Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2008., 11:30   #101
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Mandy, tebi zaboravih odgovoriti. Mi smo kupili tip Nebulflaem.

Leonee, kad navlačiš mak na konac, evo ti par usporedbi.
( naravno tebi će one sve biti nebitne, ali kad povlačiš za jezik....)


veličina čestica (Omron MMAD 3,8 mikrona --- Nebulflaem- 2,45)

brzina raspršivanja (Omron 0,3 ml/min --- Nebulflaem- 0,65ml/min )
(prosječno)

tlak (Omron 3 bara --- Nebulflaem 3,5 bara)

ajme cure sve po redu navalcite mak na konac i prepirete se o jacini bara i rasprsivanju cestica...jebate pa i jedan i drugi su sigurno dobri i to sto ovaj jedan rasprsuje manje cestica ne znaci da je i manje vrijedan tj. da nije dobar ko ovaj drugi..poceli ste se prepirat ko mala djeca: BMW je bolji od mercedesa
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:36   #102
Wed, ja nisam rekla da Omron nije dobar. mislim da je dobra investicija i ako si čitala možeš vidjeti da mi je bio prvi izbor,ali kad Leonee zapili zašto mi je izbor prevagnuo morala sam joj dočarati sa " znakovitim " brojkama
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:38   #103
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Wed, ja nisam rekla da Omron nije dobar. mislim da je dobra investicija i ako si čitala možeš vidjeti da mi je bio prvi izbor,ali kad Leonee zapili zašto mi je izbor prevagnuo morala sam joj dočarati sa " znakovitim " brojkama
a jeste lude 100%...i uz to sam saznala nesto novu u slucaju da mki inhalator zatreba
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:57   #104
pa raspravljamo po cemu je Festtin bolji od Omronovog ..
i zasto je Cvijetic napisala da je bolji Festtin.. nije to nista nebitno i djecje koliko god zvucalo tako
i jednu stvar priznajem.. bez obzira sto se mozda cesljamo ko gospodje i dalje smo djeca u dusi
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:55   #105
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kod Respire je jedan dosta velik nedostatak (za mene I moje dijete), a to je da je cijev od inhalatora do maske prekratka.

Ja cu dodati jos 50kn gore (za gotovinu ni tolko) I kupiti Omronov za koji mislim da je jedan od boljih kucnih inhalatora na trzistu, k tome jos je I dobro poznata I cijenjena marka medicinske opreme koja ima naravski I servis

btw, rapitah se I "profesionalni inhalator" znaci inhalator u bolnicama koji moze raditi cijeli dan I prodaju se ugl na veliko, svi ostali pa tako I festtin, koji preporucuje pedijatrica Regan s Knezije, je za kucnu uporabu. I mislim da je I Fesstin sjajan (probala ga, frendica ga ima), ali Omron je ipak jeftiniji I nekako poznatiji
koji omron - ultrazvučni ili kompresorski?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:57   #106
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Mandy, tebi zaboravih odgovoriti. Mi smo kupili tip Nebulflaem.

Leonee, kad navlačiš mak na konac, evo ti par usporedbi.
( naravno tebi će one sve biti nebitne, ali kad povlačiš za jezik....)


veličina čestica (Omron MMAD 3,8 mikrona --- Nebulflaem- 2,45)

brzina raspršivanja (Omron 0,3 ml/min --- Nebulflaem- 0,65ml/min )
(prosječno)

tlak (Omron 3 bara --- Nebulflaem 3,5 bara)
daj kažite koji su ovo tipovi inhalatora što ih imate
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:27   #107
o kompresorskima razglabamo. imas na pocetku, cini mi se, koji su tipovi..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:46   #108
Khm, khm... ja sam nekak stekla dojam da je sad in kupovati inhalator za dijete
Pa nije vrag da svi to kupujete. OK, kužim ako netko ima česte i gadne problema pa ajde, al vi koji uopće još niste bili bolesni...čemu?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:47   #109
zar ultrazvučni nisu bolji od kompresorskih (osim navodno u slučajevima laringitisa).
pa radi nečeg su valjda ti ultrazvučni skuplji?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:49   #110
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Khm, khm... ja sam nekak stekla dojam da je sad in kupovati inhalator za dijete
Pa nije vrag da svi to kupujete. OK, kužim ako netko ima česte i gadne problema pa ajde, al vi koji uopće još niste bili bolesni...čemu?
ne virujem da je puno onih koji bi za inhalator dali od 500-1000 kn samo zato što je "in".

