Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2009., 22:46   #21
teorija dr. Bates jest da oni koji su kratkovidni oni imaju jako naprezene ocne misice na lecu zbog blizine to se pojavljuje npr. kod citanja, buljenja u ekran od monitora/tv no problem je sto se tesko dovoljno opuste da bi mogli vidjeti na daljinu, dok kod dalekovidnih je naravno obrnut slucaj imaju vrlo slabe i opustene misice sto naravno rezultira da nemogu ocni misici izostriti lecu na blizinu kako bi mogli citati knjigu itd. dok na daljinu nemaju nikakvih problema

dalekovidnost mislim da je cesce kod sportasa, dok kratkovidnost kod onih koji više vise za knjigama za skolu, jer npr. moji starci kad su bili mladi oni su se bavili sportovima, samo mi je stari cito knjigu navecer prije spavanja sada to vise necini vise od 25godina dok stara nijednu knjigu u zivotu nije procitala u cijelosti i naravno oba dva su dalekovidni, dok sam ja kratkovidan stim da je kod mene obrnut slucaj visio sam za knjigama no ne i u sportovima

zapravo kod dr. Bates je isti nacin vjezbanja ociju kak kod yoge vjezbe mozda je cak i dr. Bates pokupio te vjezbe od yoge, tj. vrlo malo se razlikuju stim da kod yoge je slucaj da si pomazes tako sto gledas ocima u kutove ispruzenim rukama pa usmjeris pogled na palcevima ruke dok kod dr. Bates nije takav slucaj vec oci se slobodno gleda na neodredena mjesta po kutevima kod pojedinih vjezbi, zato mislim da je cak bolje bas izvorno od yoge jer imas usredoceno pracenje palcevima po vjezbama
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:52   #22
Kao mala sam sa baterijskom svjetiljkom citala romane (Alan Ford)ispod pokrivaca.Starci bi rekli..Laku noc,spavanje!..I ugasili svjetlo i onda bih tako skriveno citala.
Da li sam zato izgubila vid?
Sad cu ga vratiti.
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:13   #23
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Kao mala sam sa baterijskom svjetiljkom citala romane (Alan Ford)ispod pokrivaca.Starci bi rekli..Laku noc,spavanje!..I ugasili svjetlo i onda bih tako skriveno citala.
Da li sam zato izgubila vid?
Sad cu ga vratiti.
vjerojatno si izgubila vid dok si isla u skolu, ako si malo vise citala knjige da bi imala sto bolje ocjene pa se desi jedno dobro drugo lose, dobre ocjene lose za vid, tak sam i ja nastradao, jer je okulistica rekla da su mi oci zdrave no samo mi se malo dioprtija pokvarila

prije tri dana sam krenuo po vjezbama dr. Bates no od danas sam krenuo sa yoga vjezbama vjerujem da su nesto jace i bolje pa se nadam da ce biti za tijedan dana poboljsanja, jer sam vec osjetio malenu bol po ocnim misicima kao da su mi se zakrzljali
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 23:20   #24
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Da li netko zna neku metodu,vjezbu,-da se oci ozive?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=447
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:10   #25
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Yoga vježbe za oči utječu na dioptriju plus i minus.
SAS:
Quote:
zapravo kod dr. Bates je isti nacin vjezbanja ociju kak kod yoge vjezbe mozda je cak i dr. Bates pokupio te vjezbe od yoge, tj. vrlo malo se razlikuju
Hvala vam obojici!

