Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 21:21   #21
Neodrživa iluzija...

...je: "ja ću nastaviti živjeti na isti način kao do sada, jesti svašta, pušiti, piti alkohol, i neću se educirati, pročitati nijednu knjigu, jer sad kreće nova sapunica pa ne stignem, ali imam zdravstvene probleme pa mi dajte preporučite neki čaj, glinu, sodu bikarbonu... tako da ne moram koristiti mozak i razmišljati već samo to uvalim u sebe i da mi samo malčice ublaži problem, već ću biti sretan!"

Ovu sarkastičnu novelu nazvat ću: NEODRŽIVA ILUZIJA (vjerujem da će svi koji se osječaju prozvani pridodat koji kreativan komentar! )

Zakiseljenost organizma uzrokuje mnoge poteškoće, koje se rješavaju postepenim uvođenjem sve više namirnica u prehranu koje će podići pH organizma.

Edukacija o zdravlju, upoznavanje vlastitog organizma, DOŽIVOTNO je putovanje... većina ne krene na taj put, nažalost... a vrijeme svejedno prođe, i za jedne i druge, a jedina sitna, mala razlika na kraju se odražava u kvaliteti življenja!

"Putovanje možete npr započeti ovdje... a i nemorate!"
__________________
Uzmite zdravlje u svoje ruke, jer je vaše i pripada samo vama i nedajte ga više nikome !!
deacon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:44   #22
Prvi Text.

Želučane tegobe (gastritis) : moze se lahko ljeciti,
uzrok je 99% Helicobacter pylori

