Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 17:16   #1
Exclamation Vozila u pratnji političara & diplomata

Po stoti put ti su me kreteni skoro izgurali s ceste!!!

Ti kreteni voze po svim trakama, u suprotnom smjeru, nedopuštenom brzinom, mašu palicama, prijete, glume...

Jeste li se susreli s tim izrodima?

Ozbiljno razmišljam da im jednom na Cmroku prepriječim put.. Za slijedeći korak plana trebam kontakt broj trgovca s oružjem.

EDIT: Ovo pišem na pravu jer me zanima, čisto s pravnog aspekta, da li su i oni podložni zakonima ove države, ili su oni kad sjednu u taj auto iznad svih? Npr. ako ih snimim u prekršaju i pošaljem to policiji, hoće li policija reagirati?
__________________
"primjetio kod krupnih muskaraca koji su smrsavili glava im je i dalje ostala velika? koliko su dobili s tim?"
by dobaj

Zadnje uređivanje tarzančić : 13.08.2007. at 17:57.
tarzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:53   #2
Je, baš. Da nađu jednog takvog iznad leša koji je još topao, sa topom u rukama koji se još dimi našli bi načina da ga puste (šifra - Split i reketari). A da tvoja slika. Pa jel se sjećaš slike Šukera i njegovog okreta za 180 na Mihanovićevoj (kod Esplanade ako me pamćenje ne vara).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 19:32   #3
zspc

26. VOZILA POD PRATNJOM
Članak 148.
(1) Vozilima pod pratnjom, u smislu ovoga Zakona, smatraju se vozila koja prate pripadnici policije i vojne policije s posebnim policijskim vozilima opremljenim uređajima za davanje posebnih zvučnih i svjetlosnih znakova crvene i plave boje, kao i ta policijska vozila, i to za vrijeme dok se ti znakovi daju.
(2) Vozač koji na cesti susretne vozilo ili kolonu vozila pod pratnjom i vozač kojega sustigne vozilo ili kolona vozila pod pratnjom dužni su zaustaviti svoje vozilo, noću umjesto dugih svjetala upotrijebiti kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, držati se naredbi koje im daju osobe iz pratnje i kretanje nastaviti tek nakon što prođu sva vozila pod pratnjom.
(3) Vozila pod pratnjom vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu imaju pravo prednosti prolaska u odnosu na sva druga vozila, osim u odnosu na vozila koja se kreću raskrižjem na kojem se prometom upravlja prometnim svjetlima ili znacima ovlaštene osobe, i na njih se ne primjenjuju odredbe ovoga Zakona o ograničenju brzine (članak 52. – 55.), o zabrani pretjecanja i obilaženja kolone vozila ili na pješačkom prijelazu ili prelaženju iz trake u traku (članak 70. stavak 1. točka 1., članak 74. i članak 75. stavak 1.), o zabrani presijecanja kolone pješaka (članak 89.) te obvezi vezivanja sigurnosnim pojasom (članak 163.) i nisu se dužni kretati jedno iza drugog (članak 112.).
(4) Iznimno, pod uvjetom da je to neophodno potrebno, a vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu, na vozila pod pratnjom ne primjenjuju se ni odredbe o strani kretanja vozila (članak 46. – 48. a kada je obustavljen promet i članak 49.), uključivanju u promet (članak 45. stavak 1.), o zaustavljanju i parkiranju te polukružnom okretanju (članak 79. stavak 1., članak 80. stavak 1. i 3., članak 82. stavak 1. točka 5., 10., 11. i 12., članak 83. stavak 1., članak 12. stavak 4. i članak 140.).
(5) Radi omogućavanja nesmetanog prolaska vozilima iz stavka 1. ovoga članka, pješaci su se dužni ukloniti dok ta vozila prođu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 20:43   #4
OK, ništa im se nemože. Lockajte topic što se mene tiče.

