Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2004., 11:01   #21
Da, vrlo jednostavna pojava...

Svaka nova informacija najprije odlazi u kratkoročno pamćenje.

Uvjet da bi ušla u dugoročno je da ju ili ponavljaš ili kodiraš (povezuješ sa drugim sadržajima, stavljaš ju u određeni kontekst)

Deja vu je poremećaj kad (u jebo te, sad mi se desio dok ovo pišem) informacija "zaobiđe" kratkoročno i direktno šusne u dugoročno.

Pa si ti briješ da si to već vidio...

Nikakav Morpheous nije posrijedi
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2004., 17:26   #22
a šta ako lik nije nikad prije kupovao taj komad elektronike???kako ga se onda može sjetiti
BlueMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 01:25   #23
a šta kad prvi put dođeš u neki grad, pa hodaš i znaš kud češ doći, pa dođeš tu kud si znao da češ doći, pa ugledaš kuću koju si znao da češ ugledati, pa znaš kako ta kuća izgleda iznutra...
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 02:20   #24
Quote:
hamara kaže:
a šta kad prvi put dođeš u neki grad, pa hodaš i znaš kud češ doći, pa dođeš tu kud si znao da češ doći, pa ugledaš kuću koju si znao da češ ugledati, pa znaš kako ta kuća izgleda iznutra...
e, ja sam nešt konto uplatit neku srećku, loto i pizdarije, ajd pošalji na PM ono, neznam, prvih šajaznam recimo npr. 7 brojeva koji ti padnu na pamet..
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 14:51   #25
Quote:
lahor kaže:
Ja sam isto citala da je to neuroloski poremecaj.
Meni se to čak vrlo često dešava .. jel se trebam zabrinuti?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 15:29   #26
Ne
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2004., 23:21   #27
Quote:
Aphex kaže:
e, ja sam nešt konto uplatit neku srećku, loto i pizdarije, ajd pošalji na PM ono, neznam, prvih šajaznam recimo npr. 7 brojeva koji ti padnu na pamet..
e da stvar hoda u tom smjeru uplatila bih sama!
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 08:43   #28
ja sam nešto čitala da se radi o 'zbrčkanoj' asocijaciji. znači, ako imaš deja vu dok pričaš s nekim o nečemu, vjerojatno si s nekim već pričao o tome ili nešto slično, i s tom osobom prije pričao pa ti se to pomiješalo..

a bilo je i nešto o snovima, al u to se rađe ne bih petljala

p.s. imam i ja deja vue i to često, al se trudim ne obraćat pozornost..
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 09:00   #29
Hmm.. zasto se dežavujovi cesce dogadjaju kad se vise meditira isl, kad je um mirniji, kad je coek bistriji i prisebniji... ako je to neki kurschluss u mozgu bilo i logicnije da se desava u nekim "zbunjenijim" stanjima, ne?
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 12:37   #30
Ma zanimaju me vaše godine? ,ćini mi se da je osječaj poznatosti (već doživljen) ali definitivno ima veze s mladošču ,starosti kako hočete ,za neke ekstreme još bi rekao hm vidovitost?!
Čudan je taj naš mozak ,a još kažu da nam je produktivnost mala hehe
zakov is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 14:49   #31
Ma s mladoscu ima veze jer se ljudi jos jednostavno nisu tolko uvaljali u svjetovan zivot, nije im um potpuno okupiran obitelji, poslovima itd. Ako je um stalno u pokretu to se puno rijedje desava nego kad je miran i okupiran "samim sobom".

Sto ce reci opet su zene krive
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 22:47   #32
a što kad su žene te koje doživljavaju takve senzacije ?
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 22:51   #33
Onda je to pms
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 22:57   #34
__________________
drugi neće doći u iskušenje da viču kad im se ti obraćaš šaptom
hamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 19:22   #35
TRINITY: A deja vu is usually a glitch in the Matrix. It happens when they change something.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 14:01   #36
Quote:
zagor kaže:
TRINITY: A deja vu is usually a glitch in the Matrix. It happens when they change something.
Danas sam kliknula na podforum Duhovnost i ucinilo mi se kao da sam vec citala teme koje su na prvoj strani. Zapravo nije to prvi put da sam imala takav osjecaj. Vrlo cesto mi se dogada? Da ne vjerujem u deja vu pomislila bih da stalno lupamo praznu slamu
carobnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 12:56   #37
Re: Dejavu

Quote:
Ges kaže:
Vrlo cesto mi se desava da imam dejavue. Evo, bas jucer kupim jedan specificni dio elektronike i sjetim se kako sam tu scenu di vadim iz kutije i vidim prvi puta vec vidio jednom u snu, prije nekog vremena. Zapamtio sam taj detalj jer rijetko sanjam da se sjecam sto sam sanjao, a kad sam ovo sanjao sam bio zbudjen pa mi je ostalo nesto sna u sjecanju. I evo, povratio mi se san iz sjecanja kad sam ugledao scenu

neznam, cudno se osjecam kad vidim takvo sto...
slazem se sa ostalima o neuroloskom objasnjenju...mislim ispitano je itd

ali imam isto iskustvo sa deja-vu
plesem s deckom na livadi pored nekog spomenika
odjednom deja-vu kao ono ovo sam vec jednom dozivjela
poslije nekoliko min shvatim Heej to sam zapravo sanjala zato se i sjecam
ovo je bio prvi i zadnji put svi ostali deja-vui su bili obicni
neznam...
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2004., 03:12   #38
Thumbs up sve na svom mjestu

Quote:
zagor kaže:
TRINITY: A deja vu is usually a glitch in the Matrix. It happens when they change something.

Najpozitivnije shvaćen termin jer se koristi kao upozorenje - inače vrlo mali broj stvarnih takvih doživljaja i ovaj navedeni termin uključuje podsvijest.
istina jeste da se većinom o podsvijesti radi.
interesantno je zašto ljudi kad nam se sa nekom ženom dogodi matrix to brzo potisnu, odmah navalimo u vezu.
 
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 16:07   #39
Re: Dejavu

Quote:
Ges kaže:
Vrlo cesto mi se desava da imam dejavue. Evo, bas jucer kupim jedan specificni dio elektronike i sjetim se kako sam tu scenu di vadim iz kutije i vidim prvi puta vec vidio jednom u snu, prije nekog vremena. Zapamtio sam taj detalj jer rijetko sanjam da se sjecam sto sam sanjao, a kad sam ovo sanjao sam bio zbudjen pa mi je ostalo nesto sna u sjecanju. I evo, povratio mi se san iz sjecanja kad sam ugledao scenu

neznam, cudno se osjecam kad vidim takvo sto...
stono bi se reklo: budna svijest je "sputana" dimenzijama koje je okruzuju, za podsvijest ne postoji prostor/vrijeme, tako da je "sve i svagda" ... a u snovima, "radi" nam samo podsvjest navodno...

spajanje "budne" i "uspavane" dogodi se kemijskom reakcijom nehoticnog "spajanja" podrazaja ("prepozna se" culni dozivljaj)...

ne slusajte me, baljezgam svasta
__________________
Misli izrecene u ovom postu definitivno odrazavaju zbrku koja vlada samo u mom mozgu i niposto ne odrazavaju stav drustva (cjeline) u kojem se nalazim

my heart is my temple
RzBrzotrz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2004., 21:16   #40
Lightbulb Možda.....

Možda su upitanju neki temporalni poremećaji u svetu, a možda postoji matrix pa svaki put kad se dogodi neka promena u matrici mi doživimo deja vu!
__________________
"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."
Mr. Generator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.