Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2008., 16:11   #141
kad smo isprobali prvi put kod pedice nismo stavili maskicu nego je iz cjevčice iša para u blizini nosa i usta. bilo je ok. kući smo prva dva puta isto bez maskice a onda je krenulo i s maksom. super. jedino primjetim kad se duže ne inhaliramo da joj je prvi put problem, ali oboružamo se slikovnicama i pjevam pa uspijemo , a pri slijedećom inhalaciji je već lakše...
čim ja kažem idemo se inhačlirati trči i otvara ormar gdje stoji inhalator
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 22:10   #142
Miha se prvi put malo opirqao al nakon pola minute se opustio...
ja ga držim u broavku pa se on sam sjeti nekad inhalirat...jedno vrijeme smo se na prozoru inhalirali, gledali peseke, aute...sad gleda crtić i sam sjedi u hranilici i inhalira se...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 21:21   #143
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
a za inhalator... da vam treba navikli bi se sigurno i ja sam se bojala ali kad je vrag odnio šalu....
poptisujem....mani je dosta toga mučenje a kamoli njemu al kad se mora mora se...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:28   #144
Pozdrav svima,

Ako mi netko može odgovoriti koji je to model Omron inhalatora, tj. da li se radi o modelu,CompAir - NE-C28-E, jer sam jedino njega našao po cijeni 550,00 kn u medikoru.
cibonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 16:47   #145
Quote:
cibonis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Ako mi netko može odgovoriti koji je to model Omron inhalatora, tj. da li se radi o modelu,CompAir - NE-C28-E, jer sam jedino njega našao po cijeni 550,00 kn u medikoru.
evo ja sam sad otišla pogledati- naš je taj model, kompresijski je ta je i cijena bila u hospitaliji. mi zadvoljni, lovro ga hoće istrpiti. ali se čuje, nekoj djeci smeta buka
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:05   #146
Quote:
cibonis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Ako mi netko može odgovoriti koji je to model Omron inhalatora, tj. da li se radi o modelu,CompAir - NE-C28-E, jer sam jedino njega našao po cijeni 550,00 kn u medikoru.
to je taj model i nama je
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:50   #147
I moj je taj model.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 15:33   #148
Hvala na odgovorima.

I kaj reći nego idem ga i ja kupit pa bumo videli kaj bu bilo...
cibonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 16:00   #149
ako ste bolesni- ništa do srebrnjaka! kao s nama ovaj put!!!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 00:00   #150
naš Medikoel riknuo (valjda pročitao moj post otprije

sad tražim al baš i nije neki izbor...

cvjetić gdje si išla u Festtu? i ja bi htjela vidjet uživo
jesi dobila 6 godina garancije?
koliko ste ga platili? (nemogu nać cijenu na netu)
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:00   #151
KUpljena Festta

sinoć nakon istraživanja po netu (nigdje specifikacija za 95% inhalatora) poslala MM-a u Festtu i kaže da se oduševio, ženska izvadila pred njim uređaj, sve mu pokazala
već se iznihalirali

dosta je sličan Medikoelovom (Izvana su identični samo druge boje) al sa nekim stavrima koje su dosta bolje...(čašica za ljek, kvalitetniji materijali, kontrola raspršivanja)..čini mi se da puno više oare izlazi nego kod našeg starog..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 22:10   #152
Mandy, sorry. tek sad vidim pitanje... sinoć se odjavila ranije a ja na poslu ne mogu...iza mene staklena stjena i svi mi gledaju u ekran. dobro, obično je i takva gužva da mi ni ne pada na pamet ići na net i da mogu...
trebala si mi poslat sms
znači njihovo predstavništvo na Knežiji 630 kn
ja kad sam kupovala nakon svega odlučila još samo pogledati taj pa odlučiti ali su me isto tamo toliko oduševili da sam ga, uz svu specifikaciju koja je bolja , na licu mjesta kupila!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 00:13   #153
znala sam već situaciju od prije al reko idem pogledat što još ima i ništa me nije ni zainteresiralo kamoli oduševilo

nisam te htjela SMS-at u ponoć a MM već bio doma u 10 sati sa inhalatorom
nisam htjela previše razmišljat, sad znam što treba gledat kod inhalatora a Festta ima sve to + odičan odnos prema kupcima ....sve pohvale, mi oduševljeni

i inhalacija kraće traje jer ima veći protok
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 18:46   #154
........

