Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2003., 11:56   #1
Lucidni snovi

zanima me koliko vas "sanja" lucidne snove...
a tko ih nikad nije "osjetio" , "dozivio"...
vjerujete li zapravo u ovakve snove ili ne....
Ja ih npr imam odkad znam za sebe i mislila sam da je to "normalno" dok nisam po internetu citala da ih neki ljudi jednostavno nikada ne dozive. STETA
Pitala sam prijatelje i vecina koji ih ne "sanjaju" po defaultu ne vjeruju da postoje.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:07   #2
zaboravih...

eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:17   #3
sanjam ih, i više spontano nego samoizazvamo

volim ih, samo ne smijem se opustiti, zaboraviti, jer onda mogu pasti u pravi san.

Ne čudim se onima koji ih ne sanjaju pa misle da ne postoje, ljudi koji sanjaju crno bijelo misle da se ne može sanjati u boji

a meni je čudno to, kako mogu sanjati crno bijelo!
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 13:33   #4
I meni je čudno kako to mogu sanjati crno-bijelo
Nekada se "probudim" u snu, skužim da nešto nije kao u realnosti, ali nažalost odmah oper "zaspim".
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 16:23   #5
Da li sanjam crno bijelo ili u boji - necete vjerovati, ali ne znam. Ne mogu se u ovom trenu sjetiti.
A dogodilo mi se nekoliko puta da nesto sanjam i znam da sanjam, a pri jednom ruznom snu sam si cak i rekla:"Daj ne drami, pa to samo sanjas." i onda se san nastavio, ali imala sam feeling da sjedim sa strane i gledam film...
Ili da se kratko probudim, pa zelim nastaviti san jer je bilo nesto dobro i zaspim ponovo i nastavi se stvarno...
Nisam nikad o tome razmisljala ni pridavala vaznosti, evo, sad ste me vi na ponesto podsjetili.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 20:43   #6
moonlightequila: zanima me koliko vas "sanja" lucidne snove...
a tko ih nikad nije "osjetio" , "dozivio"...
vjerujete li zapravo u ovakve snove ili ne....
Ja ih npr imam odkad znam za sebe i mislila sam da je to "normalno" dok nisam po internetu citala da ih neki ljudi jednostavno nikada ne dozive. STETA
Pitala sam prijatelje i vecina koji ih ne "sanjaju" po defaultu ne vjeruju da postoje.

delija: preporuci im da procitaju ovo ovdje:
http://www.yogacentar.hr/lucidnosanjanje.htm
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 20:57   #7
Quote:
moonlightequila kaže:
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
Nije tako rijetko stanje. Dobro, meni se ne dogadja bas svaki dan, ali ponekad sanjam neke cudne snove i ZNAM da to nije java, ali nastavljam sanjati. Najcudnije mi je to sto me tada uopce ne smeta cinjenica da je to (samo) san.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 00:08   #8
E zbilja dosta puta. Cudan osjecaj. Al mi se vise puta desilo da se sam odlucim probuditi kad mi se san ne svidja. Ono pomislim e sad cu - i probudim se.
A jeste kad uspjeli nastaviti sanjati prekinuti san?
To mi je puno teze.
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 09:26   #9
Quote:
Namche kaže:
A jeste kad uspjeli nastaviti sanjati prekinuti san?
Jesam i to svaki za kojeg sam u trenutku budjenja shvatila da je bio san i pozeljela da se nastavi. Cak se dogodilo da sam se budila vise puta i svaki put tvrdoglavo zaspala opet da bi islo dalje...
Ali kao sto rekoh, nisam tome nikad pridavala paznju.
Pa to onda znaci da mi snove zapravo mozemo kontrolirati, ili?

off topic:

delija, koliko vas pise pod istim nickom? Gornji post je u zenskom rodu, a prva dvojica delija su bili decki.
Malo me to iritira... Zar si ne mozete uzeti svatko svoj nick pa da vas nekako lakse razlikujemo kao osobe? Ne placaju se posebno...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 09:41   #10
Pes,citaj s povecalom

Jer to delija citira nevjesto?

A u zadnje vrijeme se budim uzasno ljut jer shvatim da sam samo sanjao...psmtr.
flint is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 09:43   #11
To je bio citat?
Sramim se... (a mogao bi i delija jer ne zna kvotati )

Sorry. Zaboravite da sam nesto rekla.

