako je nemaš gdje staviti, nego u svom ormaru napraviš mjesto
- kolica 3 u 1 meni nisu trebala jer sam rodila na jesen, bolnica, pa karantena doma, pa snijeg, do proljeća je teta na vježbama rekla da može u kišobran kolica. u tim kolicima 3 u 1 se vozi ravnih 2 puta. imali posuđena. jaje smo kupili jer to posuđeno je bilo neko čudno, djetetu od 2.400g nisu stala ramena unutra koliko je usko bilo
- podloga za presvačenja isto ne treba, ja ga dan danas prematam na krevetu (ispod stavim ono iz ikee, nepropusno i ručnik gore, ako se baš popiša, ali u godinu i pol se popišao 2 puta)
- izdajalica ti pogotovo ne treba u tom stadiju

od cepin popis mi se sviđa
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 14:42   #5084
Ajmee kada pogledam popis za rodiliste imam filing da cjelu kucu moram uzet sa sobom haha☺��
MELANIJE is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 17:03   #5085
Quote:
MELANIJE kaže: Pogledaj post
Ajmee kada pogledam popis za rodiliste imam filing da cjelu kucu moram uzet sa sobom haha☺��
😄skoro😉 ma sve ti to stane u manju putnu torbu i jos 1malu prirucnu za prijem i radjaonu. Ja sam uzela skroz tanak kucni ogrtac iako mi 2.x nije ni trebao jer su posjete u sobi. A opet, prvi put su u vinogradskoj imali svoje spavacice sto vise nemaju i sl. Ali to je tema za trudnice i sto ponijeti u rodiliste.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 10:53   #5086
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
meni je ovaj popis od Luxe malo pretjeran

- ne treba ti komodica za bebine stvari ako je nemaš gdje staviti, nego u svom ormaru napraviš mjesto
- kolica 3 u 1 meni nisu trebala jer sam rodila na jesen, bolnica, pa karantena doma, pa snijeg, do proljeća je teta na vježbama rekla da može u kišobran kolica. u tim kolicima 3 u 1 se vozi ravnih 2 puta. imali posuđena. jaje smo kupili jer to posuđeno je bilo neko čudno, djetetu od 2.400g nisu stala ramena unutra koliko je usko bilo
- podloga za presvačenja isto ne treba, ja ga dan danas prematam na krevetu (ispod stavim ono iz ikee, nepropusno i ručnik gore, ako se baš popiša, ali u godinu i pol se popišao 2 puta)
- izdajalica ti pogotovo ne treba u tom stadiju

od cepin popis mi se sviđa
Ja sam pisala što smo mi kupili, naravno da ne treba svakome isto Nekome treba puno više a nekome manje...

Recimo meni u moj ormar ne stane muha (imamo mali stan i samo jedan ne baš veliki ormar pa nam je trebalo nešto za bebine stvari).
Izdajalica isto ne treba, možda ja ni svoju neću koristiti pa ću ju dati nekome, kupila sam ju jer je bila odlična cijena pa neka se nađe.
Za podlogu se slažem, može se koristiti i krevet u te svrhe.

Kažem, svatko će sebi uzeti ono što misli da mu treba...
__________________
Yes, it is possible for me to behave. I just don't want to.
Luxe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 11:49   #5087
Naravno

I ja sam kupila svasta sta mi nije nikadtrebalo

Recimo pelene velicine 1 (odmah skocili na 3)
Neke stvari za njegu pupka, onaj neki skupi tyrosur ili kako vec. Nije trebalo jer su mu na operaciji odmah pupak maknuli
Sve poklonili

Ali ja sam panicar pa se isto volim pripremiti

Ali recimo torbu za rodiliste nisam imala spremnu u 34.tjednu a zatrebala mi je

Bolje svakako vise nego manje ali ti zao novaca...
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 23:54   #5088
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Naravno

I ja sam kupila svasta sta mi nije nikadtrebalo

Recimo pelene velicine 1 (odmah skocili na 3)
.
Kako ste skočili odmah na 3, a malac nedonošče? Moj se rodio s 3150 i s navršenih mjesec dana smo još na jedinici.