Je li to ova “Better Eyesight Without Glasses” ili ima još neka?
Ima li neka knjiga s yogom da proguglam, naručim....?
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 10:57   #26
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Kao mala sam sa baterijskom svjetiljkom citala romane (Alan Ford)ispod pokrivaca.Starci bi rekli..Laku noc,spavanje!..I ugasili svjetlo i onda bih tako skriveno citala.
Da li sam zato izgubila vid?
Sad cu ga vratiti.
Eto vidiš ista situacija kod mene. Gasili bi mi svjetlo u 10 a ja sam u gotovo potpunom mraku čitala još po 2,3 sata i tako godinama. Pročitala sam tonu knjiga u mraku . Mislim da to sigurno ima veze, nitko u obitelji mi nije kratkovidan a i meni je počelo tek sa 19,20 g sad sam slijepa ko slijepi miš ili ćorava koka.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:45   #27
Quote:
, nitko u obitelji mi nije kratkovidan a i meni je počelo tek sa 19,20 g sad sam slijepa ko slijepi miš ili ćorava koka.
[/QUOTE]

I kod mene je tako!!He,he
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 11:46   #28
Quote:
, nitko u obitelji mi nije kratkovidan a i meni je počelo tek sa 19,20 g sad sam slijepa ko slijepi miš ili ćorava koka.
[/QUOTE]

I kod mene je tako!!He,he

Samo je s naocalama!!
Intelektuaaalkaa
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 12:42   #29
Quote:
arja kaže: Pogledaj post
SAS:

Hvala vam obojici!

Je li to ova “Better Eyesight Without Glasses” ili ima još neka?
Ima li neka knjiga s yogom da proguglam, naručim....?
da to ti je vjerojatno ucenje od dr. Bates pod imenom od Harry Benjamin bolji vid bez naocala

stim da sam ti poslo link na pm/pp za yogu knjigu bolji vid
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 13:00   #30
SAS & ashwinikumaras

Evo ja našla link za ovu knjigu kaj si mi ti SAS spomenuo (Harry Benjamin bolji vid bez naocala), pa ga stavljam ovdje za sve zainteresirane:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiig...ez_naocala.pdf

I svima želim da uskoro progledaju i 'progledaju'
arja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 16:08   #31
Quote:
arja kaže: Pogledaj post
SAS & ashwinikumaras

Evo ja našla link za ovu knjigu kaj si mi ti SAS spomenuo (Harry Benjamin bolji vid bez naocala), pa ga stavljam ovdje za sve zainteresirane:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiig...ez_naocala.pdf

I svima želim da uskoro progledaju i 'progledaju'
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 20:36   #32
Iskopala sam naocale od prije 15 godina.Okvir je fenomenalan radius 15 cm!
Doma mi se svi smiju.
Naocale tj. dioptr. su duplo slabije i u kuci koristim njih a za van-nove.
Vjezbice radim,nista zahtjevno.
Bar dok ne otprintam yoga vjezbe(ostala sam bez boje u printeru...)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 16:30   #33
Pozdrav društvu!

Pred jedno godinu i pol sam počeo raditi vježbe za oči i mogu reći da ima pomaka, ali nikako do kraja skinuti dioptriju, ali gibljivost i akomodaciju je vrlo lako srediti. Tko god može neka si nabavi Libermanovu letvu na http://www.exerciseyoureyes.com/ i tek onda će skužiti koliko su mu slabe oči i kako se svaki dan rezultat popravlja sa deset minuta vježbe dnevno. Šupljikave naočale su isto jako dobre, ali više za dioptriju. Kod mene bi bilo sve divno da ne sjednem za kompjuter, jer koliko vježbom popravim dnevno stanje, toliko odmah pokvarim kad me posao prikuje za računalo do kasno u noć. Vježbom se može puno pomaknuti stvar na bolje. Radio sam i klasične Batesove vježbe, ali one su mi oduzimale po 2 sata na dan i kad sam jednom napravio pauzu, poslje mi se bilo teško ukopčati istim intenzitetom, a one su davale najbolji rezultat, pogotovo dio sa osvjetljivanjem i zatamnjivanjem očiju.

