Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2007., 12:07   #141
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
čekam nalaze briseva al užasno se bojim da nemam neku bakterijicu i da neću tako brzo smjeti ostati trudna.
Ja sam napravila briseve za vrijeme trudnoće i bili su svi u redu, ali kao što vidiš ni to mi nije pomoglo.
Ako i bude bilo nešto na nalazu, to se brzo antibioticima sređuje.
Ništa ne brini
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:09   #142
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila briseve za vrijeme trudnoće i bili su svi u redu, ali kao što vidiš ni to mi nije pomoglo.
Ako i bude bilo nešto na nalazu, to se brzo antibioticima sređuje.
Ništa ne brini
imaš pm.... ne smijemo chatat ja mislim ovdje
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:16   #143
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
A je život okrutan, tak smo mlade a već problemi s trudnoćom... nikad nisam ni sanjala da mi nekaj ne bude u redu kad budem trudna,al eto tako je kako je.
To sam i ja mislila dok se ta nesreća nije dogodila - tako je to uvijek u životu, ne vjeruješ nikada da se to dešava baš tebi.
Kad sam saznala da sam trudna i kad sam vidjela na UZV-u malo srce kako kuca kao ludo, cijeli mi se život okrenuo u sasvim drugom smjeru, nije bilo sretnije od mene, a sad se tako nekako blesavo osjećam, ne znam kud ću sa sobom.
Najgore mi je bilo sjediti u gin. ambulanti sa 50 trudnica i slušati kako se na UZV-u čuju otkucaji srca.
Sad kada sam doma bolje mi je, jer me svakodnevica manje podsjeća na gubitak, ali eto to je valjda život.
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 12:33   #144
Imaš pm!!!!
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:04   #145
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
pikacu kaj su tebi doktori rekli, koliko sad trebaš pričekati do iduće trudnoće?

i koliko imaš godina, ako nije bed pitanje....
znam da si pitala pikacu, al evo i mene...jucer sam bila kod ginekologice koja mi je rekla da slobodno opet pocnemo radit bebu...a proslo je dva mjeseca, ja dobila jednu mengu, nakon 5 tjedana od spontanog...meni sene zuri i ipak cemo malo pricekat, al eto lijepo je bit bez opterecenja, pa i ako se desi, znas da nije automatski problem....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:08   #146
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
znam da si pitala pikacu, al evo i mene...jucer sam bila kod ginekologice koja mi je rekla da slobodno opet pocnemo radit bebu...a proslo je dva mjeseca, ja dobila jednu mengu, nakon 5 tjedana od spontanog...meni sene zuri i ipak cemo malo pricekat, al eto lijepo je bit bez opterecenja, pa i ako se desi, znas da nije automatski problem....
a jel si morala radit briseve i papu nakon pobačaja? evo ja ću sad pokušat ostat trudna.... prošlo je nešto više od 3 mj i mislim da se sad maternica već oporavila jer sam dobila 3 redovite menge .
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:01   #147
napravila mi je papu jer je nisam radila 14 mjeseci...ja sam joj se inace javila radi vanrednog krvarenja nakon menge, pa mi je napravila pregled i uzv, kaze vidimo se za 3 mj., do tada ce stici nalaz od pape i uzet ce mi briseve, a ako do tad zatrudnim, to je ok, kao mozemo pocet radit...ja bih htjela dobit jos bar jednu mengu ili dvije prije toga, i svakako prije negokrenemo idem kod nje radi briseva pa da sam na miru....inace su mi prije 2 mj.kad sam imala spontani svi brisevi bili sterilni i u redu pa sam po pitanju toga sigurna da ce opet bit tako, al zlu ne trebalo, provjerit cemo....phd i brisevi nisu pokazali nista tako da kaze dok da je vjerojatno razlog genetski....pusa, zelim ti sretnu, zdravu slijedecu trudnocu...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 12:35   #148
za pikachu