Problem je samo, da puno ljudi to ne vjeruje , neki cak misle da nepostojiju bakterije uopce i puno ljudi ne razume kako dode do toga bakterijuma.
Priroda i mi uvjek zivimo s baterijama, uvjek ima losi i dobrih bakterija, na kozi nasoj, u nama , par kilograma zivi u nasim crevama, ma svukuda. Problem postane samo ako je negde previse losih bakterija.
I ima nekih posebnih bakterija, kao taj Helicobacter pylori , to je mali zivi vrag. On se najljepse oseca u kiselini nasog zaluca.
Nasa kiselina obicno ubija uskorro sve zivo, ali taj mali , njega nemre ubiti i pregrizti, i zato dode do problema, bolovi itd...
jer zaludac uvjek proba to ubiti a ne uspijeh niti za 1000godina nece...ali u tom slucaju nema nas zaludac mira vise, jer uvjek proizvodi previse kiseline i izmuci obranu od zaluca je rnema mira vise i tako dode do nagrizanja zaluca/mesa od sam svoje kiseline.
Tjelo nikako nezna drugacije resiti taj problem nego s kiselinom. Zaludac nije glupa vreca za hranu. Tocno oseti da je nestu tu sto ne spada ovde. Ali nezna si drugacije pomoci i nezna se nauciti.
Hocu da se to razume prije nego idem dalje i kazem kako ljeciti.
Vazno je da se razume kako se treba ponasati dok je covjek zdravi i kada se ljeci i posle ljecenja.
Higjena je najvaznija, ali treba razumeti tocno kako. Nije dosta se tusirati ili zube prati ili slicno.
Ja sam upoznao covjeka koji je bio 3 puta zarazen i 3 puta ljecen dok smo se mi sreli i popricali, onda je svatio gde mu je bio problem sta se uvjek zarazivao.
Za zarazu ima puno mogucnosti, ali kada se pazi, i treba malo srece svaki dan, uspije se da se vise nikad nema problema.
Sad cu u meni, kad sam vec toliko pricao. Zdrav sam sada vec tocno 18 godina, a prije bio sam zarazen tocno 28 godina i imao sam zadnje godine osjecaje koda necu to vise dugo moci trpeti ili moj zaludec, da ce mi probusiti kiselina ..i sansa za prezivenje u tom slucaju je negde 50/50 , zavisi i kako dugo treba dok dode pomoc i operacija i kolika je rupa, koliko kiseline izlazi u tjelo i kako covjek roden da izdrzi bolove itd...
Dok sam bio mlad se nisam nista pobrinuo za to, osim da sam iso doktoru. Nema mlad covjek vremena za takve stvari, a interesa isto ne ako roditelju nisu naucili interes za biologiju ili alternativnu medicinu itd..
Doktor mi davao prve tablete, od njih sam jos vise povracao, to nije nikako zdravo. Odma opet doktoru, onda mi dao tablete neke druge
koje su pomagale dok sam njih uzimao. Godinama i godinama. To je bilo od 18 godine, i je istin ada je covjek od 18 godine odraso. U mozgu nije nikakda. Od 18 godine pocne tjelo se stariti. To sam na sebi premetio. Ond ame pocao zaludac da boli.
A zarazen sam bio od 1 godine mog zivota. I oko 3godina razmisljanja je trajalo dok sam dosao na to.
Naravno je tako da se mi ne sjecamo sta smo doziveli u prvoj i drugoj i trecoj godini, neki se nit ne sjecaju vise sta je bilo kada su bili 5.
Ali kad ima sveliki problem, i kada uvjek mislis kako doslo do toga, sta se desilo onda se setis jednoga dana.
Sta je bilo tocno kod mene tu sada nije bitno.
Dok sam bio djete me nije bolelo, ali sam vec bio zarazen. Majka se uvjek cudial , zasto sam povratio hranu, koju su drugi jeli s apetitom.
Ja danas znam zasto, i ja sam se poceo cuditi negde s mozda 12 godina. Neznam vise tocno, to nije bitno.
Bitno je, da te sasave bakterije imau svoj ukus, neku hranu ne voliju, neku voliju, a neka hrana njim je kao otrov.
I kad njim nije pasala hrana i posle cak sami miris od te hrane, onda su pocali se puno jace gibati u zalucu i mozda i neki otrov proizvoditi
tako da covjeku dode da odmah povraca. Povracao sam 5000 puta. Netrebaju niti 4 sekunde ako njima nije pasalo.
Dok je tjelo mlado bilo, kiselina mome zalucu nista nije mogla, nije me bolelo, nego sam uvjek jako brzo ugladio.
Moze se reci da sam negde 4 puta vise pojeo nego zdravi covjek. Posle jela proslo 1 do 2 sata, ja bio gladan koda nisam nista pojeo.
Uzrok je bila jahka kiselina i puno kiseline nonstop, tako da se hrana jako brzo preradila. A nisam uopce bio debeli, nista ni malo, cisto normalno.
Ja sad mislim da cu tu previce pisati i objasniti, ali da meni netko to nekada sve objasnio , ja bi bio jako zahvalan.
Sada cu skratiti. Negde s 26 godina sam poceo sve citati sta se okrece oko zaluca ili slicno. Sve. Znatizeljan bio ko ludo.
Ali nista nisam nasao sta bi pomoglo. A ima ljeka od kad covjek postoji, vjerovatno u svkoj drzavi na svetu.
Nisam citao oko bilji i prirodi , nego oko medicini i tako. Nista, desilo se da sam cekao kod doktora da dodem na red,
kao svaki mesec iso po tablete. U cekaonici su bile svakakve novine, i mene interiralo ko ludo oko medicine, joj zasto nisam iso u medicinu / za doktora....
..ja nasao pricu oko zaluca, cisto nove informacije, naso covjek iz australije uzrok gastritis i bolova zaluca.... 4 pune stranice oko te teme. J ato brzo procitao , pogutao u mene i reko zada ste najebali. Sve razumeo, sve mi je bilo jasno.
Hvala bogu sam uspeo sve procitati prije nego doso na red, inace znalo totalno dosadno biti cekati.
Uzeo te novine sobom kod dok. i reko ja njema sta i kako to ljeciti.
On , i svi doktori na svetu nisu imali pojma u tome, bilo cisto novo, ali neki su vec imali informaciju u tome samo nitko to ne cita.
Dobivaju oni knige ili narucivaju, i on takvu knigicu uzme iz ladice i trazi radi toga i na kraju nade...
i kaze..trebam te posaljati na kameru u zaludac kod kolege. Ja sokiran, jer sam to vec bio prije 6 godina, i to m etoliko sokiralo
da sam si reko , to nikad vise , bolje umreti. slaf s kamerom i svetlom j ebio debili kao palac, meni se nonstop povratilo, smirenje (medikament) nije nista bilo pomoglo, grlo bolelo ko ludu...ma katastrofa.
Reko necu ja to nikako, i objasniti morao zasto ne. Reko sam mu , nek aon meni da te medikamente bes tog pregleda,
ja 100% imam te male vragove u zalucu, nema nista drugo. Malo razmisljao ,i jedva mi dao. Da nije, ja otiso drugome i trecome doktoru.
Jedna ce dati, Ako svi nebi bili dali, onda sam vec i malo razmisljao u biljkama, pa bi tu nasao moj ljek prirodni.
Sta se treba je: 2 razlicitih Antibiotika, i taj ljek za smirenje proizvodu kiseline kao uvjek dobivao.
Najvazni su ti Antibiotika. Kada su dva razlicitih antibiotika , onda tek deluju u zalucu, i tu bas trebaju obaviti svoj posao.
Obicno je tako da jedan Antibiotik nista u zalucu ne radi, ide u creva i onda tamo tek ide u krv. A u krvi ili drgom mjestu u tjelu nij eproblem ako se ima problem s zalucom. Zato treba 2. Covjek koji to prenaso u astraliji, radio u bolnici i slucajno to naso, slucajno!
Sam sebe j bio zarazio s tim bakterijima da dokaze da su ti mali vragi krivi. Ali nije se uspeo sam seb ljeciti dok se taj slucaj s jednom pacijentom nije desio. Da se to sigurno u Internetu naci, zaboravio njegovo ime.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:46   #23
Drugi Dio.

