Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2012., 23:37   #41
a mene zanima dali spada po kažnjivo dijelo ova situacija; npr. spojena sam na wifi preko mobitela, i čitam blog koji ima neke snimke i želim ih pogledati. ja tu snimku otvorim i ona mi se ponudi da se skine na mob kako bi ja to mogla pogledati, dakle radi se o klipu koji mi samo tako nudi mogućnost da ga vidim
melps is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:38   #42
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Zarezi si ti bitni u pravu. Ovo se odnosi na korištenje. Ne smiješ npr. skinuti sadržaj i onda ga, ne znam, dijeliti preko Internet-radija.
nisam te pitala kaj ti POSLIJE smiješ s time nego, KAJ ti SMIJEŠ kopirati?
samo svoje originale odnosno posuđeno iz knjižnice, od prijatelja itd... ili smiješ kopirati apsolutno bilo kaj kaj ti dođe pod ruku/miša, nebitno od kuda i od koga, nebitno jesi li ti to kupio/platio?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:40   #43
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Sada mi pada na pamet - prije 20 godina to uopće nije bilo blesavo, bilo je više standarda za grafiku, par vrsta priključaka za tipkovnice, nisu ni sva računala još bila PC...
Sada je malo drugačije. Pakiraju se i oduzimaju samo kante, uz nalog za pretragu se presnimava hard i pretražuje se kopija, dok se original kanta opet pakira radi eventualne buduće sudske uporabe.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 23:57   #44
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
nisam te pitala kaj ti POSLIJE smiješ s time nego, KAJ ti SMIJEŠ kopirati?
samo svoje originale odnosno posuđeno iz knjižnice, od prijatelja itd... ili smiješ kopirati apsolutno bilo kaj kaj ti dođe pod ruku/miša, nebitno od kuda i od koga, nebitno jesi li ti to kupio/platio?
Da, možeš doma imati multimedijsku Aleksandrijsku biblioteku. Jedino, cijele knjige možeš kopirati 2 godine nakon što nisu više u slobodnoj prodaji.

Za to i plaćaš one naknade za prazne medije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:17   #45
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Da, možeš doma imati multimedijsku Aleksandrijsku biblioteku. Jedino, cijele knjige možeš kopirati 2 godine nakon što nisu više u slobodnoj prodaji.

Za to i plaćaš one naknade za prazne medije.
Je li dovoljno izbaciti samo naslovnu stranicu pa da se knjiga ne smatra cijelom ili mora faliti određeni postotak stranica?
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:25   #46
kao i svi koji imalo razumiju principe downloada (za razliku od novinara) mislim da sasvim je izvjesno kako su lole pale zbog istovremenog uploada...
ono što mene međutim zanima jest slijedeće:
govoreći o torrentu, za vrijeme skidanja, koje se odvija većom brzinom od uploada, digao sam na net tek nekoliko hasheta koji su u tom obliku potpuno beskorisni. nitko s tim hashetima koji su isključivo od mene skinuti nemože napraviti ništa. niti može otvoriti program niti pokrenuti film niti slušati glazbu pa čak ni jedan djelić kao što je to nekad bilo moguće skidanjem sa kazaa-e.
na čemu se onda zasniva tužba protiv mene?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:36   #47
Quote:
e88e92 kaže: Pogledaj post
Ovaj dio mi nije jasan:



Mislim, postoji li barem jedna sekunda u danu kada barem 10.000 ljudi u RH ne skida nesto nelegalno s neta?
Dakle, kome se prodaje prica da se je "slucjano" naletilo na nesretni dvojac?

Sumnjam da je ovo istina
Nisma sada pročitao sve postove,ali i mene jako zanima, ZAŠTO BAŠ TA DVOJICA,ako tisuće ljudi to rade na dnevnoj bazi,od kud baš oni i od kud baš sada?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:40   #48
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nisma sada pročitao sve postove,ali i mene jako zanima, ZAŠTO BAŠ TA DVOJICA,ako tisuće ljudi to rade na dnevnoj bazi,od kud baš oni i od kud baš sada?
Po portalima piše da su slučajno "istrčali" interpolu (koji je lovio nekog drugog) pred nišan i najebali

Rakar veli da je to samo izgovor (većini ljudi se može iskopati nešto ilegalnog autorskog materijala) i da ih love zbog nečeg drugog
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan

Zadnje uređivanje Johnny B. : 07.03.2012. at 00:49.
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:58   #49
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Je li dovoljno izbaciti samo naslovnu stranicu pa da se knjiga ne smatra cijelom ili mora faliti određeni postotak stranica?
O tome je koliko se sjećam Umberto Eco raspravljao sa svojim studentima...