a ja sam blesava kupila neki bugarski bila....kostao je kao sada sto kostaju ovi moderni pedijatriski sta ih imaju bolnice.....
oni kupuju preko kataloga,a mi u apotekama smece kupujemo.....
istresla zadnje pare on crknuo nakon mjesec upotrebe.......
plakala sam .....jer nemoze naci nista bolje nego takvo isto g.....
sad sasku netreba toliko....ali cim nadem neki bolji....uzet cu ga zlu netrebao....zasto da nosis djecu na inhalacije da dobijaju kojecije viruse i gripe,,,,kad mozes makar od tog da ih zastitis....
ako treba zadnje novce cu da dam........
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 21:36   #155
pa što nisi odnjela na servis..svi imaju garanciju bar godinu dana?
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 21:01   #156
......

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
pa što nisi odnjela na servis..svi imaju garanciju bar godinu dana?
hehehe bugarski s garancijom....ne postoji to....a i da ima to bi ti bilo kao cekati godoa.....takve obicno garncije ducani daju....i to ti je iz supljeg u prazno.....nazalost
__________________
OOOO lijepa ooo draga oooooo slatka slobodo.....!!!!!
Mucka01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:51   #157
sad ima 3,5 godine. prije godinu i pol kupili pingvina vec jednom bio na popravku i sad opet steka. kratka mu ona cijev, mora stajati vertikalno, djeca su nemirna prilikom inhalacije i odmah sam znala da sam pogriješila al eto koristili smo ga godinu i nesto.
sad mi jos nestalo i onih posudica za lijek sve se unistile. gdje da ih kupim u nekoliko apoteka pitala nemaju i nisu ni imali (inace sam u st).
sad mi se cini da nam i pedica ima ovaj kompresijski dado il nesto vizuelno vrlo slicno pa se bes nesto mislim da ga kupim.
jel puno bolji ultrazvucni mislim zbog toga sto sitnije rasprsuje cestice.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 13:47   #158
nije bolji UZV ...nešto upravo zbog premalih čestica koje odlaze u alveole i takav inhalator nimalo ne pomaže kod npr laringitisa...
nama i pedica i u bolnici preporučili kompresorski...

evo par objašnjenja http://www.cybermed.hr/index.php/pbl..._uzv_inhalator
http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...a/inhalator__1
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 14:02   #159
mandy hvala

pitala sam i u ljekarni i magistra mi ljepo objanila ako se ne radi o asmi da nije dobro da sitne cestice dospiju u alveole te sam odlucila kupiti jedan od modela kompresiskih najvjerojatnije C28-E
moram ovdje dodati da mi je magistra u ljekarni rekla da cak neki s dijagnozom bronhitisa imaju pravo na besplatan inhalator pa nek se svi kojima treba raspitaju (mi na srecu nemamo to pravo dijagnoza nije tako losa samo mi se cini da ga valja imati kad ponekad zatreba)
i jos nesto vezano uz fiziolosku otopinu neznam zasto je razrjeđivati ??????????????
kupi se u boci od 0,5 l i od pedijatrice traziti spricu i iglu kako je nebi otvarali vec iglom izvlacili iz boce i onda joj je rok trajanja mislim 2 godine inace ako se skine ona guma onda je rok trajanja nesto kratko.
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 14:17   #160
ja sam isto mislila da je UZV bolji..i je bolji što se tiče veličine čestica i buke..al sa klincima nikad neznaš, a da smo kupili UZV sigurno bi dobio bronhitis i taj onda ne bi bio od koristi..

zaboravila sam napisat...inhalatori se vode kao medicinsko pomagalo i ako postoji dijagnoza može se dobit od HZZO-a (al nama su rekli da oni financiraju u vrijednosti od 400 i nešto kn, ostalo dodajemo mi)...e al procedura je takva da čim je počela nabrajat što sve treba uz doznake i komisije dok se odobri lakše nam i isplativije bilo kupit odma bez ikakvih potraživanja od njih..

za fiziološku neznam...ja je ne vadim špricom...kupim bocu od 0,5 l kad kreće inhalacija i obično potrošim u roku tjedan-dva..a meni su rekle da ako držim u frižideru i zatvorim tim gumenim čepom može mjesecima stajati...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.