Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li posjetili Međugorje?
Da i bilo je neopisivo 400 32.63%
Ne, nažalost nisam imao (la) priliku 50 4.08%
Nadam se da ću posjetit jedan dan 112 9.14%
Ne, i ne zanima me 612 49.92%
Bio sam, ali ne vjerujem u ukazanja 52 4.24%
Glasovatelji: 1226. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2005., 17:49   #121
Quote:
nitko i ništa kaže:
Zar je znanstvenik manje znantven samim tim što je katolik?
Vrijedi li onda isto i za ateiste - mora li znanstvenik biti isključivo agnostik?
Nije problem u nekakvom agnosticizmu.

Kada su likovi koji ovdje piskaraju u pitanju, njihov problem je ili antiteizam ili mržnja naspram katoličanstva, odnosno kršćanstva.

I, umišljaju si objektivnost.
__________________
Godot was here.
101st Airborne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:02   #122
Quote:
shadow_healer kaže:
Ti "znanstvenici" su vec ranije bili u Medjugorju i dogovarali programe raznih istrazivanja, ali indikativno je da su ostatak vremena provodili na hodocascima i misama - dakle katolici...

Takova "objektivnost" me podsjeca na nekoga.
Tko traži, taj će i naći.


A vjernici vjeruju,bez obzira na spoznanje.

Ako su znanstvenici vjernici, oni imaju stav, određeno mišljenje, vjerovanje, ma što god realni rezultati i racionalna spoznaja kaže. Oni su dakle, neobjektivni!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 00:42   #123
Svi lažu - JEDINO ja govorim istinu!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 01:31   #124
Quote:
tovariš Ris VII kaže:
Tko traži, taj će i naći.


A vjernici vjeruju,bez obzira na spoznanje.

Ako su znanstvenici vjernici, oni imaju stav, određeno mišljenje, vjerovanje, ma što god realni rezultati i racionalna spoznaja kaže. Oni su dakle, neobjektivni!
Ali i ateisti vjeruju,naime, vjeruju da neće naći, odnosno da nema ničega za naći.

A, kad već citiramo: ''tko ne očekuje neočekivano, neće ga niti naći''.

Dakle preostali bi agnostici...mada ima i agnostika koji su 'vjernici',naime onih koji vjeruju u nespoznatljivost. Pa niti oni ne bi mogli ništa pronaći...
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 03:20   #125
Quote:
nitko i ništa kaže:
A, kad već citiramo: ''tko ne očekuje neočekivano, neće ga niti naći''.
"Nitko ne ocekuje spanjolsku inkviziciju!" *Morao sam*
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 03:22   #126
cista reklama. tip dobio deset krunica, litru loseg kiselog i laganu oralku i napisao sve po narudzbi...
__________________
Dnevnik trudnog muškarca (kako sam okačio kopačke o klin), prerastao u "Dnevnik tate, nadimak mu znate"
Riba-blog
ribafish13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 12:12   #127
Quote:
ribafish13 kaže:
cista reklama. tip dobio deset krunica, litru loseg kiselog i laganu oralku i napisao sve po narudzbi...
To za oralku znaš iz prve ruke?
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 21:37   #128
Bio sam u Međugorju nekoliko puta. Smatarm da je to mjesto molitve i mira. Lijepo se osjećam tamo. Jednom sam imao iskustvo koje ću pamtiti cijeli život. na molitvi za iscjeljenje duše i tijela, mi je tako došlo plakati da to nemogu opisati. Mislio sam kako će me ljudi gledati i smatrati nenormalnim. No, teško sam se susprezao. Kasnije akd sam izašao vani, nisam više mogao izdržati... nakon toga nekoliko sam dana osjećao mir koji nisam do tada nikad osjetio u životu. To se nemože ničim opisati, osim što mogu posvjedočiti, da bih se za taj osjećaj, da ga imam stalno, bio spreman odreći skoro svega u svom životu. Mislim da nema većeg dara od toga.
Naravno da ću ići još puno puta.

