Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2014., 15:19   #21
koji je k..c žig zvijer, zvuči mi ko nešto iz crtića ahahaha
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 19:15   #22
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Ja bih da me čipiraju samo ako će mi u zamjenu dati stan i auto. Tada se drage volje odričem "slobode".
Da će ti stan u "košnici", dok budeš priključen na centralni kompjuter, auto ti neće trebat, jer će te oni "vozat" pomoću wireless programminga koji će biti direktno dostavljan u tvoj "mozak/čip". Moći će ti dati virtualni život kakav god želiš, ako će to htjeti, prije nego te eutaniziraju, i pretvore u hranu za druge botove. Bit ćeš sretnik.


Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
A i bez toga ionako vidim, mislim i osjećam ono kaj žele nekakvi seronje, a ne ono kaj želim ja. I nemam više snage da se protiv toga borim, neka bude kako je.
Kroz ljudsku povijst provlače se dvije stvari kojih nikad nije falilo - mentalitet stada i kolektivna besvijest (dobrih podanika ).
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 21:35   #23
expect...ili si toliko blesav ili si neuk pa vjeruješ da se ljudi mogu kontrolirati pomoću čipa?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:08   #24
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
expect...ili si toliko blesav ili si neuk pa vjeruješ da se ljudi mogu kontrolirati pomoću čipa?

Ti si i jedno i drugo, pa misliš da ne mogu. Ja shvaćam da si ti u svojem poimanju svijeta zapeo u 1950. godini , al tulipane genijalni, u 21. stoljeću smo....

Ray Kurzweil, sintetska biologija, transhumanizam.............. Sveopća i sveobuhvatna kontrola šiplova, te divna orvelijanska stvarnost....... Brave new world indeed.
expect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 22:32   #25
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
expect...ili si toliko blesav ili si neuk pa vjeruješ da se ljudi mogu kontrolirati pomoću čipa?
Pa vidiš koliko su čipirane životinje pod kontrolom.

A Mythbusters su htjeli testirati koliko je RFID otporan na zloupotrebe poput krađe identiteta ili kopiranja kreditnih kartica, pa su im predstavnici Texas Instrumentsa koji proizvode čipove to zabranili. Još prije 6 godina.

http://www.tomshardware.com/news/Myt...HOPE,6313.html
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 23:54   #26
Quote:
expect kaže: Pogledaj post
Ti si i jedno i drugo, pa misliš da ne mogu. Ja shvaćam da si ti u svojem poimanju svijeta zapeo u 1950. godini , al tulipane genijalni, u 21. stoljeću smo....

Ray Kurzweil, sintetska biologija, transhumanizam.............. Sveopća i sveobuhvatna kontrola šiplova, te divna orvelijanska stvarnost....... Brave new world indeed.
a kako to mikročip koji je pasivno tijelo, može kontrolirati ljude?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 09:23   #27
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
a kako to mikročip koji je pasivno tijelo, može kontrolirati ljude?
bojim se da nam neće odgovoriti na ovo pitanje...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:46   #28
mi odavno već imamo čipove, u "sebi", u novčaniku, u džepovima, koji nas kontroliraju, a to su mobiteli, tableti, video igrice, bankovne kartice, krediti, stambeni, ...itd
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:14   #29
Quote:
antik kaže: Pogledaj post
mi odavno već imamo čipove, u "sebi", u novčaniku, u džepovima, koji nas kontroliraju, a to su mobiteli, tableti, video igrice, bankovne kartice, krediti, stambeni, ...itd
ne zaboravi oib ostale slicne stvare.........a ovo cipiranje ce doc jednog dana,ali ne bas tako brzo kako ovi najavljuju.mi trenutno zivuci ljudi nevirujem da cemo ikada biti prisiljeni na cipiranje ali uvede li se zakon da ce recimo 2020 svako djete mora cipirati od toga necemo pobic,i do 2070 ce svak biti cipiran jer cemo mi koji sada zivimo biti odavna na drugom mjestu!i ne zaboravimo da se tehnologija strasno brzo razvija tako da me ne ni ovo cudilo!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 20:58   #30
ko bi te vrag čipira radi praćenja. ako te hoće pratit ubaci ti softverski bug na mobitel da ti to ni ne znaš i onda gdje god ti ideš s tim mobitelom, a ideš svugdje, i u krpe i na wc, tamo te vidi da si spojen na tu i tu stanicu ali triangulacijom nađe precizniju lokaciju, rukne špijunskim satelitom kameru ili kameru s ceste ili bankomata itd, i ne treba mu taj mikročip.

