Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2009., 15:47   #81
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post

"Jest da je oporavak trajao negdje i više od pola godine ali danas hoda, bez štapa i i kakve druge pomoći. Kako to da mu je fiziklana terapija pomogla?"
Vježbe yoge također spadaju u fizikalnu terapiju, ali mislim da su malo starije od alopatskih metoda i pokrivaju mnogo veći spektar vježbi Uz to su prevencija raznim bolestima, kao i metoda liječenja postojećih.
Dakle, vidimo da je zapadna fizikalna terapija samo loša kopija originala
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 16:36   #82
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Vježbe yoge također spadaju u fizikalnu terapiju, ali mislim da su malo starije od alopatskih metoda i pokrivaju mnogo veći spektar vježbi Uz to su prevencija raznim bolestima, kao i metoda liječenja postojećih.
Dakle, vidimo da je zapadna fizikalna terapija samo loša kopija originala
Apsolutno točno!
Ali vidiš kako je neslavno prošao projekt uvođenja joge u škole, nažalost Valjda se katolička crkva pobojala da će sva djeca prijeći na budizam ili hinduizam... Najlakše je pljuvat po nečemu što je drukčije od općeprihvaćenog, bez da se upozna sa činjenicama...
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:18   #83
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno!
Ali vidiš kako je neslavno prošao projekt uvođenja joge u škole, nažalost Valjda se katolička crkva pobojala da će sva djeca prijeći na budizam ili hinduizam... Najlakše je pljuvat po nečemu što je drukčije od općeprihvaćenog, bez da se upozna sa činjenicama...
aha, fizikalna terapija valja kada je upakirana u alternativniju ambalažu? čak postaje i metoda liječenja i prevencije.
tisuće ljudi osjećaju poboljšanje nekim metodama? bar je masu lako u nešto uvjeriti. kako je već ranije rečeno i bezbroj puta ponavljano- eksperiment nije tako teško provesti, mi ćemo vam biti zahvalni, krenite. imate i uzorak iz snova- tisuće ljludi oduševljene nekim metodama. dokažite nam.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:27   #84
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
aha, fizikalna terapija valja kada je upakirana u alternativniju ambalažu? čak postaje i metoda liječenja i prevencije.
tisuće ljudi osjećaju poboljšanje nekim metodama? bar je masu lako u nešto uvjeriti. kako je već ranije rečeno i bezbroj puta ponavljano- eksperiment nije tako teško provesti, mi ćemo vam biti zahvalni, krenite. imate i uzorak iz snova- tisuće ljludi oduševljene nekim metodama. dokažite nam.

Fizikalna terapija postoji više tisuća godina u vidu yoge, to što je netko naziva alternativom to je druga stvar A o ljekovitom djelovanju iste ne treba trošiti previše riječi, nego se primiti posla i sam se uvjeriti
Mi ne trebamo kretati, ljudi to već rade tisuće godina i savim im dobro ide svo to vrijeme Dokažite vi nama da kemoterapija liječi, kada smo već kod dokazivanja A što se yoge tiče u to se svatko može sam uvjeriti, ne misliš valjda da ću ja platiti studiju istraživanja

Zadnje uređivanje ashwinikumaras : 17.08.2009. at 17:35.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:31   #85
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Apsolutno točno!
Ali vidiš kako je neslavno prošao projekt uvođenja joge u škole, nažalost Valjda se katolička crkva pobojala da će sva djeca prijeći na budizam ili hinduizam... Najlakše je pljuvat po nečemu što je drukčije od općeprihvaćenog, bez da se upozna sa činjenicama...
Tako je to sa današnjim svijetom, prolazi samo ono što je dobro za uski krug močnika bilo koje vrste. Ako su time mislili "spasiti" djecu da ne odu iz okrilja crkve bojim se da neće uspjeti uz internet
Ali u Sloveniji su malo pametniji, pa ima nekih pomaka na tom polju. Polako će sve te metode zaživjeti globalno, samo treba vremena
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:36   #86
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Čuj, ako ja imam virus HPV visokog rizika koji u mojim cervikalnim stanicama čini promjene označene kao CIN II
Malo sam razmišljao, pretpostavljam da nikad nije rađena histologija nego samo citologija, a i taj nalaz ti baš i nije tako jako strašan, jesi li razmišljala da je možda došlo do greške u nalazu ili uzorak nije bio dobar, znaš toga ima dosta , ali ne bih o tome jel ginekolog dobro uzeo uzorak ili itd.
A nalaz se mogao popraviti i sam od sebe, zapravo hoću reći da neznamo razlog zašto je nalaz sad takav.
A oko bioenergije čak neću niti ulaziti s med. strane više me s područja fizike zanima što je to što nitko ne može izmjerit samo neki tvrde da radi.
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:38   #87
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Fizikalna terapija postoji više tisuća godina u vidu yoge, to što je netko naziva alternativom to je druga stvar A o ljekovitom djelovanju iste ne treba trošiti previše riječi, nego se primiti posla i sam se uvjeriti
Mi ne trebamo kretati, ljudi to već rade tisuće godina i savim im dobro ide svo to vrijeme Dokažite vi nama da kemoterapija liječi, kada smo već kod dokazivanja A što se yoge tiće u to se svatko može sam uvjeriti, ne misliš valjda da ću ja platiti studiju istraživanja
nisam se tebi obraćala, zapravo. ranije je konstatirano da je fizikalna terapija besmislica i da ne funkcionira, na to sam se nadovezala. da se odlučite jel valja ili ne.
moje mišljenje je da s yogom nema nikakvih problema, i ja sam ju bila prakticirala (prilagođenu verziju) dok sam plesala. super stvar. nije svemoćna, ali dobro dođe.