Inače, bebi treba jako malo. Hrana (sika ili adaptirano), nešto u čemu će se kupati, krevet može i ne mora (ovisno o tome hoće li spavati s roditeljima), kolica ili nosiljka (s drugim detetom ne koristim kolica niti ih planiram koristiti), autosjedalica, nešto odjeće, kremica za guzu (a i ne mora ako nema osjetljivu kožu), pelene, aspirator za nos i eventualno probiotik. I puno ljubavi.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:31   #5089
Imao je stomu, a nije imao vrecicu nego smo ga omatali,da ne objasnjavam detalje. A velika pelena da mu je to sve jos prekrila

Niti krema za guzu mi nije trebala
Jer nije kakao na guzu...

Ali velim, bolje imati bar nesto nego za svaku letiti u ducan
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:34   #5090
Htjela sam reci, eto ja bila uvjerena da necu koristiti dudu varalicu
Onda na intenzivnoj rekli obavezno,da im je to utjeha

Jedva nasla tu neku 0 velicinu, a kostao 1 komad 55kn.i jos mu je bila preko cijelog lica....


Tako da ce svakako uvijek nesto prifaliti
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 11:13   #5091
Americka udruga pedijatara ne preporuca nikakve ogradice za krevet jer se ne smanjuje sansa za ozljede, a povecava se sansa za gusenje i rizik za SIDS.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:35   #5092
Ja sam bila uvjerena da tocno znam sto mi treba a sto mi ne treba za bebu, i kupila sve u trudnoci, no jasno, stvari su se dosta promijenile kada je beba zaista i dosla
Evo, ja sam bila uvjerena da mi ne treba nikakva komoda za presvlacenje, i da cu presvlaciti na krevetu- no na kraju zbog epiziotomije ne mogu sjediti kako spada i komoda (koju smo srecom ipak dobili) mi je spas. Ok, prematala bih mozda na stolu il negdje na povisenom i bez komode, ali svejedno, drago mi je da imam poseban kutak za bebine stvari.
Ima jos dosta toga...svaka beba je drugacija i na kraju nemas pojma zasto si neke stvari kupio, a po neke trcis u ducan kada dodes s bebom doma. Bar je meni bilo tako

E da, torbu za bolnicu sam pakirala prema popisu koji mi je dala patronazna, i bila sam uvjerena da sam super pripremljena, a na kraju mi je svega falilo. Bila sam u bolnici tjedan dana (dulje od predvidenog), dakle to nisam mogla unaprijed znati... ne mozes na sve utjecati... falilo mi je i rucnika, i donjeg rublja, a i spavacica (bilo mi je vruce i znojila sam se uzasno, stalno sam slala prljavu odjecu mami a ona mi nosila cistu)...i ulozaka mi je falilo
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 21:50   #5093
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
meni je ovaj popis od Luxe malo pretjeran

- ne treba ti komodica za bebine stvari ako je nemaš gdje staviti, nego u svom ormaru napraviš mjesto
- kolica 3 u 1 meni nisu trebala jer sam rodila na jesen, bolnica, pa karantena doma, pa snijeg, do proljeća je teta na vježbama rekla da može u kišobran kolica. u tim kolicima 3 u 1 se vozi ravnih 2 puta. imali posuđena. jaje smo kupili jer to posuđeno je bilo neko čudno, djetetu od 2.400g nisu stala ramena unutra koliko je usko bilo
- podloga za presvačenja isto ne treba, ja ga dan danas prematam na krevetu (ispod stavim ono iz ikee, nepropusno i ručnik gore, ako se baš popiša, ali u godinu i pol se popišao 2 puta)
- izdajalica ti pogotovo ne treba u tom stadiju

od cepin popis mi se sviđa
ja sam pak dijametralno suprotna od tebe.

-komodica mi je bila i ostala must have jer sam lakse nasla mjesto za nju u pretrpanom stanu nego mjesto za njihovu robu u pretrpanim ormarima
-kolica 3u1 - apsolutno neophodna. stariji se u njima vozio do cca 2 godine, mladja ce jos i duze jer nije nesto zainteresirana za hodanje na duze staze. Kisobran kolica totalno profulana preskupa investicija. Koristili smo ih par puta na moru i u avionu.
-podloga za presvlacenje obavezna, pogotovo s njim, jer je svaki put zapisavao teren kad bi mu skinula pelenu.
-bez izdajalice bi umrla valjda vec u rodilistu. oba puta mi je drugi dan nakon poroda toliko mlijeko navrlo da me izdajalica spasila, bog ju blagoslovio
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:05   #5094
a vidiš nama su mast hev kišobran kolica, ona hranilica šta se namontira na stol i grijač flašica (to ti ne treba ako dojiš, ali ako hraniš dijete svaka 3 sata, i budiš ga po noći radi toga, onda ti ta sprava spašava život, samo uspeš prah, promućkaš i gurneš u usta)