da te jos malo utjesim...
Uobicajeno radno odbacivanje embrija nastaje zbog mnogih kromosomskih anomalija na plodu. Na neki svoj nacin priroda se "rješava" nečega sto ni ne bi moglo opstati a ako bi i opstalo bilo bi jako defektno. Tako da je takav rani odbačaj ploda zapravo sreća u nesreći unatoč tvojoj emocionalnoj katastrofi. Svaka trudnoća nosi svoja obilježja ali jedna ovakva nije razlog da se ne pokušava dalje.
:-)držim fige...
fraeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 18:11   #149
hvala ti puno na potpori - čim se oporavim krećem u nove pohode
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:17   #150
Evo i mene da podjelim s vama svoje tužno iskustvo. Dan nakon što sam napravila test i saznala da sam trudna, prokrvarila sam. Odmah sam išla na pregled i dr mi je rekla da se ne nadam puno jer nema reakcije srca. Tada sam bila trudna 6+3. Za pet dana sam bila na novom pregledu, ali nije bilo sretnijih vijesti. Rekla mi je da za svaku sigurnost napravim još jedan pregled, ali da me najvjerojatnije očekuje kiretaža. Tih tjedan dana bilo mi je najgorih u životu, samo sam plakala. Na zadnjem pregledu je rekla da više nemamo šta čekati, u bolnicu na kiretažu. Užasno sam se bojala jer sam po prirodi kukavica i bojim se obične igle, a kamoli kakvog zahvata. Išla sam pod općom. Anesteziologica i gin. su bile perfektne, bila sam kući nakon 3 sata. Ništa me nije bolilo, ali još moram mirovat. Za slijedeću trudnoću se moramo paziti 4-6 mjeseci. Čekat ćemo koliko god treba samo da slijedeći put sve bude u redu, jer ne znam dal bi još jednom ovakvo iskustvo mogla podnijeti. Svi koji su to prošli vjerojatno me razumiju .
alkemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 09:38   #151
Alkemicarka, jako mi je zao...razmisljaj pozitivno (koliko mozes s obzirom na situaciju) i znaj da jedna trudnoca s drugom nema nikakve veze, i ako si sad prosla tako, drugi put ce sigurno biti sve ok....ako je vec moralo biti tako, bolje sad nego u 13.tj ko ja ili ne daj boze ko one jadne cure koje izgube i puno kasnije...to se jednostavno desava. Ako je ko u vecini slucajeva bio genetski problem bolje tako nego cijeli zivot gledat svoje voljeno dijete kako se pati, a vise od toliko mu ne mozes pomoci....sad se malo odmori, pij vitamine, izlazi na mnogobrojne kave da izbacis negativnost iz sebe, a onda kad se za koji dan oporavis, pocni se baviti sportom da stvoris najbolje moguce uvjete za novog podstanara u svom tijelu (meni je dok rekla da mozemo i odmah, kao tijelo je vec pripremljeno na trudnocu)...puno srece i velika pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 09:37   #152
Cukerino, hvala ti na podršci
Meni je dok rekla da čekam 4-6 mjeseci prije nove trudnoće. Trenutno pijem samo vitamin C. Dal mi je prerano da pijem prenatal ako moramo čekat do 8. mjeseca najmanje?
Još jedno pitanje za one koje su bile na kiretaži: nakon koliko dana ste dobile prvu menstruaciju
alkemičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 09:58   #153
Quote:
alkemičarka kaže: Pogledaj post
Cukerino, hvala ti na podršci
Meni je dok rekla da čekam 4-6 mjeseci prije nove trudnoće. Trenutno pijem samo vitamin C. Dal mi je prerano da pijem prenatal ako moramo čekat do 8. mjeseca najmanje?
Još jedno pitanje za one koje su bile na kiretaži: nakon koliko dana ste dobile prvu menstruaciju

ja sam dobila nakon točno 29 dana ....

ja sam imala kiretažu 22.1. i liječnici su mi rekli da pričekam 3 mj da se tijelo oporavi ... i da napravim briseve i papu prije druge trudnoće. evo nalazi su stigli i uredni su, sad će 4 mj od kiretaže i preporučio nam je gin da krenemo pravit bebača
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:58   #154
meni je gin rekla da cu dobiti za 6 tjedana (to je valjda prosjek), ja sam dobila nakon 5 tjedana i nista me nije bolilo, bilo mi je jos lakse nego inace...prenatale nemoj jos pit, moja gin je rekla da ih do 2-3.mj ne treba pit, nego kad budes htjela krenuti u pravljenje bebaca, pocni mjesec dana prije piti folic plus ili neki drugi preparat folne kiseline
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:01   #155
i da, probaj pitat gin da li misli da bi te trebalo poslat vadit krv da se vidi da li ti fali željeza...mozda nema veze sa gubitkom puno krvi kod sopntanog, al meni fali i moram ga piti 2 mjeseca...pijem ga 10 dana i vec se osjecam bolje, jace...mozda sam se samo ufurala , al eto...pozdrav
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:42   #156
Obično se od tog željeza ima tvrda stolica?
Ja trenutno pijem folacin i ne sijećam se kad sam zadnji put ...
__________________
chart

