Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2009., 11:07   #81
Sve je to unaprijed ispisano, ti dolaziš do navodne spoznaje da vizualizacijom možeš utjecati na svoje podsvijesne programe. Ali to je samo novo iskustvo koje te čekalo odprije.
Gledaš na "ostale" ljude npr. pretile i misliš kako im možeš pomoći, ali ako i uspiješ kome to je unaprijed zapisano i odigrano.
nema napredka ni nazadka. Nema uopće gibanja sve je oduvijek tu i ničega nema. Evolucija je varka vremena koje samo po sebi ne postoji, jednostavno Kreator se spoznaje na beskrajni broj načina bez početka i bez kraja.
Svaka razina svijesti je samo ljuska, a iza nje se skriva slijedeća. Ali ustvari nema nijedne, nije nikada ni bilo, a opet sve postoje.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 14:47   #82
ovisno o pojedincu kako ko gleda, nista nije krivo niti ispravno

recimo ja nemislim da nam sve sto je unaprijed zacrtano da mi tu nemozemo nista bas nista, npr. jucer sam vizualizirao prema The Secret (sto meni nije nista novo jer sam vec odavno iskusio i bio svijestan toga ovo mi je samo potvrda) da bi zelio umjesto da danas imam usmeni da ga imam u ponedijeljak i to kod bas ovog najzajebanijeg prof na faksu koji sve studente rusi koje god moze ukratko nemoguca misija, i sta se dogodilo dojdem na faks i veli prof tko hoce moze u ponedijeljak odgovarati umjesto danas, i ja sam imao izbor hocu/necu i odabrao sam usmeni za ponedijeljak
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 15:04   #83
Da Grahame, je, sve je ispisano, ali svaka sudbina ima nekoliko grana pa u mnogim stvarima imas i izbora.

A ovo sto si ranije napisao

Quote:
Zašto bi uopće morali evoluirati kada u konačnici ciklus je beskonačan, svemir će jednog dana implodirati ili whatever, ali ciklus ne poznaje vrijeme
to i mene muci...znam da imam izbor u nekim stvarima, ali onda se opet zapitam cemu sve to kad sve ide prema istom "kraju". Mozda cisto da dok smo tu da nam iskustvo bude ugodnije, bolje je raditi na sebi i poticati fekvenciju svjetla
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 20:04   #84
nemreš ići dalje ako SVE u svojoj prošlosti ne proučiš, zapišeš, pročitaš si na glas, i središ to sa sobom i s onima kojih se to tiče (ako se ikog tiče)