postoje nebrojena istraživanja kemoterapije, baš zbog njih se ovdje i govori o postocima uspješnosti. nešto se istraživalo, pa se nešto i pronašlo. kod različitih "terapija" i multifunkcionalnih "lijekova" oko kojih se lome koplja na ovom pdf-u ništa nije bilo istraženo pa se onda ništa ne može niti tvrditi.

(ako se ne varam, spominjao se neki fond za ta istraživanja...ima ih koji bi platili ako su uvjereni dovoljno )
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:41   #88
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
aha, fizikalna terapija valja kada je upakirana u alternativniju ambalažu?
A kad sam ja rekla da fizikalna terapija ne valja? Ajde čitaj malo bolje. Ja samo kažem kako je joga u svakom pogledu učinkovita jer je vježbam već godinama. Fizikalnu terapiju nisam nikad probala i nadam se da neću, i za razliku od mnogih na Forumu, ne pljujem po stvarima koje nisam isprobala
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:47   #89
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Metode službene medicine koje ne djeluju?
Nošenje ortopedskih cipela - kretenarija kakve nema.
Fizikalna terapija - korist nikakva, eventualno trenutno kratkotrajno olakšanje.
Nošenje naočala - ne znam kaj da velim

Sad se više ničeg ne mogu sjetit, ali bilo je toga...
isprika nicole, na mojoj grešci. luda i ćorava. naočale nosim, znaš.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:47   #90
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
Malo sam razmišljao, pretpostavljam da nikad nije rađena histologija nego samo citologija, a i taj nalaz ti baš i nije tako jako strašan, jesi li razmišljala da je možda došlo do greške u nalazu ili uzorak nije bio dobar, znaš toga ima dosta , ali ne bih o tome jel ginekolog dobro uzeo uzorak ili itd.
A nalaz se mogao popraviti i sam od sebe, zapravo hoću reći da neznamo razlog zašto je nalaz sad takav.
A oko bioenergije čak neću niti ulaziti s med. strane više me s područja fizike zanima što je to što nitko ne može izmjerit samo neki tvrde da radi.
E, krivo! Znala sam da ćeš odmah pretpostaviti tako nešto. Dakle, sve je moguće osim varijante da mi je alternativa zaista pomogla?
Što se tiče mojih pretraga, rađen mi je i citološki razmaz (iliti PAPA test), i biopsija (histološka analiza) i kolposkopija. Sve je ukazivalo na nalaz koji sam napisala, CIN II. Eto!
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:49   #91
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
isprika nicole, na mojoj grešci. luda i ćorava. naočale nosim, znaš.
Da, to je nicole2007, ja sam nicole76. Nisam kriva što imamo slične nickove
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:51   #92
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Da, to je nicole2007, ja sam nicole76. Nisam kriva što imamo slične nickove
vid vraga!
ha ebiga
onda stvarno imaš moju ispriku
al bi ipak voljela čuti što ima nicole2007 za reći na ovu temu.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 17:52   #93
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
E, krivo! Znala sam da ćeš odmah pretpostaviti tako nešto. Dakle, sve je moguće osim varijante da mi je alternativa zaista pomogla?
Što se tiče mojih pretraga, rađen mi je i citološki razmaz (iliti PAPA test), i biopsija (histološka analiza) i kolposkopija. Sve je ukazivalo na nalaz koji sam napisala, CIN II. Eto!
No dobro i koje je eterično ulje ubilo HPV ?
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:01   #94
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
E, krivo! Znala sam da ćeš odmah pretpostaviti tako nešto. Dakle, sve je moguće osim varijante da mi je alternativa zaista pomogla?
Što se tiče mojih pretraga, rađen mi je i citološki razmaz (iliti PAPA test), i biopsija (histološka analiza) i kolposkopija. Sve je ukazivalo na nalaz koji sam napisala, CIN II. Eto!
no čekaj. da li si, kada si počela koristiti tu terapiju promijenila način života nekako? dakle, izbacila nešto iz prehrane, počela vježbati, promijenila dnevni ritam, smanjila stres? da isključimo sve varijable, ako ćemo već nešto zaključiti.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:16   #95
Quote:
Ockham's razor kaže: Pogledaj post
No dobro i koje je eterično ulje ubilo HPV ?
Radi se o kombinaciji alternativnih metoda. A ulja sam koristila kroz smjesu biljnih i eteričnih ulja (crni kim, gospina trava, niauli, ravensara i čajevac).
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
no čekaj. da li si, kada si počela koristiti tu terapiju promijenila način života nekako? dakle, izbacila nešto iz prehrane, počela vježbati, promijenila dnevni ritam, smanjila stres? da isključimo sve varijable, ako ćemo već nešto zaključiti.
Naravno da sam promijenila stil života. Dakle, prestala sam pušiti, izbacila sam šećer i brašno, kavu i gazirano, slatkiše i grickalice, smanjila alkohol... Pila sam i Zelenu Magmu, med i tinkture od Radovana Petrovića, išla kod dva bioenergetičara (jedan je Domančićev učenik) i koristila gore navedena ulja. Napominjem da je CIN II prekancerozno stanje, znači, nije neka banalna dijagnoza. I eto, vidi vraga, ozdravila sam U slučaju da sam koristila ono što je nudila zapadna medicina (operacija = konizacija), danas bih također bila zdrava, ali s par centimetara cerviksa manje...
Zaključak: ja ne kažem da zapadna medicina ne djeluje, ali smatram da za sve postoje alternativne metode koje su, u najmanju ruku, jednako učinkovite, a imaju daleko manje (ili uopće nemaju) štetnih nus-pojava.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:19   #96
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Radi se o kombinaciji alternativnih metoda. A ulja sam koristila kroz smjesu biljnih i eteričnih ulja (crni kim, gospina trava, niauli, ravensara i čajevac).