Zadnje uređivanje putnica : 05.05.2007. at 13:22.
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:27   #157
pokusajte nabaviti tekuce zeljezo, ja sam, po preporuci ginicke, pila "Liquid iron" koji sam nasla u biljnoj apoteci
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 16:15   #158
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
Obično se od tog željeza ima tvrda stolica?
Ja trenutno pijem folacin i ne sijećam se kad sam zadnji put ...
mene je željezo zatvorilo da su mi oči ispadale , i prestala ga piti...svako zlo za neko dobro, a bome i obrnuto...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 23:36   #159
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
mene je željezo zatvorilo da su mi oči ispadale , i prestala ga piti...svako zlo za neko dobro, a bome i obrnuto...
nije topic o željezu ali kad ste se već raspisale.. ja sam od ferrum leka imala naprotiv proljev.. i sad kad sam počela uz njega piti i prenatal imam gadnih problema.. još ako nešto pojedem kao što je npr. banana e onda je gore nego da Godota čekam..
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 19:11   #160
Quote:
Ako ste imale iskustva, molila bih vas, pošto ja sumljam na spontani ili biokemijsku da mi kažete kako ginekolog to utvrđuje i postoji li mogućnost da se nevidi na UZV već da se zaključi samo na osnovi mojih simptoma-kasnila menstruacija, pozitivan test, veliko krvarenje i bol, sa nekim velikim komadom koji je ispao iz mene
PROPUŠTENI POBAČAJ (missed miscarriage)

Propuštenim pobačajem smatra se onaj kada plod odumre i ostane u maternici, dok je cerviks zatvoren i nema krvarenja. Plod ne raste kao ni ženina maternica, pa se ovaj pobačaj zove tihim upravo zbog toga što ga se otkriva tek nekoliko dana ili tjedana nakon odumiranja ploda.

Kod nekih žena od početka trudnoće nema nikakvih osjećaja trudničkih simptoma, dok se kod drugih žena javljaju početni simptomi kao što su osjetljive grudi, mučnina i sl. koji počinju polako nestajati, te ako tkivo placente nastavi proizvoditi hormon hCG, žena će se i dalje osjećati trudnom, stoga je ovaj pobačaj još teže otkriti.

Nekoliko dana ili tjedana nakon pobačaja može se pojaviti bistra crvena krv iz vagine, potom i smeđi iscjedak. Nakon što odumre ovim pobačajem, plod se smanjuje istim stupnjem kao što raste u normalnoj trudnoći.

Ultrazvučnim pregledom moguće je točno utvrditi kada je plod odumro. Nakon toga treba se odlučiti za prirodni pobačaj, koji je i tako neizbježan ili za kiretažu, ovisno o preporuci liječnika. Najčešće se preporuča kiretaža kako bi se izbjegle moguće infekcije maternice.

Biokemijska trudnoća

Biokemijska trudnoća je vrlo rani pobačaj za koji žena niti ne zna ako nije vrlo rano (prije mjesečnice ili oko datuma očekivane mjesečnice) napravila kućni test, koji se pokazao jedva vidljivo pozitivnim ili je napravila test krvi ß hCG, koji je pokazao vrlo niske vrijednosti koje se ne dupliraju pravilno (svaka 2-3 dana), a ultrazvučnim pregledom ne može se vidjeti gestacijska vrećica.

Gotovo polovica svih prvih trudnoća završi ranim pobačajem kada je jajašce oplođeno, ali se ne implantira ili se implantira, ali ubrzo nakon toga propadne. Često, mjesečno krvarenje bude jačeg intenziteta s komadićima krvavog tkiva, te ponekad grčevima.

Mnoga su nagađanja o uzroku ovih ranih pobačaja: kromosomski problemi u razvoju fetusa, abnormalni endometrij, abnormalnosti maternice ili pojedine infekcije, te problem antitijela i dr.

Prolazite li kroz neki od postupaka izvantjelesne oplodnje – jedna studija u Americi pokazala je da 54,1% pacijentica koje su prethodno imale biokemijsku trudnoću zanesu prilikom slijedećeg IVF-a, suprotno od 46,5% pacijentica koje nisu nikako uspjele zanijeti.

Blighted ovum

Blighted ovum je naziv za anembrijsku trudnoću kada je jajašce oplođeno i implantirano u maternicu, no stanice se prestanu dijeliti i mijenjati, kao u normalnom procesu nastanka ploda.

I ovdje, kao i kod biokemijske trudnoće žena ima pozitivan test na trudnoću i osjeća se trudnom, no do pobačaja dolazi između sedmog i dvanaestog tjedna.

Ovaj pobačaj također može biti neotkriven nekoliko tjedana. Može se uočiti tek ranim ultrazvukom, gdje je vidljiva samo prazna gestacijska vrećica.

Kao kod propuštenog pobačaja treba razmisliti o mogućnostima prirodnog pobačaja ili kiretaže.

Zadnje uređivanje putnica : 22.05.2007. at 17:00.
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.