Pogledajte si i stranicu http://www.drmilanpavic.hr/
Jedan prijatelj mi je rekao točnu vježbu što mu je Pavić dao za skidanje kratkovidnosti, ali nisam još počeo vježbati po toj metodi. Njemu je sa -3,5 pala dioptrija na -0,5 nakon 2 tjedna vježbanja i više se nije mjenjala. Osobno sam se uvjerio da ta metoda radi jer sam samo malo počeo isprobavati, ali nemogu još reći krajnji rezultat. jer nisam ozbiljno ni počeo sa treningom. Po svemu što sam čuo preporučio bih pregled kod Pavića. Kažu da je skup, ali u rangu cijene jednih malo boljih klasičnih naočala, pa ispadne da je vrlo jeftin njegov rad ako se njime sredi stanje oka na zdravo. Sve je stvar nas samih, koliko ćemo se potruditi da sami sebe pomaknemo u bolje stanje.

Pozdrav svima i ne budite ljeni raditi na sebi.
Alen Neuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 19:02   #34
Quote:
Alen Neuro kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvu!

Pred jedno godinu i pol sam počeo raditi vježbe za oči i mogu reći da ima pomaka, ali nikako do kraja skinuti dioptriju, ali gibljivost i akomodaciju je vrlo lako srediti. Tko god može neka si nabavi Libermanovu letvu na http://www.exerciseyoureyes.com/ i tek onda će skužiti koliko su mu slabe oči i kako se svaki dan rezultat popravlja sa deset minuta vježbe dnevno. Šupljikave naočale su isto jako dobre, ali više za dioptriju. Kod mene bi bilo sve divno da ne sjednem za kompjuter, jer koliko vježbom popravim dnevno stanje, toliko odmah pokvarim kad me posao prikuje za računalo do kasno u noć. Vježbom se može puno pomaknuti stvar na bolje. Radio sam i klasične Batesove vježbe, ali one su mi oduzimale po 2 sata na dan i kad sam jednom napravio pauzu, poslje mi se bilo teško ukopčati istim intenzitetom, a one su davale najbolji rezultat, pogotovo dio sa osvjetljivanjem i zatamnjivanjem očiju.

Pogledajte si i stranicu http://www.drmilanpavic.hr/
Jedan prijatelj mi je rekao točnu vježbu što mu je Pavić dao za skidanje kratkovidnosti, ali nisam još počeo vježbati po toj metodi. Njemu je sa -3,5 pala dioptrija na -0,5 nakon 2 tjedna vježbanja i više se nije mjenjala. Osobno sam se uvjerio da ta metoda radi jer sam samo malo počeo isprobavati, ali nemogu još reći krajnji rezultat. jer nisam ozbiljno ni počeo sa treningom. Po svemu što sam čuo preporučio bih pregled kod Pavića. Kažu da je skup, ali u rangu cijene jednih malo boljih klasičnih naočala, pa ispadne da je vrlo jeftin njegov rad ako se njime sredi stanje oka na zdravo. Sve je stvar nas samih, koliko ćemo se potruditi da sami sebe pomaknemo u bolje stanje.

Pozdrav svima i ne budite ljeni raditi na sebi.
Aj opisi koje su to vjezbe koje je Pavic preporucio tvom frendu za skidanje dioptrije jer ja imam trenutno na oba oka -1.75 i nemam nikakve mane na ocima osim slabije dioptrije pa da sad neidem bezveze Pavicu koji ce mi skupo naplatiti a mozda bas te vjezbe vec radim, sad radim yoga vjezbe za vid i to samo jedan krug od 4-5 vjezbi i to dva puta na dan i zbilja vec vidim pomaka nakon 6dana.
Aj opisi kak idu te vjezbe od Pavica.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:13   #35
Stranica 153,pa nadalje..jako dobre vjezbe za oci.
Prve vjezbe su za vid,a pritiskanje i masaza meridijana za bolji protok limfe i opc. za bolju opskrbu energijom citavog podrucja oko oka,a i samog oka..
Svakodnevno izvoditi,postepeno povecavati duzinu izvođenja i rezultat vas jednostavno ne moze zaobici
Taoisticka yoga