Naravno da sam promijenila stil života. Dakle, prestala sam pušiti, izbacila sam šećer i brašno, kavu i gazirano, slatkiše i grickalice, smanjila alkohol... Pila sam i Zelenu Magmu, med i tinkture od Radovana Petrovića, išla kod dva bioenergetičara (jedan je Domančićev učenik) i koristila gore navedena ulja. Napominjem da je CIN II prekancerozno stanje, znači, nije neka banalna dijagnoza. I eto, vidi vraga, ozdravila sam U slučaju da sam koristila ono što je nudila zapadna medicina (operacija = konizacija), danas bih također bila zdrava, ali s par centimetara cerviksa manje...
Zaključak: ja ne kažem da zapadna medicina ne djeluje, ali smatram da za sve postoje alternativne metode koje su, u najmanju ruku, jednako učinkovite, a imaju daleko manje (ili uopće nemaju) štetnih nus-pojava.
eto oprostit ćeš meni skeptičaru, ali znam cura koje su se također izvukle nakon CIN-a II boldanim uz drastično smanjenje stresa. bez lijekova, čak, jer ih nisu htjele piti. bez energetičara i ulja
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 18:26   #97
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
eto oprostit ćeš meni skeptičaru, ali znam cura koje su se također izvukle nakon CIN-a II boldanim uz drastično smanjenje stresa. bez lijekova, čak, jer ih nisu htjele piti. bez energetičara i ulja
O kakvim lijekovima pričaš? HPV je virus, a za viruse još nema lijeka. Tvoja prijateljica je možda imala CIN II uzrokovan nečim drugim, što drastično mijenja stvar (da ne kažem, pojednostavljuje!).
Preko godinu i pol sam na Pdf "Žensko zdravlje" na temi "CIN I, CIN II, CIN III + HPV". Tako da dobro znam šta cure sve poduzimaju i još uvijek ne ozdrave. Nemoj pričati gluposti. CIN I se može spontano povući, ali se to kod CIN II uzrokovan HPV-om visokog rizika gotovo u pravilu ne događa! Ako te zanima slobodno pitaj cure na toj temi Da je to samo tako, ne bi to bila epidemija danas... Ali sad smo stvarno offtopic pa neću duljiti.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 19:02   #98
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
O kakvim lijekovima pričaš? HPV je virus, a za viruse još nema lijeka. Tvoja prijateljica je možda imala CIN II uzrokovan nečim drugim, što drastično mijenja stvar (da ne kažem, pojednostavljuje!).
Preko godinu i pol sam na Pdf "Žensko zdravlje" na temi "CIN I, CIN II, CIN III + HPV". Tako da dobro znam šta cure sve poduzimaju i još uvijek ne ozdrave. Nemoj pričati gluposti. CIN I se može spontano povući, ali se to kod CIN II uzrokovan HPV-om visokog rizika gotovo u pravilu ne događa! Ako te zanima slobodno pitaj cure na toj temi Da je to samo tako, ne bi to bila epidemija danas... Ali sad smo stvarno offtopic pa neću duljiti.
jao i ti se hvataš ko pijan plota. nisam mislila na lijekove kao lijekove za hpv, nego na lijekove (u nedostatku boljeg izraza) koji će spriječiti daljnje napredovanje bolesti i bar nekako smiriti stanje. dakle, ne ubiti hpv!
