Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2008., 11:53   #101
BlackLotus ima jedna bitna razlika izmedju ta dva primjera. Ti ulozak nosis cirka 4 do 5 dana mjesecno a beba se u njima mora kuhati konstantno. Necu sad ovdje nabrajati kolike su prednosti platnenih za zdravlje djeteta, sigurna sam da se vec o tome puno pisalo. Samo cu napomenuti da ni platnene pelene nisu ono sto nekad bile. Danas one imaju gotovo istu upijajucu moc kao i pampersice a pritom djecija koza uvijek ima zraka. Postoje papirnati lineri (pored onih platnenih koji se vec nalaze u peleni) za jednokratnu upotrebu koji se stave s unutrasnje strane pelena i propustaju mokracu u pelenu ali ne i nazad na guzu a kakicu zadrzavaju i potpuno su biorazgradivi tako da se samo sviknu u wc kao tolet paipr. Nema vise namakanja i zahebancije ko nekad. O ustedi novaca necu ni govoriti.
Evo ja cekam svoje:

http://cgi.ebay.co.uk/12-Cloth-Nappi...742.m153.l1262
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:56   #102
i btw danas sve vise zena zbog svog zdravlja i raznih upala prelazi na platnene uloske. Pogotovo vani. Ja sam se vec odlucila a ima ih brdo za narucit preko e-baya
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:31   #103
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
i btw danas sve vise zena zbog svog zdravlja i raznih upala prelazi na platnene uloske. Pogotovo vani. Ja sam se vec odlucila a ima ih brdo za narucit preko e-baya
E, a sad mene zanima kakva je situacija sa carinom. Naručujem preko ebaya, ali pelene do sada nisam. Našla sam 12 komada univerzalinih sa željom da kasnije kupim još 12, smatram da bih zadovoljila potrebe sa 24 komada. Nego carina me zanima?? 24 komada pelena preko ebaya je oko 1.000 kuna dok je kod nas oko 2.500 kn. Znatna razlika, još samo kada se ne bi plaćala carina na dječje stvari pa to bi bilo super!
__________________
Sholimov
sholimov75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 22:36   #104
ja nisam platila carinu na ništa bebi s ebaya, doduše sve su bebi stvari do 100kn bile i sve su pakete otvorili i žignuli oslobođeno od carine, tako da bi možda bilo pametno naručiti u manjim paketima
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 23:58   #105
Quote:
sholimov75 kaže: Pogledaj post
E, a sad mene zanima kakva je situacija sa carinom. Naručujem preko ebaya, ali pelene do sada nisam. Našla sam 12 komada univerzalinih sa željom da kasnije kupim još 12, smatram da bih zadovoljila potrebe sa 24 komada. Nego carina me zanima?? 24 komada pelena preko ebaya je oko 1.000 kuna dok je kod nas oko 2.500 kn. Znatna razlika, još samo kada se ne bi plaćala carina na dječje stvari pa to bi bilo super!
i ja mislim da ti nece naplatiti carinu na bebinu robu al sto kaze Tatsha kreni sa manjim narudzbama. I btw kakve su to pelene od tisucu kn? Zlatne mozda
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:30   #106
Quote:
sholimov75 kaže: Pogledaj post
E, a sad mene zanima kakva je situacija sa carinom. Naručujem preko ebaya, ali pelene do sada nisam. Našla sam 12 komada univerzalinih sa željom da kasnije kupim još 12, smatram da bih zadovoljila potrebe sa 24 komada. Nego carina me zanima?? 24 komada pelena preko ebaya je oko 1.000 kuna dok je kod nas oko 2.500 kn. Znatna razlika, još samo kada se ne bi plaćala carina na dječje stvari pa to bi bilo super!
https://www.forum.hr/showthread.php?t...paypal&page=29

https://www.forum.hr/showthread.php?t=388302

Koliko sam ja pročitala, do cca 300 kn se ne naplaćuje carina, ali sve ovisi o pojedinom cariniku, i njegovoj volji taj dan.
moonyena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:50   #107
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
ja nema šanse da ih koristim... zašto?
ja sam se rodila u vrijeme kada u hrvatskoj još papmersica nije bilo. moj otac ih je donosio iz njemačke, jer je moja koža oduvijek, pogotovo kao novorođenčetu, bila stravično osjetljiva i u platnenim pelenama sam po koži dobivala žive rane, nisam mogla ostat u njima ni minutu nakon što sam se popiškila, il ne do bog pokakala, kaže moja mama.
zašto se mučit s pranjem platnenih pelena koje ti bebi kožu ostavljaju mokru i na udaru kiselina, ako možeš imat ove koje to lijepo upiju i nikakvih problema...?

