Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2012., 11:11   #161
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
eto tak smo navikli, osim po najvećoj žegia svakako treba uzeti u obzir da djeca imaju 3 puta tjedno tjelesni, pa ako još idu na kakav sport ne vidim kakva je to fama oko kompletnog svakodnevnog presvlačenja.uostalom mi smo tak navikli, ne znači da je to najpametnije ni najbolje, ali nama tak odgovara
U kojoj to školi je tjelesni tri puta tjedno?

Meni su iskreno smiješne ove tvoje brojke, ali živi kako hoćeš. Nitko se ne petlja u moje navike, ne petljam se ni ja u tvoje.

OT: Nakon 3-4 nošenja. Preko ljeta i češće jer je vruće i onda sve nosim samo jednom i odmah na pranje.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:13   #162
grudnjaka imam 10-ak, po ljeti nosim jednom, po zimi kako kad, 1-5 puta, stvarno ovisi jesam li ga obukla za cjelodnevno planinarenje ili za 10-minutnu šetnju do dućana.... nove perem ručno, starije u veš-mašini na max.40

gaće i čarape svaki dan nove, nekad i dvoje, posteljina se mijenja 1 tj., majice nosim jednom, hlače više-puta, al opet sve ovisi o aktivnostima taj dan...
obično imam jednu-dve mašine tjedno šarenog veša, jednu bijelog, a svaka cca 2tj.krpe...

imam i mačke u kući, njihova "posteljina" se pere svaka 2tj, nemam tepihe, pa pod samo pobrišem, ne jedu iz mog suđa, imaju svoje koje isto perem nakon svakog obroka, čiste su i uredne

eto nisam neki preveliki čistunac, al to su moje navike i rutina i tak mi se baš sviđa
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:13   #163
Imam i ja svoju "sramotu" vezanu za putovanja. Od kako sam shvatila da nosim previše stvari na put pa ih samo bezveze teglim amo tamo, imam bilježnicu u kojoj radim popis što nosim sa sobom na put. Ta bilježnica je stara već jedno 5 godina i unutra su svi popisi za sva putovanja od 5 ili više dana. Kad idem negdje izvučem bilježnicu, vidim šta sam nosila na zadnji put (isto broj dana, isto godišnje doba) i spakiram sve po istom principu.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:15   #164
...pa ko to nosi ručnike i posteljinu naravno da ih ne nosim, iako svoje ručnike perem nakon jednog korištenja...gdje idem mogu se prilagodit, ako treba koristit ću isti ručnik i tjedan dana, al onda moram pazit na njega, gdje ga odlažem i tako to
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:16   #165
Ne znam tko nosi posteljinu. Zato sam i pitala, da vidim kako putovanje preživljavaju oni koji sve trpaju u veš mašinu čim izvuku iz ormara. Ja recimo nosim ručnike na put. Volim svoje mirišljave ručnike i uvijek imam mjesta u koferu za 2 komada.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:33   #166
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
stignem...a imam i dvoje tinejđera pa i oni sudjelujučak i ova mala od 7 godina ima svoje obaveze. a i radim u svojoj firmi , pa eto...imam malkice više slobode i vremena
aaaaaaaa kužim... a dobro.....


Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Nitko nije odgovorio na moje pitanje s prošle stranice, koliko robe nosite sa sobom na putovanje od tjedan dana?
Ja nosim koliko stane u kofer i uvijek mi je premalen! rijetko kad ima nešto pametno u tom koferu, ali nikad niš ne stane... obično sve natrpam pa vadim po sistemuu ovo nisam obukla cijelu godinu sigurno neću niti sada, donji veš, i volim si ponjeti svoje ručnike, to mi je ok... i cipele!

(nije ti loša ova ideja sa bilježicom i popisom stvari....)

dal za cipele imate neke posebne kofere ili strpate sa robom. Mislim u neku vrećicu, posebnu za njih, zatovrenu skroz pa u kofer ili sve cipele u poseban kofer?
__________________
... bez crne bijela ne bi vrijedila....
-farfalla- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:39   #167
Sve ide u jedan kofer, cipele, kozmetika i roba. Najčešće nosim jedne cipele na sebi + cipele u kofer. Imam platnenu vrećicu za cipele. Veš, piđamu i ručnke isto stavljam u obične vrećice (one za zamrzavanje) pa u kofer. jedino majice i hlače idu direkt u kofer.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:45   #168
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
.... Kad idem negdje izvučem bilježnicu, vidim šta sam nosila na zadnji put (isto broj dana, isto godišnje doba) i spakiram sve po istom principu.