Mislim da cu sad kazati jos kako se tocno zarazi covjek, kako ljeciti, i sta jos pomaze.
Za zarazu ima vise mogucnosti, sto su bakterije jako sitne, tako sitne da se nemoze s okom nikako vidjeti, trebalo bi ih millijuna komada na jednom kupecu da ih bi se vidlo s okom.
Najlakse donese muha koja dode n akvaku , stol, casu, tanjir, itd.. koje je bila vani negde na sranju, koji je pustio zarazen covjek.
Toga ima dosta mjesta, kao kanalizacija i grabe itd... Muhi na nogi jedna bakterija i dosta.
WC/toileti: ne-higjena, doziveo dosta puta u gostijonima (imao preko 20godina posao po gostionam, popravak), pisat morao iti, i posle nekog vremena covjek izlazi iz Wc gde je ostavio svoje sranje, ja jos pisam, i gledam da napusta Toilet, a nije prao ruke. A sad , ja gotov s pisanjem, idem ruke oprati, i kako da otvorim sada vrata od toileta? nemogu s rukom bes opasnosti radi zaraze. Ponekad bi hteo biti neki predsjednik, odma bi trazio da sva Toiletna vrata se daju s nogom otvarati i da se daju uznutar prema vani otvarati bes kvake, samo da se gurne. Znate da je najmanje 35% zarazen s tim bakterijom koji muci zaludac? Zavisi na drzavu. Ima razlike neke. Pa sada kad to znate, kako cete drugi puta na Toiletu vrata/kvaku dirati?! Zdravlje treba cuvati. Jebem mu i zakonu takvomu koji nepostoji. Premetio sam da vecinom to stariji ljudi tako izlaziju iz Toileta.
Ipak izgleda da se omladina nesto uci u skoli oko bakterija i pere bolje i vise ruke nego stariji. Kako sam vec pisao, neki misle da bakterije uopste ne postojiju, nemoze ih vidjeti. Zalosno to, nedam bas jako rado ruku za pozdrav ako covjek stariji.
I neznam, nemogu garantirati, da necu drugi puta s punom snagom covjeka lupiti kojega uhvatim da ne pere ruke.
Evo za totalne budale ovo pisem: Taj covjek , mozda zarazen, ali i cisto normalno da njegove bakterije iz njegove guzice nisu zdrave za druge,makar je zrav cocvejk , bumo rekli 100%, toliko nije zdravo za druge , da ljudi oboleju , neki i jako tesko i puno ih cak umre od zaraze od drugih. Kolibakterije svaki ima. A nisu zdrave za drugoga, samo polahku se moze priviknuti covjek drugome.
Ima jos: Radi se u seksu. Sad imam Problem, mozda i djeca tu citaju , pa nebi se smelo u svemu pricati.
Toliko cu pokusati: Te Bakterije su u zalucu, tu i ziviju i tu njim se dopada zivjeti, tu njim je najdraze, one su rodene tako da njima nasa kiselina ne smeta, one proizvode amoniak, to kao svicaju oko sebe, i neutraliziraju kiselinu oko sebe na sitno, toliko da njih ne pojede.
Sada se desi da zaludac otvori ventil u crevo , da ide hrane tamo dalje, i tako se desi da puno takvij bakteria s hranom i s kiselinom ode u creva. Tamo se dalje braniju kiseline i nema nitkoga ko bi njih ubio i zive dalje dok imaju hrane. i tako dodu do supaka.
Sta sad ? Zavisi kako ljubav vodite. Ima muskarca, necemu se dici , ako ne ponjuska prije pizzu, ili vise. Ili dize se ali voli ipak ili zena voli itd... Naprimjer se tusiralo prije i sve je cisto, a sta je za 5 minuta ili cak odma? uvjek je nesto malo ostalo i dolazi, tako male su bakterije.
Nije problem inace, problem je samo taj Helicobacter.
Sada,bumo rekli mus i zena, sve ok, godinama ili jos duze, odjednom jedan bolestan, na njemu se moze drugi zaraziti.
Moguce je muha donjela, ili negde nesto dirao gde nije bilo cisto, cak zarazeno se Helicobacterom?
Ne mora odma biti da se partner zarazio na druguj osobi.
Joj sta bi jos svega padne na pamet , treba i kraj.
Ima ljudi, ne malo, koji u sebi u zaluci i creva nose Helicobacter, ali ne boli njih zaludac. Kako to?
Prvo, takvi ljudi su veca opasnost za druge kao normalni ljudi , kojeg boli. Zasto? Jer takav misli od sebe da kako je on zdravi i da nemoze drugoga zaraziti, i onda jos prije nece ruke oprati kad je bio na WC i jo stoga...
Ima ljudi , jenostavno nisu osetljivi na zalucu, malo zivaca imaju u njemu. Pa ne reagira na te bakterije.
Zaludac je pun misica, on moz ejedno na jednu stran staviti i drugo na drugu stran i puno vise toga.