ne, frendica je imala CIN II uzrokovan HPV-om vr i dovela ga je stanje mirovanja promjenom života. eto, je. u pravilu se skoro ne događa, ali se dogodilo. jbg. ne kažem da je univerzalni lijek za hpv sunčanje na plaži, ali se dogodilo. i šta sad? to ne znači da bih rekla svakoj curi koju vidim da ode prošetat pa će ju proći, a to definitivno ne namjeravam govoriti vama koje se godinama borite s hpv-om, zato sam i to spomenula ovdje u konverzaciji kada se već povuklo, a nisam došla prosipati pamet na topicu koji si navela. sasvim sam svjesna koliko je opasan, i koliko se njime teško boriti. ono što mene sada ovdje intrigira, i što po meni nije silazak s teme, je zašto si toliko defenzivna kada ti se kaže da možda uzrok poboljšanju stanja i nije toliko to ulje i štoveć, već sama promjena koju si unijela. ozbiljno.
gle, kako god bilo postigla si super stvar. pomogla si si. bilo s eteričnim uljima ili bilo čime drugim. ali moraš ostaviti kao mogućnost da je do poboljšanja stanja dovelo i nešto drugo od svega što si napravila u tom periodu.
i zato su potrebni eksperimenti po ovakvim pitanjima. niti ćeš se ti osjetiti osobno uvrijeđeno kada ti kažem da sam skeptična, niti ću ja nagađati da li zec leži u ovom ili onom grmu. a mnoštvo cura bi moglo živjeti puno boljim životom.

da, znam da je epidemija i da su statistički podaci strašni. baš zato je potrebno vrlo oprezno baratati nekim tvrdnjama, s obje strane.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 19:17   #99
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
vid vraga!
ha ebiga
onda stvarno imaš moju ispriku
al bi ipak voljela čuti što ima nicole2007 za reći na ovu temu.
Pa mislim da sam već sve rekla. Jednostavno, fizikalna terapija djeluje baš tako kako sam opisala. Površno i kratkotrajno. I nemoj sad reći da je tako samo u mom slučaju. Nemam ja nikakvu egzotičnu bolest pa da bude samo na meni odjednom posebno bezuspješno. Ne znam jesi li kad bila na fizikalnoj terapiji. Ide ti ovako: Dođeš kod fizijatra i kažeš boli me vrat/noge/leđa. Onda te on pošalje na fizikalnu terapiju. Uglavnom dobiješ 10-15 tretmana strujom i/li masažu ultrazvukom i tako neke slične metode. Te tretmane odradiš kroz 2-3 tjedna i to je to.
I tebe nakon toga ama baš ništa ne prestane boljeti. Osjetiš ev.olakšanje dok traje terapija. I nakon toga je opet sve isto.
Eto, meni su se opet malo pojačale tegobe i ja bih sad opet trebala ići. Ali ne da mi se. Što imam od toga?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 20:12   #100
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Napominjem da je CIN II prekancerozno stanje, znači, nije neka banalna dijagnoza. I eto, vidi vraga, ozdravila sam
Pa ako se ne varam CIN II , trebali bi možda znati još koji detalj iz citološke odnosno histološke dijagnostike je zapravo srednja displazija, dakle još uvijek ni približno karcinom.A obzirom da si jako puno toga napravila, moje ti je mišljenje vjerovala ili ne da drastično smanjenje stresa uz placebo bioenergetsko vjerovanje je dovelo do promjena, ali to ti je samo moje mišljenje.
Ockham's razor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:23.