moraš se suočiti sa svime i napravit si dobre temelje, jer drvo sa trulim korjenjem ne živi dugo.
tak ukratko
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 00:05   #85
“Empty your mind, be formless, shapeless - like water. Now you put water into a cup, it becomes the cup. Now water can flow or it can crash. Be water, my friend.”
-Bruce Lee
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 01:21   #86
Quote:
tincica5 kaže: Pogledaj post
Evo ovako. Da bi usmjerio energiju dovoljna je misao. To se radi tako da vidiš krajnju sliku koju želiš postići, a u tvom slučaju je to da su tvoje oči već sad zdrave i savršene. Druga stvar koja je jako bitna je emocija. Emocija mora biti u skladu sa misli. Moraš se osjećati zdrav, jer ako to samo zamišljaš, a duboko u sebi to ne vjeruješ onda to nema smisla. Energija tada ne dospjeva tamo gdje misliš, već upravo suprotno. Nije lako držati fokus, ljudi misle da mogu, a dok drže jedan fokus u podsvijesti se događaju svakojake stvari. Magija je moguća, ali samo za one koji mogu držati fokus, kreirati jaku emociju, jasno vidjeti krajnju sliku i biti jedno sa podsvijesti i znati šta se tamo vrti. Puno ljudi nije niti blizu povezanosti sa svojim strahovima i životinjskom stranom. Većina niti ne želi ići tamo. I zato za njih iscjeljenje nije moguće. Čitaju knjige i kažu nema šanse. Njihov mozak jednostavno blokira inteligenciju koju svaka stanica ima. Možemo reći da se programiraju da budu ograničeni. Jer naše stanice se mijenjaju konstantno. SVE STANICE SU NOVE NAKON 6 MJESECI. I BITI ĆE KREIRANE TAKVE KAKVE SU VAM MISLI I OSJEĆAJI. Ako mislite da vam za nešto treba godina dana ili više, tako će biti. Ako mislite da zdravlje ne može otići trenutno, tako će i biti. Ako mislite da može, a tako se ne osjećate, tako će i biti.
ONO ŠTO TREBAMO NAPRAVITI JE PREPUSTITI SE INTELIGENCIJI KOJA ZNA VIŠE OD NAS I KOJA JE GODINAMA ODRŽALA ŽIVOT.
S druge strane ljudi opet krivo shvaćaju gledanje u sunce. Vidim da i većina ovdje samo priča o nekim minutama i sekundama. Šta je minuta? Vrijeme ne postoji. SAD je i prošlost i budućnost. Sve mi je to izgleda isto kao i meditacija ili odlazak u crkvu. Dok meditiraju ili gledaju u sunce su savršeni, pozitivni i dobri, a onda drugih 23h upadnu u vlakove misli i totalno su nesvjesni svojih podsvjesno skrivenih emocija koje kad tad MORAJU izaći na van. Bez obzira koliko ih potiskujete!
Onaj tko ovo shvati će riješiti sve svoje bolesti. To nije mala stvar shvatiti ŽIVOT. Onaj tko shvati život postaje besmrtan. Ali treba grebati dublje, jer ono što je zapisano u podsvijesti ili u nama ili u karmi ili u neproživljenim stvarima, klicama u svijesti, to treba primijetiti i riješiti. AKo želite riješiti. Ako niste spremi za to umrijeti nećete ni dobiti. Pristupiti takvim informacijama se dolazi po zasluzi. Za sve u svemiru postoji cijena. Cijena žrtve, truda, svega. Oni koji su došli do toga platili su svoju cijenu. A kad se plati i uđe u neograničenost onda više nema ničega
Onda je sve jasno.
Po meni je ako se želite riješiti svih bolesti odjednom (slab vid, ovisnost o hrani, ograničenost tijela, itd) treba samo držati sliku SEBE kao savršenog božanskog bića i to cijeli dan. Pratiti podsvijest i šta je u njoj i suočiti se sa time što je tamo, bez obzira koliko čudno bile stvari u njoj. Nego ih zagrliti jer su one dio vas htjeli vi to vjerovati ili ne. Zagrliti ih, stopiti ih sa sobom i prihvatiti taj dio sebe. Svi smo mi puno toga kao i što ste svi vi dio mene. Jer ja ili vi nismo samo takvi kakvim se vidimo sad, već je to ja puno veće nego što uopće možemo zamisliti. Možda je vrijeme da se počnemo takvima gledati. A ne se ograničavati sa ovim tijelom u kojem smo sad. Ne zaboravite da je to samo jedan mali mali mali dio nas.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 15:16   #87
http://www.youtube.com/watch?v=9aY69...eature=related

nekak mi se previše puta desilo u zadnje vrijeme da ovo "pjevam" sebi.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 09:47   #88
"rad na sebi" sam počela prije 5 godina, 2004. godine kada je moja majka prvi put operirala karcinom dojke. Tada, u to vrijeme sam imala samo sebe i samo sebe. Ubrzo su nestali veliki prijatelji na koje sam trošila puno vremena, novca, energije i truda. Ostala ih je tek nekolicina, neka je to dobro koje je izašlo iz zla. Od ranije sam se počela zanimati za ezoteriju, filozofiju, ali tih dana sam počela naučeno i živjeti. Shvatila sam kako ne mogu mijenjati čitav svijet, kako je to borba s vjetrenjačama i kako počinjem mijenjati sebe. Promjena se sastojala u jednostavnom shvaćanju kako sam u biti jedna od milion priča i snova koji hodaju plavom planetom i kako nisam ništa drugačija niti virjednija od drugih (ne mislim pod ovim nešto loše), kako smo zaista svi na ovom svijetu jednota i kako je na kraju krajeva jedino ljubav ono što je važno. Ljubav prema partenru, prijatelju, roditelju, dijetetu... Prvo i ono najteže što sam morala učinite je osloboditi se negativnih misli, zamjeranja, neoprotšenih stvari iz prošlosti koje su me gušile i kočile. To je zaista bilo najteže. To je ono što sam učilia na duhovnoj razini.