Nikada uzimati isti rucnik posle tusiranje/kupanja kao partner ili djeca, svaki mora imati svoj rucnik.
Zaraza ide samo preko usta.
To je i problem, naprimjer i u gostioni ili gde god bilo. Naprimjer u gostioni, covjek ne per ruke posle brisanja guzice, dira vrata,
sedne za stol i dira stol , to je vec dosta. Netko isto mesto dira svojim prstima i dodirne svoje usne i teo ti vraga.
Pusaci kao sam ja, brzo bi se mogli zaraziti, mi svak cas idemo s prstima do usna.
Toliko jos , nemoze se zaraziti preko puse ili ruku dati. Osim ako je frisko zarasen covjek na/u usnama ili ruka.
Ljecenje: Doktori iti , objasniti stvar, i dobiti 2 razlicitih Antibiotika, nije bas zdravo uzimati ljekove, ali pomaze.
Problem je da Antiobiotika ubija sve bakterije, nema samo lose, nego i dobre, zato nije zdravo. Al treba reseti losih da bi se prezivelo.
Ocigledno je i tako da covjek koji je bolestan na zaludac je negde 5 puta vise nervozan kao zdravi.
Puno ljudi misli da su bolesni na zaludac od nervoze, a ja kazem da nervoza dode sto je bolestan na zaludac.
Nista, ali bas nista alkohola piti u to vreme uzimanja tableta. Nece djelovati kako treba.
Isto jako vazno, posle 2 ili 3 dana vec nema nikakvih bolova, ali treba dalje uzimate sve tablete do kraja od 7 ili 10 dana.
To je vrlo vazno, jer ima i pametnijh bakteria, koje se zakriju od otrova za njih. Kao i ljudi i sve zive, kad je opasnost velika,
da nema drugog izbora, kao u ratu, zakrijes se kad bombe padaju i sve rusiju. tako se zna i bakterija zakriti i ceka, zato treba dalje uzimati, s tim se i uhvati sve bakterije.
Radi Alkohola ili ne uzimanja svih Tableta sve dane kako treba , moze doci do superinfekcije!
Sta je to?
Oni bakteriji , koji su preziveli , zasto sto su dobili svoje , ali mogli pobeci, se zakriti negde, oni su sada pametnije, naucili sta je opasnost za njihov zivot. Superinfekcija. Sada kak resiti to? Ponekad nikakada vise, ponekad s nekim drugim Antibiotikom, ali opet 2 razlicitih. Naravno, nema ih neoreniceno. Neznam tocno, nekad je i bilo 7 , koliko j edana s neznam. A problem je da i ne djeluje svaki Antibiotika na svaki bakterijum. Znaci nemoze se uzeti koji bio. Danasnja doba se to desi puno puta, da ljudi dobiju Superinfekciju, i nitko njim nemoze pomoci, i umreju. I zbog cega ? radi gluposti i ne-reda ima ti kod pijace ili uzme samo pola dana itd...
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 00:47   #24
Treci dio.

Ima Cajova, vazno je da je hcim vise gorak ! Zasto? Nitko ne volji gorko (manje / vise ),
tako i te bakterije, treba piti 1 do 2 salice na dan jako gorkoga caja. mozda 2 tjedna? Neznam tocno, ja sam se ljecio preko
Ljecnika. Ima i kjecnika koji te nece ljeciti, imao bi puno manje posla da ljeci sve ljudi. Ima i ljecnika koji neznaju ljeciti.
Sta svega ima.
Preporucim: Artemisia Absinthium , ili crni Pelin, Pelin, Wismut, Bismut

ja sam trebao 1 cijeli sat da popijem jednu salicu za probu, tako gorko. Ali 100% pomaze i bezi sve zivo iz zaluca kako je gorko.
Ja sam to probao negde 2 godine poslje ljecenja, samo da probam ukus. To sam pronasao kad sam knjige citao oko biljka i bilnjih ljeka.
Da sam jos bolestan bio , bi to pio, samo da pomaze i ode mali vragovi iz zaluca. Ako bi opet oboleo jednoga dana, uzet cu to.
Sam nabrati, tesko naci, i moze se covjek otrovati i umreti. Puno biljka izgleda slicno. Mojom stolaru se tako desilo.
Bolje kupiti od ljudi koji tocno zna, pa makar u apoteki. Pa mislim da je 100g puno i mozda previse.