No, nikada u nas, koliko znam, nije pokrenut postupak za jednu knjigu za privatnu uporabu (jest protiv onih fotokopirnica koje su imale pola fakultetske literature spremne iskopirane).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 00:59   #50
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nisma sada pročitao sve postove,ali i mene jako zanima, ZAŠTO BAŠ TA DVOJICA,ako tisuće ljudi to rade na dnevnoj bazi,od kud baš oni i od kud baš sada?
Spominje se Office, možda im je ostao malo "predugo" na sheranju, to može biti dovoljno. Office je tražena roba.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 09:56   #51
Nijedna stvar posebno nije bila okidač, doslo je do spleta okolnosti da je Interpol istrazivao nesto pa su oni to kolateral kojeg se valjda mora riješiti kad se radi o istrazi interpola, plus cinjenica da su te službe posebno alergicne na šeranje ičeg Microsoftovog (kaj ostali imaju manja prava znaci, ostale firme antivirusne, igrice ? ) i + valjda tod a su ostavili na seedanju jako dugo..ovo zadnje pretpostavljam.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 10:27   #52
A što ako komp koristi više osoba? Koga će optužiti za piratstvo? Kako će dokazati tko je skidao? Ili će najebati potpisnik ugovora sa providerom?
Brljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 10:57   #53
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Sada je malo drugačije. Pakiraju se i oduzimaju samo kante, uz nalog za pretragu se presnimava hard i pretražuje se kopija, dok se original kanta opet pakira radi eventualne buduće sudske uporabe.
Bedasto pitanje. Kako po tom pitanju stoje racunala zasticena passwordima? Da li sam ja duzan dati i password ili samo racunalo pa neka se snalaze?
Ne znam da li je nalog koncipiran tako da im moram dati pristup racunalu ili je koncipiran tako da im moram dati pristup podacima na racunalu?
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 13:57   #54
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Sada je malo drugačije. Pakiraju se i oduzimaju samo kante, uz nalog za pretragu se presnimava hard i pretražuje se kopija, dok se original kanta opet pakira radi eventualne buduće sudske uporabe.
što ako je hard kriptiran?
dal se pretražuju i obrisani fajlovi? (prazna mjesta na disku, da se napravi recover svega što je bilo obrisano).

dal se portabilne aplikacije aplikacije koje koristiš kažnjive?
navodno postoje portabilne aplikacije koje se ne naplaćuju dok se njihovi orginalni (neportabilni) naplaćuju.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 14:26   #55
Dakle...

Nekoliko statistickih podataka:

Po evidenciji ZAMP-a

Internet piratstvo: 99,9 posto downloada u Hrvatskoj je ilegalno

To znaci da su svi korisnici interneta u .hr pirati

Takoder, u .hr je broj korisnika neta presao 50% populacije

Prema podacima Internet World Statsa u Hrvatskoj trenutno ima 2,24 milijuna korisnika interneta,

i

Gotovo svi građani Hrvatske mlađi od 25 godina aktivni su korisnici interneta, a poseban porast bilježi se u skupini kućanica. Internetska penetracija u 2006. godini iznosila je oko 35%, a danas iznosi gotovo 50%.

Iz ovih jednostavnh statistickih podataka vrlo je lagano zakljuciti da je vecina stanovnika .hr odlucila sto im odgovara i da su pirati.

A buduci da zivimo u "demokraciji" gdje vecina odlucuje o zakonima treba uskladiti zakone sa realnoscu.

I prihvatiti cinjenicu da smo mi zemlja pirata (gusara).


I to smo oduvijek bili

Teuta

Za vrijeme vladavine njeni gusari držali su pod nadzorom promet jadranskim i jonskim morem i vršili teror nad svim brodovima. Rimski se saveznici žale na gusarenje u istočnojadranskim vodama pa Rimljani šalju poslanstvo Teuti - braću Gaja i Lucija Korunkanija u pratnji isejskoga Grka Kleemporosa. Teuta daje obećanje da njena flota neće napadati rimske brodove, ali da ne može nadzirati ponašanje i gusarenje svojih podanika jer je to njihova privatna stvar.

Iliri

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...-Illyrians.jpg

ergo (latinski dakle) zakone treba prilagoditi stanju u stvarnosti.

Narod donosi zakone kako bi uredio svoje medusobne odnose.

A ne da zakon odreduje narodu kako ce se ponasati.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:41   #56
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
… Da li sam ja duzan dati i password ili samo racunalo pa neka se snalaze?...
Moraš dati računalo, a oni će se snaći za dalje.


Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
što ako je hard kriptiran?...
Snalaze se.


Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
… dal se pretražuju i obrisani fajlovi?...
Da.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:10   #57
Imam jedno pitanje. Da li policija ima ovlasti nakon zaplijene kompjutera otvarat kučište kako bi recimo "probila" neke lozinke?
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:17   #58
Ima pravo vršiti i fizičku pretragu računala, tj. otvarati ga.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:31   #59
Ima pravo na vizualnu pretragu ili ima pravo i npr resetirat jumpere na ploči, nosit hard disk u drugu mašinu, prespajat žice itd?
__________________
What goes around comes around.
Gogo vertigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:46   #60
Što god žele, tj. što god je potrebno. Naravno, ako ti tom prilikom nešto nepovratno oštete, imaš pravo na naknadu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.