Što se tiče mog tijela, počela sam razmišljati na jedan drugačiji način. Koliko je u biti nevjerovatno što na neki način hodamo zdravi i razumni, koliko je naše tijelo jedan kompleksan sustav, a s druge strane tako krhak i kako bih se trebala početi odnosti prema njemu s većom pažnjom, zahvalnošću i ljubavi. Na svu sreću uvijek sam papala zdravo, ali sada sam uvela: jednu voćku dnevno, bilo koju. Zatim šalicu biljnog čaja. Čaša vode, odmah ujutro nakon budjenja. Više ribe u jelovniku. Slatkiše zamijeniti kiki-rikijem, suhim voćem, orasima... Posititi jedan dan u tjednu i najgore, prestala sam pušiti.

Naučila sam biti tolerantnija, cijeniti kvalitetu koju imam oko sebe i bez imalo grižnje savjesti odbaciti nešto što me na bilo koji način smeta u mom razvoju i mami negativne osjećaje. Ne zaboravim se zahvlaiti stvoritelju svaki dan na nečemu lijepom, makar na cvijetiću pokraj puta. Truditi se opustiti tijekom dana na desetak minuta, iako mi to u posljednje vrijeme ide jako teško. Vježbam gotovo svaki dan od pola sata do sat. Trudim se raditi samo stvari koje me opelemenjuju: druženje s dragim ljudima, šetati sa psom, čitati dobru knjigu, pogledati dobar film, putovati, fotkati.

Za kraj, ono što smatram najvažnijim u svemu je činjenica koju sam spoznala; kako ništa ne treba doživljavati previše ozbiljno, bilo što što nam se događa u životu. SVe, i lijepo i ružno trebam prihvatiti kao nešto što je moralo biti i probati iz svena naučiti pouku i bolje upoznati sebe.
__________________
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti!
Freyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 00:57   #89
Nina violič je napravila Rad ; Borosane na sebi
ambition is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:10   #90
Rad na sebi... hm... počela sam nedavno, ali kad se uzme u obzir koliko sam mlada... pa, sretna sam što sam neke stvari otkrila već sad... Uglavnom meditiram, pazim na prehranu (da bude što zdravija i prirodnije, a ne na unesenu količinu kcal), bioenergija i reiki i naravno, ego. Pokušavam ga što više staviti pod kontrolu. Pod tim mislim na prihvaćanje što više stvari je moguće i nereagiranje na tuđi ego. Dobro, dogodi mi se trigger, pa to izađe van , ali se fakat trudim. Svoje mane i vrline gledam kroz druge ljude (ogledala) i onda mane pokušavam promijeniti.
Čitam knjige, slušam glazbu, kad god je to moguće (nemam baš puno slobodnog vremena).
I najvažnije, trudim se uživati u svakom trenutku. Život pokušavam prihvatiti takvog kakav je. Ne mijenjam druge nego sebe. I polako (ali sigurno), prestajem pametovati i odgovaram samo kad me se pita.
Trudim se voljeti samu sebe, jer sam krenula od nula samopoštovanja, bez imalo ljubavi prema samoj sebi i s užasnom potrebom da me se voli i želi... Sad uživam u samoći, ukoliko sam sama i uživam u društvu ukoliko nisam... Jednostavno, uživam u životu
dora5512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:35   #91
I polako (ali sigurno), prestajem pametovati i odgovaram samo kad me se pita. -e to je meni najteže, samo da mi je pametovati cili dan
Lost_Cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 15:51   #92
Quote:
Lost_Cojones kaže: Pogledaj post
I polako (ali sigurno), prestajem pametovati i odgovaram samo kad me se pita. -e to je meni najteže, samo da mi je pametovati cili dan
Ugrizi se za jezik svaki put kad kreneš... meni djeluje
dora5512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 20:01   #93
Quote:
dora5512 kaže: Pogledaj post
Ugrizi se za jezik svaki put kad kreneš... meni djeluje
imam piercing na jeziku moga bi zube zaribati
Lost_Cojones is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:04   #94
Kad počnem previše razmišljati/pričati, skoncentriram se na disanje.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 00:37   #95
Quote:
Freyra kaže: Pogledaj post
Za kraj, ono što smatram najvažnijim u svemu je činjenica koju sam spoznala; kako ništa ne treba doživljavati previše ozbiljno, bilo što što nam se događa u životu. SVe, i lijepo i ružno trebam prihvatiti kao nešto što je moralo biti i probati iz svena naučiti pouku i bolje upoznati sebe.
Za cijeli post, a jos vise za to sto si postigla: i

Svaka cast. To sto si uspjela je i jako tesko i najvaznije. Sada samo tako zivi i sve je tvoje.