između ostaloga, koja je razlika između toga ako bebi između nogu uguraš krpu pa neka piški ko u vremena prije pampersica i ostaloga, i da sebi gurneš krpu između nogu dok imaš mengu ko u doba prije uložaka? ja je ne vidim. a ja ne znam niti jednu žensku koja ne koristi uloške nego se omata u krpe dok curi...

ne napadam, samo ne shvaćam čemu se to još koristi
Slazem se u potpunosti. Kako funkcionira izlazak s bebom van? Ja svom skinem pampersicu, bacim u prvi kos i stavim mu drugu, ovako cuvam smrdljive pelene u torbi do povratka doma? Ja koristim pampers active i on spava 8 sati u komadu i ujutro mu je koza uglavnom u potpunosti suha, ne vjerujem da platnena pelena moze imati toliku moc upijanja.
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 05:43   #108
tu opet stavljamo svoj komoditet ispred djetetova zdravlja i okolisa koji na kraju ostaje nasem djetetu i njegovoj djeci. Al to je nazalost jos uvijek stvar vlastitog izbora
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 09:13   #109
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
tu opet stavljamo svoj komoditet ispred djetetova zdravlja i okolisa koji na kraju ostaje nasem djetetu i njegovoj djeci. Al to je nazalost jos uvijek stvar vlastitog izbora
Meni je sve to prenapuhano, vise nije dovoljno paziti da je dijete suho i cisto, sad mu trebaju platnene pelene, nije dovoljno dojiti nego bi ga sad trebala ekoloski dojiti, digne mi se kosa na glavi kad otvorim rodinu stranicu s tim savjetima, po njima sam ja valjda ne majka. Za 4 mj bi se trebala vratiti na posao i u taj stil zivota ce mi se bas uklapati pranje i peglanje pelena, ekolosko dojenje i sl. Zdrav je on meni i u ovim jednokratnim a pokraj silnih tvornica i autoindustrije ne vjerujem da ce bas njegova pelena spasiti svijet
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:31   #110
znam da to nije tema ovog topika al samo ukratko, podučite me - što je to ekološko dojenje?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 09:23   #111
[QUOTE=chiquita;17062574]znam da to nije tema ovog topika al samo ukratko, podučite me - što je to ekološko dojenje?[/QUO

Kad je beba iskljucivo na prsima, nema izdajalice, bocice, dude varalice, nema odvajanja od djeteta i sl.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=110&Show=194
J_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 09:52   #112
[QUOTE=J_a;17065602]
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
znam da to nije tema ovog topika al samo ukratko, podučite me - što je to ekološko dojenje?[/QUO

Kad je beba iskljucivo na prsima, nema izdajalice, bocice, dude varalice, nema odvajanja od djeteta i sl.

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=110&Show=194
nitko ne forsira ekološko dojenje-ono se spominje samo u kontekstu što kasnije dobivanja menstruacije Meni je super šta sam je dobila s 14 mjeseci-kad je šef krenuo u jaslice i nije cicao toliko često.

