Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 23:22   #81
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nikada neću biti vegetarijanac zbog etičkih razloga. Najgori svjetski krvoloci su bili vegetarijanci.
Ponovo pitam: kako to da su soja i sojini proizvodi zdravi a preko 90% soje koja se proizvodi je genetski modificirana?
Nikad neću prestat prdit za ručkom jer svi ljudi koje prezirem ne prde za stolom

Soja i sojini proizvodi su zdravi po mnogočemu, iako ponekad mogu biti teže probavljivi. Genetski modificirani proizvodi su neistraženi za sada (a i tako će ostati dok šefovi ne odluče) ali zato su jako potencijalno opasni ne samo za ljude kao hrana, nego i za okolinu u kojoj se uzgajaju. Zato takve proizvode treba izbjegavati. Postoje puno proizvođača kod nas koji nude organsku soju i ostale grahorice i žitarice.
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:25   #82
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
nisam protiv mesa iz nekakvih moralnih načela - vjerujem da biljke isto tako osjećaju kao i životinje, pa jednako nanosim bol i životinji i biljci koju ubijam. no to je druga tema.
Zakon! Ajde molim te otvori ovu temu. Ja se nisam usudio, nisam mislio da će biti zainteresiranih
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:30   #83
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Zakon! Ajde molim te otvori ovu temu. Ja se nisam usudio, nisam mislio da će biti zainteresiranih
ma đeces.......?

zivotinje nemaju razum a kamoli biljke.............
a sad sto mi sumnjamo u sve nije problem ostalih ljudi
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:40   #84
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Zakon! Ajde molim te otvori ovu temu. Ja se nisam usudio, nisam mislio da će biti zainteresiranih
čini mi se da je ovo ironično
ipak, neda mi se o tome raspravljati jer u startu računam na pljuvanje a sasvim je dovoljno što beba bljucka po meni cijeli dan
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:47   #85
Danas se još uvijek može hraniti zdravo.

Hodaj po placu mjesec dana. Trešnjevački, Dolac, Utrine... bilo koji. Promatraj malo kumice, kupi tu i tamo nešto pa se i zapričaj. Svakim posjetom ćeš bolje spoznati da li kumica laže da bi prodala ili je stvarno sve iz njezinog vrta kod Kravarskog. I tako od jedne do druge i eto te doma s punim cekerom hrane koja ne može biti gora nego u Billi, može bit samo bolja. Nakon mjesec dana ćeš nać tetu kod koje možeš stalno kupovati, upoznat ćete se, znat ćeš odakle je, kako uzgaja hranu, kojim danima dolazi s čim, itd. Uzmi si dobru kuharicu ili s interneta skini 500000 recepata world wide. Pripremi hranu sa što manje soli, kupiš ulje u nekom bio dućanu koje je skupo ali ćeš ga ionak malo koristiti, kupi si začine u teglici sa zemljom (ima ih u Metrou). Neka bosiljak raste a ti mu tu i tamo cvakni listiće (Eh, kad bi barem tako teleku u svom dvorištu mogao svaki vikend cvaknuti nogicu za finu teleću juhicu.... ) Presadi ga kad se razgrana u finu prirodnu humusnu zemlju jer mislim da u onoj originalnoj ima umjetnjaka. Koristi kvalitetno maslinovo ulje i probaj izbjegavati termičku obradu s njim. Drži ga u tamnoj staklenoj boci na donekle hladnom mjestu. Probaj koristiti željezno ili glineno posuđe. Čak je i vatrostalno staklo odlično, ali pazi na temperatutne šokove da ti juha ne bi završila po cijeloj kuhinji. Nauči peći svoj kruh. Kreni od jednostavnijih recepata s kupovnim brašnom, pa se usavršavaj prema složenijima sa kod kuće mljevenim žitaricama. Jedi svjesno, žvači sve dok zbog količine sline u ustima -moraš progutat. Slina je najvažniji probavni agent. Nakon obroka (a i za vrijeme), poslušaj što ti tijelo kaže.

Eto, jedan primjer za početak
Ima li tko ideju za desert?
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:48   #86
Nema puno proizvođača koji nude organsku soju. Bojim se da je sve to anorgansko. Zadnji podatak (od prije nekoliko godina) je bio da je 90% soje genetski modificirano. Danas je situacija vjerojatno gora. Oni koji uzgajaju soju u svom vrtu ne koriste u tu svrhu sjemenje koje je u njihovoj familiji desetljećima već kupovno manipulirano sjeme. Mogu ga kasnije tetošiti kravljim gnojem kako im drago ali genetska manipulacija ostaje.