Ah, nocas sam pazila: sanjam u boji! Jupiiiiiiiiii!
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 09:59   #12
mislim da sanjam, ali rijetko kad se sjećam nečega... možda me alieni kidnapiraju
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:01   #13
Quote:
Gospon Pes kaže:

Ah, nocas sam pazila: sanjam u boji! Jupiiiiiiiiii!
Aj ne lazi, psi ne vide boje
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:03   #14
ona je sanjala da misli da sanja u boji.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:04   #15
Ma nije bila je budna al lsd radi cuda
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 10:06   #16
hehehe, kupili su joj najnoviji "pedigree pal sa svim vitaminima i halucinogenim drogama koje vaš pas treba za sjajnu dlaku i top formu"
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 11:17   #17
Ja sanjam. Desava mi se da imam tako intezivne snove koji me proganjaju i po nekoliko dana (ruzne i lijepe).

Nema dugo da sam sanjala da se vozim u autu i dozivljavamo saobracajku. Ja u snu stiscem sake i mislim da dok mogu stiskati sake osjecam da sam jos ziva. I stisak mi je sve slabiji i slabiji i u trenutko kad vise nemam snage ja se budim. A u sakama mi urezani tragovi noktiju od stiskanja, brrrr.

Negdje sam procitala da ne mozemo sanjati svoju smrt.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 11:57   #18
Neko je naskrabal:
delija, koliko vas pise pod istim nickom? Gornji post je u zenskom rodu, a prva dvojica delija su bili decki.
Malo me to iritira... Zar si ne mozete uzeti svatko svoj nick pa da vas nekako lakse razlikujemo kao osobe? Ne placaju se posebno...
-----------------------------------------------------------

delija bu odgovoril:
- pod nikom ti je Trojstvo (ne bas jako sveto jer se svi tri okreneju za dobrom "kokom" i telepatski si preneseju ISTU MISAL: al bi.....................).

- kak ti je treci iz Trojstva (ne svetega) na granici kad bi mogel biti i zensko (on ti samo gledi koke) - to nije ni cudo da je citiral moonlightequilu.

- a sad kaj znam kaj te iritira -
nebus imala
ak i lucidno sanjas
od mene malega mira!

- nemremo jer se Tatek i ja njegov Sin nemremo odpiliti od naseg zajednickog Duheka.
---------------------------------------

Pa onda je neko naskrabal:
Sramim se... (a mogao bi i delija jer ne zna kvotati)

Ja bum odgovoril: Morti je bil len kvotati - morti ne zna kvotati???
Al ak nezna kvotati - zna kvocati (Av, av, av...).



----------------------------------------

Ah, da - more se sanjati u boji ali samo onda ak u snu gledas sliku v boji.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 12:48   #19
Lucidne snove sanjam katkad....ali najčešća je situacija da dio sna sanjam nesvjesno,a onda se osvjestim,pogotovo ako se radi o snovima u kojima se moram suočiti s nekim neugodnim situacijama,npr.smrt,borbe i sl...
Prije su mi snovi bili lucidniji ,jer sam ih zapisivala i osvještavala....
Često sanjam događaje iz budućnosti,unaprijed par mjeseci
Snovi su naš kontakt s podsvijesti iskazan u simbolima,koje treba naučiti čitati......


Bilii sad bih ti mogal dati svoje viđenje tvoga sna,ali ne znam koliko bi bilo subjektivno,a koliko objektivno...al ako želiš mogu....
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 12:56   #20
Jednom sa sanjao ovaj cuda san i necu ga zaboravit

Odjednom otvorit oci[mislio sam da sam budan] i ono leyim u krevetu nis cudno. Ocu se okrenut , ne mogu. Pomaknut ruku, nogu, bilo sta ne mogu nije mi nis bilo jasno kad da cu nesto reci-nista. Najbolje je sto sam ja bio uvjeren da sam budan [ ni sad nisam siguran] jedino sam mogao kolutat ocima
Onako ko ful oduzet ajme koji bed me ulovio
Zatvorio sam oci i nadao se da ce bit ok kad se probudim. Na svu srecu ....
Namche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.