e,a šta se tiče izdajalice, bum zvala seku da ju pitam di se to mogu izdajalice iznajmiti, ona mi je donesla neku ultra supač iz neke udruge, ali sam naravno isti čas zaboravila koje
naravno da mi ta nije pasala, mislim da je medelina bila, a i netko mi posudio onu aventovu, s tom sam si sve sise izranjavala, sprave za mučenje su valjda bolje od toga
na kraju mi je neonatologica savjetovala koju kupiti (naravno da se ne sjećam marke), ta je bila odlična, i jeftina, i poslje ju prodala odmah za iste novce

izdajalicu POSUDITE
jer nisu baš jeftine
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:19   #5095
ajme, to mi je totalni ne. pregadljiva sam za tako nesto.

svoju (avent) sam kupila jako povoljno u dm-u po starom sistemu zbrajanja popusta 25% na jedan proizvod i 15% na cijelu kupnju.
ne znam jel jos postoje takve kombinacije u dm-u, ali znaju i u bipi (ili kozmu?) imati dobre popuste na takve stvari pa se prodje jeftinije.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:26   #5096
Ja recimo ne vidim razliku u koristenju rabljene izdajalice koju mozes i sterilizirati, i jedenja u restoranu (pa i doma) s priborom koji je koristilo na 100-tine pa i 100000 ljudi. Kada bolje razmislis, ovo drugo bi trebalo biti 100x gadljivije.😜
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 05:43   #5097
a dobro, tebi se ne gadi, meni se gadi, kaj cemo sad.

jednostavno mi nije bas privlacna pomisao da je 100 zena ispumpavalo cice s njom i ja dodjem kao 101.
jbg.
radije sam dala tih par sto kn za novu.

btw, nisam bas ni fan restorana.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 06:24   #5098
Svaka zena ima svoje misljenje. Meni su npr.spas bila kolica s kosarom. S prvom to nisam imala a bila je jesenska beba. S drugom sam svaki dan bila vani po min sat i pol vremena zimi. Mei tai takodjer super investicija za setnje kisnim danima. Kisobran kolica u upotrebi od njenih 18mj za sve sto moramo obaviti u kratkom vrememu. Komodu za presvlacenje koristila kratko na samom pocetku, ali ladice se koriste neprestano vec 8god. Znaci isplacena investicija. Viperi i slicno su nam bili samo smetala po stanunpa su brzi zavrsili u kutiji gdje im je najljepse. Krevetic u upotrebi od prvog dana. Po mom misljenju, must have su: kolica 2u1+ dobra autosjedalica, krevetic. Onu silnu posteljinu za krevetic imam al eno je spakirana. Potrebna samo plahtica i mekana dekica i ogradica. Izdajalicu kupila rabljenu preko njuskala za ne daj boze situaciju. Koristila 10 puta i proslijedila dalje. Dobro mi je dosla al 400kn nisam htjela dati.
anamaria0811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 08:33   #5099
Meni su bila odlicna kolica 3u1 jer smo ponekad isli taksijem do doktora pa nisam morala brinuti o autosjedalici u taksiju. Kosaru smo prvih par mjeseci koristili i za spavanje na putu, ne samo za voznju u kolicima.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 11:04   #5100
ako nemaš jaje, a planiraš šetati s djetetom dok je još malecko, onda ti se svakako isplati kupiti ta kolica 3u1 ili 5u1, kako se već zovu

mi smo jaje imali, a šetati nismo smjeli

nisam razumjela, dijete ste vozili u autu u košari? to se smije?

i, da, nakupovala one dječje posteljine, s medekima, ma svašta, za 300kn komad, oprala i sad stoji
jer mali spava u vreći
jedino plahte su peri deri

i dekice su se ajde isplatile u bolnici, dvije izgubili, dvije sam prodala, 3 su mi još ostale

sterilizacija, da, obavezno


viper niti mi nismo koristili
ogroman, a nekako je čudno u njemu "ležao", ja sam imala osjećaj da se nabijao s pipijem u one remene između nogu
brzo odustala od toga
vlovrec is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.