Naš dragi Adolf H., zakleti vegetarijanac, počeo je provoditi preobraćenje cjelokupnog schutzstaffela na vegetarijanstvo. Srećom, umro je od otrovanja olovom pa su ljudi mogli nesmetano nastavit uživanciju u prasetini.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:51   #87
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
čini mi se da je ovo ironično
ipak, neda mi se o tome raspravljati jer u startu računam na pljuvanje a sasvim je dovoljno što beba bljucka po meni cijeli dan
Šit!
NIMALO IRONIČNO.

COME ON, GO AHEAD!

__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:57   #88
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Oni koji uzgajaju soju u svom vrtu ne koriste u tu svrhu sjemenje koje je u njihovoj familiji desetljećima već kupovno manipulirano sjeme. Mogu ga kasnije tetošiti kravljim gnojem kako im drago ali genetska manipulacija ostaje.
Vjeruj ti što ti drago, ali ova tvrdnja je daleko od istine....
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:06   #89
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
Danas se još uvijek može hraniti zdravo.
...
da ne kvotam cijeli post... lijepo si to osmislio, kužim što hoćeš reći, ali to je samo NAJBOLJE ŠTO MOGU DOBITI, jer i ta kumica je tam kod kravarskog to nečime špricala i ko zna kakvom vodom zaljevala, a svi proizvodi kupljeni u dućanu (pa i onom bio) su možda ono što na njima piše a možda i nisu i opet nisu skroz čisti.
slažem se da i količina te štetnosti koju unesem u organizam igra neku ulogu, pa se isplati živjeti tak kak si ti napisao, ali možda već sutra prepametni ameri otkriju da se rak dobiva od aspirina ili od biljnog ulja (karikiram), pa mi onda ni sav taj moj trud nije ništa pomogao
zato sam stava da se čovjek ne treba baš puno time opterećivati, ničime, pa ni time što i kako jede (napominjem, jedno je dati sve od sebe da loše u životu svedeš na najmanju moguću mjeru, a drugo je biti opsjednut time).
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:13   #90
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
i kako razabrati laz od istine....
sljediti intuiciju.....
Budi iskrena prema sebi pa će neiskreno i neispravno samo otpasti. Uzmi si vremena za neznanje s ciljem da pravo znanje što lakše pronađeš. Strpljivo i suzdržano gledaj prema cilju dok ti se ne ukaže. Sve čitaj, slušaj, gledaj, osjećaj... bez želje da prihvatiš, već iz čiste znatiželje. Kad štima, osjetit ćeš kao da si pojela jedan belgijski čokoladni bombončić s marcipanom

Sajaja bramani totari ta, raitata raitata, radu ridu raitata, rota

It is time
To break the chains of life
If you follow you will see
What's beyond reality
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:21   #91
Sojino mlijeko u tetrapaku. Tetrapak je tvorevina od kartona, aluminija i PVC folije (tim redom). Ako je sve u redu sadržaj ne dolazi do prva dva sloja, dodiruje samo PVC. PVC je polimer koji, kao i svaki drugi kemijski spoj, nije savršen, što će reći da postoji određena količina monomera koji nije polimerizirao i koji se polako otapa u sadržaju tetrapaka. A vinil klorid monomer je vraški otrovan.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:22   #92
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
zato sam stava da se čovjek ne treba baš puno time opterećivati, ničime, pa ni time što i kako jede (napominjem, jedno je dati sve od sebe da loše u životu svedeš na najmanju moguću mjeru, a drugo je biti opsjednut time).
Kad ne kupim Milku u dućanu, kad samo prođem kraj škrinje sa sladoledom, kad ne kupim sjajne crvene jabuke 1/2 kile komad, kad odbijem najlonsku vrećicu na placu ili u dućanu, kad skuham juhu od korabe bez soli, kad skuham karfijol na pari, kad mi ruka odpadne od mljevenja raži na mlinčeku za zrnje za kruh....
... ne osjećam nikakvu opsjednutost ni opterećenje. Naprotiv, osjećam zadovoljstvo. Zadovoljstvo što sam mogu izabrati stvari koje se mene osobno tiču. To mi zadovoljstvo daje i više snage nego što mi treba da sve to isfuram
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:23   #93
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nema puno proizvođača koji nude organsku soju. Bojim se da je sve to anorgansko. Zadnji podatak (od prije nekoliko godina) je bio da je 90% soje genetski modificirano. Danas je situacija vjerojatno gora. Oni koji uzgajaju soju u svom vrtu ne koriste u tu svrhu sjemenje koje je u njihovoj familiji desetljećima već kupovno manipulirano sjeme. Mogu ga kasnije tetošiti kravljim gnojem kako im drago ali genetska manipulacija ostaje.

Naš dragi Adolf H., zakleti vegetarijanac, počeo je provoditi preobraćenje cjelokupnog schutzstaffela na vegetarijanstvo. Srećom, umro je od otrovanja olovom pa su ljudi mogli nesmetano nastavit uživanciju u prasetini.
Nebi vjerovao, ali tu ima neke povezanosti ... to nije slučajno!