Za prvu pomoc a nema ljeka u kuci: Uzmi obicni krumpir, oguli ga, i jedi ga, sirovi , takav kakav je. Nije tako los ukus.
Netko krivo misli, da ce boljeti zaludac od toga, nece nikako, bolje ce biti , posle negde 10 do 20 minuta, nije otrov.
Samo zeleno od krumpira je otrov. Krumpir jednostavno ima bolji ukus ako se kuha ili pece. Bas kad se pece onda se pece kao secer,
to je ono smeda boja.
Natron, Natriumbicarbonat, Bicarbonat, Soda, to je Natriumhydrogencarbonat , ima i u "Prasku za pecivo",
mora biti hcim cistiji , bez dodatnih stvari kao aluminium.
A nemoze smetati nesto kao malo brasna od kukuruza. Kemije se treba cuvati.
Nece to ljeciti, caj moze. to samo za prvu pomoc, a ne za svak dan koristiti. inace Moze biti tako:
Zeludac ne pravi be sveze viska kiseline, nego je taj bakterium u zalucu ili neki drugi bakterium, mozda radi nesto pokvareno pojeo?
itd... i Natriumhydrogencarbonat ce neutralizirati kiselinu, ali moze se oboleti na nekoj bakteriji koje si pojeo, netso staroga/pokvarenoga ili slicno, i moze se desiti za par dana ce traziti vecu dozu Natriumhydrogencarbonata , jer ce jos vise kiseline proizvoditi. Bolje leciti, to ja kao pokvarenom zubom koji boli, nece biti bolje nego gorije, dok se ne popravi/ljeci ili izvadi.

Necu vas sad bas strahuvati, ali Aluminium , kao prah, u najmanjim djelovima, je jako stedljivo, opasno, uzrokuje rak i druge stvari neke.
Dokazano je to, ali nije jos zabranjeno, jer nemozeju nikako potvrditi kako aluminium unistava tocno celije. To moze i jos 50 godian trajati. Jer samo trazenje da je aluminium za neke stvari krivo je trajalo tocno 30 godina.
Zato se jos uvjek stavlja u neke stvari ili kao dodatak, kao u Deodorant, dokazano da zene dobiju rak na cice od toga.
Ja neznam zasto i bas zene imaju toliko poverenja u industriju i reklame, svasta kupuju i koristiju i ne cudiju se ako netko umira oko njih ili sam enesto ima itd.. a desilo se dosta toga da nesmije imati nitko poverenja u Pharma-Industriju.
Kako sam vec kazao: Na zalost, Sve je dozvoljeno i prodaje se ako te ne ubije odma. a ako te kasnije ubije se neda dokazati.
I za tebe onda moze bit pre kasno.

Da nezaboravim: Tko je osetliv na zaludac, pa i samo malo, nemojte nikako jesti margarin, ili nesto s margarinom kao kolace ili bucnicu i sta sve nucaju ljudi taj margarin. To se uzimalo prije 80 i 100 ljet za podmazivanje mehanicka masina.
Covjek sve sto se da pretvori u novac, industrija na prvom mjestu. Hteli su vec prodati pa su smislili da je to prirodno i za jesti.
Zapamti: Sve sto te ne ubije odma ce se dozvoleti prodati. Ali ubit ce te kasnije. (cholesterin), zastopa vene/arterije....
Nase tjelo to jako tesko potrosi, pa i cak nikako.
Nikako to nije prirodno. To covjek samo pomoci masina moze napraviti. Ne rucno kao maslac. Prirodno je maslac (buter), to je od mljeka, i od toga nece nikada zaludac boleti, pa da se i prejedete. Super za kolace itd.. ima bolji ukus, na zalost je duplo skuplije, ne u austriji ili njemackoj, tamo to dode 7KN / 250g. TKo jos nije razumeo: Margarin je masnoca od biljka! Svaka zivotinja koja biljke jede ima kompliciran zaludac , manje vise, da to moze predelati sve. Krava ima cak 4.
Da vise ljudi jede malsac od mljeka bi i bio jevtiniji za kupiti.
Makar sam vec 18 godina ljecen na zaludac, ali ostane rane neke, oziljki, i mene odma zaboli zaludac i boli me 8 sata najmanje ako si pojedem malo vise takvoga kolaca. To je tako tesko za zaludac da mora puno puno kiselina napraviti i dugo dugo treba da to preradi.
Toliko me boli da nemogu spavati, naprimjer ako sam na vecer kolaca takvoga pojeo. I neznam kud zmenom i kako.
Mene kad boli , nemogu razmisljati , sam kao u kome, s razlikom da sam budan i da me boli ko ludo. Jedino st mi malo pomaze je, ako se sjetim, da si pojedem malo sirovog krumpira. Pola negde. Onda ide bolje, traja malo, kiselina se malo iztrosi na krumpiru.