(Iako bi ih se u barem 95% slučajeva moglo kazniti po onome "dovođenje u opasnost osoba, imovine i blablabla"...)

(jedno je zakon, drugo je zloupotreba istog, što oni naočigled rade.)
__________________
"primjetio kod krupnih muskaraca koji su smrsavili glava im je i dalje ostala velika? koliko su dobili s tim?"
by dobaj
tarzančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 23:04   #5
I ja znam da vozila u pratnji smiju raditi gotovo sve, ali nekada se stvarno ponašaju kao majmuni.
Recimo ja sam siguran da ne smiju psovati na ostale sudionike u prometu, a redovito ih čujem kako se deru: "Makni se pička ti materina". Mislim, to su ljudi koji prate najviše državne dužnosnike ili diplomate, a ponašaju se ko kreteni.
Svjestan sam ja da su oni tajna služba, zaštita terorizam bla bla, ali pretjeruju i to je činjenica.

Stavak 2. članka 48. lijepo kaže da čim ih ugledaš u retrovizoru ili ispred sebe trebaš zaustaviti vozilo pa ću ja to lijepo sljedeći put napraviti. Nema više mahanja i stiskanja mene uz rub tako da sjebem felge. Ja ću stati uz rub pa neka oni manevriraju i mašu palicama.
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 23:43   #6
Quote:
wuk kaže: Pogledaj post
I ja znam da vozila u pratnji smiju raditi gotovo sve, ali nekada se stvarno ponašaju kao majmuni.
Recimo ja sam siguran da ne smiju psovati na ostale sudionike u prometu, a redovito ih čujem kako se deru: "Makni se pička ti materina". Mislim, to su ljudi koji prate najviše državne dužnosnike ili diplomate, a ponašaju se ko kreteni.
Pa za tako nešto ih prijavi unutarnjoj kontroli.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:32   #7


Bilo pred par mjeseci u Draškovićevoj kraj traume (Zg): kolona od nekih pet-šest automobila pod rotirkama u pravcu prema Sheratonu. I pješacima se upali zeleno (ona ulica koja izlazi iz Trga hrvatskih velikana...). Uto je naišla kolona, pješaci stali (i ja) prošla dva automobila kad se neka štojaznamvaljda alternativka/anaristica/dreadovi+podrapana smeđa majica+tajice+marte/koji kuracveć odlučila proći na drugu stranu. Drugi dio kolone je morao stati, i to je bilo tipa "nagazi na kočnicu da ne zgaziš budalu" kad je prošla iza leđa im je pokazala srednji prst

Ja bi je globio za to

Ali i kolona je prekršila zakon? Ipak su prolazoli kroz raskrižje kad ima je bilo crveno? (Članak 148.3) Zar ne?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 12:37   #8
Quote:
wuk kaže: Pogledaj post
Stavak 2. članka 48. lijepo kaže da čim ih ugledaš u retrovizoru ili ispred sebe trebaš zaustaviti vozilo pa ću ja to lijepo sljedeći put napraviti. Nema više mahanja i stiskanja mene uz rub tako da sjebem felge. Ja ću stati uz rub pa neka oni manevriraju i mašu palicama.
Je, ali ti tamo i piše i boldano

(2) Vozač koji na cesti susretne vozilo ili kolonu vozila pod pratnjom i vozač kojega sustigne vozilo ili kolona vozila pod pratnjom dužni su zaustaviti svoje vozilo, noću umjesto dugih svjetala upotrijebiti kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, držati se naredbi koje im daju osobe iz pratnje i kretanje nastaviti tek nakon što prođu sva vozila pod pratnjom.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 13:42   #9
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ali i kolona je prekršila zakon? Ipak su prolazoli kroz raskrižje kad ima je bilo crveno? (Članak 148.3) Zar ne?
Da, ne smiju prolaziti kroz crveno. Hitna pomoć se tu može pozvati na krajnju nuždu, ali praćeni političari - ne.