ako strahujete od mikročipiranja, što ne strahujete od mobitela? jer to je isti kujac
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 22:59   #31
sa buducnosti dolazi i nova tehnologija.brza,bolja,jednostavnije za uporabu itd......virujem da cemo jednog dana imat komad neceg u tijelu,gdje mi necemo bit fizicki prisiljeni stavit cip u sebe,nego cemo biti samovoljno prinudjeni da to ugradimo....evo za mene par primjera:ukinit ce ove standardne putovnice,moci ce putovati samo oni koji imaju cip,odnosno to ce mu bit osobna identifikacija......ugradjivat ce bankomate koji vise nece radit na karticu nego na cip i tako malo po malo utiho ce sve radit na tome principu.....samo moje osobno misljenje da jos nece to tako brzo krenit,mozda za 20-30 godina po meni!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:59   #32
Pricanje o vragovima i znakovima zvijeri je smijesno.

E sad ovako ta sva prica oko toga prate me preko mobitela i slicno, da to je istina ali isto tako jednostavno mobitel ostavim kuci i ne mogu me vise pratit (ako koristim gotovinu za placanje ). U tom je velika razlika naspram cipa u ruci ili bilo gdje u tijelu.

Ja osobno ne zelim komad tehnologije usadjen u sebe.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 13:43   #33
Kao da ste toliko važni da svjetske vlade žele baš vas pratiti i na to trošiti silnu tehnologiju... Prate se kriminalni bossovi, vođe pokreta i predsjednici utjecajnijih organizacija, a ne neki anonimci na ulici kako kupuju marelice na placu.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:54   #34
tako je, poluge moguće kontrole su zato da se kad netko počne iskakati iz mase, elita može kontrolirati njegov utjecaj tj pronaći način kako ga zaustaviti.
služi i za suzbijanje zločina, ali moguće zloupotrebe su u onom gornjem smislu, a ne u smislu "čip će kontrolirati moje ponašanje i pobiti 2/3 svjetske populacije".

i mobiteli i videonadzori i biometrijski dokumenti i sateliti i računala i sonde i kojekakve špijunske naprave su tu da bi nekom dale informaciju u slučaju
a) zločina
b) osobnih interesa

ali nitko ne špijunira obične ljude koji idu špeceraj, tj npr mobiteli ako se i prisluškuju prisluškuju se na ključne riječi, pa tek ako neka osoba često spominje ključne riječi, počinje detaljnije praćenje svega što govori i s kime kontaktira, nitko nije lud da će pratiti cijelu svjetsku populaciju tim čipovima ili bilo čime, kog će mu vraga informacije s kim se j--- i kad je na zahodu, ako mu nije od interesa znati to?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 22:11   #35
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Kao da ste toliko važni da svjetske vlade žele baš vas pratiti i na to trošiti silnu tehnologiju... Prate se kriminalni bossovi, vođe pokreta i predsjednici utjecajnijih organizacija, a ne neki anonimci na ulici kako kupuju marelice na placu.
Snowden je rekao da nije tako
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 08:15   #36
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
Snowden je rekao da nije tako
Postoji pasivno i aktivno praćenje. Ovo što Snowden razotkriva je pasivno, znači bilježi se trag informacija koji mi sami ostavljamo, ali na te evidencije nitko ne obraća pažnju jer smo nevažni mediokriteti. Kad ja postanem slavan i utjecajan, onda mi netko može izvući informacije koji broj cipela sam kupovao ove godine i koji sam postotak vlakana jeo. Do tada baš nekog briga za mene.

Aktivno praćenje je kad namjerno uperiš prislušne uređaje na nekog i slijediš svaki njegov korak s ciljem da ga diskreditiraš ili držiš pod kontrolom. A da bi cijela populacija bila pod aktivnim praćenjem, trebalo bi zaposliti još milijardu-dvije obavještajaca.