Ja mislim da sam napisao dosta u toj temi, i nadam se da se nade pomoc u mojim recima.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2013., 02:51   #25
gastritis

Izbaci svu hranu sa kvascem i psenicnim brasnom. Kod mene je razlika bila ogromna. (Nije lako jer smo svi navikli na kruh).
quartz3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 19:33   #26
kronični gastritis

Imam 58 godina te dijagnozu oesophagitis et reflux oesophagitis, insuffitiento cardiae, pangastritis chr. partim atrophica, bulbitis.
Imam dosta problema sa želucem zbog ovakve dijagnoze. Ima li šanse za izliječenje i kakvim lijekovima te koji je najbolji način prehrane? Ne pijem i ne pušim.
ivo2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 23:50   #27
@ivo2311 samo da znas, ja pusim puno, pijem, ali samo vodu i vina, nikad rakiju! ili slicno jace alkohole.
Vino je u mojim ocima uvjek zdravo, ako je dosta prirodno ( crveno je bolje nego bijelo ), prvi alkohol uopce na svetu. I nemam problema vise, a imao sam cijeli zivot od prve godine do 29. ciatj moju postu prije par dana, 3 lista.
Gledao sam sta ti to imas zalucom. Jedi sta ti pase, pi sta ti pase. samo ne rakiju i sve drugo jahko.
Preporucim ti da pijes caj od Artemisia Absinthium , ili crni Pelin, Pelin, Wismut, Bismut,
gorki je kao neznam sta, ali sve zivo bezi iz zaluca, tako i te sasave bakterie.

Moze i biti da bi trebao vise vode piti, obicne ciste vode, ako ti smeta ukus od vode, kupi si filter za vodu, najbolje da voda nema po nicemu ukus. Onda je mozes piti vise litara na dan bes problema. Nase tjelo samo cistu vodu moze upotrebiti.
Nesmijes piti samo vina , onda vise pisas nego pijes. Gubis vode u tjelu. Onda dvanosterac i zaludac dobi isto problema.
Tako i s cajima i s kavom! s Cajima nije sala, bolje samo piti po potrebi, to je ljek. Tko pije puno caja, mora piti dodatno puno ciste vode. Kava jos gorija! i Ja je naprimjer jako volim, ali ona je uzrok da nema dosta zeleza u krvi/misicima.
Nekad sam i popijo po 8 kavi, to je absolutno previse bilo. Vec godinam popijem do 4, pa ide bolje.
Ne da smeta zalucu, bas kod mene ne, ali moze uzrokuvati da si umoran ili da ti dojde zlo. Ali nikad me nije boleo zaludac radi kave.

Ajde popi si tog caja (pelin) svaki dan, jednu salicu ujutri i jednu na vecer, polahku ili i brzo , kako mozes.
I kupi si kakao (kao za djecu) , i stavi dosta toga u kupicu mleka, ili i 2, ukus je super, a ima vitamina B12 i Mleko bi trebalo barem 3% i vise masnoce imati, najmanje 2,8%. Ako dobis problema radi mleka, to je normalno, popi si kad si u miru i imas vremena iti na WC.
Polahku ces naviknuti.
I nemoj nikako kuhati ili peci ( i kolace) na biljnoj masti, ako mast onda buter (maslac od mleka).
Ako ti netko da kolaca, bolje nemoj jesti, jer 99% je biljna mast unutra a ne buter od mleka. Nemoj i kupiti kolace, bolje ne.
Buter kosta duplo ali je zdrav i nema drugoga, nikako. I nekupuje se to kao kruh svaki dan, mozda drzi 1 mesec.
A ulje moze biti suncano, nema problema, samo ne neki bilno ulje.
Olivenöl ( maslinovo ulje ) je isto super, ali jako skupo.
Javi se opet, jeli bolje ili nista i nemoj gresiti.
Popi si slobodno 1 do 4 casa crnog vina na dan, to je zdravo i cisti krv, ali samo moze ako ne jedes biljnu mast.
Ne pomaze zalucu, ali pomaze krvi i cijelom tjelu i mozgu malo.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 22:28   #28
gastritis