valjda ovim ljudima koji su na ovoj temi to i treba...
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 15:57   #111
Ja sam svoj inhalator kupila mužu za rodjendan jer ima problema sa sinusima a danas dobro dojde i za curu.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:43   #112
kupovati inhalator jer je in. koji komentar.
preboljela je jedan bronhitis koji je skoro prešao na pluća i na prvu slijedeću prehladu sam odlučila kupit inhalator. mogu reći da nisam zažalila.
dvije prehlade( curenje vode iz nosa) smo sasjekli u korjenu, a kad je jednom počela kašljucat uz dva dana inhalacije sve je nestalo kao da nikad i nije kašljala. uz to muž ima problema sa alergijama i sa sinusima tako da ga i on koristi( iako ne koliko bi trebao)

netko je pitao za kompresorske i uzv-čne
uzv su skuplji jer su bešumni i neka djeca ne prihvate kompresorski,ali kompresorski su djelotvorniji i efikasniji.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 17:22   #113
bez obzira sto zelim biti IN .. kupujem inhalator i jer mi je princ bio do sad 3 puta prehladjen i sa zdravom pamecu, par prija i jednom koja ima inhalator.. fino smo prosli te prehlade bez neke vece komplikacije .. e da, i jos ga kupujem jer se moji sinusi vole parit.. a i svrbi me novcanik, naravski..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 23:08   #114
ajme o čemu se prepucava ovdje..

js bi sad odma zamjenila Medikoelov za Festtin ili Omronov...veličina čestica itekako znači..naš ima 10-20 mikrona a Fesstiin i Omron imaju idealnu veličinu da čestice uđu i u donje dišne puteve (što je jako bitno), 2,45 odnosno 3,8 mikrona...oba su jači i po barima..što je isto bitno...

al svatko odlučuje za sebe kao i kod svega ostalog, uopće je nepotrebno prepucavat o tome..

i prilično su In jer ljudi postaju svjesni da pomaže sasjeć neke stvari u korjenu (mi dosad sprječili 3 prehlade, i jednu jaku prehladu sa plućima punim šlajma rješili u 2 dana)...zašto se patit danima dok sve ne sazrije i iscuri van i kašljati dok sve ne iskašljemo kad inhalator ješi stvar u 2-3 dana ...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 23:15   #115
inhalator je stvarno odlična stvar je da je skup,ali dugoročno se ful isplati. Liječiš prehlade,grlo,nos,svi ukućani se mogu inhalirat. Naš Omron se dosad pokazao predobar
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:14   #116
Joj, cure, to sam komentirala jer ste se prije toga ko djeca prepucavale čiji je bolji (meni je to zvučalo k'o ono "moj tata je jači od tvog tate"). Bitno je da ste odmah zakolutale očima...ts ts ts.

(Inače i mm i ja imamo odavno problema sa sinusima pa mi je inhalator neki puta najbolji prijatelj).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:24   #117
aj sad mi još recite šta stavljate u inhalatore?
da li je za dugotrajno začepljen nosić u djeteta dovoljno staviti kao lijek samo fiziološku ? (da li nju treba razvodnit)?
i šta ću stavit za sebe u inhalator ako imam problema sa sinusima?

mi smo jučer kupili respiru ultrazvučni - čestice 5 mikrona, nemam pojima koliko bara i ostalo. jučer sam ga isprovala samo sa fiziološkom i pari se ok.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 08:32   #118
kako čistite inhalatore? u mom upustvu piše oprati u detrđentu. ove u ljekarni nemaju pojima?!
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:10   #119
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Joj, cure, to sam komentirala jer ste se prije toga ko djeca prepucavale čiji je bolji (meni je to zvučalo k'o ono "moj tata je jači od tvog tate"). Bitno je da ste odmah zakolutale očima...ts ts ts.

(Inače i mm i ja imamo odavno problema sa sinusima pa mi je inhalator neki puta najbolji prijatelj).
e sad kad me vucete ti i mandy za prste.. ..

kako ste vi kupovale peglu? kako kupujete mobitele? da li se raspitate koji je bolji prije nego kupite usisavac? a kolica?...
ja se volim raspitati prije nego nesto kupim te ako mi netko kaze da je jedan bolji od drugog, volim viditi u cemu i koliko nije mi dovoljno sto ce mi teta u ducanu (ili na forumu) rec, "ovaj vam je bolji u svemu".. ipak sam spremna izdvojiti za njega min 500 kuna i mislim ga imati bar 10 godina (za razliku od mobitela, kolica,..).
ako je to vama smjesno, djecje,.. i ako vi imate druge kriterije kod odabira istoga.. okej
meni nije
live and let live

i da, uvrijedila sam se
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 09:41   #120
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
e sad kad me vucete ti i mandy za prste.. ..

...
live and let live

i da, uvrijedila sam se
Zašto mandy spominješ? Ona nema veze s onim što sam ja napisala.

Ja ne spriječavam nikoga da živi onako kako želi pa nisam ni tebe (a "live and let live" podrazumijeva i slobodu vlastitog mišljenja ). Ovakve stvari nisu vrijedne toga da se živciraš ili uvrijediš, a vjerujem da pričamo u 4 oka da se ne bi uvrijedila. A taman sam htjela reći da si ti još jedina koja se našalila na ovo, al ajde.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.