Zadnje uređivanje luiz : 02.06.2009. at 00:46. Reason: nije dozvoljeno ostavljati link na knjige sa aut.pravom
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 22:16   #36
E da.,pa solarna yoga naravno!
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:37   #37
Quote:
Alen Neuro kaže: Pogledaj post
Pred jedno godinu i pol sam počeo raditi vježbe za oči i mogu reći da ima pomaka, ali nikako do kraja skinuti dioptriju, ali gibljivost i akomodaciju je vrlo lako srediti. Tko god može neka si nabavi Libermanovu letvu na http://www.exerciseyoureyes.com/ i tek onda će skužiti koliko su mu slabe oči i kako se svaki dan rezultat popravlja sa deset minuta vježbe dnevno.
pogledala sam tu Libermanovu letvu, košta puuuuno (skoro 300$) po čemu toliko vrijedi? Imaš li je doma? Ako je tak dobra, bum riskirala.
Ja vježbam po Batesu i nekim drugim autorima skoro 6 mjeseci, pomaka i ima i nema, nešto ne radim baš dobro, a očigledno ni vremenski dovoljno. Imam -4.00 d.o. 4.25 l.o i skinula sam sigurno 1.5 , ali mi se vratilo uslijed stresa na poslu i nepoštivanja "pravila". Treba mi nešto za što se mogu primiti pa da ustrajem, jer imam osjećaj da previše švrljam unaokolo, probat ću ovo, pa ono...

Ajde Alene, karte na stol

Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Znam ja. Pošalji mi mail na pm da ti mailam knjigu.
I još molba za ashwinikumaras, jel može i meni knjiga o jogi, šaljem na p.m. mail.
Hvala
štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 23:55   #38
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
Stranica 153,pa nadalje..jako dobre vjezbe za oci.
Prve vjezbe su za vid,a pritiskanje i masaza meridijana za bolji protok limfe i opc. za bolju opskrbu energijom citavog podrucja oko oka,a i samog oka..
Svakodnevno izvoditi,postepeno povecavati duzinu izvođenja i rezultat vas jednostavno ne moze zaobici
ej hvala ti vec sam bio onak spontano masirao ocne duplje nekih dve vjezbice bas kak tu u taoistickoj knjizi pise no sad sam vidio i detaljnije kako i na koji nacin treba izvoditi, hvala

a solarna yoga sad bas neprimjenjujem jer je previse oblacno i hladno pa nemogu biti vani bos na zemlji i suncati se i sa otvorenim i zatvorenim ocima


@štreberica

poslo sam ti link na pm knjigu koju mi je dao ashwinikumaras

Zadnje uređivanje luiz : 02.06.2009. at 00:43. Reason: edit zbog piratuluka lola7
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:02   #39
nakon 6 dana mislim da vec vidim poboljsanja kod vida jer su mi nekako ove naocale koje inace nosim samo za vrijeme predavanja postale prejake bole me oci cim ih stavim svega nakon 5-10 sek, no prije tih vjezbi koje sada radim nisu me boljele oci

no slabije naocale nemam jer sam samo dva puta bio kod okulistice u 8 godina i mjenjao stakla na postojecim okvirima

nadam se da cu se rijesiti tih cvitki u dva tijedna vjezbe jer imam dioptriju svega -1.75 na oba oka, posto mi nije tolko losa dioptrija zato mi zvuci realno da bi trebo za dva tijedna rijesiti taj problem

preko vjezbe za oci nekak mi djeluje ko da mi oci idu sada u teretanu da se malo nabildaju misici
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 17:39   #40
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post

poslo sam ti link na pm knjigu koju mi je dao ashwinikumaras
pozdrav svima, mogu li i ja moliti dobru dusicu za link za knjizicu..naime dosla sam do dioptrije -3.25.. i to u zadnjih 9 godina, mi j eod o.5 narasla do ove sadasnje,...a moram jos punoo knjiga procitati...unaprijed hvala!!
meja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.