Prijatelju, ja mlijeko ni kavu ne smijem piti. Boli me želudac šta god pojedem ili popijem. Od kiseline crkajem.
ivo2311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 12:02   #29
Kako tebi pomoci? Ne kazes jeli si dobio Tablette i koje radi kiseline?
I jeses uopste jos? ili ponekad? itd...
Sta uopste jedes i pijes? Tocno kazi ! Nije svejedno.
Da ne jedes 40dana, bi isto moglo pomoci, siguran nisam.
Ima i operaciju, gornji dio zaluca van, on je najosetljiv. Ali Bakterie ostaju.
A sta znaci da ozdravis, ako ne pazis kako se opet zarazis? Si citao radi zaraze?

Jos nesto: ako pojedes nesto zdravo, nesto prirodno, nesto jednostalno, nemoze zaludac vise boleti nego prije.
Jer u tom momenti das kiselini nesto jesti, i kiselina se potrosi na jelu, problem je, ako imas gastritis, boli i dalje,
jer kiselina ide i na gastritis (rane).
Ali ako pre malo jedes , 1 na dan nesto malo , onda ti kiselina nonstop jede zaludac.
Zato je bolje 10 puta nesto na dan pojesti, svak cas nesto.
A ljeciti moras, inace ces umreti brzo.
I jos uvjek neznam sta i kako ti i tvoj ljecnik mislite to ljeciti? Nece se samo od sebe ljeciti. To ne i nikako.
Jas sam izgubio moga Oca radi toga, ali nekad moderna medicina samo znala to preko operacije kao ljeciti.
Nisu to sale, ja neznam sta ti mislis i radis.
I citam opet tvoju jedinu recenicu....ja mlijeko ni kavu ne smijem piti...
Tko ti to reko? Ljecnik , ti sam sebi? Pij ti mleko koliko hoces, ako ne povratis preko usta.
Uskoro Sve je doszvoljeno. Te Bakterije su mali vrageki, ako povracas, ima jedan ili 2 uzroka:
Ili pojedes nesto sto je jako tesko za zaludac, ili pojedes nesto sto tim malim bakterijama nikako ne odgovara pa pocneju lutati u zalucu ko ludo, a zaludac to oseti i hoce ih ubiti pomoci kiseline, ali nemoze njim nista, ali zaludac se nemoze to nauciti nikad,
pa onda dode brzo do previse kiseline u zalucu i dode da povracas iz usta.
Ubi te bakterije i dobro ce biti, ili pazi da se ne zarazis opet. Tako mozes jos 30 godina zivjeti.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 13:00   #30
Quote:
ivo2311 kaže: Pogledaj post
Prijatelju, ja mlijeko ni kavu ne smijem piti. Boli me želudac šta god pojedem ili popijem. Od kiseline crkajem.
Još nisam naišao ni na koga kome je sok od svježeg kupusa smetao, dapače nakon 2 tjedna kure sa po 1 dcl natašte, izliječili su sve tegobe vezane uz želudac.
Probaj i ti.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 17:14   #31
Ogulite jabuku i pojedite.....sačekajte pol sata pa onda po tabletama ako jabuka ne upali.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 06:19   #32
Quote:
Private spice kaže: Pogledaj post
Ogulite jabuku i pojedite.....sačekajte pol sata pa onda po tabletama ako jabuka ne upali.
Kome još uvijek nije jasno da je suvišak kiseline u želucu remetilački faktor. Zašto onda želucu odmagati s namirnicama ili tekućinama koje sadrže bilo koju kiselinu ( vinska, jabučna, octena, mliječna). Također u vrijeme pojavljivanja tegoba nije uputno uzimati male količine hrane jer to opet potiče izlučivane kiseline.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 01:20   #33
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Još nisam naišao ni na koga kome je sok od svježeg kupusa smetao, dapače nakon 2 tjedna kure sa po 1 dcl natašte, izliječili su sve tegobe vezane uz želudac.
Probaj i ti.
1. što je točno svježi kupus? ozbiljno...
2. koliko takovog svježeg kupusa treba za 1 dcl soka?
3. kako cijediti kupus?

hvala!
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 08:30   #34
Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
1. što je točno svježi kupus? ozbiljno...
2. koliko takovog svježeg kupusa treba za 1 dcl soka?
3. kako cijediti kupus?