moglo bi te ovo s godišnjim dobima gadno iznenaditi
prije par godina smo išli u budimpeštu za praznik (produženi vikend) 22.6.
iako je bilo najavljeno zahlađenje, nitko nije vjerovao da će temperature doslovno pasti na 15ak stupnjeva
smrzli smo se unatoč principu 'od viška glava ne boli' i prekobrojnim slojevima koje smo navukli na sebe
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:48   #169
Super mi je ova tema da vidim kako imamo svi razllicite navike i zbog nje sam isla zasit jedan super grudnjak, koji je bio prakticki nov al sam ga isla prat u masini i na jednom djelu mi je izasla zicica i tako je stajao vec 2,3 god u ormaru i kao cekao bolje dane (mene s iglom i koncem)
Tako da sam se nakon citanja ove teme uhvatila iste i zasila milimetarsku rupicu i sad imam svoj grudnjak.

Inace ih imam jedno 3 zimska i 4,5 ljetna i 2 sportska..kad sam doma ih ne nosim, skidam ih cim udjem u kucu i presvlacim se u kucnu robu, doma mi nekako ful smetaju i ne osjecam se ugodno s njima.

A perem ih kako mi dodje, ne znojim se pretjerano.

Jedino ako sam bila u javnom prijevozu onda bacim hlace na pranje i robu koja je bila u dodiru s naslonima u autobusu etc..Al posto ga ne koristim pretjerano i ne zivim u gradu nemam potrebe da se perem ko luda po par puta na dan..hvala nebesima jer niti imam volje niti vremena za te stvari..mozda kad postanem ocajna kucanica jednog dana..lako moguce

I da, nebi nikad bacila tenisice u masinu, a kamoli mjesala s drugom robom eek..i kuhinjske krpe se peru odovojeno..Kad se pere donji ves onda se pere samo sa rucnicima i to je to.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:50   #170
Quote:
baja kaže: Pogledaj post


moglo bi te ovo s godišnjim dobima gadno iznenaditi
prije par godina smo išli u budimpeštu za praznik (produženi vikend) 22.6.
iako je bilo najavljeno zahlađenje, nitko nije vjerovao da će temperature doslovno pasti na 15ak stupnjeva
smrzli smo se unatoč principu 'od viška glava ne boli' i prekobrojnim slojevima koje smo navukli na sebe
A dobro, nije da se držim toga ko pijan plota. Uvijek provjerim vremensku prognozu i naravno da nije isto ići zimi u grčku ili u moskvu. Mislila sam na broj komada robe i da nešto slučajno ne zaboravim.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:56   #171
Quote:
gica kaže: Pogledaj post

.. al jastučnice s tenisacama, i to na 40
naprosto ne zvuči dobro
onda je stvar u zvučnosti
ja ti imam te jedne divne pumine tenisice, one za hodanje, meke, kožne. to nisu tenisice u kojima trčim, nego u njima vozim bicikl/šećem, nisu blatne, prljave jer uvijek očistim đonove nakon skidanja, nego su jednostavno nošene i nakon nekog vremena dobiju miris.

ovo ne ide na tebe, i znam da se ljudi ne mijenaju zbog mojih postova ali virusi umiru na povišenoj temperaturi.
dok nije bilo vešmašina, ili kad nema struje, sve se pralo skupa u kadi/lavoru.
nemam strah da će nešto s đona preživjeti prašak za veš i 40/60 C i skočiti na jastučnicu koja je pored nje, i zlurado čekati da stavim lice na to


Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Nitko nije odgovorio na moje pitanje s prošle stranice, koliko robe nosite sa sobom na putovanje od tjedan dana?
kad putujem busom/avionom, onda je travel light.
kad nekamo idem autom, onda nije

skužila sam da mi jednako stvari treba za 3 dana i za 7 dana. određena količina za svaki slučaj

Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
Super mi je ova tema da vidim kako imamo svi razllicite navike i zbog nje sam isla zasit jedan super grudnjak, koji je bio prakticki nov al sam ga isla prat u masini i na jednom djelu mi je izasla zicica i tako je stajao vec 2,3 god u ormaru i kao cekao bolje dane (mene s iglom i koncem)
Tako da sam se nakon citanja ove teme uhvatila iste i zasila milimetarsku rupicu i sad imam svoj grudnjak.
stvari..
i ja jučer 2 divna intimissimi grudnjaka s dna police, isto žica

inače, ovo s dnevnim ulošcima: ne koristim, ali razumijem. imala sam fazu da ništa drugo nije pomagalo, i ne vrijedi ništa što se pereš 3put na dan u dane ovulacije. jbga, curiš
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:00   #172
[QUOTE=Urbanna;42195053]U kojoj to školi je tjelesni tri puta tjedno?