Za ovo sto citiram, ovo je zaista najvaznije. Apsolutno najvaznije.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 08:18   #96
Po meni rad na sebi je sve što me unaprijeđuje kao čovjeka u globalnom smislu, znači i yoga i meditacije, i biciklizam, i druženje na kavi..
Dakako, u prvom mi je planu skidanje loše karme, a karma je akcija, znači, raditi dobro, i govoriti dobro. Loša akcija kasnije generira još goru akciju, a dobra generira dobru, pa makar i mala, ako je dobra kasnije će još narast..

Po meni preduvjet bilo kakvoga rada na sebi je taj da moraš imat dosta energije za to. Zbog toga treba radit neku vrstu energetskih vježbi. Energetske vježbe za razliku od teretane ne troše energiju na račun fizičke snage nego generiraju energiju, i nakon treninga si prepun energije.

Tek kad imaš dovoljno energije da ti je nikad ne ponestane bez obzira što i koliko radio kroz dan, tek tada možeš uvoditi dodatne iscrpljujuće aktivnosti, neki sport itd..

Svaka interna vježba je dobra, zato ovdje neću navoditi što bi se trebalo radit, što god radiš dobro je ako je to bila tvoja odluka.

Meni je rad na sebi došao nekako sam po sebi, iz akcije u akciju, i više nisam imao snage nego nakon posla past u krevet, sad više i nisam jako umoran, samo malo odspavam i svako jutro sam na nogama u 6h prije budilice. I to bez obzira na to kad sam išao leć. do jutra sam odmoran, a energije imam uvijek. Uveče liježem samo radi sna, ne toliko radi odmora..
sinkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 19:03   #97
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
ne, bez brige, ne želim prodrjeti dublje u tvoju intimu od ovoga

nego sam aludirala na to da, kad nekoga voliš, posjećuješ ga. a crkva je "Božja kuća"
i znam da ćeš sad krenuti opet s pobiranjem love i sl...ne priznam to kao valjan razlog za neodlazak u crkvu
tebe nitko ne sili da ti daš išta. to je tvoja dobra volja. a tvoj je propust to što ti očito svoju koncentraciju usmjeravaš na te prizemne i nebitne stvari a one bitne ne čuješ. tako da razlog tvog neodlaženja u crkvu i smatranje toga glupim, vjerojatno nema veze s tim što crkva daje ili nudi, nego s tim što ti trebaš zapravo ili ne trebaš

kako bi ti se činilo da ti frend kaže- čuj stari, nebum dolazio k tebi na pivu ni na druženja, plaća se parking pa ne želim da netko zarađuje na meni. radije se nećemo viđati jer sam škrt dati 6 kuna.
Ova analogija je djetinjasta.
Crkva (institucija) nije kuća božija (da se izrazim u kršćanskim terminima). Crkva je zajednica (doslovno), i pod tim nazivom se misli na ljude, a ne građevine, institucije ili svećenstvo. Netko tko je čitao bibliju zna ovo.

Institucija RKC je zaslužila iskren prijezir svojih vjernika, i ja iskreno sumnjam u intelekt onih koji spomenutu instituciju smatraju referentnom. Doduše, ne samo intelekt, kriva je i neinformiranost koja vuče korjene iz lijenosti.

Djela RKC (čast iznimkama koje samo potvrđuju pravilo) više odgovaraju vršenju misije one ekipe koja je odbačena na zemlju, da njome vlada do sudnjeg dana (opet da naglasim, u kršćanskim terminima, hehehe) Church of Satan su amateri i jeftini plagijatori u odnosu na RKC!
__________________
Čini što ti Volja, i to neka ti bude sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.

Zadnje uređivanje Fr. A.U.N. : 09.10.2009. at 19:08.
Fr. A.U.N. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 12:03   #98
http://www.centar-angel.hr/HR/articl...e_opustiti.php
azra-73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2009., 14:05   #99
erm.. skoro.
al oke.

btw. opazil sam da su ljudi stalno u nekom grču, u nekom strahu, u nekoj sumnji.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 21:15   #100
kakve su to energetske vježbe?
leptirica020 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.