Ja pristajem na pasivno praćenje jer toga imaš i u svijetu bez tehnologije i NWO-a. Praćenje je kad te tračava susjeda promatra s prozora kako ideš po cesti i onda to prepričava drugima. Praćenje je i kad te frend pita kamo ćeš za godišnji, a ti mu odgovoriš. Praćenje je kad kupuješ špeceraj u kvartovskom dućanu i netko te tamo uoči. Od toga možeš pobjeći samo ako odeš na pusti otok, a i tamo će te pratiti male životinje iz straha radi njihove vlastite sigurnosti ako im zagaziš na teritorij. Tako da čipovi tu čine vrlo, vrlo malu razliku.
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 19:46   #37
Quote:
Sepulchrave kaže: Pogledaj post
Postoji pasivno i aktivno praćenje. Ovo što Snowden razotkriva je pasivno, znači bilježi se trag informacija koji mi sami ostavljamo, ali na te evidencije nitko ne obraća pažnju jer smo nevažni mediokriteti. Kad ja postanem slavan i utjecajan, onda mi netko može izvući informacije koji broj cipela sam kupovao ove godine i koji sam postotak vlakana jeo. Do tada baš nekog briga za mene.

Aktivno praćenje je kad namjerno uperiš prislušne uređaje na nekog i slijediš svaki njegov korak s ciljem da ga diskreditiraš ili držiš pod kontrolom. A da bi cijela populacija bila pod aktivnim praćenjem, trebalo bi zaposliti još milijardu-dvije obavještajaca.

Ja pristajem na pasivno praćenje jer toga imaš i u svijetu bez tehnologije i NWO-a. Praćenje je kad te tračava susjeda promatra s prozora kako ideš po cesti i onda to prepričava drugima. Praćenje je i kad te frend pita kamo ćeš za godišnji, a ti mu odgovoriš. Praćenje je kad kupuješ špeceraj u kvartovskom dućanu i netko te tamo uoči. Od toga možeš pobjeći samo ako odeš na pusti otok, a i tamo će te pratiti male životinje iz straha radi njihove vlastite sigurnosti ako im zagaziš na teritorij. Tako da čipovi tu čine vrlo, vrlo malu razliku.
ne slazem se
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 21:59   #38
To što se može svakoga uhoditi, ne znači da se to i radi. A koga točno će se uhoditi, zavisi o namjerama onih koji imaju tu moć.
Samo teško da će bilo tko naći razloga da uhodi babu Jagu kad ide s placa, koliko god to primamljivo djelovalo
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 23:48   #39
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
To što se može svakoga uhoditi, ne znači da se to i radi. A koga točno će se uhoditi, zavisi o namjerama onih koji imaju tu moć.
Samo teško da će bilo tko naći razloga da uhodi babu Jagu kad ide s placa, koliko god to primamljivo djelovalo
Današnja tehnologija omogućuje da se uhodi cijela svjetska populacija bez trošenja ljudskih resursa, tako da je to u stvari realno. Naivno je i infantilno vjerovati da su sve te tehnološke mogućnosti benevolentne.
rudonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 08:21   #40
Quote:
Sandiran kaže: Pogledaj post
ne slazem se
Ovo je forum, napiši bar zašto, ovako nema nikakve rasprave.

Quote:
rudonja kaže: Pogledaj post
Današnja tehnologija omogućuje da se uhodi cijela svjetska populacija bez trošenja ljudskih resursa, tako da je to u stvari realno. Naivno je i infantilno vjerovati da su sve te tehnološke mogućnosti benevolentne.
Točno, može se svašta, ali ne znači da se to stvarno i radi. Mogu se sipati i nuklearne bojeve glave iz svemirske stanice po čitavom planetu pa se to ipak ne radi. Tj. ako je nešto moguće, ne znači nužno da i postoji.

Ponavljam opet, za praćenje osobe ne treba nikakva tehnologija, dovoljan je samo agent koji će tu osobu slijediti i promatrati iz žbunja. Znači li to da ne smijemo izaći na ulicu da nas netko ne vidi?
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.