pozdrav
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2005., 21:44   #129
Quote:
Cro-cutie kaže:
Sa ovim se potpuno slažem. Ali, doživljaj biti sa jednim narodom, narod koji je pun duhovnosti i mira, svi mole, pjevaju zajedno - meni je to neopisivo. Ništa drugo nego MIR.
meni to nikako nebi odgovaralo, nastranu sad sto ne vjerujem u boga , prevelik sam zivac, kom pase nek ide.. meni je to malo zatupljujuce ne volim to , ja sam nekako za aktivniji zivto , bar zasad
__________________
The crushing pressure weighing down upon my weary back
The tedious routines of day to day poise to attack
The poisonous pollution and the pointlessness of care
And in a blink we blow away to dust upon the air
satanfromNorthPole is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 03:26   #130
nisam bio, nit ne namjeravam ić
u neko lažno "svetište"
koje su izmislila djeca, koja sad masno zarađuju na tome
imaju sad hotele pa iznajmljuju sobe prodaju ixiće s atletom
a neki su se i odselili u ameriku kad su skupili pare.
otišli s mjesta ukazanja lol
sam naivni ljudi vjeruju u boga-vraga i supermena
ma sve do jedne religije na planeti su pune laži zato
fk that!
zlatko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 09:13   #131
Quote:
zlatko kaže:
nisam bio, nit ne namjeravam ić
u neko lažno "svetište"
koje su izmislila djeca, koja sad masno zarađuju na tome
imaju sad hotele pa iznajmljuju sobe prodaju ixiće s atletom
a neki su se i odselili u ameriku kad su skupili pare.
otišli s mjesta ukazanja lol
sam naivni ljudi vjeruju u boga-vraga i supermena
ma sve do jedne religije na planeti su pune laži zato
fk that!
Idi tamo jer samo apriori donosi sud neznalica. Poslije posjeta Međugorju možeš govoriti o njemu.

To što se netko obogatio tamo ili nije, uopće za tebe nije bitno.
To je periferna stvar, dokaz ljudske materijalne prirode i želje za posjedovanjem.

Nije važno niti što je jedna religija tamo dominantna. Ljudi krenu često sa skepsom u Međugorje, a vrate se promjenjeni.

Tko to nije iskusveno prošao ima stav kao i ti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:16   #132
ja osobno nisam bio u tim "svetištima"
no dobio sam informacije iz prve ruke od jednog brata po Kristu

za kršćane ili one koje znaju Bibliju neka usporede sva ta marijanska svetišta sa gradom Efezom i njegovom ideopoklonističkom Kraljicom neba!!!

sličnost je neizbježna

smatram da su to demonske varke i otvoren prezir ka Gospodinu tako da se štuje samo jedna obična žena. ideopoklonstvo.

jer Marija je samo bila Kristova zemaljska majka, NE bogorodica - to je huljenje. niti je ona uzašla.

kult marijanstva je jak, ali i on će jednom pasti i biti će otkrivena velika prijevara.
dominikx10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:20   #133
Quote:
Dunj@ kaže:
Nisam bila i nisam popunila ovu anketu, jer...nisam imala priliku ići s nekim vjerski neopterećenim, a da idem sama baš nisam zagrižena.

Inače, više mi odgovaraju stare crkve. One mi odišu dohovnošću za razliku od novih koje su mi baš hladne...

Ako i kad idem na takva mjesta onda želim biti sama sa sobom.
Crkva? Nema ti u crkvi kao zgradi ništa... to su samo zidovi i cigle... prava Crkva su ljudi... a ti bi da ljudi odu, da možeš doživjeti zidove?
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:27   #134
Quote:
dominikx10 kaže:
kult marijanstva je jak, ali i on će jednom pasti i biti će otkrivena velika prijevara.