hvala!
Svježi kupus ovogodišnjei iz Dalmacije ili lanjski u raznim trgovinama.
Cijeđenje je najbolje obaviti u nekom sokovniku koji odvaja sok od krutih dijelova.
Količina varira od vrste kupusa i učinkovitosti sokovnika.
Probaj pomalo i nemoj raditi zalihu već sok treba popiti svjež, natašte.
Okus baš nije nešto ali zaista pomaže.
Želim ti uspjeh i javi za dva tjedna kako ide
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:05   #35
Ima gastritis vec 12 godina.Obicno mi se bolovi javljaju u ljeto i zimu ali ljeti češće jer sam aktivnija i češće gladna.No kad trebam dobit menstruaciju gladna sam ko vuk i ocito mi je kiselina jača pa uvijek bolovi krenu par dana prije nego dobim menstruaciju.Jel to moze biti povezano?
Missy25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 00:54   #36
Quote:
Missy25 kaže: Pogledaj post
Ima gastritis vec 12 godina.Obicno mi se bolovi javljaju u ljeto i zimu ali ljeti češće jer sam aktivnija i češće gladna.No kad trebam dobit menstruaciju gladna sam ko vuk i ocito mi je kiselina jača pa uvijek bolovi krenu par dana prije nego dobim menstruaciju.Jel to moze biti povezano?
Može. Više jedeš = više lučenja kiseline = nepogodovanje sluznici = gastritis.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 01:52   #37
@Missy25 , moze biti, tjelo zn akad ces trebati vis energije, i pocne zaludac da jace radi i trazi hrane.. ali nije to uu redu bas.
mislim da ne jedes zdravo, sigurno jedes kao uskoro svi mi ulje od suncokreta i testenine i kruha itd... tu ima puno omega6 masnoce,
a trebali bi i dosta omega3 masnoce. nje vise uskoro ne postoji. cak mislim da puno ljudi radi te masnoce su debeli i neki , mozda cak i puno od njih dobi rak od te masnoce, dokazano je to. citaj dalje...

Mene je mucio zaludac od prve godine do 29 godine. polahku sam mislio da cu umreti.
Ljecen sam vec puno godina i nemam vise bas problema, osim ako mi netko da nesto malo pokvareno za jesti, naprimjer meso od jucer.
U zalucu su ostale kao oziljci, na tim mjestama u zalucu cu ostati uvje osjetliv. Alo s edesi , da nesto pojedem , sto j etesko preraditi z azaludac, ako staro meso, previse margarina... onda mi zaludac pravi previse kiseline, nije to lose inace, mora to, ali ne podnasa to vise toliko kiseline.... u glavnom, da sam na tvojom mjestu , daj se pregledati jeli imas bakterije "Helikobakter" u zalucu/crijeva.
Ti mali vrageki su vecinom odgovorni za probleme u zalucu i kiselinom. I ako se ljecis od njih, jako dobro moras paziti da se ne zarazis opet.
Ima Ljudi , koji opdma osjetiju bol na zalucu radi ti bakterija, a ima ljudi koji uopste nist aniti neznaju za to i nista problema nemaju, i ima slucaja dosta izmedu.....ja mislim da bi mogla ti tu negde u sredini biti.

Ima i prirodnog ljeka za to, moras najgorki caj piti , duze vrijeme. A to je jako tesko. Ako Ljecnik nesto vrijedi i strvarno hoce pomoci,
ce pretraziti jeli imas Helikobakter. I #ako je tako, dat ce ti ljek za to. Normalno uzimas to 10 dana i nesmijes ni slucajno prestati prije tih 10 dana, niti ni malo alkohola u to vrijeme.
Ima 2 mogucnosti koliko danas znam, kao kod mene nekada bilo: dobis i uzima sisto vrijeme 2 razlicita antibiotika i ljek da se smanji produkcija kiseli. Danas bi moglo biti to u jednoj ili 2 tableta.
Pisem puno, ali tako je to, i nemam uvjek vremena citati i pisati....
Ako slucajno nebi imala te bakterije, onda neznam .. ne vjerujem da si rodena s takvom slabom zalucom.. mozda ne jedes kako treba, kemikalije i slicne gluposti, naj bolje moze biti sirova hrana iz svojeg vrta, bes spricanja i slicno. Kupljena hrana uvej ima pesticide i najmanje 2 dva kemija .... ne ubiju odma, nego dode do probelma i raka posle godinam i godinam, zato se to ne prizna kao da je kemija uzrok raka i puno puno drugih bolesti.
Mozda to pomaze i drugim koji imaju problem s zalucom.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 23:45   #38
Ima li ko iskustva sa tinkturom od propolisa od Petrovića ?
jelenkoo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 21:03   #39
I mene isto zanima jel tko koristio med od Petrovica za gastritis?

Također, je li netko imao simptome stucavice?
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 20:39   #40
Je li itko probao ulje crnog kima?
__________________
Jedem, dakle debela sam
trešnjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:49.