Inače, pelene nisu mali problem za ekologiju, one su najgori kućanski otpad. Neragradiv, nemoguće ga je reciklirati, nemoguće ga je dobro i ispravno odložiti...a jedno dijete ga natrpa tisuće komada u pelenskom stažu...a gle, tvoje dijete i unučad će živjet tu za 50 godina-isto ko i moje. A o pregrijavanju spolnih organa i testisa, rijeđem mijenjanju pelena, dužem pelenskom stažu i ostalom što donose jednokratne pelene-i što je jedan od uzroka sve većeg postotka ljudi s problemima pri začeću...o tome neću ni govorit.
Meni je teško 5 dana mj.biti u ulošcima. Always i ini superupijajući osobito.
Svako ima svoje prioirtete.Dozvoli da Rode ili xiipsiloni imaju svoje.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:51   #113
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
i ja mislim da ti nece naplatiti carinu na bebinu robu al sto kaze Tatsha kreni sa manjim narudzbama. I btw kakve su to pelene od tisucu kn? Zlatne mozda
Ma nisu zlatne, već platnene tj. ekološke. Naime, paket od 24 komada kod nas je oko 2.500 kuna, a po preporuci frendice iz Velike Britanije ovih 24 komada je oko 1.000 kuna. Kako se i ekološki moram malo osvijestiti onda se pripremam jer eto druga beba je na putu pa da probam i sa tim pelenama. Prvo djete odraslo je na pampersicama, a drugo vjerujem na platnenima, bumo vidjeli
__________________
Sholimov
sholimov75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:03   #114
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
tu opet stavljamo svoj komoditet ispred djetetova zdravlja i okolisa koji na kraju ostaje nasem djetetu i njegovoj djeci. Al to je nazalost jos uvijek stvar vlastitog izbora
aha, dijete će mi se razboljet od pampersica.
kupit ću platnene pelene i platnene uloške, preć isključivo na vegansku prehranu i odselit u obližnju šumu
hoću li onda raditi dobro za djetetovo zdravlje i okoliš po tebi?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 19:59   #115
Quote:
sleepy kaže: Pogledaj post
i btw danas sve vise zena zbog svog zdravlja i raznih upala prelazi na platnene uloske. Pogotovo vani. Ja sam se vec odlucila a ima ih brdo za narucit preko e-baya
ja nemam pojma.... puna mi je glava.... da, istina da ih puno krene s platnenima a znam isto tako da puno njima dopizde pa pređu na jednokratne.....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:58   #116
meni su ovi "novi" pamučni ulošci predobri. ni ne osjetim ih za razliku od onih prošlih najlonskih sranja. dakle, što se toga tiće, ne vidim poantu.

kao drugo, htjela sam reći da uopće nije fer napadanje nas koje namjeravamo kupovati jednokratne pelene da ih želimo jer je s njima "brže i lakše unatoč tome što je na kocki djetetovo zdravlje". ja bih jednako tako mogla reći da ove koje žele platnene njih kupuju "jer im je jeftinije, unatoč tome što je na kocki djetetovo zdravlje". to su jednostavno uvjerenja, i ja nemam pravo govoriti da kupujete te pelene jer tako ušteđujete hrpu novca iako ja smatram da su platnene puno nezdravije, iz svog osobnog iskustva. isto tako nitko meni nema pravo reći da ću kupiti jednokratne jer sam ljenčina kojoj se ne da jeb**u pelenu strpat u vešmašinu i potrošit 3min više na svoje vlastito dijete.

platnene su možda dobre za malo veće bebe, kad ih se već ide odvikavat od pelena. novorođenčad izlagat tolikoj vlazi po meni uopće nije fer niti zdravo. pogotovo jer iz iskustva moje mame znam kako loše bebina preosjetljiva koža može na to reagirati i kakav su blagoslov pampersice u toj situaciji, jer koža koja je u platnenima bila od mokraće u živim ranama(doslovno, unatoč kremama i kremicama i presvlačenju i svemu) se u pampersicama preporodila.
to je sve što više imam za reći
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 13:58   #117
joj. sad niti ja nisam sigurna u vezi tih pelena.

sa strane ekološkog aspekta...
isto me muči pomisao na nerazgradivost ovih jednokratnih, kad samo pomislim na to gomilanje, a mi ih zdravo za gotovo uzimamo... i potrošiš ih barem 6 dnevno... koliko je to u par godina... ma katastrofa... smuči mi se.

sa strane slobodnog vremena s obzirom da uz dijete ću morati studirati i raditi vjerojatno... ne znam tko bi me uopće naučio kako umatati dijete u onu platnenu pelenu i to mi se totalno smotano čini, i oduzima puno više vremena...

a sa strane djetetova dobra, većina iskustava koje sam čula kažu da su te platnene zdravije pogotovo ako je dijete muško pa da mu se jajca baš ne pregrijavaju.

a što se tiče izlazaka negdje s djetetom na duže vrijeme tipa 5-6 sati kad odeš kod familije... i moraš ga presvuć... pa onda bi se možda dalo kombinirati te platnene sa jednokratnim.

uopće nisam pametna što se tiče toga. vidjet ćemo s vremenom.
~Valerijana~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:36   #118
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post

kao drugo, htjela sam reći da uopće [B]nije fer napadanje nas koje namjeravamo kupovati jednokratne pelene
tko te napao?