Kad svi kultovi padnu bez razlike, vidjeti će se sav prezir prema osobnoj duhovnosti koji štovaoci religijskih kultova njeguju.
Ovako mogu samo zavaravati same sebe, kao što religije varaju sve oko sebe.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 12:54   #135
Quote:
dominikx10 kaže:


za kršćane ili one koje znaju Bibliju neka usporede sva ta marijanska svetišta sa gradom Efezom i njegovom ideopoklonističkom Kraljicom neba!!!

tipican protestant - toliko o ekumenskom dijalogu...

znas imala sam frendicu koja je baptistica i sve je bilo dobro dok mi jednom na kavi nije pocela "otkrivati" zasto katolicanstvo nevalja.. nit je bila neka rasprava u pitanju ni nis, jednostavno ko grom iz vedra neba je pocela..
od tada se vise nismo vidjele. mislim, ak netko nema toliko osnova ponasanja da postuje drugoga, onda si nemamo sto puno reci.


steta prijateljstva.
cvjetaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2005., 13:03   #136
Quote:
cvjetaca kaže:


steta prijateljstva.


Tako sam i ja znala razmišljati.
Danas kažem da NE, nikako nije šteta jer te „štete“ su bile velika škola.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2005., 13:22   #137
Quote:
cvjetaca kaže:
od tada se vise nismo vidjele. mislim, ak netko nema toliko osnova ponasanja da postuje drugoga, onda si nemamo sto puno reci.
steta prijateljstva.
A ljubav prema "neprijateljima"?

Ljubav je važnija od ponašanja i poštovanja. Nikad mi kršćani ne bi smjeli biti ti koji prekidaju odnos, kakav god onaj "drugi" bio.

"Tada pristupi k njemu Petar i reče: "Gospodine, koliko puta da oprostim bratu svomu ako se ogriješi o mene? Do sedam puta?" Kaže mu Isus: "Ne kažem ti do sedam puta, nego do sedamdeset puta sedam." (Mt 18, 21-22)

"Pa tko da vam naudi ako revnujete za dobro? Nego, morali i trpjeti zbog svoje pravednosti, blago vama! No ne bojte se njihova zastrašivanja i ne plašite se! Naprotiv, Gospodin - Krist neka vam bude svet, u srcima vašim, te budite uvijek spremni na odgovor svakomu koji od vas zatraži obrazloženje nade koja je u vama, ali blago i s poštovanjem, dobre savjesti da oni koji ozloglašuju vaš dobar život u Kristu, upravo onim budu postiđeni za što vas potvaraju. Ta uspješnije je trpjeti, ako je to Božja volja, čineći dobro, nego čineći zlo." (1 Pt 3, 13-17)
__________________
"A ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista." (Iv 17, 3)

Retired.
Serenellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 19:39   #138
Quote:
cvjetaca kaže:
tipican protestant - toliko o ekumenskom dijalogu...

znas imala sam frendicu koja je baptistica i sve je bilo dobro dok mi jednom na kavi nije pocela "otkrivati" zasto katolicanstvo nevalja.. nit je bila neka rasprava u pitanju ni nis, jednostavno ko grom iz vedra neba je pocela..
od tada se vise nismo vidjele. mislim, ak netko nema toliko osnova ponasanja da postuje drugoga, onda si nemamo sto puno reci.


steta prijateljstva.
Ja sam se na jednom drugom forumu (isto je bila tema religija) svađao i pičkarao sa jednim korisnikom, koji je btw kršćanin, a kako se iz priloženog vidi, ja nisam. uglavnom, palo je među nama dosta teških riječi, niskih udaraca i sl. No, pukim slučajem smo se mi upoznali, i nastavili razgovor, u prijateljskom tonu, i još smo se i napili.
__________________
zazas zazas nasatanada zazas
Thagirion is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2005., 20:29   #139
Iako volim otići u Međugorje, ne mogu shvatiti na neki način vidioce. Ne shvaćam, kako su nastavili sa životom kao da se to nije zbilo. Da se to meni dogodi, zaboravio bih na ovaj svijet i posvetio bi se potpuno Bogu, bar tako mislim.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 11:41   #140
suvenirnice...

Da maknu one tisuce suvenirnica sa siptarima koji trljaju ruke na svaki autobus, ja mislim da bi to mjesto uvelike dobilo na svetosti...
kekoos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.