Najveći krvnik svih vremena je bio vegić ... a nije usamljen slučaj!


Ja sam imao u srednjoj školi profesoricu (neću specifirat predmet) vegana,. Derala se ko konj na nas čim nas je opazila.

Nije samo stvar u B12, već i ostaloj "B" obitelji, cinku, željezu i drugim rijetkim mineralima u bilju.

Kladim se da manjak B kopleksa uslijed veganstva se ispoljava na drugoj strani!
B kopleks obitelj je vrlo važna za održavanje stabilnosti živaca.

Džabe sva ljubav prema životinjama, kada mrziš čovjeka!

Biti krivac za 70 miliona mrtvih ljudi samo zato što si volio životnje??
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:24   #94
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Sojino mlijeko u tetrapaku.
Tetrapak je zasad najprihvatljivija ambalaža po zdravstvenim i ekološkim standardima.
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:39   #95
A što je sa staklenim bocama, dobrim starim silikatima?
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:48   #96
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
A što je sa staklenim bocama, dobrim starim silikatima?
To pitaj industrijske šefove koji to izbjegavaju. Ja govorim o trenutnim prilikama.
Od stakla si mogu izabrati frutek, šećerne voćne sirupe, Jamničku... i to je sve. Teglice se, fala bogu, nisu promijenile. A sve ostalo ide u PVC i PET. A u tetrapak se čak i vina pakiraju, perverzno....

No, tetrapak sadži manje od 3% plastike u odnosu na klasičnu plastičnu ambalažu.
__________________
life is short, paddle hard!
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 01:18   #97
Quote:
Duh sa sjekirom kaže: Pogledaj post
osjećam zadovoljstvo. Zadovoljstvo što sam mogu izabrati stvari koje se mene osobno tiču. To mi zadovoljstvo daje i više snage nego što mi treba da sve to isfuram
naravno ja to zovem smislom života. ili barem njegovom osi
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:07   #98
Kancerogeni cimet u pahuljicama i keksima

U nekim skupim prehrambenim dodacima uopće nije bilo sastojaka navedenih na deklaraciji. Ispitivanja raznih vrsta dječje hrane u pahuljicama i keksa pokazala su da je u tim proizvodima količina kancerogenih i halucinogenih tvari bila dvostruko veća

U nekim, inače dosta skupim prehrambenim dodacima, kao što su tablete ginka i energetski napici od guarane, koje farmaceuti preporučuju osobama koje imaju određene zdravstvene smetnje, uopće nije bilo biološki aktivnih tvari, odnosno sastojaka koji su navedeni na deklaracijama.

Umjesto njih, laboratorijskim su analizama otkriveni mnogo jeftiniji i neučinkoviti sastojci. Još šokantniji bili su rezultati ispitivanja raznih vrsta dječje hrane u pahuljicama, keksa i gorkih alkoholnih pića od pelina. U tim je proizvodima količina kancerogenih i halucinogenih tvari te tvari koje su štetne za srce ili izazivaju snažna krvarenja bila dvostruko veća od propisanih ili na samoj granici!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,16,,137197.jl

Korporacije nas truju gdje god stignu, bitno je ljude drzati bolesnima i naplacivati im ljekove da faramaceutska industrija profitira, covjek je obicni pokusni kunic za njih, ali takav svijet obozavamo.
Mason2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:31   #99
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Naš dragi Adolf H., zakleti vegetarijanac, počeo je provoditi preobraćenje cjelokupnog schutzstaffela na vegetarijanstvo. Srećom, umro je od otrovanja olovom pa su ljudi mogli nesmetano nastavit uživanciju u prasetini.
Ovo je neistina koju često srećem po forumima, mada se volio izdavati za vegeterijanca ipak nije bio dosljedan tome jer je jeo ribu koja se smatra kod Vedantista lošijom prehranom nego ekološko meso. Puno razloga ima kad se netko odluči za bezmesnu prehranu.

Ekološka (organska kako su isfurali Pejići) hrana je sigurna zbog pravilnika kojeg sam pročitao. Također je veća svijest potrošača te hrane pa si kompanije nemogu dozvoliti loš marketing, dok jednu Podravku nije briga obzirom da potrošaći samo gledaju gdje će jeftinije kupit njezin proizvod.
Kroz par godina doći će do velikog napretka u tom smjeru. Davno sam čitao kako je ekomlijeko u Belgiji dostiglo cijenu običnog upravo zbog masovne upotrebe.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:42   #100
Quote:
gorkih alkoholnih pića od pelina. U tim je proizvodima količina kancerogenih i halucinogenih tvari
Pa zato se pelin i pije
Nije zavraga jedan od bitnijih sastojaka absinta
adarelh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.