U takvim slučajevima predviđeni postupak je da se vozilo zaustavi, iz njega iziđe službena osoba s palicom i regulira promet dok kolona ne prođe.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 14:07   #10
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Je, ali ti tamo i piše i boldano

(2) Vozač koji na cesti susretne vozilo ili kolonu vozila pod pratnjom i vozač kojega sustigne vozilo ili kolona vozila pod pratnjom dužni su zaustaviti svoje vozilo, noću umjesto dugih svjetala upotrijebiti kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, držati se naredbi koje im daju osobe iz pratnje i kretanje nastaviti tek nakon što prođu sva vozila pod pratnjom.
Ok. Sve smo se dogovorili. Ja ću zaustaviti vozilo i pridržavati se njihovih naredbi. Vjerojatno je zvučalo kao da se bahatim, ali stvarno mislim da je to najpametnije. Znali su me stvarno zgurati jako uz rub i vidim da to često rade pa mislim da je ljudima najpametnije da sami stanu što više mogu uz rub i slušaju njuihove naredbe (ako ih bude).

Quote:
Vojky kaže:
U takvim slučajevima predviđeni postupak je da se vozilo zaustavi, iz njega iziđe službena osoba s palicom i regulira promet dok kolona ne prođe.
Da. U takvim slučajevima su najčešće u pratnji policajci na motorima koji ona idu ispred i reguliraju promet na raskrižjima.
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 16:48   #11
Oprez - diplomatski paraziti (plave tablice) su počeli isto počeli mahati palicama i ometati promet.

Za njih vrijede pravila kao i za sve druge tako da ih slobodno stjerate u 3pm
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 10:02   #12
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
Oprez - diplomatski paraziti (plave tablice) su počeli isto počeli mahati palicama i ometati promet.
Kakvim palicama
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2014., 17:03   #13
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kakvim palicama
http://www.valplast.hr/images/Svj_velikaV.jpg
excaliboor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 16:28   #14
Ne bih se ja baš bahatio pred vozilima pod pratnjom. Ako se vozi npr. strani šef države, njegovo vozilo ne smije stati niti znatno usporiti jer je u takvim situacijama štićena osoba jako ranjiva, a osoblju sigurnosti je apsolutni prioritet očuvati njegovu sigurnost. U takvim se slučajevima postave policajci na sva raskrižja duž određene rute, očisti se cesta od drugih sudionika u prometu, pa i semafori privemeno prestaju važiti. Kako bi to izgledalo da se neki šef države kao gost naše države lagano vozi u gužvi zajedno sa svima i staje na svakom semaforu...
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 10:43   #15
ma može ne znam tko biti, ako nema pratnju policije vrijede pravila kao i za sve ostale...

kakve su to ocrtane fraze "jako ranjiva štićena osoba"

stvar je da paraziti imaju iste takve palice samo bez "policija" (jer ne smiju) pa su prema tome nevažeće.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 08:52   #16
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post
ma može ne znam tko biti, ako nema pratnju policije vrijede pravila kao i za sve ostale...


stvar je da paraziti imaju iste takve palice samo bez "policija" (jer ne smiju) pa su prema tome nevažeće.
Točno.

Ne vrijede.

Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Kako bi to izgledalo da se neki šef države kao gost naše države lagano vozi u gužvi zajedno sa svima i staje na svakom semaforu...
Onda neka bude doma.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2014., 23:40   #17
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
... Kako bi to izgledalo da se neki šef države kao gost naše države lagano vozi u gužvi zajedno sa svima i staje na svakom semaforu...

gostujućeg šefa države prati policija tako da se uklapa u boldani članak zakona. pa ih moramo istrpiti makar su seljačine ("jebem ti mater makni se").

a kojekakvi ćate koji s diplomatskim tablicama žure po novu isporuku droge i viskija mogu sisati kurac i svoje palice.
mudozvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.