Quote:
novorođenčad izlagat tolikoj vlazi po meni uopće nije fer niti zdravo. pogotovo jer iz iskustva moje mame znam kako loše bebina preosjetljiva koža može na to reagirati i kakav su blagoslov pampersice u toj situaciji
iskreno, mislim da su kvalitetne moderne pamučne pelene veći blagoslov za osjetljivu kožu nego pampersice koje su plastika i kemikalije (gel).

btw, koristim jednokratne pelene. iz vlastite komocije, uopće mi to nije bed reć i glupo mi je tražiti druga opravdanja.
voljela bih koristiti platnene no uz užasno zahtjevno novorođenče kakva je dora bila trebala sam imati još jednu ženu koja bi mi samo prala, sušila i peglala pelene. sad bih već mogla, ali nekako sam se navikla na jendokratne.

ali, pampersice sam koristila samo jednom i nkad više. to su najplastičnije pelene koje sam koristila i u kojima bi joj se guza redovito zacrvenila..
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 21:57   #119
Mi smo već 4 mjeseca na platnenima i super nam je.
Iako ga preko noći stavim u pampersicu da ga ne moram presvlačiti i buditi usred noći, iako često se i u pampersici probudi suh. I da, definitvno su mi jednostavnije ako idemo negdje na recimo popodne ili cijeli dan.

S današnjim platnenim pelenama nema nikakvih komplikacija. Imam one papiriće i sve funkcionira odlično.

Samo da dam potporu onima koje razmišljaju o platnenima ili ih imaju.

Dakle nama kombinacija je odlična.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:16   #120
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mi smo već 4 mjeseca na platnenima i super nam je.
Iako ga preko noći stavim u pampersicu da ga ne moram presvlačiti i buditi usred noći, iako često se i u pampersici probudi suh. I da, definitvno su mi jednostavnije ako idemo negdje na recimo popodne ili cijeli dan.

S današnjim platnenim pelenama nema nikakvih komplikacija. Imam one papiriće i sve funkcionira odlično.

Samo da dam potporu onima koje razmišljaju o platnenima ili ih imaju.
Evo da informiram svekoliku javnost. Nama je prije par dana došla kesa Racman platnenih i bambus pelena (plenica) iz Dežele, jučer smo ih stavili potapati, a danas bi ih trebali oprati i staviti sušit te do kraja sedmice počet koristit za bebu.

Pelene su deklarirane da se mogu prati na 95C što je za moju ženu bilo itekako bitno tako da je izabrala slovenske a ne domaće iako sam se ja protivio tome ali bolje prihvatit nego se svađati jer ipak je izabrala platnene pelene. E da isto tako došla su i 2 ubrusa papiriča koji idu na pelene te zadržavaju kakicu, a propuštaju vodu kad se popiški te je došlo i 6 zaštitnih gača u (u par veličina).

Sad imam par pitanja oko platnenih pelena. Prvo gdje ih držiš i kako spriječavaš širenje mirisa prije pranja istih?

P.S. kad budem koristio iste 10ak dana javim se sa dojmovima o upojnosti, propuštanju i samoj kvaliteti istih...

U nekim razvijenijim državama smislili su još bolji način korištenja platnenih (pamučnih, bambus, ...) pelena. Postoje tvrtke koje se bave pranjem i dezinficiranjem platnenih pelena. Jednostavno dogovoriš se sa njima dobiješ kutiju + 20(ili koliko već ti treba) pelena te kad dođeš blizu kraja sa čistima samo ih nazoveš oni ti donesu novu kutiju i pelene, a ove korištene odnesu kod sebe gdje ih operu i dezinficiraju i spreme za ponovno korištenje.

Jednostavno kao što restorani imaju praonice gdje nose stoljnjake, ubruse i sve ostalo tako vanka postoje i praonice za dječje pelene.

Inaće ja sam našao puno tekstova o platnenim pelenama koje su dodatno učvrstile moju odluku o korištenju istih a jedan od mnogih je na Pliva Zdravlje: http://www.plivazdravlje.hr/?section...d=16267&show=1
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!

Zadnje uređivanje Torcidas : 02.12.2008. at 08:53.
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.