Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 16:10   #61
Mislio sam na podforumu politička scena otvoriti temu: Božidar Pankretić i staviti ovo što ću staviti ovdje.
Ali sam onda opet zaključio da je bolje da to prije pročita ekipa koja posjećuje pdf poljoprivreda.
Tako da ću kasnije otvoriti i temu o dotičnom na politici.

Članak je iz Srpskih novosti-tjednik ali to nije bitno.
Tekst je odličan.
Tipični pohlepni političar

Bivši ministar regionalnog razvoja registrirao tvrtku Agro-Pankretić u Vrbovcu

http://i46.tinypic.com/9gzr03.jpg
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:39   #62
Danas me probudila tuća. Srećom dosta sitna, ali ipak neugodno za vidjeti. Kako je kod vas?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:45   #63
ego, jel si siguran da je tuča? da nije solika ? kod mene grmi i pada kiša. nek ide više k vragu, moram ići u zaštitu a nemrem. moram vezati grane, nemrem. moram raditi herbicidni pojas-nemrem. moram kositi travu-nemrem
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 16:59   #64
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ego, jel si siguran da je tuča? da nije solika ? kod mene grmi i pada kiša. nek ide više k vragu, moram ići u zaštitu a nemrem. moram vezati grane, nemrem. moram raditi herbicidni pojas-nemrem. moram kositi travu-nemrem
Tuća. 1 cm promjera i manje, ali tuća. Nema vidljivih oštečenja na listu. Jel potrebno raditi kakve izvanredne mjere zaštite?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 17:52   #65
nemaš sada kaj raditi. odi posnimi situaciju na crometeo, klik na satelitske i radarske snimke, kad ti otvori potraži radar bilogora. nek te ne zbuni sat, kaže unatrag 2 sata. bus videl kaj sve ide prema zagrebu. pričekaj sa zastitom, sutra predvecer potretiraj, dečki vele da ne bi trebalo ništa padati. odi sa običnim fungicidom-kaptan, ditan, delan, kaj već imaš. a ja bum došla u ponedeljak v zagreb i bum ti dofurala kalcinita za maline i kupine.

na radaru žuto-crveni oblak ti je tučonosni. to ti oni zovu pčelice. i imaš na forumu odma na početku temu - aktualne vremenske prilike. ovi sa crometea su malo "čudni", stalno vise i izvještavaju tak da imaš uvid kaj ti dolazi. odo ja sad malo tam posnimiti kaj se događa.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:53   #66
Vilina kosa

Ovo g..no me mući uz slak, draču(kupine) i koromač. Krumpir će za tjedan dva na sunce, zatim navodnjavam zemlju par puta da zelena gamad izađe i djelujem cidokorom. Dopizd... mi ekološka proizvodnja za vlastite potrebe.
Pitanje je: Hoće li če cidokor rješiti ovo žuto go.no?
http://i307.photobucket.com/albums/n...601_185314.jpg

http://i307.photobucket.com/albums/n...1_185301-1.jpg

Vidim da se ponaša parazitski i da se omota oko stabljike koja pomalo zaostaje i suši se.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 17:08   #67
Hoće, samo pazi da ne poprskaš i ostale biljke koje uzgajaš.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:43   #68
ajd poslušaj i dodaj malo deherbana. uz cidokor narafski.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 11:14   #69
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
ajd poslušaj
Svakako! Zato i pitm da mogu poslušati. Znam, da ne znam.

Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
i dodaj malo deherbana.
Koliko je to malo?
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 20:38   #70
joj koliko je to malo. koliko imaš tog korova? ja ti na ručnu špricu od 15 litara šiknem 1- dcl cidokora i 1 deci deherbana. S TIM ŠPRICAM KOROV KOJI MI IZNIKNE PO DVORIŠTU IZMEĐU KAMENIH PLOČA. i mirna sam.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:42   #71
U petak kupujem deherban. Da se ne predomislim...
Hvala svima! Nastojat ću poslikati i postati postupak ako se slažete.
Bude li uspješno plaćam turu
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:53   #72
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Ovo g..no me mući uz slak, draču(kupine) i koromač. Krumpir će za tjedan dva na sunce, zatim navodnjavam zemlju par puta da zelena gamad izađe i djelujem cidokorom. Dopizd... mi ekološka proizvodnja za vlastite potrebe.
Wellcome to the club
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 23:31   #73
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
U petak kupujem deherban. Da se ne predomislim...
Hvala svima! Nastojat ću poslikati i postati postupak ako se slažete.
Bude li uspješno plaćam turu
bit će uspješno. i nadam se da je taj tvoj lipi mali stari gradić negdje blizu splita pa da platiš tu turu.

ego nemoj me zaboravit podsjetit na vrijeme. nemrem stalno mislit na tebe
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 20:57   #74
Trogir, jeli ti to dovoljno blizu Splitu.
Drago mi je da si uvjerena da ću morati održati obećanje.
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 23:10   #75
Quote:
AKAjet kaže: Pogledaj post
Trogir, jeli ti to dovoljno blizu Splitu.
Drago mi je da si uvjerena da ću morati održati obećanje.
ajme meni. pa ja ti stojim preko lita u trogiru. možeš platit sladoled kod ekrema ili pivu na rivi. a možeš doć i kod mene na terasu i dat mi poneki savjet po pitanju naranči, limuna, nara i mandarina. istina bog, susjedi rade vrt al mi ne daju puno radit. baš se veselim.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 15:03   #76
OK!
Ali slab sam agro savjetnik...
__________________
Bez potpisa
AKAjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 18:12   #77
toplo se nadam da ste dovoljno svijesni i da ste krenuli sa navodnjavanjem. ove vrućine će sve uništiti ukoliko biljke ne dobiju dovoljne količine vode.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:30   #78
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
toplo se nadam da ste dovoljno svijesni i da ste krenuli sa navodnjavanjem. ove vrućine će sve uništiti ukoliko biljke ne dobiju dovoljne količine vode.
Dobro jutro na ugodnih 35 stupnjeva!

Jes... svaki dan po dva sata pojim bilje od kad su počele vrućine. Račun za vodu se ne usudim otvoriti već tjedan dana, ali imaam najzeleniji bambus u kvartu
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:09   #79
bitno da je bambus najzelenija biljka u kvartu ajd ti ego samo šuti, ja najbolje znam da si ti za svoje voćke, bambus i sve ostalo spreman poginuti ako treba, račun ćeš platiti nekako. pasja žega
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 23:36   #80
Ja se dignem u 5 , šlauf i u vrt, misleći kak sam prvi, a kad ono kod susede poljevač vrti na sve strane, jebote pa u kolko se moram dignuti da sam prvi ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.