svaka osnovna škola u međimurskoj županijia i neke srednje u varaždinskoj
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:08   #173
Ok, u moje vrijeme je bilo dva puta. Nikad nisam čula da djeca imaju tri puta.
Urbanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:08   #174
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post



i ja jučer 2 divna intimissimi grudnjaka s dna police, isto žica


i bas sam ponosna sta sam ga spasila jer je bio nov novcat, isto intimissimi, oni mi imaju dobre grudnjake koji pasu savrseno mom obliku i svake si god kupim na snizenju po 1 u drugoj boji..onih "svecanih" imam kos i jos,mogla bi prodavat al oni se peru rucno i ne pre cesto.
moloko* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:11   #175
Quote:
Urbanna kaže: Pogledaj post
Ok, u moje vrijeme je bilo dva puta. Nikad nisam čula da djeca imaju tri puta.
šta reć?vremena se mijenjaju
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:26   #176
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ovo ne ide na tebe, i znam da se ljudi ne mijenaju zbog mojih postova ali virusi umiru na povišenoj temperaturi.
dok nije bilo vešmašina, ili kad nema struje, sve se pralo skupa u kadi/lavoru.
nemam strah da će nešto s đona preživjeti prašak za veš i 40/60 C i skočiti na jastučnicu koja je pored nje, i zlurado čekati da stavim lice na to
...pa kolko znam, temperatura treba bit 60 da poubija sve...a stari jesu prali bez mašine, al se "bijelo" rublje (ručnici, krpe, gaće, posteljina) iskuhavalo

...mislim, znam mi vjerojatno ne pala dlaka s glave da odvrtim jastučnicu s tenisicama, al osim što mi zvuči bljak, to mi je nespojivo jer jastučnicu ionako vrtim na 60, a tenisice oribam ručno, pa onda na 40 max
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:27   #177
tenisice perem s krpama za pod na 40 stupnjeva...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:42   #178
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
šta reć?vremena se mijenjaju
bogami i nisu baš.
tjelesni je 2 puta tjedno.tj 2 sata tjedno koji mogu bit organizirani il u blok sat il po jedan sat u 2 puta.i u osnovnoj i u srednjoj.

u svim županijama rh.jer,vidi čuda,sve škole u rh rade po istom planu i programu.po istom zakonu.po istom pravilniku.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 12:52   #179
Tenisice perem isključivo same ili s nekim drugim komadom obuće.

Ne spadam u jednu od onih "vudrenih" koje ližu podove, al' bogme, ne mogu ni u najcrnjim snovima zamislit da perem tene s jastučnicama.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 13:00   #180
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Kad si vec pitala...
1. Svjetle stvari tipa posteljina, donji ves, mojih par komada svjetlih carapa (dragi ima samo crne), njegovi svjetli rucnici, stolnjak, kuhinjske krpe i kuhinjski rucnici. I moze se ubaciti kakva svjetla majica, potkosulja i svjetli grudnjak ako mi ga nije zao. To ide na 90 stupnjeva.
2. Tamne stvari: piđame (najčešće su nam tamno plave), moji tamni ručnici , tamni donji ves, carape i moze uletiti kakva tamna majica - 70 stupnjeva (da se bas ne unisti sva boja)
3. sportske stvari - trenerke, njegovi dresovi, traperice, hlače - 60 stupnjeva
4. crvena roba - posteljina, piđama, ručnici, majice, veš... 70 stupnjeva.
5. majice ostalih boja za svaki dan idu skupa na 40 stupnjeva.

U međuvremenu sam shvatila da nam je ova mašina plitka, vjerojatno je i to razlog zašto ju tako često vrtimo.
I sjetila sam se jednog pitanja za vas koji sve perete nakon prvog nosenja ili koristenja. Kada negdje putujete na 7 dana koliki kofer vi nosite??? 7 ručnika, 7 grudnjaka, 7 hlača...
Kakve to mašine imaju program od 70 stupnjeva? Majice nikad ne perem na više od 40 stupnjeva (iznimka su sportske i bijele) bez obzira koje su boje. I pidžame se isto peru s normalnom robom na 40 ili 30.

Ovo za putovanja sam se i ja zapitala - da strpam 7 ili 14 ručnika u kofer, ne bih imala ništa mjesta za odjeću.

Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
pereš donji veš i kuhinjske krpe zajedno??
Normalno, ne vidim problem. I čudim se ljudima kojima se to gadi, a takve znam (imaju blagi OKP). Čisto zato jer prljavština ne prelazi s odjeće na odjeću i zato što se iznad 60 stupnjeva ubiju sve bakterije (a na toj temperaturi perem krpe) tako da je sve čisto i dezinficirano.

Zadnje uređivanje Scarlett_O_Hara : 13.11.2012. at 13:50.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.